Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  12Následující
Aktuální stránka:1 z 2
zrzchlení metabolismu
Autor: kyky (---.104.broadband2.iol.cz)
Datum: 28 June, 2005 13:46

Ahoj v?ichni, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte o nějaké bilince, která zrychlý metabolismus.... díky moc za odpovědi.... ?iroký úsměv

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 28 June, 2005 14:58

Milá kyky, díky za dotaz!
Pro dobrou odpověď by bylo potřeba, abyste jej je?tě upřesnila. Proč potřebujete zrychlit metabolismus? Proč se Vám zdá být příli? pomalý ? Mrknutí - s úsměvem

Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: kyky (---.104.broadband2.iol.cz)
Datum: 29 June, 2005 06:32

ahojky ten metabolismus bych chtěla zrychlit z důvodu zhubnutí.. Proto?e tělo se pak rychleji zahřeje a začne spalovat tuky a rychleji trávit a to by pak mělo véstk hubní...??.. Mrknutí - s úsměvem

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 30 June, 2005 09:55

kyky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahojky ten metabolismus bych chtěla zrychlit z
> důvodu zhubnutí.. Proto?e tělo se pak rychleji
> zahřeje a začne spalovat tuky a rychleji trávit a
> to by pak mělo véstk hubní...??..
>

Milá kyky,
jestli chcete hubnout tímto způsobem, potom by to mělo být zásadně pod kontrolou lékaře! Abyste to nakonec nepřehnala, a? z toho není anorexie či bulimie Mrknutí - s úsměvem

Hodně zdraví a lásky přeje

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: kyky (---.104.broadband2.iol.cz)
Datum: 30 June, 2005 11:46

......hmmm tak to je fakt dobrá odpovět!!! ale já neznám ?ádného lékaře, který by bilinkám věřil....a poradil a taky neznám nikoho kdo by pod dohledem lékařů zhubl.. tak?e já lékařům fakt nevěřím... nejená se o zásadní zhubnutí jen o 5kg... které ne a ne zhubnout..............
Mrknutí - s úsměvem

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 30 June, 2005 15:23

kyky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ......hmmm tak to je fakt dobrá odpovět!!! ale já
> neznám ?ádného lékaře, který by bilinkám
> věřil....a poradil a taky neznám nikoho kdo by pod
> dohledem lékařů zhubl.. tak?e já lékařům fakt
> nevěřím... nejená se o zásadní zhubnutí jen o
> 5kg... které ne a ne zhubnout..............

Kyky, Va?e první otázka nesměřovala toti? na hubnutí, ale na zrychlení metabolismu. Lékař v tomto případě mů?e určit, zda nemáte např. poruchu funkce ?títné ?lázy, která by mohla vést jednak ke "zpomalení" metabolismu a také k přibývání na váze. To by bylo dobré vy?etřit dříve, ne? budete chtít bylinky pou?ívat, pokud se zjistí porucha, vhodným postupem budou pak léky, ne bylinky.

Kolik vá?íte a měříte do vý?ky?

Zdraví Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: kyky (---.104.broadband2.iol.cz)
Datum: 30 June, 2005 15:57

Ne?ádnou poruchu nezjistili jen ?e mám monenuklózu.... měřím 171 a vá?ím 66Kg Ú?as, mrkám

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 30 June, 2005 16:33

kyky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ne?ádnou poruchu nezjistili jen ?e mám
> monenuklózu.... měřím 171 a vá?ím 66Kg

Teda BMI = 22.571. Máte normální hmotnost.
To je taky důvod, proč pí?u "zásadně pod kontrolou lékaře! Abyste to nakonec nepřehnala, a? z toho není anorexie či bulimie". Lékař by Vám toti? zřejmě doporučil, abyste nechtěla zhubnout.
To samé bude i s bylinkami. Pokud byste je měla u?ívat, pak s nimi dosáhnete optimalisace své váhy - ev. nadváha zmizí, podváha se vyrovná také k normálu.
Va?e váha je v pořádku Srdíčka Máte pravdu, snaha zhubnout těch 5 kg nemusí nic znamenat, pokud byste se sna?ila zhubnout nadměrně, mů?ete si spí?e ublí?it, to by byla ?koda Zdě?ení Bylo by dobré si více ujasnit své motivy, proč zhubnout chcete a zda je to opravdu to, co si přejete! Úsměv
Pokud by se u Vás skutečně měla objevit anorexie nebo bulimie, v tom případě se bez lékařské pomoci neobejdete. Je to záva?ný stav, začátky bývají nenápadné, snaha být hubená, člověka v?ak mů?e ohrozit na ?ivotě (!), nemoc se musí ře?it za spolupráce více odborníků. Odkazy lze najít i na internetu, přes Seznam, např. [www.anorexie.wz.cz], [www.celostnimedicina.cz], [www.psychoporadna.cz], [www.rodina.cz].

Přeji Vám hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

zrychlení metabolismu
Autor: dakarka (---.kkcable.cz)
Datum: 5 July, 2005 11:19

[/size]

Pokud potřebuje? zhubnout, je potřeba dát do pořádku metabolismus tuků. Já mám na to vyzkou?ený ne bylinkový čajík, který asi hledá?, ale doplněk stravy, takový olejíček, co dělá to co potřebuje?. Je to na 3 měsíce a stojí 345kaček. je to 100% přírodní. kupuje se na www.okg-fit.cz/emulipsdodomu Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: zrychlení metabolismu ale jak?
Autor: Radko (---.70.138.95.adsl.nextra.cz)
Datum: 14 August, 2005 14:40

Honzo jsi jak Rádio Jerevan. Kyky měla mononukleozu a myslí na bylinku, ale má přesněji Epsein Baarův virus, zde medicína dává ruce pryč často s komentářem: "To máte nadosmrti". Jestli má poruchu ?títné ?lázy doktoři toho moc nezjistí, zvlá?? kdy? je to je?tě čerstvá zále?itost. Oni si počkají i několik let. Nastane-li autoimunitní reakce organismu, která začne likvidovat ?títnou ?lázu, pak to "laboratorně" doká?ou na endokrinologii, no a pak "dle zákona" nasadí hormonální léčbu Tyroxinem. Kdy? to nevyjde, zase "dle zákona" odeberou kompletně ?títnou ?lázu a to u? hormon Tyroxin určitě bude pacient potřebovat nadosmrti. Mezitím bude vá?it metrák a v?echno ji bude bolet, proto?e tu pravou příčinu: autoimunitní odezvu na prodělanou infekci, neodstranili. Metabolické produkty a toxiny z EB-virových kolonií v organismu budou dál pácht zlo a přivodí nositeli psychiatrické problémy diagnosticky nasměrované do depresí a pak poruchy kloubně-pohybového aparátu. Mo?ná dokud nepřijde někdo a za úhradu pacientku nedetoxikuje od EB-virů, jejich toxinů a neodstraní infekční lo?iska nejen na ?títné ?láze ale na mnoha místech v jejím organizmu a hlavně - dodá na fukci ?títné ?lázy biologický jód. Bohu?el je to metoda nevědecká, tudí? nehrazená poji??ovnou, by? schopná nejmoderněj?í EAM počítačovou metodou diagnostikovat pacientovy problémy a řízenou a kontrolovanou detoxikací mu navrátit zdraví a u? existuje 5.rok.

Re: zrychlení metabolismu ale jak?
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 14 August, 2005 15:20

Radko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Honzo jsi jak Rádio Jerevan. Kyky měla
> mononukleozu a myslí na bylinku, ale má přesněji
> Epsein Baarův virus, zde medicína dává ruce pryč
> často s komentářem: "To máte nadosmrti".

Díky za připomínku, Radko Mrknutí - s úsměvem
A ví?, proč to medicína říká? Proto?e to pro pacienta ve skutečnosti vět?inou neznamená ?ádný problém, jedině v kombinaci s dal?ími posti?eními. 90% světové dospělé populace lidí se infikovalo EBV a celkem to sná?í bez vět?ích problémů.

> Jestli má
> poruchu ?títné ?lázy doktoři toho moc nezjistí,
> zvlá?? kdy? je to je?tě čerstvá zále?itost. Oni si
> počkají i několik let. Nastane-li autoimunitní
> reakce organismu, která začne likvidovat ?títnou
> ?lázu, pak to "laboratorně" doká?ou na
> endokrinologii, no a pak "dle zákona" nasadí
> hormonální léčbu Tyroxinem. Kdy? to nevyjde, zase
> "dle zákona" odeberou kompletně ?títnou ?lázu a to
> u? hormon Tyroxin určitě bude pacient potřebovat
> nadosmrti. Mezitím bude vá?it metrák a v?echno ji
> bude bolet, proto?e tu pravou příčinu:
> autoimunitní odezvu na prodělanou infekci,
> neodstranili.

No, na EBV virosu nejsou ?ádné léky. Jak bys ji chtěl odstranit? Kdy? navíc, viz vý?e, vět?inou nemá pro pacienta ?ádný vět?í význam?
Jestli autoimunita likviduje ?títnou ?lázu, to se mů?e stát a stává se to. Pro organismus (a s tím spojenou otázku hmotnosti ) je ale důle?itá předev?ím hladina hormonů ?títné ?lázy, ne samotný proces ve ?láze. Hladina hormonů se kontroluje poměrně snadno a substituce je také snadná, kyky se Tvých katastrofických scénářů nemusí obávat.

> Metabolické produkty a toxiny z
> EB-virových kolonií v organismu budou dál pácht
> zlo

Jak pí?u vý?e, nejspí? ne. S infekcí si toti? doká?e dobře ná? organismus poradit.

> a přivodí nositeli psychiatrické problémy
> diagnosticky nasměrované do depresí a pak poruchy
> kloubně-pohybového aparátu.

Tak toto u? je spekulace, takové řeči bych si nechal na Tvém místě pro sebe Úsměv

> Mo?ná dokud nepřijde
> někdo a za úhradu pacientku nedetoxikuje od
> EB-virů, jejich toxinů a neodstraní infekční
> lo?iska nejen na ?títné ?láze ale na mnoha místech
> v jejím organizmu a hlavně - dodá na fukci ?títné
> ?lázy biologický jód. Bohu?el je to metoda
> nevědecká, tudí? nehrazená poji??ovnou, by?
> schopná nejmoderněj?í EAM počítačovou metodou
> diagnostikovat pacientovy problémy a řízenou a
> kontrolovanou detoxikací mu navrátit zdraví a u?
> existuje 5.rok.

Jsem rád, ?e o problému uva?uje?. Měl by sis znovu přečíst, co kyky pí?e: chce zrychlit metabolismus (28 June, 2005 13:46), očekává, ?e přitom zhubne (29 June, 2005 06:32), a to přesto, ?e její hmotnost je normální (30 June, 2005 15:57). Její problém teda není v EBV ani ve funkci ?títné ?lázy, jak se Ti zdá.
Dobře, mo?ná ?e prostě není spokojená se svojí postavou a chce si jí spravit. Hledá si k tomu ale prostředky poněkud netradiční. Proto byla moje odpověď vedená tak jak ji pí?u. Nemusí? v té otázce teda hned najít prostor k zoufalství nad stavem současné vědecké medicíny nebo naříkat nad zneuznalou medicínou alternativní. Ten problém je mo?ná opravdu někde jinde Úsměv

Přeju hezký den!

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: zrychlení metabolismu
Autor: Dana (---.brno.tiscali.cz)
Datum: 18 August, 2005 21:18

Tak jsem si přečetla va?e e-maily a jsem z toho dost v ?oku. Mně právě zjistili autoimunitní onemocnění ?títné ?lázy. U? beru Euthyrox a i kdy? se cítím docela dobře, tak mám fakt problémy s váhou. Jím málo, hýbu se a nic. Stačí jen si tro?ičku zhře?it a kilo je nahoře a nejde dolů. Mohl byste mi poradit, co dělat pro sní?ení váhy. Jeliko? mi to začalo chvíli po porodu druhého dítětě,tak jsem nestačila shodit na původní váhu a navíc jsem je?tě přibrala 5 kilo za půl roku.
Děkuji za jakoukoliv radu.

Re: zrychlení metabolismu
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 18 August, 2005 21:37

Dana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem si přečetla va?e e-maily a jsem z toho
> dost v ?oku. Mně právě zjistili autoimunitní
> onemocnění ?títné ?lázy. U? beru Euthyrox a i kdy?
> se cítím docela dobře, tak mám fakt problémy s
> váhou. Jím málo, hýbu se a nic. Stačí jen si
> tro?ičku zhře?it a kilo je nahoře a nejde dolů.
> Mohl byste mi poradit, co dělat pro sní?ení váhy.
> Jeliko? mi to začalo chvíli po porodu druhého
> dítětě,tak jsem nestačila shodit na původní váhu a
> navíc jsem je?tě přibrala 5 kilo za půl roku.
> Děkuji za jakoukoliv radu.

Milá Dano,
při onemocnění ?títné ?lázy (u? tu v Diskusním klubu na téma ?títná ?láza jedna diskuze probíhá) se opravdu mohou objevit značné a poměrně rychlé změny hmotnosti. Jestli?e u? je nemoc poznána a léčena, je třeba pravidelně chodit kontroly a u?ívat léky podle doporučení, a? bude léčba správně zavedená, potí?e se upraví.

Přeju hodně zdraví Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: Honzovi
Autor: Radko (---.70.138.95.adsl.nextra.cz)
Datum: 20 August, 2005 16:57

Pane Honzo, Va?e ozvěna je přesně hlas rádia Jerevan, tedy té západní a tedy i na?í medicíny. Nezájímá ji příčina ale léčí následek:
> EB-virus, není léku, jak bys léčil?

Já bych zvolil metodu EAM, odstramil z organismu , pokud je přítomna, infekce EB-virus preparátem Joalis EB-virus a pak počítačovým screeningem zjistil kde jsou lo?iska. Pak bych se podíval jak jejich produkty=EB-toxiny ovlivňují autoimunitu organismu. Ukázalo-li by "autoimunita nastartována", odstranil bych preparáty MindHelpem a Autimunem. Podíval bych se taky zda ?tíná ?láza má sní?enou, nebo zvý?enou funkci. Zkontroloval bych produkci Thyroxinu a funkci Hypothalamu a zkusil, zda se ovlivňuje činnost ?títné ?lázy a hypotalamu (produkce horm. thyretropinu). Uká?e-li souvislost, je třeba doplnit organickým jódem Kelp a detoxikovat infekční lo?iska na ?títné ?láze, zřejme bylinný rezonátor VelienHelp, podle toho co by ukázaly přístroje. Zamyslel bych se, která z infekcí (např. EB-virus) způsobila autoimunitní reakci a hledal bych u dal?ích infekcí mo?nou souvislost dvojdotazem na počítači.
Zkusil bych zda není organismus zatí?en geopatonenním polem a dvojdotazem dal dotazy na souvislost s hormonákní poruchou, poruchou funkce ?títné ?lázy, produkcí thyroxinu a dostatku jódu.
Pokud přístroj uká?e souvislost hormonální poruchy a poruchou ?títné ?l., zkontroloval bych příjem vitamínů a prvků a hledal problém v tenkém střevě.
Pokud ano, dotazem budu hledat infekční lo?iska v tenkém střevě, která brání příjmu minerálů a vitamínů a zkontroloval je?tě, zda nemá dal?í metabolické poruchy. Najdu-li inf.lo?iska v tenkém střevě, vím, proč tento klient tloustne. Proto?e jsem na?el tu prvotní příčinu a nebudu do něj cpát hormony nahrazující ?patnou funci ?títné ?lázy a problém prohlubovat, přesně tak jak velí klasické alopatická medicína "dle zákona".
Jestli si myslíte, ?e toxiny z prodělané EB-virózy nevadí, tak vra?te diplom a přečtěte si publikaci "Psychiatrie pro praktické lékaře"(Cyril Höschl), kde se o této problamatice odvá?il rozepsat v souvislostech s psychiatrickou diagnosou.
Najděte odvahu k pravdě a jestli klient má i problémy v pohybovém aparátu, jako následky EB-virózy, nezapaloval bych hranice pro kacíře a ?pekulanty, ale vá?ně se nad tím zamyslel a připustil tuto mo?nost. Proto?e práve EB-virózy si dělají infekční lo?iska v pohybovém aparátu. Já bych hledal a měřil toxiny i v kloubech, kde mohou způsobit vá?né problémy, nedostatečným mazáním kloubního maziva. Kde je toxin, nelze dobře mazat a vzniká zánět a bolestivé otoky, sna?il bych detoxikovat kloubní aparát JointHelpem+Artidrenem. A to jsem se nerozepsal o případech s Candidózou, kterou na?i lékaři neumí ani diagnostikovat, nato? si nalít čistého vína o souvislosti s Diabetus mellitus a rakovinou. Mám dotaz, slu?el jste něco o analýze kys. vinné (acidum tartaricum), z moče proč tam mů?e býta co to znamená? V pohodě

Re: Honzovi
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 22 August, 2005 09:59

Radko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pane Honzo, Va?e ozvěna je přesně hlas rádia
> Jerevan, tedy té západní a tedy i na?í medicíny.
> Nezájímá ji příčina ale léčí následek:
> > EB-virus, není léku, jak bys léčil?
>
> Já bych zvolil metodu EAM, odstramil z organismu ,
> pokud je přítomna, infekce EB-virus preparátem
> Joalis EB-virus a pak počítačovým screeningem

Milý Radko,
diskuse o bylinkách byla zalo?ena s úmyslem hledat konstruktivně pomoc ve zdraví. Byl bych potě?en, kdybyste si své nemístné osočování a spekulace nechal pro sebe nebo je příp. ventiloval na odpovídajících místech k tomu vhodných.

S pozdravem a maximální úctou

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: Renáta (---.bluetone.cz)
Datum: 22 August, 2005 21:09

svatá pravda.Radio Jerevan jestli mě pamět neklame urá?í a shazuje v?e ?ivé okolo ( ikdy? připomínky jsou skoro v?dy na místě ).Tady se nic takového neděje.
Nevím - jestli to sem patří,přesto bych se ráda zeptala,jak poznat,zda je lékařova metoda správná a nebo spí? - ne? se pustím do praktik jednoho lékaře-myslíte si,?e není od věci vy?etření absolovovat víc nebo prostě důvěřovat tomu,co bylo absolovováno? Nechci v ?ádném případě vypadat jako nevěřící Tomá? a hatit práci odborníků.Zajímaly by mě na toto Va?e názory.
Přeji hezký den
Renáta

Re: zrzchlení metabolismu
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 23 August, 2005 15:00

Renáta napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím - jestli to sem patří,přesto bych se ráda
> zeptala,jak poznat,zda je lékařova metoda správná
> a nebo spí? - ne? se pustím do praktik jednoho
> lékaře-myslíte si,?e není od věci vy?etření
> absolovovat víc nebo prostě důvěřovat tomu,co bylo
> absolovováno? Nechci v ?ádném případě vypadat jako
> nevěřící Tomá? a hatit práci odborníků.Zajímaly by
> mě na toto Va?e názory.
> Přeji hezký den
> Renáta

Mrknutí - s úsměvem No, ře?it takové otázky na?í stránce opravdu nepříslu?í. Spí? napí?u pár bodů, které mě k tématu napadají, ne? definitivní vodítko Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

  • Více vy?etření neznamená v?dy lépe. Někdy to naopak mů?e být cesta do chaosu. Platí, ?e je léčen pacient, ne laboratorní nález! Viz např. vý?e uváděná pozitivita testů proti EBV - pokud by se lékař opíral o takto izolovaně postavený (a v tomto případě navíc nic neříkající) výsledek bez přihlédnutí k celkovému stavu pacienta, nevyléčí nikdy nikoho. Je nutné provést dostatečné mno?ství vy?etření ke stanovení správné diagnosy. Více nemá smysl - taková vy?etření u? jenom pacienta zatě?ují a je?tě v něm mohou vzbudit pochybnosti o záva?nosti diagnosy (mů?e si říci "více vy?etření = tě??í nemoc").
  • To, ?e lékaři neléčí v?ichni stejně, je pravda, právě jako to, ?e to nemusí být úplně podstatné - někdy ke zdraví vede více ne? 1 cesta nebo má daná cesta více variant - a cesta mů?e být i různá pro různé pacienty.
  • Lékaři mají v?ichni dostatečné vzdělání na to, aby dokázali nemoc sami léčit anebo poradili konzultaci příslu?ného odborníka. Metody lege artis pou?ívané lékaři jsou mnohokrát ověřené a mají známou účinnost.
  • Určitě bude zále?et na zku?enosti daného lékaře, jeho erudici. Také zále?í hodně na spolupráci s pacientem, nakolik je mo?né se s ním dobře domluvit. Tedy jde i o otázku důvěry. Pokud pacient lékaři důvěřuje, mnohem lépe se pracuje ne? kdy? by byl pacient konfliktní, je i naděje na lep?í výsledek.
  • Pokud bude lékař k léčbě pou?ívat alternativní metody, jedná více na vlastní zodpovědnost, na jeho zku?enostech bude zále?et více.
  • Definitivní odpověď na otázku, zda léčí lékař správně, dá a? výsledek, jak nakonec léčba dopadla - jak se pí?e v moudré kní?ce - strom se pozná po ovoci. Předem orientačně mů?eme odhadnout výsledky práce tohot lékaře u jiných pacientů.

    Určitě doká?í ostatní vymyslet je?tě spoustu dal?ích hledisek Úsměv
    Zdraví

    Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

  • Re: zrzchlení metabolismu
    Autor: Renáta (---.bluetone.cz)
    Datum: 23 August, 2005 16:46

    Děkuju za radu a omlouvám se za dotaz,který sem nepatřil
    S úctou
    Renáta

    Re: zrychlení metabolismu
    Autor: Jarda (---.dobnet.cz)
    Datum: 1 November, 2005 22:42

    Pane Radko,
    reaguji na Vá? příspěvek k EB viru. Sice moc nerozumím zmíněným léčebným metodám, ale popisované příznaky se u mě projevůjí - jsem pořád unavený, mám problémy s trávením a nevysvětlitelné problémy v pohybovém aparátu. Lékař diagnostikoval EB virus, ov?em prohlásil, ?e se to nedá léčit. ?títnou ?láz jsem nezkoumal.
    Poradíte mi, na koho se obrátit, abych mohl zkusti zmíněné alternativní metody?
    Dík

    Co je stitna zlaza a jak ji lze lecit pri potizich?
    Autor: Michal (---.dajbych.cz)
    Datum: 10 February, 2006 20:20

    Ahoj.Nevim komu pisi tak va m budu vykat. Jmenuji se Michal je mi 20 let a doktorka mi rekla ze mam problemy se stitnou zlazou. Poslala mi na Endokrinologii,na nejake vysetreni,mam tam zajit v utery.Rad bych vedel jakou funkci ma stitna zlaza a jak ji lze lecit pri potizich,taky mam prujem asi pul roku a se stolici jde i krev.Tak mozna ze je to z toho ze mam v neporadku s.zlazu. Prosim odpovezte mi co nejdriv na muj e.mail Misa.Plzen@seznam.cz nebo na telefonni cislo 607948574. Dekuji Michal

    Jdi na stránku:  12Následující
    Aktuální stránka:1 z 2


    Jméno: 
    Email: 
    Téma: 
    Formát textu:
    barva , pozadí: , velikost:
     

    Smajlíky:   
    Nápověda, tipy