Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Křes?anský duchovní ?ivot : Diskusní klub
 
Spiritweblog, občasný deníček o duchovním životě
Vítejte
Autor: honza (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 25 July, 2004 21:25

Vítejte v diskusním klubu weblogu o duchovním ?ivotě. Doufám, ?e se tu podaří vytvořit fórum, ve kterém probereme v?echny důle?ité otázky, které se týkají ?ivota s Bohem, ?ivota v lásce, pravdě. Přál bych si, aby tato diskuze se stala pro Vás i povzbuzením. Věřím, ?e společně najdeme odpovědi na na?e otázky, lépe najdeme cestu, kterou pro nás připravil ná? Bůh.

Prosím Vás o kultivované a ohleduplné vystupování. Vyhněte se prosím osobním urá?kám či jinak nepřijatelnému chování.

Pane, prosím, přijď k nám, dotkni se nás. Dej nám svého Ducha, a? Ti doká?eme naslouchat, a? Tě doká?eme přijmout. ?ehnej nám, na?im blízkým i celému světu. Amen.

Re: Vítejte
Autor: Lenka (---.eurotel.cz)
Datum: 31 October, 2004 21:02

Přeji příjemný a dobrý večer.
Náhodou jsem narazila na tyto Honzovy WWW. Dnes mám tak trochu černou neděli, kdy mě ji? v?echny síly opou?tí. Bylo by pro mě jistě přínosné poznat pana Boha, ale v rámci mé ateistické výchovy se můj mozek s tímto příslibem v?e-zachraňujícího spasitele nedoká?e ztoto?nit. Ach jo. Co dál, jak uvěřit? Je?tě k tomu ani neumím s počítačem, tak ani nevím jestli mi někdo odpoví, nebo kam vlastně tento článek pí?u. Pí?u jen proto, ?e Honzův uvítací dopis byl psán na mé narozeniny. Znovu tedy vysílám do éteru: JAK Uvěřit???

Re: Vítejte
Autor: Honza*) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 1 November, 2004 08:51

Milá Lenko,

Bůh Tě má rád takovou, jaká jsi, i kdy? tomu nevěří?Úsměv Zkus se zaposlouchat do éteru - co Ti říká?

A ?ivot je krásný a má cenu tady být. Člověk nemá právo ani my?lenkou ?ivot brát.

Měj se krásně!Láska v očích



Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: Vítejte
Autor: Lenka (---.eurotel.cz)
Datum: 12 November, 2004 22:20

Dobrý večer, tak nyní se mi podařil mistrný kousek. Pí?u v?eobsahující studii o Bohu a potom, - jak je?tě s tím počítačem neumím, - se mi v?e vymazalo a já nevím, kde to je.

Ka?dopádně děkuji za odpověď. Je zvlá?tní, ?e sem nikdo nepí?e, tak?e bychom tuto věc měli nějak prolomit.

Nabízí se otázka - Bůh je přítomnost - z křes?anského pojetí - a z Východních nábo?enství je přítomnost - nirvána, čili také jakýsi vrchol v?eho konec cesty - Jen?e i cesta mů?e být cíl, tozn. ?ít v přítomnosti tady a teď, to je?tě nikdo z nás asi čtoucích tyto řádky nedoká?e.

Na těchto WWW je i odkaz na modlitby on-line. Máme se přý pěkně nenápadně zti?it a přijde Bůh a pomů?e nám. No a při meditaci se také máme zti?it a usly?íme to své pravé já.
Tak není tedy Bůh to na?e doopravdické já, o kterém nevíme?

?koda, ?e se mi to nepodařilo lépe formulovat, poprvé to bylo lep?, ale to u? tu není.

Tak se v?ichni krásně mějte a pi?te a meditujte a modlete se

Lenuna zezablácené Lhoty

Re: Vítejte
Autor: Arillion (---.ktknet.cz)
Datum: 25 November, 2004 08:55

Milá Lenko, četla jsem Va?e výzvy jak hledat a najít boha.
Stejně jako Vy sem vze?la z naprosto ateistické rodiny. později jsem se vdala a nastaly problémy, které jsem neuměla ře?it. Shoda náhod chtěla tomu, abych se sebou začala něco dělat. Nejprve četba různých knih, které mě naplňovaly otázkama, různé debaty se známýma vedly k dal?ím otázkám a nakonec jsem toho byla tak plna, ?e prostě musel přijít duchovní učitel.
?la jsem k tomuto člověku a čekala zázrak. Nejprve jsem se zbavila nemocí a postupem času jsem si začala uvědomovat, ?e nic není náhoda a v?e je řízeno tak, aby se člověk probudil a na?el Boha.
V ?ivotě se pak dějí věci, které lidé kolem jen tě?ko chápou, ale Vy se naplňujete klidem a láskou k ve?kerému stvoření.
Klid a láska z Vás plynou a táhnou k Vám lidi, kteří tyto hodnoty potřebují. Pátrají po tom proč jste v klidu, Vy jim to povíte a Bo?í pravda se říří vesele dál.
Přeji mnoho úspěchu v hledání.

Arillion

Re: Vítejte
Autor: Lenka (---.eurotel.cz)
Datum: 1 December, 2004 21:33

Vá?ená paní Arillion a přítomní zde v sále,

děkuji mnohokráte za Va?í zprávu. Občas nahlédnu do SWblogu, jestli někdo nepí?e - a ejhle zprávička, která potě?í.

Internet u? pou?ívám docela často a připadá mi, ?e je zde spousta informací a? se v tom někdy nevyznám. A nevím tedy je?tě pořád, kde hledat...to naplnění, porozumění věcem v?em. Mám neustále spoustu dotazů. Mo?ná, ?e někdo bude znát odpovědi.

1/ Jak najít správného učitele, křes?ana, duchovního?

2/ Kdy? najdu a uvěřím, jak rozeznám, co je vůle Bo?í, či záměr V?ehomíra od toho, co myslí mé Ego, či jen na oko vnitřno?

A je?tě v návaznosti na Vá? článek: Jestli?e v?e je řízeno tak, aby se člověk probudil a na?el Boha - jak rozpoznáme, ?e je ten správný okam?ik probuzení. Je to chvíle, kdy se člověk cítí v nejhlub?í propasti?
A je?tě pozitivní my?lení. Nějaké studie nabádají k tomu, abychom si tzv. přetransformovali zavirovaný mozek a mysleli pozitivně a i ve ?patných věcech viděli ty dobré věci. No to je v?e na zamy?lenou a na mou nevědoucí.


Re: Vítejte
Autor: Honza*) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 3 December, 2004 14:54

Milá Lenko,

jsem rád, ?e má diskuzní klub pravidelného náv?těvníka, jen tak dál OK, palce vzhůru

Máte i otázky a zajímá Vás spousta věcí, to je dobře!

Správných křes?anů kolem sebe najdete určitě víc (teda, jestli nebydlíte sama někde opu?těně v hájovně daleko od lidí Mrknutí - s úsměvem ) - jsou to lidé, kteří věří Je?í?ovi a myslí to s vírou upřímně, sna?í se ji podle svých mo?ností i realizovat. Od nich se taky mů?ete hodně naučit, kdy? je poznáte, v?e s nimi probrat. A potom, jsou učitelé církve, kně?í, řeholníci, vychází hromada kní?ek (včera jsem prohlí?el katalogy, je to fakt ?iroký výběr), třeba Vás mů?e některá oslovit a doká?e Vám přiblí?it Bo?í slovo? ...

Důle?ité je předev?ím sama chtít nalézt a poznat Boha, pokud se budete o to sna?it, Bůh určitě přijde k Vám. Na správný okam?ik nemusíte čekat, ka?dým rozmý?lením a odkládáním se člověk od svého Boha jen vzdaluje - správný okam?ik je teď, tady Úsměv V radosti, strasti, v klidu, kdy se zdánlivě nic zajímavého neděje, v?dy a stále je správný čas hledat Bo?í tvář Úsměv

Rozli?ování Bo?ího hlasu je důle?itá a citlivá otázka, existuje o tom literatura, určitě by to stálo i za článek, rozmyslím to. Prozatím tu jsou v rubrice "Hledání" zápisky z předná?ky "10 způsobů, jak k nám mů?e Bůh promlouvat".

Rozli?ování se dá přitom naučit - pravidelným duchovním ?ivotem, předev?ím modlitbou, rozhovorem s Bohem, snahou Boha co nejvíce poznat. Je to jako s maminkou, která doká?e poznat své malé dítě podle pláče i třeba mezi více lidmi, mezi více dětmi - pozná jej, proto?e je dobře zná. Stejně člověk, který dobře zná Boha, doká?e rozeznat jeho hlas mezi v?emi ostatními.



Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: Vítejte
Autor: Arillion (---.ktknet.cz)
Datum: 6 December, 2004 15:12

Milá Lenko,

jsem moc ráda za Va?i reakci a poděkování.
Pokusím se odpovědět na Va?e otázky v tro?ku jiném duchu ne? Honza.
Pí?ete, ?e nacházíte nové a nové informace, ano i já hledala a hledala, tím se samovolně tříbil můj názor na věci duchovní. Četla jsem opravdu z ka?dého, zabrousila do různých nábo?enství a v?dy jsem si zapamatovala jen to, co mi dávalo svobodu.

Jak se říká, ?e v?e příjde ve správný čas, beru naprosto spolehlivě. Ano s hledáním Boha není nač čekat, ale také musela přijít správná doba, kdy nás to začne k Bohu táhnout a začneme se zajímat.
S tím učitelem to bylo tak: mí známí marně čekali na potomka a rozhodli se vyhledat léčitelku. Man?ela tyto věci zajímaly odjak?iva a také byl v Bohu vychován. Známí nás nakontaktovali a vlastně řízením Bo?ím jsem se tam dostala i já.
Paní mi o mě pověděla tolik, ?e nebylo mo?né přehlí?et tato fakta a duchovní léčení mohlo začít.

Ka?dý máme jinou cestu, neznám ani jediného člověka, který by měl třeba se mnou cestu toto?nou.
Tady je opravdu třeba dr?et se svého srdce, centra kde přebývá na?e vedení, vět?inou na?e první my?lenka je tou správnou, proto?e je to právě odezva ze srdce, tepve pak se začíná přidávat rozum, který nám namlouvá, ?e to j nesmysl.
Tak?e naučit se sly?et hlas srdce je cestou, která je neomylná.

Ano, existují knihy na kontrolu mysli. Začala jsem u knihy SILVOVA KONTROLA MYSLI(nevím jak se jméno Silva pí?e, prosím omluvte mě).
Velice skvělým začátkem byla pro mě kniha, která je na těchto stránkách zmiňována a to je MILUJ SVŮJ ?IVOT od LOUISE L. HAY.

Jak člověk ucítí, ?e nastal čas probuzení? No u mě to bylo právě ?okem u mé drahé učitelky a přítelkyně léčitelky. Vzpomínám, ?e tak nějak jako v propasti jsem se cítila a pak při?la pomoc.
Je?tě k tomu jak poznáte co je a co není vůle Bo?í. Pevně věřím, ?e to co se nám staví do cesty, je právě to co v daný okam?ik potřebujeme a to tedy beru za vůli Bo?í.

Re: Vítejte
Autor: Marta (---.ul.tiscali.cz)
Datum: 12 January, 2005 11:06

Díky Bohu za tyto pěkné stránky.-
Ji? del?í dobu serfuji kde se dá,hledám a nacházím spoustu článku,dens v?ak nará?ím na krásná zamy?lení a zároveň vidím,?e hledajících a tápajících je více.Stále hledám a tápu,tou?ím najít,být v klidu,v lásce a bez znepokojován..Va?e stránky začnu nav?těvovat pravidelně..

Re: Vítejte
Autor: Jana (---.praha.tiscali.cz)
Datum: 15 January, 2005 09:18

Často mívám pocit, ?e se to na nás v?echno nějak hrne, katastrofy, civilizace, v?eobecný závod o ?ivotní úroveň versus ekologie a informační záplava, která bez filtru přinese rodinu umlácenou sekyrou, výzvu o příspěvky na humanitární pomoc, tsunami , i teroristický útok.
Neprchám, kdy? vidím na stole polo?ený Blesk a nevypínám televizi při ka?dém reklamním bloku. Obávám se, ?e ?horská vesnice?, odříznutá od světa, nás v?echny nepojme a v tibetském klá?teře bych nepochybně vypadala jako Ace Ventura a to nemluvím o svém man?elovi J.
Dnes ráno v honbě za duchovním povzbuzením, vypadlo na mne ?Jitro kouzelníků?,a třeba?e ho asi v?ichni znáte, nedá mi to a musím se podělit.:

?I skličující doba je hodna úcty, nebo? je dílem nikoli lidí, ale lidstva, tedy tvořivé přírody,

která mů?e být krutá, ale není nikdy nesmyslná. Jestli?e je doba, ve které ?ijeme, krutá, máme

o to vět?í povinnost ji milovat, pronikat ji svou láskou, a? odsuneme tě?ké masy hmoty, která

nám skrývá světlo zářící na druhé straně.? (Walher Rathenau)



Janča

Super
Autor: isilka (82.99.143.---)
Datum: 23 April, 2005 22:52

Honzo, ty jsi z krestan.cz (mimo jine, samozrejme) :)

Hezke stranky :) :) :)

Palec vzhůru
V pohodě

Re: Super
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 24 April, 2005 17:09

Jéé, ahoj, Isilko, to jsou k nám hosti Úsměv
Díky za pochvalu, tak, vítej, jako doma ... anebo jako na krestan.cz Mrknutí - s úsměvem

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: Super
Autor: isilka (82.99.143.---)
Datum: 1 May, 2005 22:22

Diiik... Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Je to tu faakt moc super - a moc se mi líbí: Bůh je nejlep?í kámo?ka - musím to poslat dál, holky budou nad?ené OK, palce vzhůru

Rocková huba
Autor: Andrea (---.eurotel.cz)
Datum: 2 September, 2013 17:31

Ahoj.Omlouvám se,?e obtě?uji,ale potřebuji poradit a nena?la jsem vhodněj?í místo ne? tohle.Četla jsem od jedné vá?ené křes?anky,?e rock je hudba satana a nevím,co si mám o tom myslet.Ráda bych si přečetla vá? názor a pokud mo?no zjistila,v čem přesně je rocková hudba tak ?patná.Předem děkuji za odpověd...

Re: rocková hudba
Autor: Honza*) (Moderátor)
Datum: 3 September, 2013 16:51

Ahoj Andreo, ten názor jsem také sly?el. I kdy? tuhle hudbu moc nemusím, přesto?e nejsem hudební znalec, netroufnul bych si na tak jednoznačný a pau?ální výrok. Existuje více druhů rockové hudby, je fakt, ?e společným znakem, který se nedá přehlédnout, je určitá hlučnost a snad i průbojnost nebo někdy agresivita, ta v lidech mů?e vyvolávat různé reakce. Podle mě hlavně zále?í na lidech, kteří rock hrají, o co jim jde - to také bude v jejich hudbě. Existuje rock, který přímo satanským směrem míří, tam není o čem diskutovat.
Co třeba The Beatles, řekl by někdo, ?e to je satanská hudba? Sotva Úsměv Existuje taky křes?anský rock, který dokonce Boha hledá - chápu, ?e některým lidem rock mů?e vyhovovat. Můj ?álek kávy to zrovna není, u tvrdé hudby mi chybí jemnost, která bývá hrubě přehlu?ená, tak trochu mi to připomíní pasá? v Písmu, 1. Královská 19,11-13:
Citace:
11. Hospodin řekl: ?Vyjdi a postav se na hoře před Hospodinem.? A hle, Hospodin se tudy ubírá. Před Hospodinem veliký a silný vítr rozervávající hory a tří?tící skály, ale Hospodin v tom větru nebyl. Po větru zemětřesení, ale Hospodin v tom zemětřesení nebyl.
12. Po zemětřesení oheň, ale Hospodin ani v tom ohni nebyl. Po ohni hlas tichý, jemný.
13. Jakmile jej Elijá? usly?el, zavinul si tvář plá?těm, vy?el a postavil se u vchodu do jeskyně. Tu mu hlas pravil: ?Co tu chce?, Elijá?i??

Od hudby očekávám jemnost a pozvání a nasměrování k Bohu, očekávám, ?e i v hudbě se s Bohem mů?u setkat, u rocku mám dojem, ?e pokud jde o setkání s Bohem, bývá to spí?e navzdory té hudbě.


Honza - Spiritweblog



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy

 
Spiritweblog - Honzův občasný deníček o křesťanském duchovním životě
© Honza*) 2005. This forum powered by Phorum.