Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  1234Následující
Aktuální stránka:1 z 4
PADÁNÍ VLASŮ
Autor: PAVLÍNA (---.medialine.cz)
Datum: 3 September, 2004 13:13

DOBRÝ DEN ,
ZAČALY MI PADAT VLASY,PORADTE MI PROSÍM.NEMÁM VŮBEC ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI.

Re: PADÁNÍ VLASŮ
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 9 September, 2004 07:42

Milá Pavlíno, díky za dotaz Úsměv
Vaše potíže budou mít více příčin:

• 1. Plíseň ve střevech - pro ní (a k úpravě funkce jater) byste měla dodržovat následující dietu: po 3 měsíce nejíst a nepít čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, veškeré sladkosti, oplatky, žvýkačky, hovězí a králičí maso, uzeniny, brambory, tropické ovoce, oříšky.
  • 2. Nedostatek bílkovin ve stravě - nejste si vědoma nějaké dietní chyby? Nechcete hubnout, nedržíte nějakou nevyváženou dietu?
  • 3. Stres, psychická zátěž
  • 4. Nedostatek stopových prvků - křemík

Pro další konkrétní postup prosím zavolejte kamarádce bylinářce Mirce (kontakt je zde), domluva takto přes internet je trochu zdlouhavá Mrknutí - s úsměvem

Přeji Vám i Vašim blízkým hodně zdraví a lásky Srdíčka

• Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Arillion (---.ktknet.cz)
    Datum: 6 December, 2004 18:20

Dobrý den.
    Z vlastní zkušenosti vím, že padání vlasů způsobuje nadměrný stres.
    Doporučila bych uklidňující směsi(meduňka, mateřídouška a dobromysl), také masáž pokožky hlavy uvolňuje. Stresem se totiž stáhne pokožka hlavy a tím nemají vlasové cibulky dostatek prostoru.

Autor: Mungu (---.zno.skynet.cz)
    Datum: 5 April, 2005 14:27

Padání vlasů

Příčiny Dědičnost, vliv mužských pohlavních hormonů, špatný krevní oběh, akutní onemocnění, operační zákrok, těhotenství a kojení, působení záření, kožní choroby, náhlý úbytek hmotnosti, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, léky užívané při chemoterapii, stres, špatná výživa a nedostatek některých vitamínů,mechanické namáhání vlasů (stahování a nadměrné česání vlasů) poškození vlasů chemickými barvami, trvalou a častým mytím vlasů nevhodnými šampóny. Klasická léčba 1. Androgenetická alopecie ( padání vlasů způsobené nadbytkem mužských pohlavních hormonů): Lokální aplikace minoxidilu U žen orální antikoncepce Transplantace vlasů 2. Traumatická alopecie ( způsobená mechanickým zatížením vlasů nebo trháním): Odstranění příčiny, v některých případech psychoterapie 3. Infekční alopecie - přípravky působící na vyvolávající mikroorganismy 4. Alopecie areata (ložiskové vypadávání vlasů, pravděpodobně mající souvislost s poruchou buněčné imunity) aplikace intradermálních kortikosteroidů lokální aplikacve minoxidilu imunomodulace a PUVA terapie (ultrafialové záření a psoraleny) Přírodní a doplňková léčba Zásady přírodní léčby: Je zaměřena především na padání vlasů způsobené celkovým vyčerpáním organismu a chemickým poškozením vlasů 1.Úprava životosprávy - dodržování zásad racionální výživy: omezení bílého pečiva, výrobků z bílého cukru, instantních výrobků a alkoholu (ochuzují organismus o potřebné vitamíny a minerály) strava bohatá na zeleninu, ovoce, luštěniny, celozrnné pečivo a obiloviny, bílé maso, semínka a oříšky 2.Doplnění nedostatku vitamínů a minerálů pravidelným příjmem kvalitních potravinových doplňků Stress B complex - pomáhá v případech, kdy padání vlasů je v souvislosti s velkým fyzickým či psychickým stresem Chlorella - jde o kompletní zdroj všech základních živin, vitamínů a minerálů, nepostradatelný doplněk pro vegetariány Fytominerál - zdroj minerálů organického původu, které se nejlépe využitelné Beta Sitosterol - blokuje vypadávání vlasů podmíněné mužskými pohlavními hormony Gynex - vhodný pro doplňkovou léčbu padání vlasů, které má příčinu v nízké funkci štítné žlázy 3.Používání přírodních šampónů a barev na přírodní bázi 4.Detoxikace organismu a posilnění imunity - např. pití kopřivového čaje 5.Terapie profesionálním biostimulačním vlasovým laserem v salonu lékařské kosmetiky nebo biostimulačním laserem E trans pro domácí použití Měkké laserové záření pozitivně působí na vlasové folikuly, zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a tím výživu vlasů a vlasové pokožky

PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Lenka (---.medialine.cz)
    Datum: 20 June, 2005 08:44

Ahoj,
    taky mi strašně vypadávají vlasy. Doktorka mi řekla, že u mě jde o Androgenetickou alopecii,což je vlastně vypadávání vlasů podmíněné mužskými pohlavními hormony. Všichni mi na to doporučují jen antikoncepci. Nevíte o něčem jiném????

Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 30 June, 2005 10:06

Lenka napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Ahoj,
    > taky mi strašně vypadávají vlasy. Doktorka mi
    > řekla, že u mě jde o Androgenetickou alopecii,což
    > je vlastně vypadávání vlasů podmíněné mužskými
    > pohlavními hormony. Všichni mi na to doporučují
    > jen antikoncepci. Nevíte o něčem jiném????

Milá Lenko,
    tady bude potřeba složitější konzultace. Zavolejte prosím kamarádce bylinářce Mirce (poklepáním na text by se měla ukázat stránka s kontaktními údaji) a poraďte se o postupu s ní Úsměv

Hodně zdraví, lásky a radosti přeje

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Autor: Eva (---.eurotel.cz)
    Datum: 20 July, 2005 11:41

ahoj,už rok mi dost značně vypadávají vlasy cca 300 vlasů denně.Na odběru krve jsem byla dvakrát a pokaždé mi řekly že mám štítnou žlázu v pořádku,hormony v pořádku atd...Prostě pode odběru krve jsem prakticky zdravá.Nevím tedy co může být ještě takovou hlavní příčinou padání vlasů,když dědičností to určitě není( nikdo z rodiny tento problém neměl),stresem také ne a co se týká těch ostatních důvodů jako jsou mechanické poškození vlasů a barvy na vlasy,tak to by bylo možná nejpravděpodobnější,protože jsem si v té době jednou vlasy obarvila,ale že by to vlasů takhle mohlo ublížit,tomu nevěřím.Přece by vypadávání brzy přestalo a nedrželo by mě to už rok a věřím,že pokud to nebudu řešit,tak asi ani nepřestane.Možná že je to tou nesprávnu výživou.proto bych se chtěla zeptat,kdy se jedná o tu Alopecii a kdy je to vypadávání naopak spojeno s jiným problémem.Jak se Alopecie vlastně projevuje,jestli vlasy přestanou růst uplně,nebo tak nějak.A pokud to není zrovna Alopecie,tak jestli je pravděpodobnost vyléčení větší než kdyby se jednalo o tu Alopecii.Mě je 16

Datum: 16 August, 2005 14:43

Eva napsal(a):
    > ahoj,už rok mi dost značně vypadávají vlasy cca
    > 300 vlasů denně.Na odběru krve jsem byla dvakrát a
    > pokaždé mi řekly že mám štítnou žlázu v
    > pořádku,hormony v pořádku atd...Prostě pode odběru
    > krve jsem prakticky zdravá.Nevím tedy co může být
    > ještě takovou hlavní příčinou padání vlasů,když
    > dědičností to určitě není( nikdo z rodiny tento
    > problém neměl),stresem také ne a co se týká těch
    > ostatních důvodů jako jsou mechanické poškození
    > vlasů a barvy na vlasy,tak to by bylo možná
    > nejpravděpodobnější,protože jsem si v té době
    > jednou vlasy obarvila,ale že by to vlasů takhle
    > mohlo ublížit,tomu nevěřím.Přece by vypadávání
    > brzy přestalo a nedrželo by mě to už rok a
    > věřím,že pokud to nebudu řešit,tak asi ani
    > nepřestane.Možná že je to tou nesprávnu
    > výživou.proto bych se chtěla zeptat,kdy se jedná o
    > tu Alopecii a kdy je to vypadávání naopak spojeno
    > s jiným problémem.Jak se Alopecie vlastně
    > projevuje,jestli vlasy přestanou růst uplně,nebo
    > tak nějak.A pokud to není zrovna Alopecie,tak
    > jestli je pravděpodobnost vyléčení větší než kdyby
    > se jednalo o tu Alopecii.Mě je 16

Milá Evo,
    problém bude nejspíš spojený s nedostatkem bílkovin ve Vaší stravě (luštěniny, vejce, živočišná strava) - ten je nutné upravit.
    Dále, ve Vašem organismu, ve střevech, dochází k přemnožení plísní. Dodržujte prosím protikandidovou dietu (viz odkaz), dále je vhodné, abyste užívala po dobu 3 týdnů 2x denně následující bylinné směsi: Antikandin a Re-Dna tea (firma Dr.Popov).

Pokud by se jednalo o alopecii (dá se o ní najít na internetu pár článků), příčina stavu (i léčba) by byla daleko složitější a byl bylo by nutné vyšetření lékařem.

Přeju hodně zdraví Úsměv

Autor: Lenka (---.nwt.cz)
    Datum: 7 September, 2005 18:10

čau - chtěla bych se zeptat - jak mám zabránit padání vlasů...Můj problém je v tom, že je mi teprve 18let. Vlasy mi padají už rok a půl..Vyzkoušela jsem mnoho přípravků..vitamín B, zinek, biosil, selen, revalid chodila jsem na léčbu dusíkem, brala antikoncepci Diane - padání však nepřestalo ..Dělali mi testy a zjistili, že jsem zdravá. Když si umývám vlasy vypadne mi přes 200 vlasů. Už nevím jaké přípravky bych vyzkoušela a co mám dělat. Snažím se vyhýbat strestu..Předem díky za odpověď Smutek

Datum: 19 September, 2005 22:48

Lenka napsal(a):
    > čau - chtěla bych se zeptat - jak mám zabránit
    > padání vlasů...Můj problém je v tom, že je mi
    > teprve 18let. Vlasy mi padají už rok a
    > půl..Vyzkoušela jsem mnoho přípravků..vitamín B,
    > zinek, biosil, selen, revalid chodila jsem na
    > léčbu dusíkem, brala antikoncepci Diane - padání
    > však nepřestalo ..Dělali mi testy a zjistili, že
    > jsem zdravá. Když si umývám vlasy vypadne mi přes
    > 200 vlasů. Už nevím jaké přípravky bych vyzkoušela
    > a co mám dělat. Snažím se vyhýbat strestu..Předem
    > díky za odpověď

Milá Lenko,
    máme pro Vás několik podnětů:

• Máte vyšetřenou i štítnou žlázu? Bylo by třeba provést testy na její funkci.
    • Zajistit ve stravě dostatečný přívod bílkovin (pozor na diety s nízkým obsahem).
    • Bylinky: pijte 2x denně po dobu 3 týdny odvar z přesličky (1 čajovou lžičku bylinky vařit 5 minut, louhovat 10 minut), následuje 2 týdny pauza, a po 3 týdny 2x denně "Játrový čaj" (firma Bylinky z Kačenčiných hor, návod k přípravě na obalu, 1 čaj z 1 čajové lžičky směsi). Následuje 1 týden pauza.
    • Ve Vašem organismu se nadměrně přemnožily plísně, bude vhodné dodržovat protiplísňovou dietu.

Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil honza (19.09.2005 23:04)

Autor: petr (---.cust.sloane.cz)
    Datum: 7 November, 2005 15:58

Asi pred tremi lety mi zacaly pomalu vypadavat vlasy. Zděšení Nekolik desitek za den... Zkousel jsem ruzne pripravky.....pres sampony,pilulky atd. Mam sice silne vlasy a docela rychle mi rostou,ale stejne o ne prichazim.Vlas mi vypadne cely...i s korinkem. Otazníky Nevim co s tim....uz zacinam mit kouty....a vlsasy mi stale ubyvaji.Je mi teprve 18! Úžas, mrkám

Autor: Haja (---.chello.upc.cz)
    Datum: 11 November, 2005 10:22

ahoj, moc prosím o radu. Padají mi vlasy už déle než rok a půl. Už je mám difusně velmi prořídlé. Trápí mě to tak hrozně, že nemohu celý den myslet na nic jiného. Trápím se a jsem ve velkém stresu. Na Temeni mě kůže při dotyku i bolí. Také se mi vlasy mastí a vypadlý vlas má něčím obalen kořínek.
    Nevím jestli to souvisí,ale uvedu to zde. Mám také trvale zvýšenou teplotu - 37-37,3.
    Dle krve bych měla být zravá. Krevní obraz, štítná žláza, pohlavní hormony - vše v pořádku. Jediné co krev odhalila je mírně zvýšený prolaktin. Je to prý jen mírné zvýšení, tak to je zatím bez léčby a za půl roku kontrola.
    Velice děkuji za odpovědi.

Autor: Eva (---.138.broadband4.iol.cz)
    Datum: 16 November, 2005 22:42

Ahoj, je mi 23 let a už od 18 let se trápím s problémem vypadávání vlasů. V osmnácti mi velmi náhle hodně zřídly vlasy a již nedorostly. Navštívila jsem již kožní lékaře, léčitele i bylinkáře, ale žáden mi nepomohl. Neustále hledám pomoc. Nechci věřit tomu, že tato nemoc vlasů nelze léčit. Předem děkuji za radu.

Autor: lucka (---.41.212.194.contactel.net)
    Datum: 17 November, 2005 10:54

dobry den chtela sem se zeptat na nejake dobre sampony nebo dobre pripravky na lupy!strasne me svedi hlava neda se to vydrzet vsi nemam............dekuji za odpoved lucka Otazníky Úsměv Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Datum: 8 December, 2005 07:59

Haja napsal(a):
    > ahoj, moc prosím o radu. Padají mi vlasy už déle
    > než rok a půl. Už je mám difusně velmi prořídlé.
    > Trápí mě to tak hrozně, že nemohu celý den myslet
    > na nic jiného. Trápím se a jsem ve velkém stresu.
    > Na Temeni mě kůže při dotyku i bolí. Také se mi
    > vlasy mastí a vypadlý vlas má něčím obalen
    > kořínek.
    > Nevím jestli to souvisí,ale uvedu to zde. Mám také
    > trvale zvýšenou teplotu - 37-37,3.
    > Dle krve bych měla být zravá. Krevní obraz, štítná
    > žláza, pohlavní hormony - vše v pořádku. Jediné co
    > krev odhalila je mírně zvýšený prolaktin. Je to
    > prý jen mírné zvýšení, tak to je zatím bez léčby a
    > za půl roku kontrola.
    > Velice děkuji za odpovědi.

Milá Hajdulko,
    v léčbě Vám pomohou následující bylinné směsi: Antikandin a Re-Dna tea (dodává firma Dr.Popov).
    Čaje připravíte dle návodu na sáčku vždy z 1 čajové lžičky směsi a 1/4 litru vody, každou užívejte 2x denně po dobu 3 týdny.
    Ve Vašem organismu došlo k nadměrnému rozmnožení plísní, bylo by vhodné dodržovat dietu při přemnožení plísní.

Hodně zdraví! Úsměv

Datum: 8 December, 2005 08:04

Eva napsal(a):
    > Ahoj, je mi 23 let a už od 18 let se trápím s
    > problémem vypadávání vlasů. V osmnácti mi velmi
    > náhle hodně zřídly vlasy a již nedorostly.
    > Navštívila jsem již kožní lékaře, léčitele i
    > bylinkáře, ale žáden mi nepomohl. Neustále hledám
    > pomoc. Nechci věřit tomu, že tato nemoc vlasů
    > nelze léčit. Předem děkuji za radu.

Milá Evo,
    zavolejte prosím o konkrétní postup kamarádce bylinářce Mirce (kontakt je zde), domluva takto přes internet je trochu zdlouhavá a bude zřejmě potřeba prodiskutovat více záležitostí.

Hodně zdraví Úsměv

Datum: 8 December, 2005 08:18

lucka napsal(a):
    > dobry den chtela sem se zeptat na nejake dobre
    > sampony nebo dobre pripravky na lupy!strasne me
    > svedi hlava neda se to vydrzet vsi
    > nemam............dekuji za odpoved lucka

Milá Lucko,
    v organismu máte přemnožené plísně, bude vhodné dodržet dietu při plísňových onemocněních. V léčbě využijete bylinnou směs Antikandin (dodává firma Dr.Popov), čaj připravíte z 1 čajové lžičky směsi a 1/4 litru vody, užívat 2x denně.

Po umytí vlasů si nakonec vlasy opláchněte vývarem z dubové kůry (potom už vlasy dále neoplachovat).

Hodně zdraví! Úsměv

Datum: 7 January, 2006 22:11

petr napsal(a):
    > Asi pred tremi lety mi zacaly pomalu vypadavat
    > vlasy. Nekolik desitek za den... Zkousel jsem
    > ruzne pripravky.....pres sampony,pilulky atd. Mam
    > sice silne vlasy a docela rychle mi rostou,ale
    > stejne o ne prichazim.Vlas mi vypadne cely...i s
    > korinkem. Nevim co s tim....uz zacinam mit
    > kouty....a vlsasy mi stale ubyvaji.Je mi teprve
    > 18!

Ahoj Petře,
    problém s vlasy bude mít několik zdrojů:
    • jednak nadměrné rozmnožení plísní v organismu. Dodržuj prosím dietu při přemnožení plísní, vhodná bude též bylinná směs "Antikandin" firmy Dr. Popov - 4x denně, příprava dle návodu na sáčku z 1 čajové lžičky směsi a 1/4 litru vody, dále čaj "Lapacho" 2x denně (ráno nalačno). Vše po dobu 3 týdny.
    • bylo by vhodné nechat si u lékaře vyšetřit funkci štítné žlázy.
    Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Autor: Pattason (---.home.nbox.cz)
    Datum: 11 February, 2006 10:03

Trpím androgenní alepecií. Rozhodl jsem se používat olejové zábaly (dýňový ředím hroznovým), používám je ob den, aplkuji večer, ráno umývám vlasy glycerinovým mýdlem a prlévám octovou vodou. Je možná taková frekvence aplikací? A jak dlouho používat oleje? Je také možné neustále používat kopřivové tónikum? Díky.

Autor: Misa (---.231.broadband2.iol.cz)
    Datum: 14 February, 2006 11:06

Poraďte mi prosím, moje 3,5 letá dcera je nemocná.Minulý týden v úterý zvracela a pořád jí od té doby pobolívalo bříško. V neděli začala mít teploty - rýmu a kašel. Včera jsem si všimla že jí začaly vypadávat vlasy.Dnes to pokračuje. Je jí trošku líp, chvíli bříško bolí a pak třeba půl dne ne!!!Mám o ní šílený strach.Je to normální?prosím poraďte mi.Zítra jdeme k doktorce -s močí.

Jdi na stránku:  1234Následující
    Aktuální stránka:1 z 4

Jméno: 
    Email: 
    Téma: 
    Formát textu:
    barva , pozadí: , velikost:

Smajlíky:   
    Nápověda, tipy