Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
amputace prstu
Autor: (---.starnet.cz)
Datum: 18 November, 2009 12:59

Dobrý den.Kdo mi prosím poradí,jak nejrychleji obnovit funkci amputovaného prstu po následném při?ití. masti,koupele atd.Děkuji Ton.

Re: amputace prstu
Autor: vladimír (77.48.180.---)
Datum: 1 December, 2009 21:53

Z bylinek,které působí mimořádně hojivě,která podporuje epitelizaci bez nadměrné tvorby granulací je nálev z kvetoucí nati léčivky zvané podra?ec křovi?tní (Aristolochia clematitis) Tato bylinka roste v přírodě na jihu u nás na Moravě od Brna směrem na jih. bylinář Vladimír

Re: amputace prstu
Autor: Tony (---.starnet.cz)
Datum: 2 December, 2009 19:49

Děkuji.Pí?ete o kvetoucí bylince.To znamená,?e tuto dobu není mo?nost ji sehnat.Pou?ívám koupele v řepíku.Ten ale dost vysu?uje.Je?tě jednou děkuji Ton.

Re: amputace prstu
Autor: vladimír (77.48.180.---)
Datum: 5 December, 2009 18:27

Zdravím Tony,zda je tuto bylinku mo?né sehnat nevím,ale spí?e ne? v lékárně se dá sehnat v prodejnách typu Herba nebo Zdravá vý?iva. V lékárnách preferují spí?e chemii,která více vydělá financí. Máte pravdu v tom ?e řepík a také heřmánek vysu?uje. Doporučil bych spí?e ?alvěj lékařskou nebo kořen kostivalu,který má v tuto dobu a na jaře nejvy??í účinek,problém je v tom, ?e po opadu listí se ?patně hledá. Na potírání se dá také pou?ít olej z levandule,který se jako jeden z mála nemusí ředit.Musí to být 100 přírodní, ze značek,které jsou přírodní a ne chemické je to Nobilis Tilia,Sallos,Atok. Přeji úspěch při léčení. bylinář Vladimír

Re: amputace prstu
Autor: Tony (---.starnet.cz)
Datum: 8 December, 2009 15:00

Děkuji za Vá? čas a ochotu.Ton.

Re: amputace prstu
Autor: vladimír (77.48.180.---)
Datum: 14 February, 2010 22:18

Zdravím Tony je?tě mě napadla koupel prstu v arnikovém nálevu 1čaj.l?ička na ?álek. Ka?dopádně dej vědět co Ti pomohlo nejlépe. bylinář Vladimír

Re: amputace prstu
Autor: jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 13 March, 2011 16:08

po amputaci prstu ukazováček,částečně i prostředníček ¨(na lisu')hrozně brní v?echny prsty(zbývající) Je to normální při hojení? Smutek Smutek Smutek

Re: amputace prstu
Autor: jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 13 March, 2011 16:08

po amputaci prstu ukazováček,částečně i prostředníček ¨(na lisu')hrozně brní v?echny prsty(zbývající) Je to normální při hojení? Smutek Smutek Smutek

Re: amputace prstu
Autor: jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 13 March, 2011 16:16

po amputaci prstu ukazováček,částečně i prostředníček ¨(na lisu')hrozně brní v?echny prsty(zbývající) Je to normální při hojení? Smutek Smutek Smutek

Re: amputace prstu
Autor: Jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 30 March, 2011 08:16

Lze namáčet prst do odvaru heřmánku či řepíku,kdy? je ků?e na částečné amputaci prostředníčku je?tě taková jakoby ?ivá.Byl mi tam na?it ?těp ze zápěstí a při převazu částečně odloupnut i se strupem,a je to proto je?tě takové moc ?ivé.Za jak dlouho myslíte ?e jsou mo?né tyto koupele?

Re: amputace prstu
Autor: Standa Korbel II. (Moderátor)
Datum: 30 March, 2011 10:55

Jestli mohu také přispět svou tro?ku do mlýna, tak přidám jednu osobní zku?enost z na?í rodiny.

My máme na amputaci výbornou zku?enost s řepíkem. Aplikovali jsme jej inhed po operaci, rána byla je?tě ?ivá a celá mokvala, vůbec to nevypadalo dobře.

Do sklenice jsme připravili silný nálev z řepíku - celou hrst na půl litru vody a v?dy na 5 - 10 minut se ruka namočila do nálevu. Ze začátku velmi často (5x denně) a později (asi po týdnu), kdy? se rána potáhla ků?ičkou, tak u? jen 3x denně.
V této fázi jsme je?tě ránu potírali měsíčkovou mastí (v?dy, kdy? končetina po řepíkové koupeli uschnula).

Velice rychle se rána zahojila. Sám lékař, který řepík doporučil, byl mile překvapen.

Přeji rychlé a úplné zahojení
a dr?ím pěsti.

Re: amputace prstu
Autor: Jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 31 March, 2011 08:20

Velice Vám děkuji za radu.Tak?e mohu namáčet i prst který je?tě není jakoby uplně zahojen?Av?ak jsem po se?ití ji? měsíc,stehy ji? jsou davno venku a zdá se ?e se to hojí stra?ně pomalu.

Re: amputace prstu
Autor: Standa Korbel II. (Moderátor)
Datum: 1 April, 2011 08:48

Ano Jirko, určitě Úsměv
Namáčejte co nejvíce, a? se místo rychle zhojí.
Je?tě takový malý dodatek, ránu jsme desinfikovali gelem z Aloe. Ta má také rychle hojící účinky. Opět místo by mělo být suché (aplikujte s určitým odstupem).

Bylinky mají tu velkou výhodu, ?e v tomto případě se jimi nelze předávkovat. (Chápu, ?e se se to nesmí přehánět, ?e jde ků?i rozmočit, mechanicky po?kodit apod.)

Jirko, myslím, ?e by bylo vhodné pít i bylinkový čaj.
Zkuste po?ádat pana bylináře Vladimíra, kterého si tu velmi vá?íme.
Věřím, ?e doporučí vhodnou směs.
Mrknutí - s úsměvem

Re: amputace prstu
Autor: Jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 1 April, 2011 09:36

Díky určitě napí?i panu Vladimírovi. Palec vzhůru

Re: amputace prstu
Autor: Jirka (---.114.broadband6.iol.cz)
Datum: 4 May, 2011 09:46

Prst(tedy zbytekprstu) který se mi krásně hojil mi po rozcvičování najednou otekl,a stra?ně hřeje.Je tam prý nějaký zánět.Bylo mi řečeno ?e přijdu o dal?í článek prstu.Prosím o radu jestli se mohu tomuto opakovanému zákroku vyhnout Smutek, splín Smutek, splín Smutek, splín

Re: amputace prstu
Autor: Michaela (---.vitkovice.cz)
Datum: 5 November, 2014 14:25

Dobrý den, mámu tatínkovi byl amputovám prst ve 2/3 prstu, za kloubem. Ted kdy? začíná zima, si dost ste?uje, ?e ho to bolí. Nevíte někdo jak na to přes zimu?

Re: amputace prstu
Autor: Miroslava (---.opanet.cz)
Datum: 13 February, 2016 12:43

Nedávno mi také amputovali ukazováček taky úraz na lisu .Brní to pálí a pocit fantomové bolesti(to znamená pocit ,?e ten prst tam je )Je to normální a toto mů?e trvat dlouho klidně i rok.Mám tetu doktorku a tá mi dává informace Úsměv Budte v klidu to přejde Úsměv

Re: amputace prstu
Autor: Miroslava (---.opanet.cz)
Datum: 13 February, 2016 12:50

jirka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> po amputaci prstu ukazováček,částečně i
> prostředníček ¨(na lisu')hrozně brní v?echny
> prsty(zbývající) Je to normální při hojení?


Ano ,je to normální při hojení.Taky mám amputovaný ukazováček také lis ,má teta doktorka mi řekla, ?e to je v pořádku ,ale mů?e tento stav trvat i del?í dobu .Tak se toho neděste.Mohou být i fantomovy bolesti to je pocit ,?e ten prst tam máte .Já to tak mám není to nic příjemného ,ale co se dá dělat je třeba vydr?et Úsměv

Re: amputace prstu
Autor: Marta (---.osi.rev-fortech.cz)
Datum: 22 November, 2016 19:38

Dobrý den
Moc prosím o radu. Je to 8 dní co man?elovi amputovali palec na noze. Je pacientem dialýzy. Propu?těn byl po 2 dnech po zakroku. Hned v den propu?tění jsme museli jet znovu do nemocnice kvůli krvácení rány a měla jsem obavy co v noci a navíc dal?í den měl dialýzu (dostávají heparin).nakonec mu museli rozdělat dva stehy. Ka?dý den převazuji a mám dávat betadinu a nic víc. Stále vsak prosakuje a v mistě odstraněnych dvou stehů je rána otevřená. Myslíte ?e mohu také udělat koupel s řepikem? Aloe máme take. Bojím se o něho. Je nemocný radu let a zdá se ?e si uz myslí ?e u? nic nepotřebuje. Mám si uvědomit pry jak na tom je. Kdybychom nebojovali asi by to bylo jinak. Pomozte mi prosím radou či co si mám třeba koupit. Má chvíle kdy se mu uz tady nechce moc být....moc dekuji za v?e.

Re: amputace prstu
Autor: Eva 25 (---.cust.sloane.cz)
Datum: 14 January, 2018 08:25

dobrý den , tatínek rok po amputaci prstu vybräno a? ke kosti .nebojí se , narůstá , hnisá bolesti k lékaři chodí nic nepomáhá v současné době aplikuje stríbro

Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy