Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...56789101112131415...PosledníNásledující
Aktuální stránka:10 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 28 March, 2007 16:32

james.mark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> chci se je?tě zeptat,omezuje mě ten zánět nějak
> ?Třeba jestli to vadí při běhání na dlouhé
> vzdálenosti atd.
>
> Děkuji

Pokud budete pravidelně u?ívat doporučené léky a chodit na kontroly, nemusel byste u? mít ?ádné potí?e spojené s Va?í nemocí Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 28 March, 2007 16:44

Katka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den je mi 14 a dneska mi moje doktoka
> prozradila ?e mám moc protilátek na ?títné ?láze a
> ?e budu muset brát nějaké prá?ky a pak
> uvidíme.CHtěla bych se zeptat jestli se mi mů?e
> něco stát nebo mů?u proti tomu něco dělat
> Děkuji.......

Nepí?ete, jaké prá?ky máte u?ívat, ani nepí?ete, jestli máte zvý?enou nebo sní?enou funkci. O léčbě těchto nemocí se více dozvíte tady (hyperfunkce) a tady (hypofunkce). Pokud se u? nemoc objevila, je třeba chodit na pravidelné kontroly a dodr?ovat léčbu, kterou Vám doporučí Vá? lékař. Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Lucka (---.eurotel.cz)
Datum: 29 March, 2007 16:59

Dobrý den. U? 8let léčím ?títnou ?lázu mám chronický zánět a sní?enou činnost. V roce 2004 jsem zhubla samovolne na 52kg a po nehodě s koněm kdy jsem musela le?et půl roku jsem opět nabrala na 72kg měřím 171cm a u? jsem snad zkou?ela v?e a nic rok jsem pak nebrala léky (letrox 100) teď jsem byla u doktorky a napsala mi opět letrox 100 a ?la jsem na testy a ty zjistili zvý?enou činnost je to mo?ná stresama nevím. Mám sní?eno na Letrox 50 a beru půlku tablety. ře?ím tu váhu u? dlouho a fakt ne a ne dolů. Jo kdy? si dám jeden rohlík za den a k obědu salát a piju vodu zhubnu klidně 5kilo za týden ale otec je gurmán a máme furt spory tak nevím jak to ře?it. Chu? na sladké mám jen občas a teplá jídla nemusím. . . dík za odpověd Smutek

Re: ?títná ?láza
Autor: Lucie (---.eurotel.cz)
Datum: 29 March, 2007 17:10

Dobrý den.
U? 8let léčím ?títnou ?lázu beru (letrox 100) v roce 2004 jsem samovolně zhubla z 68na 52kg po nehodě z koně jsem musela dlouho být doma v klidu kvůli tě?kému otřesu mozku nabrala jsem na 76kg. Měřím 171cm a je mi 18let a je to pro mě opravdu stra?né a to nejsem nějaký extrémní jedlík. U? nevím co mám dělat. Mám chronický zánět ve ?títné ?láze a sní?enou funkci rok jsem prá?ky nebrala a teď je opět beru ale podle testů mám zvý?enou činnost ?títné ?lázy. A prý se při zvý?ení hubne ale u mě to asi nebude. Předem děkuji za odpověd. Smutek

Re: ?títná ?láza
Autor: ?árka (212.71.154.---)
Datum: 4 April, 2007 16:25

honza napsal(a):
-------------------------------------------------------
>?árka napsal(a):
> --------------------------------------------------
> ---
> >Dobrý den. Léčím se na hyperthyreózu a beru Jodthyrox (1 tbl. denně). Plánujeme s man?elem miminko, tak bych se chtěla zeptat, jestli mů?u u?ívat normální vitamíny pro těhotné (Mamavit nebo Calibrum baby plan), kde je i jód, jestli to nemů?e u?kodit, abych se nepřadávkovala jódem. Kamarádky říkaly, ?e bych neměla brát vitamíny s obsahme jódu, kdy? beru Jodthyrox. Děkuji moc za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Andrea (88.103.151.---)
Datum: 9 April, 2007 21:51

Ú?as, mrkám ahoj jak je mo?ný ?e euthyrox 50 neberu 3/4 roku a testy byly dobrý?

zadost o radu
Autor: Sona (---.ppp15.odn.ne.jp)
Datum: 23 April, 2007 00:02

Dobry den, chtela bych Vas poprosit o radu.Moje zdravotni potize se tahnou uz vice nez rok. Nejdriv se mi zaclo spatne polykat (pocit predmetu v krku),uz vice jak rok se mi klepe sval na leve noze (skoro denne, proste se mi zacne hybat lytko), pak mi zaclo buseni srdce a pocity tepani krve v celem tele. Snizila se mi vaha (mam 5o kilo) a nemuzu pribrat, mam slabe nehty,ktere se mi strasne stepi a lamou.Jsem strasne unavena, jsem schopna spat i 16 hodin denne, naopak v noci se mi hur usina.Jsem rychle zadychana (do schodu), zhosil se mi zrak, mivam deprese.Posledni mesic se strasne potim kdyz spim (a vedro mi neni). Pred rokem jsem byla na sonu se stitnou zlazou, pry mam na ni hrubou strukturu, ktera svedci o nejakych probihajicich zanetech. Krev mi nebrali. Po roce jsem sla k lekari znovu, zjistili mi,ze mam autoimunitni thyreotitidu. Lekar mi ale napsal leky na deprese a rekl,ze moje priznaky s onemocnenim stitne zlazy nesouvisi. Mam navstivit jineho lekare? Co mi radite? Jinak jsem zdrava (krevni obraz a vse v poradku). Pouze ten chronicky zanet.Jsem mlada, chodim do prace a s moji unavou mi to komplikuje zivot. Chtela bych otehotnet,ale uz je to 9 mesicu co se s manzelem snazime a nic.Muzete mi prosim napsat Vas nazor? Moc Vam dekuji, s pozdravem Sona.

Re: ?títná ?láza
Autor: Andrea (---.219.broadband5.iol.cz)
Datum: 24 April, 2007 11:16

Ahoj ?árko,
mám stejný "problém" jako Ty a nikde se nemů?u dopátrat odpovědi. Budu vděčná za radu. Díky.

Re: ?títná ?láza
Autor: l.o.r.i (---.pop6.dob.sloane.cz)
Datum: 24 April, 2007 11:30

Dobrý den.Jsem nováček a prosím Vás o radu. je to pár dní, co jsem se dozvěděla, ?e mám hypofunkci. Budu brát Letrox 50 1/2 denně. Je mi 20 let a mám stra?ný strach z přibýváním na váze :-( Máte někdo s tímto zku?enosti? jestli chcete, mů?ete mi klidně odepsat na mail, budu moc ráda a předem děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 26 April, 2007 07:42

l.o.r.i napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den.Jsem nováček a prosím Vás o radu. je to
> pár dní, co jsem se dozvěděla, ?e mám hypofunkci.
> Budu brát Letrox 50 1/2 denně. Je mi 20 let a mám
> stra?ný strach z přibýváním na váze :-( Máte někdo
> s tímto zku?enosti? jestli chcete, mů?ete mi
> klidně odepsat na mail, budu moc ráda a předem
> děkuji

Milá Lori, přibývání na váze patří spí?e k nedostatečné funkci ?títné ?lázy, kdy? budete u?ívat letrox, budete přibývání předcházet. Je ov?em pravda, ?e při onemocnění ?títné ?lázy mů?e váha více kolísat, na to se připravte. Zdraví



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: nika (---.90.broadband2.iol.cz)
Datum: 9 May, 2007 18:33

JE MI 11 A MÁM ZVĚT?ENOU ?TÍTNOU ?LÁZU.JE TO STRA?NÝ,ODEBÍRÁNÍ KRVE ATAK DÁLE..DĚS! Smutek, splín Smutek, splín Smutek, splín

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 May, 2007 21:30

?árka napsal(a):
> > ---
> > >Dobrý den. Léčím se na hyperthyreózu a
> beru Jodthyrox (1 tbl. denně). Plánujeme s
> man?elem miminko, tak bych se chtěla zeptat,
> jestli mů?u u?ívat normální vitamíny pro těhotné
> (Mamavit nebo Calibrum baby plan), kde je i jód,
> jestli to nemů?e u?kodit, abych se nepřadávkovala
> jódem. Kamarádky říkaly, ?e bych neměla brát
> vitamíny s obsahme jódu, kdy? beru Jodthyrox.
> Děkuji moc za odpověď.

Milá ?árko, Jodthyrox u? obsahuje značné mno?ství jódu, zkuste najít vitamíny, ve kterých jód nebude. Zdraví


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 May, 2007 21:37

Andrea napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj jak je mo?ný ?e euthyrox 50 neberu 3/4 roku a
> testy byly dobrý?

Milá Andreo, Euthyrox 50 je poměrně malá dávka, pokud jste jej měla u?ívat, zřejmě po?kození ?títné ?lázy nebylo velké; mohlo být i jen přechodné, např. v období vět?í zátě?e organismu, a ?títná ?láza zase funguje správně jako dřív. U nepatrného po?kození ?lázy je také mo?né mírně různé rozhodnutí, zda u? léky podat či ne a nyní se zdá, ?e tedy léky nepotřebujete Úsměv Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 May, 2007 21:39

nika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> JE MI 11 A MÁM ZVĚT?ENOU ?TÍTNOU ?LÁZU.JE TO
> STRA?NÝ,ODEBÍRÁNÍ KRVE ATAK DÁLE..DĚS!

Milá Niko, neboj se toho Úsměv Podívej, kolik je tu příspěvků ke ?títné ?láze! Její onemocnění trápí spoustu lidí - a vět?inou to zvládají dobře, zvládne? to určitě také Mrknutí - s úsměvem

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Milada (---.21.broadband7.iol.cz)
Datum: 15 May, 2007 15:33

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mů?e mít dcera onemocnění ?títné ?lázy, ksy? má problémy se soustředením.Také poslední dobou má problémy,?e je unavená,má bolesti očí (cítí jako by se chtěly vytlačit,takový tlak),je jí na omdlení,zbělá,má suchou ků?i na nohách i rukách a někdy má i třes. Je v pubertálním věku.Výsedky krve měla dobré a? na jednu hodnotu FT3- 6.7. Moje maminka má rakovinu ?títné ?lázy, tak mám strch. Děkuji předem za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Milada (---.21.broadband7.iol.cz)
Datum: 15 May, 2007 15:33

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mů?e mít dcera onemocnění ?títné ?lázy, ksy? má problémy se soustředením.Také poslední dobou má problémy,?e je unavená,má bolesti očí (cítí jako by se chtěly vytlačit,takový tlak),je jí na omdlení,zbělá,má suchou ků?i na nohách i rukách a někdy má i třes. Je v pubertálním věku.Výsedky krve měla dobré a? na jednu hodnotu FT3- 6.7. Moje maminka má rakovinu ?títné ?lázy, tak mám strch. Děkuji předem za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Sa?a (---.pvfree.net)
Datum: 19 May, 2007 07:13

Dobrý den.
V listopadu minulého roku jsem prodělala nějakou mykozu,nemohla jsem se jí dlouho zbavit, s paní doktorkou gynekolo?kou jsme a? na podruhé na?ly ten správný lék. Zároven s tím se mi stra?ně zcitlivěla ků?e na obličeji - napuchnuly mi víčka, jako kdyby byla spálená ,oloupala se z nich ků?e , i obličej byl oteklý. Musela jsem se přestat líčit a pou?ívat jaký kolik krémy. Na konci února - kdy? u? začalo vykukovat sluníčko mi začaly stra?ně osychat rty, musím si je pořád mazat pomádou s měsíčkem a vitamínem B. Jednou za čas mne stra?ně brní, otečou a sloupe se z nich ků?e. Chodím střídavě na ko?ní a alergologii a imunologii. Na posledně jmenované bych měla mít výsledky následující pondělí - jestli jsem alerigická na nějaké potraviny. Po shlédnutí včerej?í 13.komnaty s paní Bubílkovou mne napadalo, ?e mohu mít něco se ?títnou ?lázou. Nevím o ?ádných problemech v mé rodině. Asi před 5 lety jsem se rozhodla shodi asi 10 kg a tak jsem začala jíst zeleninu, musli, črné pečivo. Normálním jídlům se ale nevyhýbám. Mohla jsem si i tím nějak u?kodit?
Prosím o odpověd.Děkuji¨.

Re: ?títná ?láza
Autor: konstancie Dřínková (---.meep.cz)
Datum: 23 May, 2007 18:59

Dobrý den ,byla po 2 letech na kontrole se ?títnou ?lázou kde ji lékař posíla na podro bněj?í vy?etřenído Ostravské nemocnice s touto diagnozou PAC.SLEDOVANA PRO CZSTY V DX.LALOKU-.VZDY 2 PRI EUFUNKCI,T.č odeslána na kontrolní sonografii,kde nález billat.uzlovitých.struktur prosím vás o srozumitelné vyádření maminčina stavu ?títná ?láza celkově lehce zvět?ená (11ml)v obou lalocích uzlovité struktury5-10mm.V pravém laloku drobná cysta. moc děkuji za va?i odpoved


Re: ?títná ?láza
Autor: konstancie Dřínková (---.meep.cz)
Datum: 23 May, 2007 19:01

Dobrý den ,byla po 2 letech na kontrole se ?títnou ?lázou kde ji lékař posíla na podro bněj?í vy?etřenído Ostravské nemocnice s touto diagnozou PAC.SLEDOVANA PRO CZSTY V DX.LALOKU-.VZDY 2 PRI EUFUNKCI,T.č odeslána na kontrolní sonografii,kde nález billat.uzlovitých.struktur prosím vás o srozumitelné vyádření maminčina stavu ?títná ?láza celkově lehce zvět?ená (11ml)v obou lalocích uzlovité struktury5-10mm.V pravém laloku drobná cysta. moc děkuji za va?i odpoved


Re: ?títná ?láza
Autor: konstancie Dřínková (---.meep.cz)
Datum: 23 May, 2007 19:01

Dobrý den ,byla po 2 letech na kontrole se ?títnou ?lázou kde ji lékař posíla na podro bněj?í vy?etřenído Ostravské nemocnice s touto diagnozou PAC.SLEDOVANA PRO CZSTY V DX.LALOKU-.VZDY 2 PRI EUFUNKCI,T.č odeslána na kontrolní sonografii,kde nález billat.uzlovitých.struktur prosím vás o srozumitelné vyádření maminčina stavu ?títná ?láza celkově lehce zvět?ená (11ml)v obou lalocích uzlovité struktury5-10mm.V pravém laloku drobná cysta. moc děkuji za va?i odpoved


Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...56789101112131415...PosledníNásledující
Aktuální stránka:10 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy