Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
Jaké bylinky?
Autor: Mary (80.188.127.---)
Datum: 27 August, 2004 12:54

Jaké bylinky byste poradili při zahlenění dýchacích cest, které v?ak nepochází od nachlazení? Jsem zdravá, ale tohle mě pořád trápí.

Díky,
MaryRotující smajlík, vyplazuje jazyk


Re: Jaké bylinky?
Autor: Stanislav korbel II. (---.praha.tiscali.cz)
Datum: 27 August, 2004 13:48

Zahlenění je následek nadměrného pití mléka a nadměrné konzumace koncentrovaných ?krobových výrobků jako chleba, rý?e a obilovin.


Kravské mléko je potravina, která vytváří nejvíce hlenů. Obsah kaseinu v kravském mléce je velice vysoký, asi o 300% vy??í ne? v mléce mateřském. (Kasein je vedlej?í mléčný produkt, který se pou?ívá např. k výrobě lepidla na dřevo.) Kasein přispívá mimo jiné k zahlenění u dětí i dospělých, kteří pijí velké mno?ství mléka. Kravské mléko vede mimoto k chorobám z nachlazení kapáním z nosu, k chorobám krčních a nosních mandlí, stejně jako k průdu?kovým potí?ím.

Příli?ná tvorba hlenů v těle, jako následek konzumace velkého mno?ství kravského mléka, se netýká jen mladých lidí. U dospělých je tento účinek vět?inou je?tě hor?í. S přibývajícím věkem je tělesná odolnost men?í ne? u mladé generace.

Jestli?e chcete pít mléko (co? vám nedoporučuji), pak existuje jedno mléko, které je lidským za?ívacím ústrojím lépe sná?eno ne? kravské mléko. Je to syrové kozí mléko.

Syrové kozí mléko není skoro vůbec hlenotvorné. Jestli?e dojde k zahlenění po kozím mléce, je to obyčejně zapříčiněno přede?lou konzumací vět?ího mno?ství ?krobových a cukrových produktů, ne v?ak kozím mlékem. Toto mléko se musí pít syrové, nesmí se ohřát na vy??í teplotu ne? 48 °C a nesmí se pasterizovat.

Děti, které neustále trpěly chorobami z nachlazení, se staly zdravěj?ími a silněj?ími, jestli?e se mléko nahradilo syrovou karotkovou ??ávou nebo jinými ??ávami. Jejich nachlazení zmizela.

Dospělí, kteří trpěli astmatem, sennou rýmou nebo jinými stavy zahlenění, reagovali okam?itě na vynechání mléka z jejich vý?ivy, a to hlavně v tom případě, jestli?e byly vynechány i ?krobové výrobky. Existuje reklama, ?e mléko je nutnou součástí lidské vý?ivy. Jestli?e některý zdravotník jeho pití doporučuje, je to známka neznalosti zákonů fyziologie vý?ivy a známka nepochopení základní příčiny nadměrného zahlenění organizmu.

Jestli?e sníme dvakrát denně mezi jednotlivými jídly půl kávové l?ičky jemně, na ka?ičku nastrouhaného, nevymačkaného křenu (s přidáním citrónové ??ávy ihned po nastrouhání), pomů?e nám odstranit hleny z vedlej?ích nosních dutin a jiných částí těla bez po?kození sliznice. Je to tedy rozpou?těcí a čisticí prostředek při abnormálním zahlenění těla.

Podle na?ich zku?eností opatrně pou?itý křen smíchaný s citrónovou ??ávou nedrá?dí ani ledviny, ani močový měchýř, ani sliznice za?ívacího ústrojí.

Nehledě na hodnotu éterických silicí při rozpou?tění hlenů, je křenová ka?ička dobrým močopudným prostředkem, zvlá?tě u?itečným při vodnatelnosti.

Křenová ka?ička by měla být v?dy čerstvě připravená a neměla by být pou?ita, jestli?e je star?í ne? týden. Musí se uschovávat. V chladnu, v uzavřené nádobě. Její účinek se zvý?í, jestli?e se před pou?itím nechá ohřát na pokojovou teplotu.

Rybíz - nejčastěj?í druh je červený, bílý a černý. Obsahuje asi 80% vody a je bohatý na draslík. Obsah sacharidu činí u červeného 11%, u bílého 13% a u černého téměř 19%. Červený má mnohem vět?í obsah kyselin. V?echny druhy jsou v?ak u?itečné, proto?e povzbuzují činnost různých ?láz. Čerstvá ??áva z rybízu je dobrá pro ledviny a při různých zánětech v těle. Mimoto pomáhá likvidovat zahlenění za?ívacího ústrojí.
Vařením, a to předev?ím s cukrem, se ztrácí jeho u?itečné vlastnosti. Jestli?e ho pou?ijeme ve formě ?elé nebo marmelády spolu s koncentrovanými sacharidy nebo ?krobovými výrobky, je silně kyselinotvorný.


Dr. Norman W. Walker

Re: Jaké bylinky?
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 30 August, 2004 14:47

Milá Mary,
s mlékem má Standa pravdu. Je tu problém s játry (a tlustým střevem), chce to dodr?ovat po dobu 3 měsíce tuto dietu: nejíst a nepít čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, ve?keré sladkosti, oplatky, ?výkačky, hovězí a králičí maso, uzeniny, brambory, tropické ovoce, oří?ky.

Dále, bylinky: pomů?e Vám nálev ze slézu: odhadem 1 čajovou l?ičku slézu přelijete 1/4 litrem vroucí vody, necháte 1/4 hodiny louhovat, pít po dobu 3 týdny 2x denně teplé (ráno a odpoledne). Čaj se připravuje v?dy z čerstvých bylinek, k přípravě nepou?íváme kovové ani plastové nádobí.

Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka [buh-miluje-vsechny.zde.cz] & Honza*) [hoowoo.euweb.cz]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Honza *) (10.06.2005 09:54)

Re: Jaké bylinky?
Autor: JIndra (---.89.broadband3.iol.cz)
Datum: 24 January, 2005 11:36

Syn 14 let má problémy s močením,resp.se mu při močení nevyprázdní úplně močový měchíř,alespoň to tvrdí lékaři.Jeliko? prý na to neexistuje léčba/kromě občasného cévkování/,jsem z toho dost ?patný.Nevím,jestli jde o psychický blok,ale trvá to ji? 2 roky.Syn se zároveň velice zhor?il ve ?kole.Nemá s tímto někdo úspě?né zku?enosti ,nebo případnou deaktivaci tohoto případu bylinnou,nebo jinou nenásilnou formou???


Re: Jaké bylinky?
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 9 February, 2005 08:16

Milý Jindro, díky za dotaz!
Stav Va?eho syna vy?aduje spí?e osobní konzultaci, email s odpovědí jsem Vám poslal na uvedenou adresu OK, palce vzhůru

Zdraví

Mirka [buh-miluje-vsechny.zde.cz] & Honza*) [hoowoo.euweb.cz]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Honza *) (10.06.2005 09:53)

Re: Jaké bylinky?
Autor: my?ák (---.kavalier.cz)
Datum: 21 April, 2005 13:32

prosím o radu ,jaké bylinky pou?ít na sní?ení krevního cukru(trpím cukrovkou II,typu).Děkuji za jakékoliv rady.

Re: Jaké bylinky?
Autor: Ali (---.jesenik.indos.cz)
Datum: 26 May, 2005 08:31

Chtěla bych se zeptat,jaké bylinky pro kouzla lásky....slysela jsem ?e třeba červené rů?e....je to pravda?ÚsměvÚsměv

Re: Jaké bylinky?
Autor: radli (---.cust.sloane.cz)
Datum: 29 May, 2005 16:19

ahoj.
rada bych se zeptala, jestli existuji nejake prirodni hormonalni pripravky. asi pred 2 roky jsem zacala uzivat antiandrogenni antikoncepci, protoze jsem mela zvysenou hladinu muzskych hormonu a s tim spojene obtize (krome pochopitelnych priznaku, jako napriklad vice ochlupeni, "panstejsi" postavu, i psychickou nestabilitu). behem uzivani antikoncepce priznaky zmizely. pred mesicem jsem prasky vysadila, protoze s uzivanim nesouhlasim, ale priznaky se velmi rychle vraceji. nasla jsem nejake info o tom, ze jerab ptaci obsahuje estrogeny, ale nevim, jestli mi to muze pomoci.
dekuju
radka

Re: Jaké bylinky?
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 9 June, 2005 10:10

radli napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj.
> rada bych se zeptala, jestli existuji nejake
> prirodni hormonalni pripravky. asi pred 2 roky
> jsem zacala uzivat antiandrogenni antikoncepci,
> protoze jsem mela zvysenou hladinu muzskych
> hormonu a s tim spojene obtize (krome
> pochopitelnych priznaku, jako napriklad vice
> ochlupeni, "panstejsi" postavu, i psychickou
> nestabilitu). behem uzivani antikoncepce priznaky
> zmizely. pred mesicem jsem prasky vysadila,
> protoze s uzivanim nesouhlasim, ale priznaky se
> velmi rychle vraceji. nasla jsem nejake info o
> tom, ze jerab ptaci obsahuje estrogeny, ale nevim,
> jestli mi to muze pomoci.
> dekuju
> radka


Milá Radli, díky za dotaz Úsměv

  • Pokud se týká bylinek, pomů?e Vám následující směs: kontryhel (50g) + měsíček (30g) + řebříčk (20g) + hluchavka (40 g), zalijte 1 čajovou l?ičku 1/4 litrem vroucí vody a nechte 1/4 hodiny louhovat, u?ívejte 2x denně po dobu 3 týdny
  • Vzhledem k nadměrnému rozmno?ení plísní ve Va?em organismu je nutná protiplísňová dieta
  • Dal?í opatření se týká Vás osobně - jako ?eny. Sna?te se více jako ?ena přijímat sama sebe, mějte se jako ?ena ráda. Nedělejte rozhodnutí za ostatní lidi Láska v očích

    Přeji Vám hodně zdraví, pokoje a radosti!

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

  • Re: Jaké bylinky?
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 10 June, 2005 09:50

    my?ák napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > prosím o radu ,jaké bylinky pou?ít na sní?ení
    > krevního cukru(trpím cukrovkou II,typu).Děkuji za
    > jakékoliv rady.


    Milý my?áku, díky za dotaz, omlouvám se za opo?děnou odpověď, Vá? dotaz mi nějak mezi ostatními unikal ... Zdě?ení

    Z bylinek u?ívejte tuto směs: borůvka - list (30g) + vřes (50g) + mace?ka (10g) + fazol (40g) - 1 čajovou l?ičku směsi přelít 1/4 litrem vroucí vody, louhovat 15 minut, u?ívat 3x denně po jídle po dobu 3 týdny.

    Vhodná pro Vás bude i protiplísňová dieta.

    Hodně zdraví, pokoje a radosti Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Zuzana Čejková (---.eurotel.cz)
    Datum: 18 June, 2005 00:24

    Dobrý den, moc bych Vás ctěla porposit o radu. Doufam, ze nevadi ze se nebude tykat cloveka, ale meho psa. Potrebovala bych vedet jake bylinky jsou proti svedeni a kze a take trpi zanetem kuze, bylo nam receno, ze jsou to kvasinky, tak bych byla mooooc rada kdyby jste mi poradili. Je to nutne, je mi ho lito, ze ho to svedi. prosim poslete mi odpoved i na mail. Predem mockrat dekuji a preji hezky den. S pozdravem Zuzana Čejková : Mrknutí - s úsměvem

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: honza (Moderátor)
    Datum: 20 June, 2005 22:02

    Ali napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Chtěla bych se zeptat,jaké bylinky pro kouzla
    > lásky....slysela jsem ?e třeba červené rů?e....je
    > to pravda?

    Milá Ali, Mrknutí - s úsměvem
    uva?oval jsem, jak odpovědět na Tvou otázku.
    V lásce nejde jenom o několik chemických reakcí, aby po přidání určené substance vzniknul trvalý cit, který bude po jiné substanci třeba vá?nívěj?í a po jiné zase romantičtěj?í nebo silněj?í. Kdy? ?ádá? bylinku, ?lo by vlastně tady o to - doplnit nějakou substanci a očekávat od ní efekt. Bylinkami jistě mů?e? ovlivnit např. náladu člověka, kdy? mu nějak pomů?e?, bude se cítit dobře, pokud se to nepovede, mů?e mu být zle. A třeba rů?e hodně mů?e napomoci dobré náladě! To ale nejde zatím o lásku.
    V?dy? láska je dar, je to projev náklonnosti, radosti, který mů?eme dostat, anebo jej mů?eme dát - to je snad je?tě hezčí. Je to cit, krásné jednání, ten, kdo miluje doopravdy, chce milovat. Pokud tedy chceme lásku mít, musíme předev?ím sami milovat a lásku rozdávat Úsměv
    Jistě, láska není obchod, něco za něco, abychom si mohli myslet: kdy? já tě miluju, musí? ty milovat taky mě, na druhou stranu, rozdávat mů?eme jen z toho, co máme. Teď nevím, jak to vnímá? Ty, já jsem přesvědčený, ?e člověk mů?e mít lásky na rozdávání: kdy? ví, ?e jej Bůh miluje. Láskou tak velkou, ?e si ji ani nedoká?eme představit. Kdy? se necháme Bo?í láskou obejmout, proniknout, budeme mít v?dycky je?tě z čeho rozdávat.
    Teda, kouzla se k lásce nehodí, to by bylo jenom obelhávání sebe sama i druhých, pokřivení lásky. Kdy? ale bude? milovat a v lásku věřit (a proto?e Bůh je láska, bude? věřit v Boha), kdy? nechá? vstoupit lásku (a Boha) do svého ?ivota, bude? mít lásky tolik, kolik si bude? přát.

    Přeju Ti, a? najde? a za?ije? tu správnou lásku
    Láska v očích

    Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 30 June, 2005 10:22

    Zuzana Čejková napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Dobrý den, moc bych Vás ctěla porposit o radu.
    > Doufam, ze nevadi ze se nebude tykat cloveka, ale
    > meho psa. Potrebovala bych vedet jake bylinky jsou
    > proti svedeni a kze a take trpi zanetem kuze, bylo
    > nam receno, ze jsou to kvasinky, tak bych byla
    > mooooc rada kdyby jste mi poradili. Je to nutne,
    > je mi ho lito, ze ho to svedi. prosim poslete mi
    > odpoved i na mail. Predem mockrat dekuji a preji
    > hezky den. S pozdravem Zuzana Čejková :

    Milá Zuzko,
    Jestli?e jde o plíseň, budou nutná dietní opatření! Podobná snad těm u člověka - pes by měl jíst jen ?rádlo určené pro psy, ?ádné sladkosti ani jiné "vylep?ení" ze stolu paní Mrknutí - s úsměvem
    Do ?rádla přimíchejte pejskovi v?dy směs bylinek: mletý ostropestřec (1 čajovou l?ičku) + mletý řepík (1 čajovou l?ičku).
    Koupele v odvaru ze směsi dubová kůra + lopuch v poměru 1:1.

    Hodně zdraví a lásky přeje

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: aletka (208.163.105.---)
    Datum: 12 August, 2005 16:52

    rada bych se zeptala na byliny pro opuchle a podrazdene oci,pouzivam obklady z hermanku,ale pomaha t o jen pri dlouhodobem pouzivani a pro nekoho je prilis nesnesitelne je pouzivat delsi dobu.Jake jine masti se daji pouzit.
    Diky Aletka

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Evina (---.ktknet.cz)
    Datum: 15 August, 2005 06:06

    Dobrý den,
    nejdřív bych chtěla tvůrcům stránek poděkovat za v?echno, co zde mohu najít.
    Prosím o radu: mám někdy problémy s otékajícími kotníky, např. při del?í cestě autobusem. Někdy se mi v?ak stane, ?e mi natečou oba nebo jen jeden (levý) i během dne nebo se ji? ráno probudím s otokem. Nuda Pak si vezmu Betulic z březového listí na zlep?ení funkce ledvin. Je příčina pouze ve sní?ené funkci ledvin? A co mohu udělat pro zlep?ení nebo je příčina jiná? Děkuji Úsměv Eva

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 16 August, 2005 15:15

    aletka napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > rada bych se zeptala na byliny pro opuchle a
    > podrazdene oci,pouzivam obklady z hermanku,ale
    > pomaha t o jen pri dlouhodobem pouzivani a pro
    > nekoho je prilis nesnesitelne je pouzivat delsi
    > dobu.Jake jine masti se daji pouzit.
    > Diky Aletka

    Milá Aletko,
    pomů?e Vám ledvinový čaj:
    směs zlatobýl + truskavec v poměru 1:1 v nálevu (1 čajová l?ička směsi se přelije 1/4 litrem vroucí vody a nechá 1/4 hodiny louhovat) pijte 2x denně po dobu 3 týdny.
    K obkladům očí bude vhodný světlík (pod odkazem najdete i návod k přípravě).
    Na Honzově stránce o bylinkách je péči o oči věnován celý článek, tam mů?ete najít dal?í u?itečné tipy.

    Přeju hodně zdraví a radosti Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 6 September, 2005 22:15

    Evina napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Dobrý den,
    > nejdřív bych chtěla tvůrcům stránek poděkovat za
    > v?echno, co zde mohu najít.
    > Prosím o radu: mám někdy problémy s otékajícími
    > kotníky, např. při del?í cestě autobusem. Někdy se
    > mi v?ak stane, ?e mi natečou oba nebo jen jeden
    > (levý) i během dne nebo se ji? ráno probudím s
    > otokem. Pak si vezmu Betulic z březového listí
    > na zlep?ení funkce ledvin. Je příčina pouze ve
    > sní?ené funkci ledvin? A co mohu udělat pro
    > zlep?ení nebo je příčina jiná? Děkuji Eva

    Milá Evo, díky za dotaz Úsměv
    Va?e potí?e zřejmě opravdu souvisejí s ledvinami. Pomů?e Vám odvar z jehlice (1 čajová l?ička budete vařit 5 minut v 1/4 litru vody, nechat potom je?tě 10 minut louhovat), pijte jej 2x denně po dobu 3 týdny, potom pauza.
    Správnou funkci ledvin Vám pomů?e otestovat lékař. Dejte si pozor na nadu?ívání léků proti bolesti, dodr?ujte přiměřený pitný re?im, dbejte na včasné léčení infekcí močových cest.

    Hodně zdraví přeje

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Ladislav (194.1.130.---)
    Datum: 6 December, 2005 16:48

    Dobrý deň.
    Na tvári sa mi urobili červené fľaky, ktoré vyzerajú ako ekzém. Najprv som mal aj vriedky, teraz sú to len začervenalé malé jazvičky. Po porade s ko?nou lekárkou a po odbere krvi je to pravdepodobne helicobacter. Odporúčili mi liečbu antibiotikami, ktorej by som chcel predís?. Prosím Vás preto o radu, aké bylinky by mi mohli pomôc?. Ďakujem

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: dany (---.eurotel.cz)
    Datum: 17 December, 2005 18:14





    DOBRY DEN,CHTELA BYCH SE ZEPTAT JAKE
    BYLINKY PUSOBI JAKO AFRODIZIAKUM PREDEM DIK ?iroký úsměv

    Re: Jaké bylinky?
    Autor: Jindra (---.2enet.cz)
    Datum: 18 December, 2005 13:20

    Ahoj, konkrétně s tímhle problémem nemáme starosti, ale mohu vřele doporučit
    Mgr.Matou?ovou,www.empatia.cz,na stránkách poradny odpovídá na dotazy ohledně zdravotních problémů. Ře?ila jsem s ní zdravotní problémy mých dvou synů. Je mo?né se s ní i osobně zkontaktovat. Odhalí jádro problému a určitě pomů?e. Věřte!
    Jarka

    Jdi na stránku:  123Následující
    Aktuální stránka:1 z 3


    Jméno: 
    Email: 
    Téma: 
    Formát textu:
    barva , pozadí: , velikost:
     

    Smajlíky:   
    Nápověda, tipy