Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
?ádná menstruace
Autor: Klára (---.24.broadband3.iol.cz)
Datum: 27 February, 2006 11:16

Dobrý den,je mi 17let a mám problémy s menstruací...Poslední menzes jsem dostala v listopadu a od té doby nic.Chodím na kontroly k lékaři snad 3krát do měsíce a paní doktorka neví co semnou.Nasadila mě ji? třetí hormonální prá?ky(orgametril,provera a teď norethistereon-slovakofarma po kterých jsem ani nemohla spát,zvracela jsem a bylo mě ?patně)Zdá se mi,?e na?e zdravotnictví to pořád ře?í lékami.Nechci u? zatě?ovat svá játra,proto se chci zeptat jestli by jste mě neporadili prosím nějaké bylinky na nepravidelnou menstruaci.Děkuji Klára

Re: ?ádná menstruace
Autor: Este (---.mbu.cas.cz)
Datum: 3 March, 2006 11:03

Ahoj,
mám jeden recept na vyvolání opo?děné menstruace:
pelyňek, ?alvěj a mátu, v?e po 10g, smíchej s tolika medem, aby vznikla hustá pasta. Ta se nanese na plátno a přilo?í na podbři?ek. Nevím, jak to bude fungovat, nemám to vyzkou?ený.
Jinak vřele nedoporučuji hormonální antikoncepci. Nedivila bych se, kdybys měla ty problémy právě z ní.

Re: ?ádná menstruace
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 3 March, 2006 12:07

Klára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,je mi 17let a mám problémy s
> menstruací...Poslední menzes jsem dostala v
> listopadu a od té doby nic.Chodím na kontroly k
> lékaři snad 3krát do měsíce a paní doktorka neví
> co semnou.Nasadila mě ji? třetí hormonální
> prá?ky(orgametril,provera a teď
> norethistereon-slovakofarma po kterých jsem ani
> nemohla spát,zvracela jsem a bylo mě ?patně)Zdá se
> mi,?e na?e zdravotnictví to pořád ře?í
> lékami.Nechci u? zatě?ovat svá játra,proto se chci
> zeptat jestli by jste mě neporadili prosím nějaké
> bylinky na nepravidelnou menstruaci.Děkuji Klára

Milá Kláro,
  • pomoci Vám mů?e směs bylinek: kontryhel (2 díly) + měsíček (1 díl) + hluchavka (1 díl) + řebříček (1 díl). Pijte nálev ze směsi (1 čajová l?ička zalít 1/4 litrem vroucí vody, 1/4 hodiny louhovat) 2x denně v?dy od 10.dne menstruace (zpočátku od předpokládaného 10.dne).
  • Pro dal?í postup si je?tě zavolejte také prosím kamarádce bylinářce Mirce (tel. tel. 271961813, volejte v pracovní dny mezi 21.00 - 22.00 hod večer). Bude zřejmě potřeba je?tě del?í konzultace stavu Va?eho zdraví (i vzhledem k u?ívání hormonů...) a to by bylo takto po internetu moc slo?ité.
Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?ádná menstruace
Autor: samie (---.karneval.cz)
Datum: 28 May, 2008 10:00

Klára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,je mi 16let a v cervnu jedu na dovolenou a mela bych tam zrovna dostat menstruaci potrebovala bych ji nejak odlozit a nebo vynechat poradite mi jak??? Nuda predem dekuji za odpoved Mrknutí - s úsměvem

Re: ?ádná menstruace
Autor: Janka (---.cust.sloane.cz)
Datum: 17 January, 2009 22:42

Dobrý den je mi 24let a mám problémi s menstruací asi před rokem sem neměla 4měsíce menstruaci,na?la sem si nového doktora,který mi předepsal Utrogestan.Menstruace se v?dy dostavila,ale poté jsme zkou?eli jestli se menstruace dostaví i bez hormonů,ale bohu?el.Chtěla bych otěhotnět,ale mám strach ?e bez pravidelné menstruace to asi nepůjde.Chtěla bych poradit jestli jsou nějaké bilinky na menstruaci a těhotenstvý.Děkuji

Re: ?ádná menstruace
Autor: a-nde (---.net.upc.cz)
Datum: 23 April, 2009 00:10

Mů?ete zkusit absolvovat půst, prý to pomáhá--nemám osobní zku?enosti spí?e náhodné-tak není 100% jistota. Na vyvolání menzesu pak stačí třeba 3 dny nejíst-3 dny jsou návratovka(jedení zeleniny,ovoce). Tolik asi stačí na proči?tění. Po skončení půstu by se měla dostavit menstruace. www.pust.cz

Zdroj tohoto návodu jsem na?la ve foru na pust.cz

Re: ?ádná menstruace
Autor: Honzas (---.47.35.230.adsl.nextra.cz)
Datum: 25 July, 2009 08:40

To janka:Nejste příli? hubená ? Nepomohla by Vám změna stravy ?
Z bylinek je dobré vyzkou?et drmek (vitex agnus) spolu s řeckým senem - je to výborný zdroj minerálů. Místo řeckého sena se dá pou?ít i kopřiva. Pokud se cítíte unavená, zkuste i macu horskou (lepidium meyenii).
Hlavní slo?ko je drmek, zabírá a? po měsící u?ívání, při otěhotnění je jej třeba přestat u?ívat - prokrvuje pánev. Rovně? je kontraidikován při u?ívání antipsychotik.

Re: ?ádná menstruace
Autor: Mari (---.vodafone.cz)
Datum: 28 August, 2009 11:01

dobrý den,asi před 6 měsíci jsem vysadila antikoncepci a od té doby jsem nedostala menstruaci.Dělala jsem si několik těhotenských testů-negativní.Chtěla jsem poprosit o radu,zda některá nemáte nějaký tip na vyvolání menstruace
Předem moc děkuji

Re: ?ádná menstruace
Autor: veronika (---.oskarmobil.cz)
Datum: 10 February, 2010 17:54

dobrý den chtěla bych se zeptat neberu od března 2009 neberu antikoncepci od ledna 2009se léčím s pankreatidu zhubla jsem 8kg dodr?uji pankreatickou dietu má to vliv na menstruaci občas ji nedostanu .S man?elem máme pohlavní styk normálně ka?dý den,před menstruací si dělám těhotenské testy v?dy jsou negativní děláme preru?ovaný styk ,letos mi bude 37 let ,zajímala by mě rada v oblasti bylinek .Děkuji za radu Úsměv

Re: ?ádná menstruace
Autor: sml (---.101.broadband12.iol.cz)
Datum: 21 June, 2010 22:40

Dobrý den, je mi 29 let, jsem 2 roky po porodu. V březnu 2010 jsem vysadila antikoncepci (menstruace proběhla bez problémů), začátkem května 2010 jsem ?la na gynekologii na injekci z důvodu zpo?dění cyklu, menstruaci dostala na cca 3 dny a od té doby opět nic. Těhotenský test je negativní. V této době jsem u?ívala léky na sní?ení hmotnosti s lékařským dohledem. (165 cm, 84 kg - není to tak stra?né, ale chci druhé dítě a sna?ila jsem se kila shodit, abych neměla problémy v případném těhotenství). Po vyvolávací injekci jsem přestala léky na hubnutí u?ívat, kila jsou zpět. Nikdy před tím jsem tento problém neměla. Poslední dobou prodělávám stresující období a proto zatím své problémy přisuzuji svému "nervóznímu stavu" a výkyvům váhy Úsměv . Nechci hned ře?ení léčbou hormony. Neexistují nějaké bylinky, které by pomohli?

Re: ?ádná menstruace
Autor: Bo?ena (---.net.upc.cz)
Datum: 28 June, 2010 21:31

Dobrý den,
léky na sní?ení hmotnosti udělají pěknou paseku co se týče hormonů. Lze to upravit přírodním přípravkem, který je slo?ený z několika bylin. Napi? mi, dám Ti kontakt kdo pomohl mě.

Re: ?ádná menstruace
Autor: Zuzana (---.32.broadband12.iol.cz)
Datum: 19 November, 2010 21:40

Ahoj. V květnu jsem měla naposled menstruaci a do ted u? ?ádná nebyla. Jsem z toho u? nervozní. Nejdříve jsem si myslela, ?e je to vahou, kdy změnou stravy (od března) jsem zhubla o 7kg. I kdy? jím stále stejně to samé, tak se mi váha zase vrátila zpátky, ale menstruace nic. Mohl by mi pomoci kontryhel v podobě čaje?

Jak vyvolat menstruaci ????
Autor: Ketina12 (---.acvyskov.cz)
Datum: 3 July, 2013 11:43

Dobry den je mi 13 let a u? mam menstruaci asi rok a mi jedeme na dovolenou s rodiči a ja bych potřebovala vyvolat menstruaci předem je?te ne? pojedeme četla jsem ?e kdy? chce? vyvolat menstruaci tam si mam dat 3 pomeranče a ty pomeranče jsem si davala včera a furt nic posledne kdy? jsem si je dala mela jsem tu menstraci hned rano kdy? jsem stala a dneska je?te nic dekuji.

Re: ?ádná menstruace
Autor: Mirhuska (---.209.broadband18.iol.cz)
Datum: 23 August, 2014 17:19

Dobrý den, vysadila jsem antikoncepci pred 2 lety, prvni tri mesice byl cyklus normalni, ale potom menstruace opakovane vynechavala. Dostala jsem trikrat injekci na vyvolani, vzdy zabrala na dva mesice, pak musela prijit dalsi. Nyni mam misto injekce hormony v prasku (to same, co je v injekci), ktere mam brat po 4 mesice. Tehotna nejsem, je mi 29let a radi bychom s manzelem pomalu rodinu zalozili. Podvahu nemam, BMI 19,6. Je mozne, ze vypadky menstruace byly kvuli stresu, protoze jsem nemohla po studiu dlouho najit praci. Nyni se ale citim dobre. Verim tomu, ze je vse je hodne ovlivnene stravou a verim v silnou ucinnost bylinek, proto bych rada, kdybyste mi mohli doporucit, cim podporit obnoveni menstruace, co jist, jake bylinky pestovat... Dekuju.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy