Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
ASTMA
Autor: Rudolf (---.eurotel.cz)
Datum: 21 November, 2005 02:15

Ahoj,v?em astmatikům,mám astma velice krátce,(asi rok),a ani nevím jak jsem kněmu při?el,měl jsem velice silné záchvaty,a časem jsem si vypozorovaljak,a kdy přicházejí.Například obzvlá?t silné problémi s dýcháním mám při úplnku,a nebo při styku se syntetickými tkaninami.Zkusil jsem dechové cvičení zvané "Prána" musím říci,?e mi velmi pomohlo,a mé dýchání se zlep?ilo o 70%.Astma sice úplně nezmizelo,ale je to mnohem lep?í.

Pránické dýchání

Palec vzhůru - Pokud chceme na?e tělo nabít čerstvou pránou a ?pinavou pránu vypudit z těla, mů?eme pou?ít tuto techniku vědomého dechu. Metoda je velmi jednoduchá a existuje více variant. Za nejúčinněj?í pokládám varianty 7-1-7-1 a 6-3-6-3. Postup je následující :
? Provádějte bři?ní dýchání. To znamená, ?e dýcháte pouze břichem, při nádechu se břicho vyklene, při výdechu vtáhne. Dýchejte jemně a přirozeně nosem.
? Nadechujte pomalu na 7 nebo 6 dob. Mů?ete si imaginovat pránu jako bíle světlo, které do vás proudí.
? Dech zadr?te na 1 nebo 3 doby. Toto se nazývá plné zadr?ení dechu. Mů?ete si vizualizovat pránu, jak ji va?e tělo přijímá.
? Vydechujte po stejnou dobu, jako byla doba nádechu. Imaginujte si ?pinavou pránu, jak opou?tí va?e tělo.
? Po výdechu zadr?te dech na stejnou dobu, jako při plném zadr?ení dechu. Toto se nazývá prázdným zadr?ením dechu. Mů?ete si vizualizovat jak se ?pinavá prána naprosto odděluje od va?eho těla a to se připravuje na přijetí dal?í čerstvé prány.
? Opakujte.

Re: ASTMA
Autor: DanaJ (195.113.207.---)
Datum: 15 September, 2006 10:57

Rudolfe,
jsem také astmatik. Jen bych chtěla dodat, ?e vět?ina astmatiků bývá i alergikem. Mrknutí - s úsměvem Já su. Tím chci říct, ?e odstraněním alergenů, se dá také zmírnit astma.
A k tomu dechovému cvičení.
Jestli jsem to správně pochopila, tak pránu si představím jako světlo? Třeba, ?e vydechuji, tak třeba černé nebo červené (?pinavé světlo), pak při zadr?ení dechu odchází od těla pryč a pak nadechuji bílé (jako čisté) a při zadr?ení dechu se zabydluje v těle_
Prána je tedy jakási energie?

problém s díchánímsad smiley(
Autor: denisakocourkova (---.53.broadband3.iol.cz)
Datum: 15 July, 2007 00:01

Potřebovala bych pomoc,mám problém s díchaním a nevím co mam dělat??Nikdy jsem takový problém neměla,chibimi běch jenom?e kdy? běhám tak se mi hodně ?patně dejchá Otazníky A já nevím čim to je,nebo kdi? jdu rychle tak se mi taky ?patně dejchá,i kdy? jdu do kopce??Nemu?u se pořádně dadechnout,pomu?etemi co dělat predem diky Denisa Křik, pláč



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy