Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:1 z 20
štítná žláza
Autor: vera (---.in.ipex.cz)
Datum: 10 November, 2004 12:32

Ahoj, dokázal by mi někdo odpovědět na e-mail, kde najdu v přírodě hormony štítné žlázy? Nejraději v rostlinné podobě. Děkuji...

Re: štítná žláza
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 23 November, 2004 12:41

Milá Věro,

hormony štítné žlázy v rostlinné přírodě budete hledat těžko. Některé podobné účinky má kakost, přesto, je doporučena léčba hormony ŠŽ, nelze ji ničím jiným nahrazovat.

Jestliže Vás štítná žláza trápí a chcete používat také bylinky, můžete se obrátit telefonicky na kamarádku bylinářku Mirku (tel. 556 843 188, volat mezi 5-7 hod. ráno, další kontakt je zde)

Přeji hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Autor: jana (---.karneval.cz)
Datum: 28 May, 2005 11:20

Dobrý den jsem po dvou operací štítné žlázy.Po prvé mi byla odstraněna celá
pro rozsáhlou strumu a před rokem mi odstanili zbytek pravého laloku.
Víte cítím se lépe než před tím ,ale pomalu přibívám na váze,mám suchou
pokošku ,řídnou mi vlasy, mám vysoký cholesterol, skrátka mám stále
nějaké problémi s mím lékařem moc spokojena nejsem léčím se 6 let a
mám uš toho plné zuby.CHtěla bych zase žít a nebýt neustále unavená
mám stoho deprese aby mě zase někdy nečekala nějaká operace.Proč Vám
vlastně píši, chtěla bych užívat nějaké pří.léky, které by mi pomohli
na ty moje potíže,užívám letrox 100 5 dní v týdnu a nevím jestli to mohu
kombinovat. Děkuji za odpovět

Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 9 June, 2005 08:43

jana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den jsem po dvou operací štítné žlázy.Po
> prvé mi byla odstraněna celá
> pro rozsáhlou strumu a před rokem mi odstanili
> zbytek pravého laloku.
> Víte cítím se lépe než před tím ,ale pomalu
> přibívám na váze,mám suchou
> pokošku ,řídnou mi vlasy, mám vysoký cholesterol,
> skrátka mám stále
> nějaké problémi s mím lékařem moc spokojena nejsem
> léčím se 6 let a
> mám uš toho plné zuby.CHtěla bych zase žít a nebýt
> neustále unavená
> mám stoho deprese aby mě zase někdy nečekala
> nějaká operace.Proč Vám
> vlastně píši, chtěla bych užívat nějaké pří.léky,
> které by mi pomohli
> na ty moje potíže,užívám letrox 100 5 dní v týdnu
> a nevím jestli to mohu
> kombinovat. Děkuji za odpovět

Milá Jano, díky za dotaz!
Příznaky, které popisujete, mohou odpovídat nedostatečné funkci štítné žlázy - její funkci by měl lékař zkontrolovat a ev. upravit dávku léků, které užíváte. Z dalších opatření by bylo vhodné doplnit do organismu jód - jodidovanou solí, do stravy zařadit sladkovodní i mořské ryby. Vzhledem k přemnožení plísní v organismu dodržujte prosím protikandidovou dietu. Pomohou Vám také bylinky - vhodná je bylinná směs "Štítná žláza" firmy Janča, Jukl.

Hodně zdraví, pokoje a radosti přeje

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Autor: Renáta (---.ostrava.tiscali.cz)
Datum: 17 June, 2005 08:41

Lékař mi oznámil, že podle krevních testů mám neinfekční zánět štítné žlázy. Překvapilo mě, že mi naordinoval léčbu dávkami hormonů, jako laik mám pocit, že zánět se hormony neléčí. Prosím o váš názor, povrzení či vyvrácení správnosti léčby. Děkuji a přeji hezký den, RenátaÚsměv

Autor: honza (Moderátor)
Datum: 17 June, 2005 11:09

Renáta napsal(a):
> Lékař mi oznámil, že podle krevních testů mám
> neinfekční zánět štítné žlázy. Překvapilo mě, že
> mi naordinoval léčbu dávkami hormonů, jako laik
> mám pocit, že zánět se hormony neléčí. Prosím o
> váš názor, povrzení či vyvrácení správnosti léčby.
> Děkuji a přeji hezký den, Renáta

Milá Renato,
na zánět štítné žlázy se nedíváme jako např. na angínu, kde jde o zánět mandlí jako reakci organismu na škodlivé bakterie a můžeme podat vedle antibiotik léky proti zánětu, např. Ibuprofen.
Ačkoliv i štítná žláza může být postižena podobným zánětem jako je angína (hnisavý nebo virový zánět) a taková léčba by byla na místě. Často je však (častěji se to stává ženám) zánět způsobem poruchou imunity, kdy tělo samo svými protilátkami ničí štítnou žlázu, ta potom postupně přestává produkovat hormony a je nutno je nahradit. Nemoc bývá zjištěna až teprve podle snížené funkce štítné žlázy, jde o dlouhodobý proces.
Tedy, jestliže lékař diagnostikoval tento stav, je léčba hormony naprosto správná a bez ní byste měla velké potíže. Je přitom nenáročná, nemusíte se jí nijak bát.

Přeju hodně zdraví, radosti a lásky! Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Autor: phorum 5 (---.jes.cz)
Datum: 28 June, 2005 12:09

Má maminka má struma, nechce se nechat operovat. Říká, že je lepší mít struma, než brát takové množství hormonů. Doktor ji řekl, že ještě tak zvětšenou štítnou žlázu neviděl. Žlázu má zvětšenou na všech stranách a začíná se témeř dusit. Jak je to s užíváním hormonů a jejich účinku na organismus po operaci.

Datum: 28 June, 2005 14:50

phorum 5 napsal(a):
> Má maminka má struma, nechce se nechat operovat.
> Říká, že je lepší mít struma, než brát takové
> množství hormonů. Doktor ji řekl, že ještě tak
> zvětšenou štítnou žlázu neviděl. Žlázu má
> zvětšenou na všech stranách a začíná se témeř
> dusit. Jak je to s užíváním hormonů a jejich
> účinku na organismus po operaci.

Z užívání hormonů štítné žlázy maminka nemusí mít obavu. Nejde totiž o léčbu nepřirozenými dávkami hormonů, ale náhradu hormonů, které se v těle jinak normálně vyskytují, nejde o žádný nepřirozený zásah. Vhodná dávka k léčbě se určuje snadno, funkci štítné žlázy lze dobře laboratorně sledovat. Také podávání léků je jednoduché, užívají se 1x denně ráno nalačno 1/2 hodiny před jídlem. Úsměv

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil honza (29.06.2005 09:49)

Autor: Jana Šimonová (62.40.89.---)
Datum: 30 June, 2005 13:37

Prosím o radu mám floridní tyreotoxikosu TRAK 8.23 THS 0,00, FT4 42,7 TT3 5,53 TPO 1344 TGB 861 lékař mě předepsal Thyrozol 10 3x1 mám přijít za měsíc na krev. Bolí mě hlava a mám bušení srdce a začínám špatně vidět myslím si, že se něco děje s mím tělem. Žádný stres jsem němala až ted začínám být nervozní co mě vlasně je. Lékař odjel na dovolenou prosím poradte mě.Jana

Datum: 30 June, 2005 15:13

Jana Šimonová napsal(a):
> Prosím o radu mám floridní tyreotoxikosu TRAK 8.23
> THS 0,00, FT4 42,7 TT3 5,53 TPO 1344 TGB 861 lékař
> mě předepsal Thyrozol 10 3x1 mám přijít za měsíc
> na krev. Bolí mě hlava a mám bušení srdce a
> začínám špatně vidět myslím si, že se něco děje s
> mím tělem. Žádný stres jsem němala až ted začínám
> být nervozní co mě vlasně je. Lékař odjel na
> dovolenou prosím poradte mě.Jana

Milá Jano,
Thyrozol je dobrý lék, trvá však delší dobu, než se projeví jeho účinek. Při potížích, které popisujete, lze předepsat ještě další léky, např. betablokátory ke snížení srdeční frekvence, sedativa, ap. Stojí tedy za to znovu navštívit lékaře (ten Váš bude mít za sebe určitě zástup, při zhoršení potíží se dá zajít na pohotovost, atd.) a vše znovu řešit tam.

Hodně zdraví přeje Úsměv

Autor: pavel (---.blue4.cz)
Datum: 2 July, 2005 22:07

Mám diagnostikovaný chronický zánět štítné žlázy. Přišlo se na to asi před pěti lety na preventivní prohlídce, když mi našli sníženou produkci hormonu štítné žlázy. Sám jsem nepociťoval žádné problémy. Musel jsem na doporučení lékaře brát Letrox. I půl tabl 25mg mi dělalo značné potíže. nyní už beru 75mg denně a zvykl jsem si, ale necítím se líp než když jsem nebral nic. Mívam kolem poledne velký útlum a cítím kolem krku a úst takové pulsující napětí - v klidu jsou viditelné pravidelné stahy kolem úst. Je mi padesát a zajímala by mě předpověď vývoje stavu. Jinak žiju zdravě, snažím se sportovat, ale nesnáším stresy. Nevím jak ten zánět vznikne - jaké jsou možné příčiny?

Autor: Petra (---.ctt.cz)
Datum: 12 July, 2005 21:13

Ahoj,
asi před týdnem mně zjistili hyperfunkci štít. žlázy. Paní doktorka mně naordinovala Thyrozol 10 3x1.
Má někdo zkušenost s hyperfunkcí? Jak dlouho probíhala léčba? A jak to všechno dopadlo?
Prosím, pište své zkušenosti.
Díky

Autor: Míša (---.mpsv.cz)
Datum: 13 July, 2005 11:14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nebylo mi asi 3 týdny dobře a lékař mi udělal testy na štítnou žlázu, kde se potvrdila snížená funkce. Na sonu mi bylo zjištěno, že levý lalok mám zvětšen, tvořen objemným nehomogenním z části cystickým uzlem. Nyní mám jit na kontrastní látku. Prosím můžete mi poradit,jestli toto vyšetření není škodlivé a jestli je můj stav vážný?

Datum: 14 July, 2005 13:58

Petra napsal(a):
> Ahoj,
> asi před týdnem mně zjistili hyperfunkci štít.
> žlázy. Paní doktorka mně naordinovala Thyrozol 10
> 3x1.
> Má někdo zkušenost s hyperfunkcí? Jak dlouho
> probíhala léčba? A jak to všechno dopadlo?
> Prosím, pište své zkušenosti.
> Díky

Milá Petro, onemocnění štítné žlázy jsou mezi poruchami žláz s vnitřní sekrecí poměrně častá. Při hyperfunkci (hyperthyreose) žláza vyplavuje do krevního oběhu větší množství hormonů, než je normální, často je to způsobeno poruchou imunity (Graves-Basedowova choroba, vyskytuje se častěji u žen, spíše mladších), teprve ve vyšším věku bývají další příčiny. Nadbytek hormonů potom působí potíže: opocená a teplá kůže, vypadávání vlasů, štěpení nehtů, únavnost, přeskakující hlas, hubnutí, někdy s průjmem. Nervozita, podrážděnost, úzkostnost, zrychlený srdeční tep, někdy s vysokým tlakem krve.
Léky, které dostáváte, omezují produkci hormonů a tím by se měla funkce postupně vrátit k normálu, budete chodit na kontroly krve. Pokud byste měla zvětšenou štítnou žlázu, takže byste třeba nemohla kvůli ní dýchat, nebo pokud byste nesnášela léky, při plánování těhotenství by přicházelo v úvahu operační odstranění štítné žlázy. Měla byste mít vyšetření štítné žlázy ultrazvukem k vyloučení ložiskových změn ve štítné žláze.
Při dobrém průběhu s užíváním léků se dlouhodobě (roky) sleduje funkce štítné žlázy. Léků přitom budete postupně ubírat až se vše upraví a nebudete muset užívat žádné. Přesto dál bude nutné pamatovat, že se nemoc může při větší zátěži vrátit. Je možné, že po delším průběhu se také objeví opak - nedostatečná funkce štítné žlázy, to by krevní kontroly měly včas odhalit, potom byste užíval hormony v tabletkách místo vlastních jako náhradu.

Zdraví

Autor: frantil (---.ji.cz)
Datum: 10 August, 2005 07:09

Zajímalo by mne, když mám zánět-sníženou funkci štítné žlázy, zda je možné na profesionální úrovni sportovat nebo se na sportování vykašlat. Je mi 15 let a hraji hokej. V současné době užívám tablety. Za odpověď předem moc děkuji.

Datum: 16 August, 2005 12:07

Míša napsal(a):
> Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nebylo mi asi 3
> týdny dobře a lékař mi udělal testy na štítnou
> žlázu, kde se potvrdila snížená funkce. Na sonu mi
> bylo zjištěno, že levý lalok mám zvětšen, tvořen
> objemným nehomogenním z části cystickým uzlem.
> Nyní mám jit na kontrastní látku. Prosím můžete mi
> poradit,jestli toto vyšetření není škodlivé a
> jestli je můj stav vážný?

Milá Míšo, toho vyšetření se není třeba obávat. I v další léčbě bude dobré se spolehnout na lékaře.

Zdraví Úsměv

Datum: 16 August, 2005 12:12

frantil napsal(a):
> Zajímalo by mne, když mám zánět-sníženou funkci
> štítné žlázy, zda je možné na profesionální úrovni
> sportovat nebo se na sportování vykašlat. Je mi 15
> let a hraji hokej. V současné době užívám tablety.
> Za odpověď předem moc děkuji.

Milý frantile,
pokud bude nedostatečná funkce štítné žlázy dobře léčena, rekreačnímu sportování se vyhýbat nemusíš. Na sportování na profesionální úrovni to ale nebude Palec dolů

Přeju hodně zdraví! Mrknutí - s úsměvem

Datum: 16 August, 2005 14:53

pavel napsal(a):
> Mám diagnostikovaný chronický zánět štítné žlázy.
> Přišlo se na to asi před pěti lety na preventivní
> prohlídce, když mi našli sníženou produkci hormonu
> štítné žlázy. Sám jsem nepociťoval žádné problémy.
> Musel jsem na doporučení lékaře brát Letrox. I půl
> tabl 25mg mi dělalo značné potíže. nyní už beru
> 75mg denně a zvykl jsem si, ale necítím se líp než
> když jsem nebral nic. Mívam kolem poledne velký
> útlum a cítím kolem krku a úst takové pulsující
> napětí - v klidu jsou viditelné pravidelné stahy
> kolem úst. Je mi padesát a zajímala by mě
> předpověď vývoje stavu. Jinak žiju zdravě, snažím
> se sportovat, ale nesnáším stresy. Nevím jak ten
> zánět vznikne - jaké jsou možné příčiny?

Milý Pavle, díky za dotaz Úsměv
Váč problém by vyžadoval spíše osobní konzultaci, jestli máte zájem, domluvte se prosím s kamarádkou Mirkou v Praze (telefon najdete zde, volejte v úterý či čtvrtek ráno mezi 5-6 hod nebo mezi 21-22 hod).

Přeju hodně zdraví!

Štítná žláza
Autor: Soňa (---.nat.karneval.cz)
Datum: 21 August, 2005 19:52

Dobry den,
chtela bych se zeptat, jak se projevuje hypofunkce stitne zlazy, co ji muze zpusobit a za jak dlouho se to projevi (v podstate inkubacni doba, je-li mozno o necem takovem v tomto pripade hovorit) dekuji

Re: Štítná žláza
Datum: 22 August, 2005 15:47

Soňa napsal(a):
> Dobry den,
> chtela bych se zeptat, jak se projevuje hypofunkce
> stitne zlazy, co ji muze zpusobit a za jak dlouho
> se to projevi (v podstate inkubacni doba, je-li
> mozno o necem takovem v tomto pripade hovorit)
> dekuji

Milá Soňo,

Hypofunkce štítné žlázy (hypothyreosa) může být způsobena zánětem (nejčastěji), nedostatkem jódu, působením některých léků, po ozáření, nebo i vlivem potravin - tzv. strumigenů. Vyskytuje se spíše u starších žen, u mužů je méně častá. Rozvíjí se plíživě, dlouho a pozvolně. Může se projevit celk. chátráním, únavností, svalovou slabostí, spavostí, depresí, přibýváním hmotnosti, zácpou, zimomřivostí, únavou, poruchami menstruace či neschopností otěhotnět. Z nervových příznaků se uvádějí poruchy nervů, zpomalení nervového vedení. Kůže může být suchá a snadno se olupuje, na předloktí drsná až "plechová". Otoky kolem očí, nekvalitní řídké vlasy, chraplavý hlas. Může být postiženo srdce, se zpomalenou srdeční činností, může se objevit chudokrevnost. (Více info o štítné žláze najdete např. zde.)
Takto plně vyjádřené příznaky se objevují až u pokročilé hypothyreosy, zpočátku budou mírnější nebo se neobjeví vůbec. Vzhledem k tomu, že nemoc se rozvíjí pomalu, lehce mohou počáteční stadia nemoci uniknout pozornosti lidí, kteří se s nemocným stýkají často.

Zdraví

Jdi na stránku:  1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:1 z 20

Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:

Smajlíky:   
Nápověda, tipy