Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Infekce močových cest v těhotenství
Autor: barb (---.178.broadband2.iol.cz)
Datum: 12 February, 2006 12:07

Dobrý den, prosím o radu. Jsem ve 30tt. V moči jsem měla nález Klebsiella pneumoniae 6/10 a Acinetobacter sp. 6/10 (stě?ovala jsem si lékařce na nepříjemné pocity při pohlavním styku - proto byla odeslána moč na urikult). Lékařka mi předepsala antibiotika Zinnat 500mg (po 12ti hod) - ale v informačním letáku jsem se dočetla, ?e pro infekce močových cest je obvykle dostačující dávka 125mg 2xdenně. Není dávka antibiotik zbytečně silná? Mám obavy z druhotných infekcí, vyvolaných u?íváním antibiotik (kvasinky..). Přiznám se, ?e se sna?ím antib. u?ívat pouze, kdy? je to OPRAVDU nutné - myslíte, ?e je ?ance ?zlikvidovat? tyto bakterie "jen" bylinkami, popřípadě homeopatiky, bez u?ívání antibiotik? Pokud by se infekce nestihla doléčit do porodu, byla by mo?nost ohro?ení mne nebo miminka? Předem děkuji za odpověď.

Re: Infekce močových cest v těhotenství
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 5 March, 2006 21:09

Milá Barb(oro),
díky za dotaz, zřejmě u? ATB Va?i situaci vyře?ila, bez nich by to opravdu ne?lo.
Se slab?ím prostuzením močových cest by Vám pomohla směs bylinek jahoda + malina + ostru?ina + řepík + měsíček (1:1), nálev z 1 čaj. l?ičky a 1/4 litru vody 2x denně po dobu 3 týdny.

Hodně zdraví, radosti a lásky Vám i Va?emu miminku Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy