Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:1 z 20
?títná ?láza
Autor: vera (---.in.ipex.cz)
Datum: 10 November, 2004 12:32

Ahoj, dokázal by mi někdo odpovědět na e-mail, kde najdu v přírodě hormony ?títné ?lázy? Nejraději v rostlinné podobě. Děkuji...

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 23 November, 2004 12:41

Milá Věro,

hormony ?títné ?lázy v rostlinné přírodě budete hledat tě?ko. Některé podobné účinky má kakost, přesto, je doporučena léčba hormony ??, nelze ji ničím jiným nahrazovat.

Jestli?e Vás ?títná ?láza trápí a chcete pou?ívat také bylinky, mů?ete se obrátit telefonicky na kamarádku bylinářku Mirku (tel. 556 843 188, volat mezi 5-7 hod. ráno, dal?í kontakt je zde)

Přeji hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv


Re: ?títná ?láza
Autor: jana (---.karneval.cz)
Datum: 28 May, 2005 11:20

Dobrý den jsem po dvou operací ?títné ?lázy.Po prvé mi byla odstraněna celá
pro rozsáhlou strumu a před rokem mi odstanili zbytek pravého laloku.
Víte cítím se lépe ne? před tím ,ale pomalu přibívám na váze,mám suchou
poko?ku ,řídnou mi vlasy, mám vysoký cholesterol, skrátka mám stále
nějaké problémi s mím lékařem moc spokojena nejsem léčím se 6 let a
mám u? toho plné zuby.CHtěla bych zase ?ít a nebýt neustále unavená
mám stoho deprese aby mě zase někdy nečekala nějaká operace.Proč Vám
vlastně pí?i, chtěla bych u?ívat nějaké pří.léky, které by mi pomohli
na ty moje potí?e,u?ívám letrox 100 5 dní v týdnu a nevím jestli to mohu
kombinovat. Děkuji za odpovět

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 9 June, 2005 08:43

jana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den jsem po dvou operací ?títné ?lázy.Po
> prvé mi byla odstraněna celá
> pro rozsáhlou strumu a před rokem mi odstanili
> zbytek pravého laloku.
> Víte cítím se lépe ne? před tím ,ale pomalu
> přibívám na váze,mám suchou
> poko?ku ,řídnou mi vlasy, mám vysoký cholesterol,
> skrátka mám stále
> nějaké problémi s mím lékařem moc spokojena nejsem
> léčím se 6 let a
> mám u? toho plné zuby.CHtěla bych zase ?ít a nebýt
> neustále unavená
> mám stoho deprese aby mě zase někdy nečekala
> nějaká operace.Proč Vám
> vlastně pí?i, chtěla bych u?ívat nějaké pří.léky,
> které by mi pomohli
> na ty moje potí?e,u?ívám letrox 100 5 dní v týdnu
> a nevím jestli to mohu
> kombinovat. Děkuji za odpovět


Milá Jano, díky za dotaz!
Příznaky, které popisujete, mohou odpovídat nedostatečné funkci ?títné ?lázy - její funkci by měl lékař zkontrolovat a ev. upravit dávku léků, které u?íváte. Z dal?ích opatření by bylo vhodné doplnit do organismu jód - jodidovanou solí, do stravy zařadit sladkovodní i mořské ryby. Vzhledem k přemno?ení plísní v organismu dodr?ujte prosím protikandidovou dietu. Pomohou Vám také bylinky - vhodná je bylinná směs "?títná ?láza" firmy Janča, Jukl.

Hodně zdraví, pokoje a radosti přeje

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Renáta (---.ostrava.tiscali.cz)
Datum: 17 June, 2005 08:41

Lékař mi oznámil, ?e podle krevních testů mám neinfekční zánět ?títné ?lázy. Překvapilo mě, ?e mi naordinoval léčbu dávkami hormonů, jako laik mám pocit, ?e zánět se hormony neléčí. Prosím o vá? názor, povrzení či vyvrácení správnosti léčby. Děkuji a přeji hezký den, RenátaÚsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 17 June, 2005 11:09

Renáta napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lékař mi oznámil, ?e podle krevních testů mám
> neinfekční zánět ?títné ?lázy. Překvapilo mě, ?e
> mi naordinoval léčbu dávkami hormonů, jako laik
> mám pocit, ?e zánět se hormony neléčí. Prosím o
> vá? názor, povrzení či vyvrácení správnosti léčby.
> Děkuji a přeji hezký den, Renáta

Milá Renato,
na zánět ?títné ?lázy se nedíváme jako např. na angínu, kde jde o zánět mandlí jako reakci organismu na ?kodlivé bakterie a mů?eme podat vedle antibiotik léky proti zánětu, např. Ibuprofen.
Ačkoliv i ?títná ?láza mů?e být posti?ena podobným zánětem jako je angína (hnisavý nebo virový zánět) a taková léčba by byla na místě. Často je v?ak (častěji se to stává ?enám) zánět způsobem poruchou imunity, kdy tělo samo svými protilátkami ničí ?títnou ?lázu, ta potom postupně přestává produkovat hormony a je nutno je nahradit. Nemoc bývá zji?těna a? teprve podle sní?ené funkce ?títné ?lázy, jde o dlouhodobý proces.
Tedy, jestli?e lékař diagnostikoval tento stav, je léčba hormony naprosto správná a bez ní byste měla velké potí?e. Je přitom nenáročná, nemusíte se jí nijak bát.

Přeju hodně zdraví, radosti a lásky! Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: phorum 5 (---.jes.cz)
Datum: 28 June, 2005 12:09

Má maminka má struma, nechce se nechat operovat. Říká, ?e je lep?í mít struma, ne? brát takové mno?ství hormonů. Doktor ji řekl, ?e je?tě tak zvět?enou ?títnou ?lázu neviděl. ?lázu má zvět?enou na v?ech stranách a začíná se témeř dusit. Jak je to s u?íváním hormonů a jejich účinku na organismus po operaci.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 28 June, 2005 14:50

phorum 5 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Má maminka má struma, nechce se nechat operovat.
> Říká, ?e je lep?í mít struma, ne? brát takové
> mno?ství hormonů. Doktor ji řekl, ?e je?tě tak
> zvět?enou ?títnou ?lázu neviděl. ?lázu má
> zvět?enou na v?ech stranách a začíná se témeř
> dusit. Jak je to s u?íváním hormonů a jejich
> účinku na organismus po operaci.

Z u?ívání hormonů ?títné ?lázy maminka nemusí mít obavu. Nejde toti? o léčbu nepřirozenými dávkami hormonů, ale náhradu hormonů, které se v těle jinak normálně vyskytují, nejde o ?ádný nepřirozený zásah. Vhodná dávka k léčbě se určuje snadno, funkci ?títné ?lázy lze dobře laboratorně sledovat. Také podávání léků je jednoduché, u?ívají se 1x denně ráno nalačno 1/2 hodiny před jídlem. Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil honza (29.06.2005 09:49)

Re: ?títná ?láza
Autor: Jana ?imonová (62.40.89.---)
Datum: 30 June, 2005 13:37

Prosím o radu mám floridní tyreotoxikosu TRAK 8.23 THS 0,00, FT4 42,7 TT3 5,53 TPO 1344 TGB 861 lékař mě předepsal Thyrozol 10 3x1 mám přijít za měsíc na krev. Bolí mě hlava a mám bu?ení srdce a začínám ?patně vidět myslím si, ?e se něco děje s mím tělem. ?ádný stres jsem němala a? ted začínám být nervozní co mě vlasně je. Lékař odjel na dovolenou prosím poradte mě.Jana

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 30 June, 2005 15:13

Jana ?imonová napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu mám floridní tyreotoxikosu TRAK 8.23
> THS 0,00, FT4 42,7 TT3 5,53 TPO 1344 TGB 861 lékař
> mě předepsal Thyrozol 10 3x1 mám přijít za měsíc
> na krev. Bolí mě hlava a mám bu?ení srdce a
> začínám ?patně vidět myslím si, ?e se něco děje s
> mím tělem. ?ádný stres jsem němala a? ted začínám
> být nervozní co mě vlasně je. Lékař odjel na
> dovolenou prosím poradte mě.Jana

Milá Jano,
Thyrozol je dobrý lék, trvá v?ak del?í dobu, ne? se projeví jeho účinek. Při potí?ích, které popisujete, lze předepsat je?tě dal?í léky, např. betablokátory ke sní?ení srdeční frekvence, sedativa, ap. Stojí tedy za to znovu nav?tívit lékaře (ten Vá? bude mít za sebe určitě zástup, při zhor?ení potí?í se dá zajít na pohotovost, atd.) a v?e znovu ře?it tam.

Hodně zdraví přeje Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: pavel (---.blue4.cz)
Datum: 2 July, 2005 22:07

Mám diagnostikovaný chronický zánět ?títné ?lázy. Při?lo se na to asi před pěti lety na preventivní prohlídce, kdy? mi na?li sní?enou produkci hormonu ?títné ?lázy. Sám jsem nepoci?oval ?ádné problémy. Musel jsem na doporučení lékaře brát Letrox. I půl tabl 25mg mi dělalo značné potí?e. nyní u? beru 75mg denně a zvykl jsem si, ale necítím se líp ne? kdy? jsem nebral nic. Mívam kolem poledne velký útlum a cítím kolem krku a úst takové pulsující napětí - v klidu jsou viditelné pravidelné stahy kolem úst. Je mi padesát a zajímala by mě předpověď vývoje stavu. Jinak ?iju zdravě, sna?ím se sportovat, ale nesná?ím stresy. Nevím jak ten zánět vznikne - jaké jsou mo?né příčiny?

Re: ?títná ?láza
Autor: Petra (---.ctt.cz)
Datum: 12 July, 2005 21:13

Ahoj,
asi před týdnem mně zjistili hyperfunkci ?tít. ?lázy. Paní doktorka mně naordinovala Thyrozol 10 3x1.
Má někdo zku?enost s hyperfunkcí? Jak dlouho probíhala léčba? A jak to v?echno dopadlo?
Prosím, pi?te své zku?enosti.
Díky

Re: ?títná ?láza
Autor: Mí?a (---.mpsv.cz)
Datum: 13 July, 2005 11:14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nebylo mi asi 3 týdny dobře a lékař mi udělal testy na ?títnou ?lázu, kde se potvrdila sní?ená funkce. Na sonu mi bylo zji?těno, ?e levý lalok mám zvět?en, tvořen objemným nehomogenním z části cystickým uzlem. Nyní mám jit na kontrastní látku. Prosím mů?ete mi poradit,jestli toto vy?etření není ?kodlivé a jestli je můj stav vá?ný?

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 14 July, 2005 13:58

Petra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> asi před týdnem mně zjistili hyperfunkci ?tít.
> ?lázy. Paní doktorka mně naordinovala Thyrozol 10
> 3x1.
> Má někdo zku?enost s hyperfunkcí? Jak dlouho
> probíhala léčba? A jak to v?echno dopadlo?
> Prosím, pi?te své zku?enosti.
> Díky

Milá Petro, onemocnění ?títné ?lázy jsou mezi poruchami ?láz s vnitřní sekrecí poměrně častá. Při hyperfunkci (hyperthyreose) ?láza vyplavuje do krevního oběhu vět?í mno?ství hormonů, ne? je normální, často je to způsobeno poruchou imunity (Graves-Basedowova choroba, vyskytuje se častěji u ?en, spí?e mlad?ích), teprve ve vy??ím věku bývají dal?í příčiny. Nadbytek hormonů potom působí potí?e: opocená a teplá ků?e, vypadávání vlasů, ?těpení nehtů, únavnost, přeskakující hlas, hubnutí, někdy s průjmem. Nervozita, podrá?děnost, úzkostnost, zrychlený srdeční tep, někdy s vysokým tlakem krve.
Léky, které dostáváte, omezují produkci hormonů a tím by se měla funkce postupně vrátit k normálu, budete chodit na kontroly krve. Pokud byste měla zvět?enou ?títnou ?lázu, tak?e byste třeba nemohla kvůli ní dýchat, nebo pokud byste nesná?ela léky, při plánování těhotenství by přicházelo v úvahu operační odstranění ?títné ?lázy. Měla byste mít vy?etření ?títné ?lázy ultrazvukem k vyloučení lo?iskových změn ve ?títné ?láze.
Při dobrém průběhu s u?íváním léků se dlouhodobě (roky) sleduje funkce ?títné ?lázy. Léků přitom budete postupně ubírat a? se v?e upraví a nebudete muset u?ívat ?ádné. Přesto dál bude nutné pamatovat, ?e se nemoc mů?e při vět?í zátě?i vrátit. Je mo?né, ?e po del?ím průběhu se také objeví opak - nedostatečná funkce ?títné ?lázy, to by krevní kontroly měly včas odhalit, potom byste u?íval hormony v tabletkách místo vlastních jako náhradu.

Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: frantil (---.ji.cz)
Datum: 10 August, 2005 07:09

Zajímalo by mne, kdy? mám zánět-sní?enou funkci ?títné ?lázy, zda je mo?né na profesionální úrovni sportovat nebo se na sportování vyka?lat. Je mi 15 let a hraji hokej. V současné době u?ívám tablety. Za odpověď předem moc děkuji.

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 August, 2005 12:07

Mí?a napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nebylo mi asi 3
> týdny dobře a lékař mi udělal testy na ?títnou
> ?lázu, kde se potvrdila sní?ená funkce. Na sonu mi
> bylo zji?těno, ?e levý lalok mám zvět?en, tvořen
> objemným nehomogenním z části cystickým uzlem.
> Nyní mám jit na kontrastní látku. Prosím mů?ete mi
> poradit,jestli toto vy?etření není ?kodlivé a
> jestli je můj stav vá?ný?

Milá Mí?o, toho vy?etření se není třeba obávat. I v dal?í léčbě bude dobré se spolehnout na lékaře.

Zdraví Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 August, 2005 12:12

frantil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajímalo by mne, kdy? mám zánět-sní?enou funkci
> ?títné ?lázy, zda je mo?né na profesionální úrovni
> sportovat nebo se na sportování vyka?lat. Je mi 15
> let a hraji hokej. V současné době u?ívám tablety.
> Za odpověď předem moc děkuji.

Milý frantile,
pokud bude nedostatečná funkce ?títné ?lázy dobře léčena, rekreačnímu sportování se vyhýbat nemusí?. Na sportování na profesionální úrovni to ale nebude Palec dolů

Přeju hodně zdraví! Mrknutí - s úsměvem

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 August, 2005 14:53

pavel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám diagnostikovaný chronický zánět ?títné ?lázy.
> Při?lo se na to asi před pěti lety na preventivní
> prohlídce, kdy? mi na?li sní?enou produkci hormonu
> ?títné ?lázy. Sám jsem nepoci?oval ?ádné problémy.
> Musel jsem na doporučení lékaře brát Letrox. I půl
> tabl 25mg mi dělalo značné potí?e. nyní u? beru
> 75mg denně a zvykl jsem si, ale necítím se líp ne?
> kdy? jsem nebral nic. Mívam kolem poledne velký
> útlum a cítím kolem krku a úst takové pulsující
> napětí - v klidu jsou viditelné pravidelné stahy
> kolem úst. Je mi padesát a zajímala by mě
> předpověď vývoje stavu. Jinak ?iju zdravě, sna?ím
> se sportovat, ale nesná?ím stresy. Nevím jak ten
> zánět vznikne - jaké jsou mo?né příčiny?

Milý Pavle, díky za dotaz Úsměv
Váč problém by vy?adoval spí?e osobní konzultaci, jestli máte zájem, domluvte se prosím s kamarádkou Mirkou v Praze (telefon najdete zde, volejte v úterý či čtvrtek ráno mezi 5-6 hod nebo mezi 21-22 hod).

Přeju hodně zdraví!

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

?títná ?láza
Autor: Soňa (---.nat.karneval.cz)
Datum: 21 August, 2005 19:52

Dobry den,
chtela bych se zeptat, jak se projevuje hypofunkce stitne zlazy, co ji muze zpusobit a za jak dlouho se to projevi (v podstate inkubacni doba, je-li mozno o necem takovem v tomto pripade hovorit) dekuji

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 22 August, 2005 15:47

Soňa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
> chtela bych se zeptat, jak se projevuje hypofunkce
> stitne zlazy, co ji muze zpusobit a za jak dlouho
> se to projevi (v podstate inkubacni doba, je-li
> mozno o necem takovem v tomto pripade hovorit)
> dekuji

Milá Soňo,

Hypofunkce ?títné ?lázy (hypothyreosa) mů?e být způsobena zánětem (nejčastěji), nedostatkem jódu, působením některých léků, po ozáření, nebo i vlivem potravin - tzv. strumigenů. Vyskytuje se spí?e u star?ích ?en, u mu?ů je méně častá. Rozvíjí se plí?ivě, dlouho a pozvolně. Mů?e se projevit celk. chátráním, únavností, svalovou slabostí, spavostí, depresí, přibýváním hmotnosti, zácpou, zimomřivostí, únavou, poruchami menstruace či neschopností otěhotnět. Z nervových příznaků se uvádějí poruchy nervů, zpomalení nervového vedení. Ků?e mů?e být suchá a snadno se olupuje, na předloktí drsná a? "plechová". Otoky kolem očí, nekvalitní řídké vlasy, chraplavý hlas. Mů?e být posti?eno srdce, se zpomalenou srdeční činností, mů?e se objevit chudokrevnost. (Více info o ?títné ?láze najdete např. zde.)
Takto plně vyjádřené příznaky se objevují a? u pokročilé hypothyreosy, zpočátku budou mírněj?í nebo se neobjeví vůbec. Vzhledem k tomu, ?e nemoc se rozvíjí pomalu, lehce mohou počáteční stadia nemoci uniknout pozornosti lidí, kteří se s nemocným stýkají často.

Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Jdi na stránku:  1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:1 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy