Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
máta peprná
Autor: janka (---.dialtelecom.cz)
Datum: 3 November, 2004 09:32


mILÁ REDAKCE,
JELIKOŘ JSTE MI POSKYTLI PŘEHR?EL INFORMACÍ O BYLINĚ -MÉTĚ PEPRNÉ, RÁDA BYCH SE ZEPTALA NA VÁ?E UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE ČASTÉHO U?ÍVÁNÍ ČAJE Z TÉTO BYLINY, A TO SICE ?E MÁ ZA NÁSLEDEK ZHOR?ENÝ KREVNÍ OBRAZ. JELIKO? PIJI ČAJ TÉMÉŘ DENNĚ , A NĚKDY I 2X DENNĚ , RÁDA BYCH SE DOZVĚDĚLA NĚCO PODROBNĚJ?ÍHO O NEBLAHÝCH NÁSLEDCÍCH Z VÝ?E UVEDENÝCH DŮVODŮ.
DĚKIJU MOC . Otazníky

Re: máta peprná
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 4 November, 2004 14:48

Milá Lenko,

obecně ?ádná bylinka není vhodná k trvalému u?ívání, o mátě to platí obzvlá??. K dlouhodobému u?ití je nevhodná zvlá?? ve vy??ích dávkách.

Postupně toti? dochází ke sní?ení účinku bylinek, organismus si na ně zvyká. Mátu je navíc mo?no předávkovat, projeví se to nevolností, slabostí, křečemi, nebo zvý?enou tendencí k tomu, mo?ný je i vznik alergie.

Zdraví Mrknutí - s úsměvem


Re: máta peprná
Autor: Romana (---.eurotel.cz)
Datum: 30 June, 2005 19:06

Ahoj,
mů?ete mi prosím někdo prozradit, kde bych mohla zakoupit u? vyrostlou popř. nařezanou mátu? Doma jsem si ji nasela, ale nějak neroste, je taková nějaká zakrnělá a má hrozně malé lístky. Asi se jí moc nedaří. Ale nechci su?enou, tak?e kde by se dala zakoupit ve vět?ím mno?ství, ne jen v květináčku. Díky. Palec vzhůru

Re: máta peprná
Autor: Vilém (---.cust.sloane.cz)
Datum: 1 August, 2005 22:10

Máta peprná se nedá sít, proto?e má plané semeno.Dá se mno?it pouze kořenovými řízky.Vy?aduje humusní zem a vlhčí stanovi?tě, i polostín.Co je to vět?í mno?ství, ko?ík, nů?e, řebřiňák.Sazenice máme, mo?no i něco čerstvě nařezané.

Re: máta peprná
Autor: ?otou? (---.anoweb.cz)
Datum: 11 August, 2005 10:11

mátu piji také deně, ne jednou, někdy třeba 3x Otazníky kafe se sna?im nepít vícekrát ne? jednou, ale mátu... němci například pijí mátu neustále, ?ádné obtí?e jsem u sebe ani u německých přátel nezaznamena ?iroký úsměv

Re: máta peprná
Autor: simona (---.25.212.194.contactel.net)
Datum: 21 October, 2005 12:25

Dobrý den

Koupila jsem si semínka máty ale nevím nic o jejím pěstování tak se ptám jestli
by jste mi nemohli poradit přesnějsí informace aby mi vyrostla co nejkrásněj?í a nejzravěj?í máta:-)
předem dík

Re: máta peprná
Autor: Dana (---.coffeecb.net)
Datum: 21 January, 2006 18:01



Protoze se se setrou dohadujeme,zda mata snizuje nebo z vysuje krevni tlak
tak prosim o vase vyjadreni.Ja tvedim, ze snizuje sestra ,ze Úsměv zvysuje.Doufam,ze nam zdelite jak je to.
Dekuji Dana

Re: máta peprná
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 23 January, 2006 20:34

Dana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> >
> Protoze se se setrou dohadujeme,zda mata
> snizuje nebo z vysuje krevni tlak
> tak prosim o vase vyjadreni.Ja tvedim, ze
> snizuje sestra ,ze zvysuje.Doufam,ze nam zdelite
> jak je to.
> Dekuji
> Dana

Máta peprná TK sni?uje, vsadila jste se o něco? Mů?ete vyhrát Mrknutí - s úsměvem

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: máta peprná
Autor: zdenek (---.67.142.82.ip.b26.cz)
Datum: 9 March, 2006 09:42

Dotaz se týká gravidity - je pou?ívání máty v těhotenství ?kodlivé, nebo nedoporučené jako např. u ?alvěje? Nuda

Re: máta peprná
Autor: daniela (---.12.24.78.awnet.cz)
Datum: 25 November, 2008 23:43

Prosím mů?ete mi poradit, kde bych mohla zakoupit semínka máty peprné?
Děkuji d.h.

Re: máta peprná
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 26 November, 2008 22:10

daniela napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím mů?ete mi poradit, kde bych mohla zakoupit
> semínka máty peprné?
> Děkuji d.h.


Na internetu jsem na?el nabídku např. na [www.drostra.cz] , plánovaný obchod na [www.sevaflora.cz]


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: máta peprná
Autor: Enina (147.175.21.---)
Datum: 30 April, 2009 15:45

Chcela bysom vediet ci mata neskodi na sliznice zaludka, dik Úsměv

Re: máta peprná
Autor: Mí?a (---.jemnice.cz)
Datum: 8 August, 2009 20:51

Dobrý den, u? po n?kolikáté jsem zasadil amátu na zahradě na různá místa a v?dy se ji nedařilo. V?ude od známých sly?ím jak jim to roste jako plevel a mě nic. Měla jsem několik druhů, nechala zakořenit a zasadila. Mů?ete mi poradit jaké podmínky pro růst by měla máta mít??? děkuji

Re: máta peprná
Autor: vladimír (77.48.180.---)
Datum: 21 September, 2009 22:05

Máta peprná roste v polostínu potřebuje úrodnou půdu s dostatkem vláhy. Semena máty peprné se koupit nedají je to podvod od obchodníků,pravá máta peprná je neplodný kří?enec více druhů mát. Největ?í nebezpečí častého pití máty je její silné protibolestivé působení co? má za následek nerozpoznání vá?něj?í nemoci.(Bolest poukazuje jako čidlo ?e něco není v pořádku) Dal?í problémem je u některých lidí alergie na mentol,který máta obsahuje a také její návykové působení při častém a dlouhodobém pití podobně jako např. u černé kávy. bylinář Vladimír z Litovle Úsměv

máta peprná
Autor: Lenka M (194.228.13.---)
Datum: 5 November, 2012 14:45

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, mám mátu doma a na listech se mi začíná objevovat bílý povlak (něco jako mají ?vestky) jedná se o plíseň? mám mátu likvidovat, nebo stačí jen sestříhat?

děkuji za odpověď

Lenka

Re: máta peprná
Autor: Oli (---.orthodox.cz)
Datum: 1 July, 2013 09:55

Dobrý den, kdyby je?tě někdo sháněl, tak já jsem semínka máty kupovala například tady [www.semena-rostliny.cz] Mrknutí - s úsměvem

Re: máta peprná
Autor: Lucka (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 23 May, 2014 00:07

Dobrý den,

existuje nějaká máta volně rostoucí v přírodě, která je "jedovatá" - resp. nevhodná k pití? - Můj dotaz se týká toho, ?e jsem na?la ú?asně vonící mátu (vypadá nejpodobněji asi mátě vodní) - ale mě i příteli po ní otekly nohy - otok ?el od kotníků postupně nahoru - jak jsme ji pili víc a víc, proto?e byla dobrá...:-) - Otok byl dost značný tak?e se to nedalo přehlédnout nebo neře?it - pomohlo vysazení máty... - Máte s tím PROSÍM někdo zku?enost? - Mů?e se jednat o alergii na mátu?

Re: máta peprná
Autor: Terez (---.107.broadband6.iol.cz)
Datum: 25 September, 2014 11:45

já koupila mátu rostlou v bille za asi 40kč (bez po?tovného :-)) a přijde mi dost divné, ?e by se prodávala semena (netvoří květy tak?e kde se berou semena). měla jsem ji v truhlíku s jinými bylinkami v pořadí máta,tymián,pa?itka, bazalka.tymián za?el. původně jsem si myslela, ?e jen tím, ?e měl málo světla pod vzrostlou mátou. celý truhlík byl venku a při leto?ním propr?eném konci léta v?e v podstatě stálo ve vodě. máta byla jako plevel. rozrostla se do půlky truhlíku tak?e jsem to musela rozsadit. mátu jsem dala samostatně do květináče a proto?e si nejsem jistá jak moc to prorostlo do pa?itky a bazalky tak ty jsem dala zvlá?? pro jistotu ne? si tam zas zasadit tymián, ona by se ujala máta a zas mi to zahlu?ila. mamka ji oproti mě má na skalce a nevypadá to, ?e by se jí plevelila. tak?e MÍ?O ZKUSTE JI ZALÍVAT.

Re: máta peprná
Autor: jana (141.170.129.---)
Datum: 28 May, 2015 07:27

V?ude čtu ?e se máta nená sít, jak je tedy mo?né ?e prodávají semena a mě z něj vyrostla?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy