Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
Jaké bylinky?
Autor: Mary (80.188.127.---)
Datum: 27 August, 2004 12:54

Jaké bylinky byste poradili při zahlenění dýchacích cest, které však nepochází od nachlazení? Jsem zdravá, ale tohle mě pořád trápí.

Díky,
MaryRotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: Jaké bylinky?
Autor: Stanislav korbel II. (---.praha.tiscali.cz)
Datum: 27 August, 2004 13:48

Zahlenění je následek nadměrného pití mléka a nadměrné konzumace koncentrovaných škrobových výrobků jako chleba, rýže a obilovin.

Kravské mléko je potravina, která vytváří nejvíce hlenů. Obsah kaseinu v kravském mléce je velice vysoký, asi o 300% vyšší než v mléce mateřském. (Kasein je vedlejší mléčný produkt, který se používá např. k výrobě lepidla na dřevo.) Kasein přispívá mimo jiné k zahlenění u dětí i dospělých, kteří pijí velké množství mléka. Kravské mléko vede mimoto k chorobám z nachlazení kapáním z nosu, k chorobám krčních a nosních mandlí, stejně jako k průduškovým potížím.

Přílišná tvorba hlenů v těle, jako následek konzumace velkého množství kravského mléka, se netýká jen mladých lidí. U dospělých je tento účinek většinou ještě horší. S přibývajícím věkem je tělesná odolnost menší než u mladé generace.

Jestliže chcete pít mléko (což vám nedoporučuji), pak existuje jedno mléko, které je lidským zažívacím ústrojím lépe snášeno než kravské mléko. Je to syrové kozí mléko.

Syrové kozí mléko není skoro vůbec hlenotvorné. Jestliže dojde k zahlenění po kozím mléce, je to obyčejně zapříčiněno předešlou konzumací většího množství škrobových a cukrových produktů, ne však kozím mlékem. Toto mléko se musí pít syrové, nesmí se ohřát na vyšší teplotu než 48 °C a nesmí se pasterizovat.

Děti, které neustále trpěly chorobami z nachlazení, se staly zdravějšími a silnějšími, jestliže se mléko nahradilo syrovou karotkovou šťávou nebo jinými šťávami. Jejich nachlazení zmizela.

Dospělí, kteří trpěli astmatem, sennou rýmou nebo jinými stavy zahlenění, reagovali okamžitě na vynechání mléka z jejich výživy, a to hlavně v tom případě, jestliže byly vynechány i škrobové výrobky. Existuje reklama, že mléko je nutnou součástí lidské výživy. Jestliže některý zdravotník jeho pití doporučuje, je to známka neznalosti zákonů fyziologie výživy a známka nepochopení základní příčiny nadměrného zahlenění organizmu.

Jestliže sníme dvakrát denně mezi jednotlivými jídly půl kávové lžičky jemně, na kašičku nastrouhaného, nevymačkaného křenu (s přidáním citrónové šťávy ihned po nastrouhání), pomůže nám odstranit hleny z vedlejších nosních dutin a jiných částí těla bez poškození sliznice. Je to tedy rozpouštěcí a čisticí prostředek při abnormálním zahlenění těla.

Podle našich zkušeností opatrně použitý křen smíchaný s citrónovou šťávou nedráždí ani ledviny, ani močový měchýř, ani sliznice zažívacího ústrojí.

Nehledě na hodnotu éterických silicí při rozpouštění hlenů, je křenová kašička dobrým močopudným prostředkem, zvláště užitečným při vodnatelnosti.

Křenová kašička by měla být vždy čerstvě připravená a neměla by být použita, jestliže je starší než týden. Musí se uschovávat. V chladnu, v uzavřené nádobě. Její účinek se zvýší, jestliže se před použitím nechá ohřát na pokojovou teplotu.

Rybíz - nejčastější druh je červený, bílý a černý. Obsahuje asi 80% vody a je bohatý na draslík. Obsah sacharidu činí u červeného 11%, u bílého 13% a u černého téměř 19%. Červený má mnohem větší obsah kyselin. Všechny druhy jsou však užitečné, protože povzbuzují činnost různých žláz. Čerstvá šťáva z rybízu je dobrá pro ledviny a při různých zánětech v těle. Mimoto pomáhá likvidovat zahlenění zažívacího ústrojí.
Vařením, a to především s cukrem, se ztrácí jeho užitečné vlastnosti. Jestliže ho použijeme ve formě želé nebo marmelády spolu s koncentrovanými sacharidy nebo škrobovými výrobky, je silně kyselinotvorný.

Dr. Norman W. Walker

Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 30 August, 2004 14:47

Milá Mary,
s mlékem má Standa pravdu. Je tu problém s játry (a tlustým střevem), chce to dodržovat po dobu 3 měsíce tuto dietu: nejíst a nepít čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, veškeré sladkosti, oplatky, žvýkačky, hovězí a králičí maso, uzeniny, brambory, tropické ovoce, oříšky.

Dále, bylinky: pomůže Vám nálev ze slézu: odhadem 1 čajovou lžičku slézu přelijete 1/4 litrem vroucí vody, necháte 1/4 hodiny louhovat, pít po dobu 3 týdny 2x denně teplé (ráno a odpoledne). Čaj se připravuje vždy z čerstvých bylinek, k přípravě nepoužíváme kovové ani plastové nádobí.

Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka [buh-miluje-vsechny.zde.cz] & Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Honza *) (10.06.2005 09:54)

Autor: JIndra (---.89.broadband3.iol.cz)
Datum: 24 January, 2005 11:36

Syn 14 let má problémy s močením,resp.se mu při močení nevyprázdní úplně močový měchíř,alespoň to tvrdí lékaři.Jelikož prý na to neexistuje léčba/kromě občasného cévkování/,jsem z toho dost špatný.Nevím,jestli jde o psychický blok,ale trvá to již 2 roky.Syn se zároveň velice zhoršil ve škole.Nemá s tímto někdo úspěšné zkušenosti ,nebo případnou deaktivaci tohoto případu bylinnou,nebo jinou nenásilnou formou???

Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 9 February, 2005 08:16

Milý Jindro, díky za dotaz!
Stav Vašeho syna vyžaduje spíše osobní konzultaci, email s odpovědí jsem Vám poslal na uvedenou adresu OK, palce vzhůru

Zdraví

Mirka [buh-miluje-vsechny.zde.cz] & Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Honza *) (10.06.2005 09:53)

Autor: myšák (---.kavalier.cz)
Datum: 21 April, 2005 13:32

prosím o radu ,jaké bylinky použít na snížení krevního cukru(trpím cukrovkou II,typu).Děkuji za jakékoliv rady.

Autor: Ali (---.jesenik.indos.cz)
Datum: 26 May, 2005 08:31

Chtěla bych se zeptat,jaké bylinky pro kouzla lásky....slysela jsem že třeba červené růže....je to pravda?ÚsměvÚsměv

Autor: radli (---.cust.sloane.cz)
Datum: 29 May, 2005 16:19

ahoj.
rada bych se zeptala, jestli existuji nejake prirodni hormonalni pripravky. asi pred 2 roky jsem zacala uzivat antiandrogenni antikoncepci, protoze jsem mela zvysenou hladinu muzskych hormonu a s tim spojene obtize (krome pochopitelnych priznaku, jako napriklad vice ochlupeni, "panstejsi" postavu, i psychickou nestabilitu). behem uzivani antikoncepce priznaky zmizely. pred mesicem jsem prasky vysadila, protoze s uzivanim nesouhlasim, ale priznaky se velmi rychle vraceji. nasla jsem nejake info o tom, ze jerab ptaci obsahuje estrogeny, ale nevim, jestli mi to muze pomoci.
dekuju
radka

Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 9 June, 2005 10:10

radli napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj.
> rada bych se zeptala, jestli existuji nejake
> prirodni hormonalni pripravky. asi pred 2 roky
> jsem zacala uzivat antiandrogenni antikoncepci,
> protoze jsem mela zvysenou hladinu muzskych
> hormonu a s tim spojene obtize (krome
> pochopitelnych priznaku, jako napriklad vice
> ochlupeni, "panstejsi" postavu, i psychickou
> nestabilitu). behem uzivani antikoncepce priznaky
> zmizely. pred mesicem jsem prasky vysadila,
> protoze s uzivanim nesouhlasim, ale priznaky se
> velmi rychle vraceji. nasla jsem nejake info o
> tom, ze jerab ptaci obsahuje estrogeny, ale nevim,
> jestli mi to muze pomoci.
> dekuju
> radka

Milá Radli, díky za dotaz Úsměv

• Pokud se týká bylinek, pomůže Vám následující směs: kontryhel (50g) + měsíček (30g) + řebříčk (20g) + hluchavka (40 g), zalijte 1 čajovou lžičku 1/4 litrem vroucí vody a nechte 1/4 hodiny louhovat, užívejte 2x denně po dobu 3 týdny
  • Vzhledem k nadměrnému rozmnožení plísní ve Vašem organismu je nutná protiplísňová dieta
  • Další opatření se týká Vás osobně - jako ženy. Snažte se více jako žena přijímat sama sebe, mějte se jako žena ráda. Nedělejte rozhodnutí za ostatní lidi Láska v očích

Přeji Vám hodně zdraví, pokoje a radosti!

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

• Re: Jaké bylinky?
    Datum: 10 June, 2005 09:50

myšák napsal(a):
    > prosím o radu ,jaké bylinky použít na snížení
    > krevního cukru(trpím cukrovkou II,typu).Děkuji za
    > jakékoliv rady.

Milý myšáku, díky za dotaz, omlouvám se za opožděnou odpověď, Váš dotaz mi nějak mezi ostatními unikal ... Zděšení

Z bylinek užívejte tuto směs: borůvka - list (30g) + vřes (50g) + maceška (10g) + fazol (40g) - 1 čajovou lžičku směsi přelít 1/4 litrem vroucí vody, louhovat 15 minut, užívat 3x denně po jídle po dobu 3 týdny.

Vhodná pro Vás bude i protiplísňová dieta.

Hodně zdraví, pokoje a radosti Úsměv

Autor: Zuzana Čejková (---.eurotel.cz)
    Datum: 18 June, 2005 00:24

Dobrý den, moc bych Vás ctěla porposit o radu. Doufam, ze nevadi ze se nebude tykat cloveka, ale meho psa. Potrebovala bych vedet jake bylinky jsou proti svedeni a kze a take trpi zanetem kuze, bylo nam receno, ze jsou to kvasinky, tak bych byla mooooc rada kdyby jste mi poradili. Je to nutne, je mi ho lito, ze ho to svedi. prosim poslete mi odpoved i na mail. Predem mockrat dekuji a preji hezky den. S pozdravem Zuzana Čejková : Mrknutí - s úsměvem

Autor: honza (Moderátor)
    Datum: 20 June, 2005 22:02

Ali napsal(a):
    > Chtěla bych se zeptat,jaké bylinky pro kouzla
    > lásky....slysela jsem že třeba červené růže....je
    > to pravda?

Milá Ali, Mrknutí - s úsměvem
    uvažoval jsem, jak odpovědět na Tvou otázku.
    V lásce nejde jenom o několik chemických reakcí, aby po přidání určené substance vzniknul trvalý cit, který bude po jiné substanci třeba vášnívější a po jiné zase romantičtější nebo silnější. Když žádáš bylinku, šlo by vlastně tady o to - doplnit nějakou substanci a očekávat od ní efekt. Bylinkami jistě můžeš ovlivnit např. náladu člověka, když mu nějak pomůžeš, bude se cítit dobře, pokud se to nepovede, může mu být zle. A třeba růže hodně může napomoci dobré náladě! To ale nejde zatím o lásku.
    Vždyť láska je dar, je to projev náklonnosti, radosti, který můžeme dostat, anebo jej můžeme dát - to je snad ještě hezčí. Je to cit, krásné jednání, ten, kdo miluje doopravdy, chce milovat. Pokud tedy chceme lásku mít, musíme především sami milovat a lásku rozdávat Úsměv
    Jistě, láska není obchod, něco za něco, abychom si mohli myslet: když já tě miluju, musíš ty milovat taky mě, na druhou stranu, rozdávat můžeme jen z toho, co máme. Teď nevím, jak to vnímáš Ty, já jsem přesvědčený, že člověk může mít lásky na rozdávání: když ví, že jej Bůh miluje. Láskou tak velkou, že si ji ani nedokážeme představit. Když se necháme Boží láskou obejmout, proniknout, budeme mít vždycky ještě z čeho rozdávat.
    Teda, kouzla se k lásce nehodí, to by bylo jenom obelhávání sebe sama i druhých, pokřivení lásky. Když ale budeš milovat a v lásku věřit (a protože Bůh je láska, budeš věřit v Boha), když necháš vstoupit lásku (a Boha) do svého života, budeš mít lásky tolik, kolik si budeš přát.

Přeju Ti, ať najdeš a zažiješ tu správnou lásku
    Láska v očích

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Datum: 30 June, 2005 10:22

Zuzana Čejková napsal(a):
    > Dobrý den, moc bych Vás ctěla porposit o radu.
    > Doufam, ze nevadi ze se nebude tykat cloveka, ale
    > meho psa. Potrebovala bych vedet jake bylinky jsou
    > proti svedeni a kze a take trpi zanetem kuze, bylo
    > nam receno, ze jsou to kvasinky, tak bych byla
    > mooooc rada kdyby jste mi poradili. Je to nutne,
    > je mi ho lito, ze ho to svedi. prosim poslete mi
    > odpoved i na mail. Predem mockrat dekuji a preji
    > hezky den. S pozdravem Zuzana Čejková :

Milá Zuzko,
    Jestliže jde o plíseň, budou nutná dietní opatření! Podobná snad těm u člověka - pes by měl jíst jen žrádlo určené pro psy, žádné sladkosti ani jiné "vylepšení" ze stolu paní Mrknutí - s úsměvem
    Do žrádla přimíchejte pejskovi vždy směs bylinek: mletý ostropestřec (1 čajovou lžičku) + mletý řepík (1 čajovou lžičku).
    Koupele v odvaru ze směsi dubová kůra + lopuch v poměru 1:1.

Hodně zdraví a lásky přeje

Autor: aletka (208.163.105.---)
    Datum: 12 August, 2005 16:52

rada bych se zeptala na byliny pro opuchle a podrazdene oci,pouzivam obklady z hermanku,ale pomaha t o jen pri dlouhodobem pouzivani a pro nekoho je prilis nesnesitelne je pouzivat delsi dobu.Jake jine masti se daji pouzit.
    Diky Aletka

Autor: Evina (---.ktknet.cz)
    Datum: 15 August, 2005 06:06

Dobrý den,
    nejdřív bych chtěla tvůrcům stránek poděkovat za všechno, co zde mohu najít.
    Prosím o radu: mám někdy problémy s otékajícími kotníky, např. při delší cestě autobusem. Někdy se mi však stane, že mi natečou oba nebo jen jeden (levý) i během dne nebo se již ráno probudím s otokem. Nuda Pak si vezmu Betulic z březového listí na zlepšení funkce ledvin. Je příčina pouze ve snížené funkci ledvin? A co mohu udělat pro zlepšení nebo je příčina jiná? Děkuji Úsměv Eva

Datum: 16 August, 2005 15:15

aletka napsal(a):
    > rada bych se zeptala na byliny pro opuchle a
    > podrazdene oci,pouzivam obklady z hermanku,ale
    > pomaha t o jen pri dlouhodobem pouzivani a pro
    > nekoho je prilis nesnesitelne je pouzivat delsi
    > dobu.Jake jine masti se daji pouzit.
    > Diky Aletka

Milá Aletko,
    pomůže Vám ledvinový čaj:
    směs zlatobýl + truskavec v poměru 1:1 v nálevu (1 čajová lžička směsi se přelije 1/4 litrem vroucí vody a nechá 1/4 hodiny louhovat) pijte 2x denně po dobu 3 týdny.
    K obkladům očí bude vhodný světlík (pod odkazem najdete i návod k přípravě).
    Na Honzově stránce o bylinkách je péči o oči věnován celý článek, tam můžete najít další užitečné tipy.

Přeju hodně zdraví a radosti Úsměv

Datum: 6 September, 2005 22:15

Evina napsal(a):
    > Dobrý den,
    > nejdřív bych chtěla tvůrcům stránek poděkovat za
    > všechno, co zde mohu najít.
    > Prosím o radu: mám někdy problémy s otékajícími
    > kotníky, např. při delší cestě autobusem. Někdy se
    > mi však stane, že mi natečou oba nebo jen jeden
    > (levý) i během dne nebo se již ráno probudím s
    > otokem. Pak si vezmu Betulic z březového listí
    > na zlepšení funkce ledvin. Je příčina pouze ve
    > snížené funkci ledvin? A co mohu udělat pro
    > zlepšení nebo je příčina jiná? Děkuji Eva

Milá Evo, díky za dotaz Úsměv
    Vaše potíže zřejmě opravdu souvisejí s ledvinami. Pomůže Vám odvar z jehlice (1 čajová lžička budete vařit 5 minut v 1/4 litru vody, nechat potom ještě 10 minut louhovat), pijte jej 2x denně po dobu 3 týdny, potom pauza.
    Správnou funkci ledvin Vám pomůže otestovat lékař. Dejte si pozor na nadužívání léků proti bolesti, dodržujte přiměřený pitný režim, dbejte na včasné léčení infekcí močových cest.

Hodně zdraví přeje

Autor: Ladislav (194.1.130.---)
    Datum: 6 December, 2005 16:48

Dobrý deň.
    Na tvári sa mi urobili červené fľaky, ktoré vyzerajú ako ekzém. Najprv som mal aj vriedky, teraz sú to len začervenalé malé jazvičky. Po porade s kožnou lekárkou a po odbere krvi je to pravdepodobne helicobacter. Odporúčili mi liečbu antibiotikami, ktorej by som chcel predísť. Prosím Vás preto o radu, aké bylinky by mi mohli pomôcť. Ďakujem

Autor: dany (---.eurotel.cz)
    Datum: 17 December, 2005 18:14

DOBRY DEN,CHTELA BYCH SE ZEPTAT JAKE
    BYLINKY PUSOBI JAKO AFRODIZIAKUM PREDEM DIK Široký úsměv

Autor: Jindra (---.2enet.cz)
    Datum: 18 December, 2005 13:20

Ahoj, konkrétně s tímhle problémem nemáme starosti, ale mohu vřele doporučit
    Mgr.Matoušovou,www.empatia.cz,na stránkách poradny odpovídá na dotazy ohledně zdravotních problémů. Řešila jsem s ní zdravotní problémy mých dvou synů. Je možné se s ní i osobně zkontaktovat. Odhalí jádro problému a určitě pomůže. Věřte!
    Jarka

Jdi na stránku:  123Následující
    Aktuální stránka:1 z 3

Jméno: 
    Email: 
    Téma: 
    Formát textu:
    barva , pozadí: , velikost:

Smajlíky:   
    Nápověda, tipy