Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:19 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: Janicta (---.client.rionet.cz)
Datum: 29 April, 2011 06:46

Dobrý den,
prosím o radu.Lékařka mi zjistila autoimunní onemocnění ?títné ?lázy.Hodnoty laboratorního vy?etření:ANTI TPO-200,9....T4-97,4....TSH-3,7....PROSTÁ STRUMA...Nemám potuchy co toto onemocnění obná?í.Jak tu tak pročítám do?lé dotazy,tak se při tomto onemocnění přibývá na váze,vypadávají vlasy,nebezpečí rakoviny....zkrátka nic potě?ujícího.Léky,co tu pročítám se stále opakují,ale já dostala lék-THYREOTOM-1xdenně.O tomto léku se tu nikdo nezmiňuje.Tak by mne zajímalo čeho se mám obávat a čeho bych se hlavně měla vyvarovat.Lékařka mi k tomuto jen řekla,?e v dne?ní době to není nic vzácného a prý nic záva?ného....Ve svém věku 56 let jsem si ji? prodělala pár operací,snad mne nečeká je?tě velký problém s tímto onemocněním?Prosím o trochu vysvětlení co mne čeká...děkuji a hezký den...Jana. Úsměv (Prosím,zda by bylo mo?no odpovědět mi na mailovou adresu)

?títná ?láza
Autor: Birgit (---.o2isp.cz)
Datum: 22 May, 2011 12:43

Dobry den,

premyslim co by delalo kdybych nebrala uz lek euthyrox 75. jsem po operace a mam jeste pulku. Problem je ze mam pocit ze lek mi uplne menil, pribiram za 3 tydny 3 kg, naladu mam pod psa, boli mi zaludek je mi spatne atd. naprosto strasne. po operace jsem lek nebrala 3 tydny a byla jsem vysmata a dobra zadna velka unava atd. ale ted to zase zacina...

Co bych mela s tim delat? Lekar mi rika ze to musim brat, ale co by se stalo kdyz neberu?

Dekuji predem,
birgit

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 22 May, 2011 13:19

Birgit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
>
> premyslim co by delalo kdybych nebrala uz lek
> euthyrox 75. jsem po operace a mam jeste pulku.
> Problem je ze mam pocit ze lek mi uplne menil,
> pribiram za 3 tydny 3 kg, naladu mam pod psa, boli
> mi zaludek je mi spatne atd. naprosto strasne. po
> operace jsem lek nebrala 3 tydny a byla jsem
> vysmata a dobra zadna velka unava atd. ale ted to
> zase zacina...
>
> Co bych mela s tim delat? Lekar mi rika ze to
> musim brat, ale co by se stalo kdyz neberu?
>
> Dekuji predem,
> birgit

Euthyrox není lék, který mů?ete jen tak vysadit - poraďte se se svým lékařem. Jestli přibíráte na váze, mo?ná máte spí?e malou dávku. Jestli Vám tento konkrétní lék nedělá dobře, mů?ete zkusit alternativní Letrox.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Vladimír (77.48.180.---)
Datum: 22 May, 2011 13:51

Na problémy se ?títnou ?lázou pomáhá léčivka Mochna bílá(Potentilla alba) v Rusku nazývaná lapčatka. Mochna upravuje funkci ?títné ?lázy a? u? je sní?ená nebo zvý?ená,rozpou?tí uzlovité útvary ve ?láze,ře?í stavy tyreotoxikózy,exophtalmus.Má také diuretický efekt,působí příznivě na za?ívací trakt,naCNS,játra,při ?loutence,revmatismu,úplavici,umí odstraňovat volné radikály z těla.
Příprava čaje je trochu slo?itěj?í. 5-7 gramů drceného kořene zalijeme 250 ml vody
a vaříme na mírném ohni 15 minut.Necháme stát 2 hodiny,scedíme a dolejeme vařící
vodou do původního objemu.U?íváme 1 l?íci 3x denně před jídlem po dobu 4 a? 6 týdnů.
Kůru provádíme pouze 4x ročně. Čaj uchováváme v lednici. bylinář Vladimír z Litovle

Re: ?títná ?láza
Autor: Eli (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 6 August, 2011 12:12

Dobrý den,
mám dotaz ohledne ?títné ?lázy.Od března se léčím, měla jsem arytmii srdce a příčinou je zvý?ená činnost ?títné ?lázy.
Na poslední kontrole mi byl sní?en thyrozol 10 na půl tablety denně.
Lékař, který mě léčí ve zpráve pí?e"
bez alt.celkového stavu,AS klidná, nyní paplačně pravidelná, bez klin. známek poruchy fce, paplačně nodozní struma, klinicky bez progrese, bez známek mechanického syndromu.Nyní na terapii lab. sublkinická hypofunkce. klinicky bez manifestních známek poruchy fce".
Mám dále brát půl tbl. Thyr. denně.Pan doktor mi přesto?e se ?títná i ostatní zklidnilo navrhl operaci,na dotaz proč odpověděl, ?e jsem je?tě mladá na to abych brala do konce ?ivota tento lék, který prý je dost agresivní.Je mi 65 let a nikdy jsem léky nebrala, léčím se spí?e bylinami a energií.
Operaci jsem odmítla s tím, ?e ?títná se klidní a po operaci bych stejně musela brát hormon, který nahradí hormon ?títné ?lázy.
Věřím, pokud se ?láza zklidní úplně, ?e brát lék u? nebudu muset.
Jaký je vá? názor na operaci, kterou nepova?uji za důle?itou díky zlep?ující se funkci ?t. ?lázy.
Dá se tento stav léčit nějakým homeopat, prostředkem?
Děkuji moc za odpověď. Eli

Re: ?títná ?láza
Autor: Petra (---.starnet.cz)
Datum: 16 September, 2011 12:22

DObrý den,

chtěla jsem se zeptat, jsem po porodu 2 dětí (5 a 2 roky). Poslední dobou se cítím velmi unavená, probouzím se s tlukotem srdce a bolestí hlavy. Pak doktor mi udělal testy a řekl, ?e mám hraniční hodnoty ?títné ?lázy. ?ádné léky nenapsal a ani nic nedoporučil. Jsem mírně v rozpacích jeliko? mi opravdu není dobře. Prosím o radu.
Děkuji Petra

Re: ?títná ?láza
Autor: Allicr (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 2 October, 2011 15:46

ahoj mám prozbu dostal jsem bylinku z ruska nazev je Petipal nebo Pjetipal jaký je praví český název ?? moc děkuji :-)

Re: ?títná ?láza
Autor: VK (---.cpp.cz)
Datum: 30 November, 2011 12:49

Karbinec Evropský - Existují kapky i čaj a funguje to

Re: ?títná ?láza
Autor: ANGELIKA DANIELOVA (---.eurotel.cz)
Datum: 25 December, 2011 20:38


Dobry večer jemi 40 let .chtěla byh se vas zeptat ,mam takovy problemmoody smiley??jsem po operaci ?titne ?lazy,celou měji odebrali ale tet poslednich pul roku cejtim bolesti v krku a dost neprijemne bolesti ?patně semi polika a furt mam sucho v puse ,cejtim v krku jako gdybich tam měla vkrku měco jako knedlik a překa?i mito v krku ,co bih měla udělat mu?ete mi odepsat na muj emeil , Láska v očích Úsměv
s pozdravem vam předem děkuji a čekam na brzkou odpovět děkuji DANIELOVA Palec vzhůru

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 26 December, 2011 22:45

ANGELIKA DANIELOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > Dobry večer jemi 40 let .chtěla byh se vas
> zeptat ,mam takovy problem??jsem po operaci
> ?titne ?lazy,celou měji odebrali ale tet
> poslednich pul roku cejtim bolesti v krku a dost
> neprijemne bolesti ?patně semi polika a furt
> mam sucho v puse

Dobrý večer, víte, jestli máte po operaci, to by bylo nejlep?í nejdřív se nechat znovu vy?etřit u lékaře, na endokrinologii nabo na ORL nebo u obou, co by V8m na?li ... Úsměv

Hezky Nový rok!

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Luba (---.cz)
Datum: 22 February, 2012 20:25

Dobrý den,
chci se zeptat,jestli máte, nebo někoho neznáte,kdo má stejný problém jako já. Jsem u? několik let po operaci ?títné ?lázy. Beru Thyreotox 1 denně a nedaří se mi otěhotnět. Je mo?né,aby to bylo spojené s tím, ?e by třeba nebyla vyvá?ená dávka prá?ků na 100% ? Budu ráda za jakékoliv informace... Otazníky

Re: ?títná ?láza
Autor: Luba (---.cz)
Datum: 22 February, 2012 20:29

Dobrý den,
chci se zeptat,jestli máte, nebo někoho neznáte,kdo má stejný problém jako já. Jsem u? několik let po operaci ?títné ?lázy. Beru Thyreotox 1 denně a nedaří se mi otěhotnět. Je mo?né,aby to bylo spojené s tím, ?e by třeba nebyla vyvá?ená dávka prá?ků na 100% ? Budu ráda za jakékoliv informace... Otazníky

Re: ?títná ?láza
Autor: Lidka (213.151.77.---)
Datum: 8 March, 2012 22:28

Dobrý den,hyperthyreosu ?títné ?lázy,beru thyrozol5 1-0-0 střídavě 1/2-0-0 a vasocardin 1/2-0-1 TSH 1.19 laboratorní výsledky zde zvý?ené ft4, negativita v?ech protilátek,vč.TRAK Nezvět?enáthyreoidea neostrých kontur,celkový objem 14,9ml, hypoechogenní struktury bez lo?iskových změn. Uzliny v oblasti kývačlů nezvět?eny.Vy?etření ultrasonografické thyreoidey.Prosím o radu, zda mohu k těmto lékům u?ívat bylinný čaj jmelí nat- herba visci albi.moc děkuji za radu

?títná ?láza po porodu
Autor: Andrea (---.eurotel.cz)
Datum: 12 April, 2012 16:02

Dobrý den, jsem 4 měsíce po porodu, při náhodných krevních testech u pr.lékaře mi zjistli z výsledků sní?enou funkci ?títné ?lázy. Nikdy jsem s ní problémy neměla a problémy ?ádné nemám, navíc jsem četla ?e se mi vrací imunita z období těhotenství a někdy to mů?e ?.?. atakovat ale v?e by se mělo vrátit samo do 1 roka po porodu do normálu. Jsem objednána na endokrinologii pokud bude při vy?etření sonem v?e v pořádku nemusím zahájit léčbu léky? a vyčkat zda se to samo upraví?děkuji za Vá? názor.

?títná ?láza po porodu
Autor: Andrea (---.eurotel.cz)
Datum: 12 April, 2012 16:02

Dobrý den, jsem 4 měsíce po porodu, při náhodných krevních testech u pr.lékaře mi zjistli z výsledků sní?enou funkci ?títné ?lázy. Nikdy jsem s ní problémy neměla a problémy ?ádné nemám, navíc jsem četla ?e se mi vrací imunita z období těhotenství a někdy to mů?e ?.?. atakovat ale v?e by se mělo vrátit samo do 1 roka po porodu do normálu. Jsem objednána na endokrinologii pokud bude při vy?etření sonem v?e v pořádku nemusím zahájit léčbu léky? a vyčkat zda se to samo upraví?děkuji za Vá? názor.

Re: ?títná ?láza
Autor: Dana (---.tmcz.cz)
Datum: 28 May, 2012 15:14

Zkuste autopatii=forma homeopatie pan Čehovský. Najdete na internetu. Mají prezentované úspě?ná vyléčení. Zdravím
Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: Dana (---.tmcz.cz)
Datum: 28 May, 2012 15:15

Zkuste autopatii=forma homeopatie pan Čehovský. Najdete na internetu. Mají prezentované úspě?ná vyléčení. Zdravím
Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: Dana (---.tmcz.cz)
Datum: 28 May, 2012 15:15

Zkuste autopatii=forma homeopatie pan Čehovský. Najdete na internetu. Mají prezentované úspě?ná vyléčení. Zdravím
Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: HankaOL (---.client.rionet.cz)
Datum: 14 July, 2012 08:44

Dobrý den,
před asi 20ti lety mi byla odstraněna (téměř proti mé vůli) celá ?títná ?láza - údajně pro uzlíky s rakovinovými buňkami, které zjistili po punkci, kterou mi udělali proto,?e jsem měla zvět?enou ?títnou ?lázu. Jiné problémy jsem neměla, bylo to vy?etření na základě vstupní prohlídky při nástupu do zaměstnání. Po následné radioléčbě radiojódem mi byl nasazen Euthyrox a bylo mi řečeno, ?e dávky hormonu jsou navý?ené oproti mormální produkci hormonu ?títnou ?lázou, aby ?láza sama neměla "potřebu" dorůstat. Dnes jsem tedy na Euthyroxu (112 jednotek 1x denně).
A teď k tomu, co mě trápí -
mívám - a v poslední době čím dál častěji- depresivní stavy. Jedna moje známá (zdravotnice) mi řekla, ?e to je průvodní jev toho, ?e mi byla odstraněna ?títná ?láza. Zajímalo by mě, jestli to způsobuje ten samotný fakt odstranění (jestli třeba ?láza neprodukuje jiné látky, ktré mi teď chybí), nebo zvý?ené mno?ství hormonů, které mě nutí u?ívat. Zvlá?tní je, ?e ty hrozné depresivní stavy se objevují v?dycky ráno těsně po probuzení, kdy mám asi nejmíň hormonů v krvi - bere se ráno. Neře?ilo by to rozdělení dávky na 2 části a braní ráno a večer? Normálně fungující ?láza přece dodává tělu hormony průbě?ně po celý den!
Také bych chtěla vědět jednu věc - začala jsem se zajímat o pránickou vý?ivu - jde o nepřijímání tuhé a tekuté stravy, ale o vý?ivu vesmírnou pránou - viz. třeba Henri Monfort atd. Co v takovém případě s hormony? U?ívat dál? sní?it dávkování?
Omlouvám se za obsáhlost dotazu, ale chtěla jsem objasnit celou problematiku.
Hanka

Re: ?títná ?láza
Autor: Minika GE (---.68.broadband.iol.cz)
Datum: 10 August, 2012 18:36

Vladimír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na problémy se ?títnou ?lázou pomáhá léčivka
> Mochna bílá(Potentilla alba) v Rusku nazývaná
> lapčatka. Mochna upravuje funkci ?títné ?lázy a?
> u? je sní?ená nebo zvý?ená,rozpou?tí uzlovité
> útvary ve ?láze,ře?í stavy
> tyreotoxikózy,exophtalmus.Má také diuretický
> efekt,působí příznivě na za?ívací
> trakt,naCNS,játra,při
> ?loutence,revmatismu,úplavici,umí odstraňovat
> volné radikály z těla.
> Příprava čaje je trochu slo?itěj?í. 5-7 gramů
> drceného kořene zalijeme 250 ml vody
> a vaříme na mírném ohni 15 minut.Necháme stát 2
> hodiny,scedíme a dolejeme vařící
> vodou do původního objemu.U?íváme 1 l?íci 3x denně
> před jídlem po dobu 4 a? 6 týdnů.
> Kůru provádíme pouze 4x ročně. Čaj uchováváme v
> lednici. bylinář Vladimír z Litovle



Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:19 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy