Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  1234Následující
Aktuální stránka:1 z 4
PADÁNÍ VLASŮ
Autor: PAVLÍNA (---.medialine.cz)
Datum: 3 September, 2004 13:13

DOBRÝ DEN ,
ZAČALY MI PADAT VLASY,PORADTE MI PROSÍM.NEMÁM VŮBEC ?ÁDNÉ ZKU?ENOSTI.

Re: PADÁNÍ VLASŮ
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 9 September, 2004 07:42

Milá Pavlíno, díky za dotaz Úsměv
Va?e potí?e budou mít více příčin:

  • 1. Plíseň ve střevech - pro ní (a k úpravě funkce jater) byste měla dodr?ovat následující dietu: po 3 měsíce nejíst a nepít čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, ve?keré sladkosti, oplatky, ?výkačky, hovězí a králičí maso, uzeniny, brambory, tropické ovoce, oří?ky.
  • 2. Nedostatek bílkovin ve stravě - nejste si vědoma nějaké dietní chyby? Nechcete hubnout, nedr?íte nějakou nevyvá?enou dietu?
  • 3. Stres, psychická zátě?
  • 4. Nedostatek stopových prvků - křemík

    Pro dal?í konkrétní postup prosím zavolejte kamarádce bylinářce Mirce (kontakt je zde), domluva takto přes internet je trochu zdlouhavá Mrknutí - s úsměvem

    Přeji Vám i Va?im blízkým hodně zdraví a lásky Srdíčka


  • Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Arillion (---.ktknet.cz)
    Datum: 6 December, 2004 18:20

    Dobrý den.
    Z vlastní zku?enosti vím, ?e padání vlasů způsobuje nadměrný stres.
    Doporučila bych uklidňující směsi(meduňka, mateřídou?ka a dobromysl), také masá? poko?ky hlavy uvolňuje. Stresem se toti? stáhne poko?ka hlavy a tím nemají vlasové cibulky dostatek prostoru.


    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Mungu (---.zno.skynet.cz)
    Datum: 5 April, 2005 14:27

    Padání vlasů

    Příčiny Dědičnost, vliv mu?ských pohlavních hormonů, ?patný krevní oběh, akutní onemocnění, operační zákrok, těhotenství a kojení, působení záření, ko?ní choroby, náhlý úbytek hmotnosti, nedostatek ?eleza, diabetes, poruchy ?títné ?lázy, léky u?ívané při chemoterapii, stres, ?patná vý?iva a nedostatek některých vitamínů,mechanické namáhání vlasů (stahování a nadměrné česání vlasů) po?kození vlasů chemickými barvami, trvalou a častým mytím vlasů nevhodnými ?ampóny. Klasická léčba 1. Androgenetická alopecie ( padání vlasů způsobené nadbytkem mu?ských pohlavních hormonů): Lokální aplikace minoxidilu U ?en orální antikoncepce Transplantace vlasů 2. Traumatická alopecie ( způsobená mechanickým zatí?ením vlasů nebo trháním): Odstranění příčiny, v některých případech psychoterapie 3. Infekční alopecie - přípravky působící na vyvolávající mikroorganismy 4. Alopecie areata (lo?iskové vypadávání vlasů, pravděpodobně mající souvislost s poruchou buněčné imunity) aplikace intradermálních kortikosteroidů lokální aplikacve minoxidilu imunomodulace a PUVA terapie (ultrafialové záření a psoraleny) Přírodní a doplňková léčba Zásady přírodní léčby: Je zaměřena předev?ím na padání vlasů způsobené celkovým vyčerpáním organismu a chemickým po?kozením vlasů 1.Úprava ?ivotosprávy - dodr?ování zásad racionální vý?ivy: omezení bílého pečiva, výrobků z bílého cukru, instantních výrobků a alkoholu (ochuzují organismus o potřebné vitamíny a minerály) strava bohatá na zeleninu, ovoce, lu?těniny, celozrnné pečivo a obiloviny, bílé maso, semínka a oří?ky 2.Doplnění nedostatku vitamínů a minerálů pravidelným příjmem kvalitních potravinových doplňků Stress B complex - pomáhá v případech, kdy padání vlasů je v souvislosti s velkým fyzickým či psychickým stresem Chlorella - jde o kompletní zdroj v?ech základních ?ivin, vitamínů a minerálů, nepostradatelný doplněk pro vegetariány Fytominerál - zdroj minerálů organického původu, které se nejlépe vyu?itelné Beta Sitosterol - blokuje vypadávání vlasů podmíněné mu?skými pohlavními hormony Gynex - vhodný pro doplňkovou léčbu padání vlasů, které má příčinu v nízké funkci ?títné ?lázy 3.Pou?ívání přírodních ?ampónů a barev na přírodní bázi 4.Detoxikace organismu a posilnění imunity - např. pití kopřivového čaje 5.Terapie profesionálním biostimulačním vlasovým laserem v salonu lékařské kosmetiky nebo biostimulačním laserem E trans pro domácí pou?ití Měkké laserové záření pozitivně působí na vlasové folikuly, zlep?uje prokrvení poko?ky hlavy a tím vý?ivu vlasů a vlasové poko?ky

    PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Lenka (---.medialine.cz)
    Datum: 20 June, 2005 08:44

    Ahoj,
    taky mi stra?ně vypadávají vlasy. Doktorka mi řekla, ?e u mě jde o Androgenetickou alopecii,co? je vlastně vypadávání vlasů podmíněné mu?skými pohlavními hormony. V?ichni mi na to doporučují jen antikoncepci. Nevíte o něčem jiném????

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 30 June, 2005 10:06

    Lenka napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Ahoj,
    > taky mi stra?ně vypadávají vlasy. Doktorka mi
    > řekla, ?e u mě jde o Androgenetickou alopecii,co?
    > je vlastně vypadávání vlasů podmíněné mu?skými
    > pohlavními hormony. V?ichni mi na to doporučují
    > jen antikoncepci. Nevíte o něčem jiném????

    Milá Lenko,
    tady bude potřeba slo?itěj?í konzultace. Zavolejte prosím kamarádce bylinářce Mirce (poklepáním na text by se měla ukázat stránka s kontaktními údaji) a poraďte se o postupu s ní Úsměv

    Hodně zdraví, lásky a radosti přeje

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Eva (---.eurotel.cz)
    Datum: 20 July, 2005 11:41

    ahoj,u? rok mi dost značně vypadávají vlasy cca 300 vlasů denně.Na odběru krve jsem byla dvakrát a poka?dé mi řekly ?e mám ?títnou ?lázu v pořádku,hormony v pořádku atd...Prostě pode odběru krve jsem prakticky zdravá.Nevím tedy co mů?e být je?tě takovou hlavní příčinou padání vlasů,kdy? dědičností to určitě není( nikdo z rodiny tento problém neměl),stresem také ne a co se týká těch ostatních důvodů jako jsou mechanické po?kození vlasů a barvy na vlasy,tak to by bylo mo?ná nejpravděpodobněj?í,proto?e jsem si v té době jednou vlasy obarvila,ale ?e by to vlasů takhle mohlo ublí?it,tomu nevěřím.Přece by vypadávání brzy přestalo a nedr?elo by mě to u? rok a věřím,?e pokud to nebudu ře?it,tak asi ani nepřestane.Mo?ná ?e je to tou nesprávnu vý?ivou.proto bych se chtěla zeptat,kdy se jedná o tu Alopecii a kdy je to vypadávání naopak spojeno s jiným problémem.Jak se Alopecie vlastně projevuje,jestli vlasy přestanou růst uplně,nebo tak nějak.A pokud to není zrovna Alopecie,tak jestli je pravděpodobnost vyléčení vět?í ne? kdyby se jednalo o tu Alopecii.Mě je 16

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 16 August, 2005 14:43

    Eva napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > ahoj,u? rok mi dost značně vypadávají vlasy cca
    > 300 vlasů denně.Na odběru krve jsem byla dvakrát a
    > poka?dé mi řekly ?e mám ?títnou ?lázu v
    > pořádku,hormony v pořádku atd...Prostě pode odběru
    > krve jsem prakticky zdravá.Nevím tedy co mů?e být
    > je?tě takovou hlavní příčinou padání vlasů,kdy?
    > dědičností to určitě není( nikdo z rodiny tento
    > problém neměl),stresem také ne a co se týká těch
    > ostatních důvodů jako jsou mechanické po?kození
    > vlasů a barvy na vlasy,tak to by bylo mo?ná
    > nejpravděpodobněj?í,proto?e jsem si v té době
    > jednou vlasy obarvila,ale ?e by to vlasů takhle
    > mohlo ublí?it,tomu nevěřím.Přece by vypadávání
    > brzy přestalo a nedr?elo by mě to u? rok a
    > věřím,?e pokud to nebudu ře?it,tak asi ani
    > nepřestane.Mo?ná ?e je to tou nesprávnu
    > vý?ivou.proto bych se chtěla zeptat,kdy se jedná o
    > tu Alopecii a kdy je to vypadávání naopak spojeno
    > s jiným problémem.Jak se Alopecie vlastně
    > projevuje,jestli vlasy přestanou růst uplně,nebo
    > tak nějak.A pokud to není zrovna Alopecie,tak
    > jestli je pravděpodobnost vyléčení vět?í ne? kdyby
    > se jednalo o tu Alopecii.Mě je 16


    Milá Evo,
    problém bude nejspí? spojený s nedostatkem bílkovin ve Va?í stravě (lu?těniny, vejce, ?ivoči?ná strava) - ten je nutné upravit.
    Dále, ve Va?em organismu, ve střevech, dochází k přemno?ení plísní. Dodr?ujte prosím protikandidovou dietu (viz odkaz), dále je vhodné, abyste u?ívala po dobu 3 týdnů 2x denně následující bylinné směsi: Antikandin a Re-Dna tea (firma Dr.Popov).

    Pokud by se jednalo o alopecii (dá se o ní najít na internetu pár článků), příčina stavu (i léčba) by byla daleko slo?itěj?í a byl bylo by nutné vy?etření lékařem.

    Přeju hodně zdraví Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Lenka (---.nwt.cz)
    Datum: 7 September, 2005 18:10

    čau - chtěla bych se zeptat - jak mám zabránit padání vlasů...Můj problém je v tom, ?e je mi teprve 18let. Vlasy mi padají u? rok a půl..Vyzkou?ela jsem mnoho přípravků..vitamín B, zinek, biosil, selen, revalid chodila jsem na léčbu dusíkem, brala antikoncepci Diane - padání v?ak nepřestalo ..Dělali mi testy a zjistili, ?e jsem zdravá. Kdy? si umývám vlasy vypadne mi přes 200 vlasů. U? nevím jaké přípravky bych vyzkou?ela a co mám dělat. Sna?ím se vyhýbat strestu..Předem díky za odpověď Smutek

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 19 September, 2005 22:48

    Lenka napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > čau - chtěla bych se zeptat - jak mám zabránit
    > padání vlasů...Můj problém je v tom, ?e je mi
    > teprve 18let. Vlasy mi padají u? rok a
    > půl..Vyzkou?ela jsem mnoho přípravků..vitamín B,
    > zinek, biosil, selen, revalid chodila jsem na
    > léčbu dusíkem, brala antikoncepci Diane - padání
    > v?ak nepřestalo ..Dělali mi testy a zjistili, ?e
    > jsem zdravá. Kdy? si umývám vlasy vypadne mi přes
    > 200 vlasů. U? nevím jaké přípravky bych vyzkou?ela
    > a co mám dělat. Sna?ím se vyhýbat strestu..Předem
    > díky za odpověď

    Milá Lenko,
    máme pro Vás několik podnětů:

    • Máte vy?etřenou i ?títnou ?lázu? Bylo by třeba provést testy na její funkci.
    • Zajistit ve stravě dostatečný přívod bílkovin (pozor na diety s nízkým obsahem).
    • Bylinky: pijte 2x denně po dobu 3 týdny odvar z přesličky (1 čajovou l?ičku bylinky vařit 5 minut, louhovat 10 minut), následuje 2 týdny pauza, a po 3 týdny 2x denně "Játrový čaj" (firma Bylinky z Kačenčiných hor, návod k přípravě na obalu, 1 čaj z 1 čajové l?ičky směsi). Následuje 1 týden pauza.
    • Ve Va?em organismu se nadměrně přemno?ily plísně, bude vhodné dodr?ovat protiplísňovou dietu.

    Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]



    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil honza (19.09.2005 23:04)

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: petr (---.cust.sloane.cz)
    Datum: 7 November, 2005 15:58

    Asi pred tremi lety mi zacaly pomalu vypadavat vlasy. Zdě?ení Nekolik desitek za den... Zkousel jsem ruzne pripravky.....pres sampony,pilulky atd. Mam sice silne vlasy a docela rychle mi rostou,ale stejne o ne prichazim.Vlas mi vypadne cely...i s korinkem. Otazníky Nevim co s tim....uz zacinam mit kouty....a vlsasy mi stale ubyvaji.Je mi teprve 18! Ú?as, mrkám

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Haja (---.chello.upc.cz)
    Datum: 11 November, 2005 10:22

    ahoj, moc prosím o radu. Padají mi vlasy u? déle ne? rok a půl. U? je mám difusně velmi prořídlé. Trápí mě to tak hrozně, ?e nemohu celý den myslet na nic jiného. Trápím se a jsem ve velkém stresu. Na Temeni mě ků?e při dotyku i bolí. Také se mi vlasy mastí a vypadlý vlas má něčím obalen kořínek.
    Nevím jestli to souvisí,ale uvedu to zde. Mám také trvale zvý?enou teplotu - 37-37,3.
    Dle krve bych měla být zravá. Krevní obraz, ?títná ?láza, pohlavní hormony - v?e v pořádku. Jediné co krev odhalila je mírně zvý?ený prolaktin. Je to prý jen mírné zvý?ení, tak to je zatím bez léčby a za půl roku kontrola.
    Velice děkuji za odpovědi.

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Eva (---.138.broadband4.iol.cz)
    Datum: 16 November, 2005 22:42

    Ahoj, je mi 23 let a u? od 18 let se trápím s problémem vypadávání vlasů. V osmnácti mi velmi náhle hodně zřídly vlasy a ji? nedorostly. Nav?tívila jsem ji? ko?ní lékaře, léčitele i bylinkáře, ale ?áden mi nepomohl. Neustále hledám pomoc. Nechci věřit tomu, ?e tato nemoc vlasů nelze léčit. Předem děkuji za radu.

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: lucka (---.41.212.194.contactel.net)
    Datum: 17 November, 2005 10:54

    dobry den chtela sem se zeptat na nejake dobre sampony nebo dobre pripravky na lupy!strasne me svedi hlava neda se to vydrzet vsi nemam............dekuji za odpoved lucka Otazníky Úsměv Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 8 December, 2005 07:59

    Haja napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > ahoj, moc prosím o radu. Padají mi vlasy u? déle
    > ne? rok a půl. U? je mám difusně velmi prořídlé.
    > Trápí mě to tak hrozně, ?e nemohu celý den myslet
    > na nic jiného. Trápím se a jsem ve velkém stresu.
    > Na Temeni mě ků?e při dotyku i bolí. Také se mi
    > vlasy mastí a vypadlý vlas má něčím obalen
    > kořínek.
    > Nevím jestli to souvisí,ale uvedu to zde. Mám také
    > trvale zvý?enou teplotu - 37-37,3.
    > Dle krve bych měla být zravá. Krevní obraz, ?títná
    > ?láza, pohlavní hormony - v?e v pořádku. Jediné co
    > krev odhalila je mírně zvý?ený prolaktin. Je to
    > prý jen mírné zvý?ení, tak to je zatím bez léčby a
    > za půl roku kontrola.
    > Velice děkuji za odpovědi.

    Milá Hajdulko,
    v léčbě Vám pomohou následující bylinné směsi: Antikandin a Re-Dna tea (dodává firma Dr.Popov).
    Čaje připravíte dle návodu na sáčku v?dy z 1 čajové l?ičky směsi a 1/4 litru vody, ka?dou u?ívejte 2x denně po dobu 3 týdny.
    Ve Va?em organismu do?lo k nadměrnému rozmno?ení plísní, bylo by vhodné dodr?ovat dietu při přemno?ení plísní.

    Hodně zdraví! Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 8 December, 2005 08:04

    Eva napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Ahoj, je mi 23 let a u? od 18 let se trápím s
    > problémem vypadávání vlasů. V osmnácti mi velmi
    > náhle hodně zřídly vlasy a ji? nedorostly.
    > Nav?tívila jsem ji? ko?ní lékaře, léčitele i
    > bylinkáře, ale ?áden mi nepomohl. Neustále hledám
    > pomoc. Nechci věřit tomu, ?e tato nemoc vlasů
    > nelze léčit. Předem děkuji za radu.

    Milá Evo,
    zavolejte prosím o konkrétní postup kamarádce bylinářce Mirce (kontakt je zde), domluva takto přes internet je trochu zdlouhavá a bude zřejmě potřeba prodiskutovat více zále?itostí.

    Hodně zdraví Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 8 December, 2005 08:18

    lucka napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > dobry den chtela sem se zeptat na nejake dobre
    > sampony nebo dobre pripravky na lupy!strasne me
    > svedi hlava neda se to vydrzet vsi
    > nemam............dekuji za odpoved lucka

    Milá Lucko,
    v organismu máte přemno?ené plísně, bude vhodné dodr?et dietu při plísňových onemocněních. V léčbě vyu?ijete bylinnou směs Antikandin (dodává firma Dr.Popov), čaj připravíte z 1 čajové l?ičky směsi a 1/4 litru vody, u?ívat 2x denně.

    Po umytí vlasů si nakonec vlasy opláchněte vývarem z dubové kůry (potom u? vlasy dále neoplachovat).

    Hodně zdraví! Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Honza *) (Moderátor)
    Datum: 7 January, 2006 22:11

    petr napsal(a):
    -------------------------------------------------------
    > Asi pred tremi lety mi zacaly pomalu vypadavat
    > vlasy. Nekolik desitek za den... Zkousel jsem
    > ruzne pripravky.....pres sampony,pilulky atd. Mam
    > sice silne vlasy a docela rychle mi rostou,ale
    > stejne o ne prichazim.Vlas mi vypadne cely...i s
    > korinkem. Nevim co s tim....uz zacinam mit
    > kouty....a vlsasy mi stale ubyvaji.Je mi teprve
    > 18!

    Ahoj Petře,
    problém s vlasy bude mít několik zdrojů:
    • jednak nadměrné rozmno?ení plísní v organismu. Dodr?uj prosím dietu při přemno?ení plísní, vhodná bude té? bylinná směs "Antikandin" firmy Dr. Popov - 4x denně, příprava dle návodu na sáčku z 1 čajové l?ičky směsi a 1/4 litru vody, dále čaj "Lapacho" 2x denně (ráno nalačno). V?e po dobu 3 týdny.
    • bylo by vhodné nechat si u lékaře vy?etřit funkci ?títné ?lázy.
    Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

    Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Pattason (---.home.nbox.cz)
    Datum: 11 February, 2006 10:03

    Trpím androgenní alepecií. Rozhodl jsem se pou?ívat olejové zábaly (dýňový ředím hroznovým), pou?ívám je ob den, aplkuji večer, ráno umývám vlasy glycerinovým mýdlem a prlévám octovou vodou. Je mo?ná taková frekvence aplikací? A jak dlouho pou?ívat oleje? Je také mo?né neustále pou?ívat kopřivové tónikum? Díky.

    Re: PADÁNÍ VLASŮ
    Autor: Misa (---.231.broadband2.iol.cz)
    Datum: 14 February, 2006 11:06

    Poraďte mi prosím, moje 3,5 letá dcera je nemocná.Minulý týden v úterý zvracela a pořád jí od té doby pobolívalo bří?ko. V neděli začala mít teploty - rýmu a ka?el. Včera jsem si v?imla ?e jí začaly vypadávat vlasy.Dnes to pokračuje. Je jí tro?ku líp, chvíli bří?ko bolí a pak třeba půl dne ne!!!Mám o ní ?ílený strach.Je to normální?prosím poraďte mi.Zítra jdeme k doktorce -s močí.

    Jdi na stránku:  1234Následující
    Aktuální stránka:1 z 4


    Jméno: 
    Email: 
    Téma: 
    Formát textu:
    barva , pozadí: , velikost:
     

    Smajlíky:   
    Nápověda, tipy