Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
klanopra?ka-schizandra chin.
Autor: Jarmila (---.dialup.iol.cz)
Datum: 15 August, 2004 20:16

Dobrý večer, sly?ela jsem několikrát otéto rostlůině, ?e má léčivé účinky. Nyní ji mám i na své zahradě. O účincích jsem se zatím nikde nedočetla. Máte někdo znalosti o této bylině, na co se u?ívá a v jaké formě? Předem díky za ka?du odpověď. Jarmila.

Re: klanopra?ka-schizandra chin.
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 17 August, 2004 15:26

Milá Jarmilo, díky za dotaz! Tady je popis:

KLANOPRA?KA, MAGNOLKA ČÍNSKÁ - Schizandra chinensis Turcz./Baill.
(informace podle Herbáře léčivých rostlin, J.Janča, J.A.Zentrych, Eminent, Praha, 2.díl)

Léčivé látky jsou obsa?eny ve v?ech částech rostliny, nejvíce se ov?em u?ívají listy (Folium schizandrae), a to čerstvé i su?ené, a také plody (Fructus schizandrae) sbírané brzy na podzim, po úplném dozrání.
Klanopra?ka je poměrně dobře prozkoumaná. Plody mají hodně organických kyselin, vitamín C, látky podobné rutinu, antokyany a sacharidy. Semena obsahují mastný olej se silicemi, vitamín E, nenasycené mastné kyseliny a steroly. V celé bylině je přítomno velké mno?ství minerálních látek, lignany a celá řada stimulujících látek, například schizandrin a jeho deriváty.
V?echny drogy získané z magnolky čínské mají mimořádně ?irokou ?kálu pou?ití. Působí protihorečnatě, protibolestivě, uvolňují svalstvo, prohlubují dýchání, působé spasmolyticky, příznivě ovlivňují funkci jater a působí antistresově. Kromě toho zvy?ují celkovou výkonnost organismu, odstraňují pocit únavy, posilují po dlouhodobých nemocech, stimulují krevní oběh, zlep?ují kvalitu i intenzitu vidění, chrání játra, léčí ?aludek i střeva a působí i antiskleroticky.
Nejpou?ívaněj?í formou je tinktura, dávkovaná 2-3x denně 20-30 kapek. Lze v?ak pou?ít i prá?kovanou drogu, s dávkováním 2-3x denně na ?pičku kulatého no?e. Je mo?né podávat samozřejmě i čaj formou nálevu, a to z listů i plodů.
Schizandrové drogy jsou netoxické, předávkování by ale mohlo vyvolat příli?né vzru?ení. Toté? by mohlo způsobit příli? dlouhé podávání léku. Léčebná kúra by neměla být krat?í ne? 21 dní a del?í ne? 6 týdnů. Proti míchání s jinými drogami nejsou sice námitky, ale pova?ujeme je za zbytečné, proto?e to účinek drogy spí?e oslabuje.


O klanopra?ce lze najít informace na internetu, např. na stránce Nootropika nebo Living.cz (také s informacemi o pěstování).

Přeji Vám i Va?im blízkým hodně zdraví a lásky!


Re: klanopra?ka-schizandra chin.
Autor: Jarmila (---.dialup.iol.cz)
Datum: 20 August, 2004 21:02

Honzo, moc děkuji, za informace i přání. Asi jsem se při nákupu rostliny řídila svým nitrem a intuicí, je to přesně, co potřebuji.
Tuto stránku jsem objevila při hledání informací náhodou, ale jsem moc ráda, ?e o ní vím. Postupně pročítám. "It is my cup of tea".
Přeji rovně? hodně zdraví, lásky a pohody. JarmilaÚsměv

Re: klanopra?ka-schizandra chin.
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 30 August, 2004 14:55

Milá Jarmilo,
klanopra?ka Vám bude dělat dobřePalec vzhůru Dal?í bylinky, které dobře mů?ete vyu?ít, je směs "Hepatik" firmy ROSA CANINA, ing. Pleskač, Veverská Bitý?ka (v bylinářstvích je bě?ně k dispozici). Podle návodu jej u?ívejte 2x denně po dobu 3 týdny, následuje 1 týden pauza od bylinek. Čaj připravíte v?dy z čerstvých bylinek, 1 čajová l?ička na 1/4 litru vody.

Zdraví Úsměv


Re: klanopra?ka-schizandra chin.
Autor: Iva (---.acvyskov.cz)
Datum: 4 May, 2006 09:00

[img]null[/img][color=orange][/color]V?em přeji hezké jarní dny.
Rovně? děkuji za informace o léčivce -KLANOPRA?KA ČÍNSKÁ-, i kdy? byly určeny pro Jarmilu, se zaujetím jsem si tento příspěvek přečetla. Je?tě bych si přála tuto zajímavou rostlinu sehnat a pěstovat. Kdy? jsem po del?í době na?la tyto informace, tak u? to musím dotáhnout a? do zdárného konce. DÍKY, DÍKY, DÍKY. Stálý úsměv a slunce v du?i Úsměv Úsměv Úsměv [center][/center] Iva

Re: klanopra?ka-schizandra chin.
Autor: Hela (81.19.33.---)
Datum: 13 June, 2006 17:20

[www.krakonosovozahradnictvi.cz] mají i Klanopra?ku i jíné,zajímavé rosltinky Láska v očích



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy