Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Bolesti kloubů
Autor: Kateřina (---.blue4.cz)
Datum: 30 July, 2008 07:11

Zdravím všechny. Potřebovala bych poradit, už jsem zoufalá. Je mi 30 let, od puberty mám velké problémy s klouby, především s koleny a ramenním kloubem. Postupem času mě ale začínají bolet i další klouby, nově loketní kloub, kyčel .. Musela jsem omezit sport, ačkoliv jsem velmi aktivní člověk, bohužel můj stav už mi to příliš nedovoluje. Myslím že na svůj věk nejsou tyto problémy normální, občas se cítím na 60 .. levé koleno mě bolí už i při normání běžné chůzi, dělají mi problémy schody, kopečky, ale i rychlý pohyb, prostě už mi klouby nějak nestíhají. nevím jak dál. Bolesti se stupňují. Také mám časté záněty šlach, především na zápěstí nebo achillovy šlachy ..
Brala jsem postupem let mnoho léků a přípravků na klouby, ale nic nezabírá.
Nyní jsem se upnula k myšlence, že by snad mohly pomoci bylinky, ale sama se v nich příliš nevyznám, potřebovala bych poradit.
Můžete mi někdo pomoci ?

děkuju. K.

Re: Bolesti kloubů
Autor: Jan Havel (---.adsl.sky.cz)
Datum: 21 August, 2008 10:37

Zdravím Vás,
za Vaším stavem by mohla být i borelioza - ovšem ta zapřičiňuje celou řadu dalších obtíží a imituje okolo 300 různých nemocí. Pokud máte potíže s klouby a šlachami, je třeba věnovat péči játrům, která mají na starosti stav chrupavek a vazivového aparátu. Klasická medicína toto neumí řešit - doporčuji vyšetření
v Institutu celostní medicíny - např. u Mudr. Lazarevové, v Praze Na Florenci 19. Držím Vám palce - Jan Havel

Re: Bolesti kloubů
Autor: bez bolesti (---.124.broadband2.iol.cz)
Datum: 28 October, 2008 11:47

Měla bych pro vás řešení,pokud nechcete brát jenom leky?Mám setru která mé po 3 operacích páteře,užívá tento přípravek již přes rok a je bez bolestí.Výrobek je německé výroby pod stálou kontrolou,v lékárnách nedostupný.V případě zájmu pište na e-mail přeji hezky den.Radka

Re: Bolesti kloubů
Autor: Ota (---.184.broadband2.iol.cz)
Datum: 20 May, 2009 00:37

Dobrý den Kateřino. Mám pro Vás pár dodporučení :
Vysadit lilkovité potraviny (brambory, papriky atd.). Nekonzumovat mléko a mléčné výrobky. Nepít kávu nebo čaj s mlékem a cukrem. Vystříhat se kyselinotvorným potravinám (cukr, uzeniny, červené maso atd.). Upravit jídelníček pro odlehčení jater.
Znáte reflexní terapii?
Nejprve neinvazivně uvolnit krční páteř. Původce spousty potíží. Reflexně působit na plochy žlučníku, jater, ledvin. Dále je důležité rozproudit lymfu působením na plošky lymfatického sysému, aby se toxiny dostaly z těla.
Doporučuji užívat ledvinový čaj s celýkem zlatobýlem 3x denně. Hlavně kolem 17 hodiny (jsou aktivníledviny). Dodržovat pitný režim čisté vody bez bublinek (ledvinový čaj odvodňuje, odvod toxinů).
Užívat přírodní přípravky Detoxin, Diocel, gel Aloe Vera
Detoxin : 1 týden 6 kapek denně před spaním. Pokud nejsou potíže, zvednout na 9 kapek a další týden na 21 denně do využívání.
Diocel : 1 týden 3 kapky denně kolem 17 hodiny. Pokud nejsou potíže, zvednout na 6 kapek a další týden 15 kapek do využívání.
Aloe Vera-gel : ráno dva panáky Mrknutí - s úsměvem (8cl)
Pro přesnější stanovení diagónzy je potřeba odpovědět ještě na některé otázky. Pokud budete mít zájem, dejte mi, prosím, vědět na tomto fóru nebo na telefonu 777 599 919. Otázky bych Vám poslal na Váš soukromý email. Tyto informace nejsou pro veřejnost (je to dané zákonem, jsem si vědom pravidel tohoto fóra). Potom můžeme zpřesnit terapii.
Mějte se krásně a přeji Vám HODNĚ ZDRAVÍ. Hlavu vzhůru.
Ota

Re: Bolesti kloubů
Autor: Anna (80.250.14.---)
Datum: 2 December, 2009 13:22

Dobrý den Kateřino,
mám obdobné problémy ,léčím se bylinkami a radami, Rt , pana Martina Kolára který radí na stránkách patakyovi.cz Mám dojem že jsem tam zahlídla i přispěvek od pana Oty ( myslím že Vám radí dobře) Hlavu vzhůru je na místě a k tomu bych přidala výdrž. Tej je potřeba asi nejvíc . Trvá velmi dlouho než se dá organizmus zase dohromady.
Přeji taktéž HODNĚ ZDRAVÍ v8N I SOBĚ
Anna Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: Bolesti kloubů
Autor: Petr (---.net.upc.cz)
Datum: 28 April, 2010 15:56

Zdravím, mám podobné problémy. Dlouho jsem si s tím nevěděl rady, ale nedávno jsem našel článek v jednom bookazinu (doporučuji, www.mojebylinky.cz) a už mě to netrápí. Je tam popsáno několik způsobů, jak to léčit pomocí různých bylinek, nechce se mi to všechno vypisovat, přesvědčte se sami.

Re: Bolesti kloubů
Autor: Kateřina (---.35.broadband9.iol.cz)
Datum: 1 December, 2013 18:45

Já užívám přírodní produkt Colavital. Jev něm potřebný kolagen typu I a pak růže šípková. Nemůžu si ho vynachválit. Mohou i diabetici a těhotné a kojící dokonce dávám i svému synovi v pubertě.

Re: Bolesti kloubů
Autor: Ela (---.115.0.153.wireless.dyn.drei.com)
Datum: 8 January, 2014 18:53

Pani Katerino,vase bolesti kloubu muze zpusobovat i to.ze jste jako dite,anebo v pubete az prilis rychle vyrostla,proste vytahla jste se,toto se nestava az tak zridka,pokud to jeste po 6ti letech budete cist,tak si na to obdobi zkuste vzpomenout.

Re: Bolesti kloubů
Autor: Libuše (---.35.broadband9.iol.cz)
Datum: 28 January, 2014 20:35

No koukám, že už se Colavital ujal i jinde než u nás. My ho začali užívat jako úplnou novinku na trhu a lepší produkt neznám. Kupuju preventivně i pro pubertálního syna, protože je na přírodní bázi.

Re: Bolesti kloubů
Autor: Karla.Marie (---.1.broadband3.iol.cz)
Datum: 15 April, 2014 17:22

Dobrý den,
často mě takto klouby pobolívaly, až mně lékař jednou oznámil, že mám začínající artrózu. Velmi mi pomohl a stále pomáhá enzymový preparát wobenzym a celadrin.Byla mi také doporučena jízda na kole a naopak mi nebylo doporučeno běhat.
Karla Marie

Re: Bolesti kloubů
Autor: Petr Padrlík (---.tmcz.cz)
Datum: 30 April, 2015 10:06

Ahoj, moje sestra měla podobný problém, také jsme dlouho bádali po různých lécích a nakonec jsem narazili na tuto stránku:arkokapsle. Moc jsme tomu nevěřili, ale nakonec jsme to zkusili. Sestřička pocítila obrovské zlepšení, už může zase chodit bez jakýchkoliv bolestí a občas si i zaběhá. Petr a Majda :).Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr Padrlík (30.04.2015 10:10)

Re: Bolesti kloubů
Autor: mamacita (---.dobris.net)
Datum: 24 August, 2015 00:30

Na bolavé klouby a záda mi hodně pomáhá rozmarýnová mast z bylinkářství Rozmarýn. Dozvěděla jsem se o ní na doporučení a nedám na ní dopustit. Začala jsem jí kombinovat i s čajem a od té doby jsou bolesti mnohem menší. Kam se na tuhle mast hrabe kdejaká koňská či konopná...

mast: [www.rozmaryn.dobris.net]

čaj: [www.rozmaryn.dobris.net]Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy