Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Či?tění jater
Autor: Vít (---.59.broadband12.iol.cz)
Datum: 4 January, 2010 15:03

Sly?el jsem o perfektní očistné kůře jater. Jednalo se o čaj, nebo výluh z Vla?tovičníku vět?ího. Víc nevím,jen si pamatuji,?e se musí postupovat opatrně. Nevíte někdo o tom více? Díky

Re: Či?tění jater
Autor: csm (---.karneval.cz)
Datum: 8 January, 2010 23:27

Nejlep?í na játra je ostropestřec mariánský.
Obsahuje silymarin - nejdůle?itěj?í rostlinný lék na jaterní problémy. Vede ke zlep?ení metabolismu jaterních buněk, stabilizuje jejich buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je výrazným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky, zvané volné radikály).
Není vhodný brát samotný. Při či?tění je důle?ité brát v kombinaci s jinými bylinami na ochranu ledvin, vylučování ?kodlivých látek atd. Dále čaj nebo výluh je slabý, nejlep?í je extrakt.

Re: Či?tění jater
Autor: vladimír (77.48.180.---)
Datum: 17 January, 2010 19:27

Vla?tovičník se doporučuje brát ve formě homeopatické tinktury v ředění D3.Čaj se u?ívá zřídka ve formě nálevu v kombinaci s dal?ími bylinkami na játra. Ostropestřec mariánský je skutečně jedna z nejlep?ích bylinek na játra u?ívá se semeno,které se pomele asi 1 čaj.l?ička denně smíchá se s jednoduchým cukrem ( hroznový) pro rychlej?í vstřebání léčivých látek do organismu. Z dal?ích léčivek je to předev?ím Řepík lékařský,který mi v minulosti pomohl i kdy? jsem ho u?íval preventivně na jinou nemoc, proti mononukleóze,kterou dostali v?ichni mí spolupracovníci mimo mne.Řepík se u?ívá ve formě nálevu 2 čaj.l?ičky do ?álku.Po zalití vařící vodou se nechá 15 minut vyluhovat a pak se pije. bylinář Vladimír Úsměv



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy