Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...7891011121314151617...PosledníNásledující
Aktuální stránka:12 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: Ivana (---.125.broadband5.iol.cz)
Datum: 27 September, 2007 18:56

Dobrý den,
u? skoro let mám sní?enou funkci ?títné ?lázy. Potřebuji poradit nějaké bylinky, které bych mohla u?ívat, jeliko? pořád přibývám na váze... Křik, pláč Nuda děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: Janina (---.bluetone.cz)
Datum: 9 October, 2007 11:57

Dobrý den,

mám 12 dceru, vytvořil se jí na ?títné ?láze v isthmu nehomogenní uzel a byla ji doporucena operace. Mám z toho obavy a i z následného u?ívání léků - hormonů. Zajímalo by mne, zda je mo?no léky nahradit nějakými přírodními přípravky.
Děkuji
Zdraví Jana

Re: ?títná ?láza
Autor: Petra (---.87.broadband9.iol.cz)
Datum: 31 October, 2007 20:31

Ahoj v?ichni,pokud máte zájem diskutovat na téma ?títna ?láza a její onemocnění tak Vám chci doporučit na seznamu na forum je pod medicínou také forum o ?títné ?láze.Pokud máte zájem tak mrkněte.Tě?ím se na Va?e příspěvky.Petra Rotující smajlík, vyplazuje jazyk





Re: ?títná ?láza
Autor: Petra (---.87.broadband9.iol.cz)
Datum: 31 October, 2007 20:36

Ahoj v?em,chtěla bych Vás pozvat na diskusi o ?títné ?láze na forum v medicíně na seznamu.Kdo má zájem probrat onemocnění a v?e co se týká ?? tak se budu tě?it.Petra Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: ?títná ?láza
Autor: Dagmar Strakova (---.eurotel.cz)
Datum: 11 November, 2007 17:54

Dobrý večer.
Syn 28 let má hypofci thyreoidey- autoimunní typ.má Euthyrox 75 mg-1-0-0.
Je pravidelně sledován.
Má strach ze své budoucí sterility.
Prosím, napi?te mi své zku?enosti. Díky

Re: ?títná ?láza
Autor: dagmar (---.eurotel.cz)
Datum: 11 November, 2007 17:57


Prosím,před chvílí jsem vám psala,napsala jsem Vám své jméno.Je to diskretní otázka, tak odpově´D PO?LETE NA MEIL, ALE NEZVEŘEJŃUJTE. díky

Re: ?títná ?láza
Autor: dagmar strakova (---.eurotel.cz)
Datum: 11 November, 2007 18:06

Dobrý večer je?tě jednou.
Uvědomila jsem si prosím, ?e můj první dotaz je příli? intimní.
¨Prozím tedy ho nezobrazovat veřejně!Díky.Pouze odpovbědět na meil. Díky.

Re: ?títná ?láza
Autor: Zuzana (194.212.232.---)
Datum: 12 November, 2007 10:25

Milá Martinko,

jsem těhotná asi třetí týden, léčím se na hypert. u? asi dva roky. Brala jsem carbimazol, dnes mi lékařka nasadila Propycil 50, vzala spoustu krve a trochu postra?ila v případě ?patných výsledků přeru?ením těhotenství. Taky mi doporučila genetiku. Jak jsi to pro?ívala ty? Teda promiň, ?e ti tykám, ale asi je to pro mě přijatelněj?í. Krásnej den a díky za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Gábina (---.kez.cz)
Datum: 20 November, 2007 14:40

Dobrý den,
od června 2007 beru Letrox 50 - 1 tableta/ denně na hypofunkci ?? -autoimunní. Po zářijové kontrole mi byla dávka zvý?ena tak, ?e v sobotu a neděli beru 2 tabl.50 letroxu = 100. Chci se zeptat na vypadávání vlasů. Po dobrání první dávky (tříměsíční) mi začaly dost padat vlasy, třeba i 200 denně, zhor?il se mi ekzém, který sem do té doby od puberty ji? neměla a i ple? je hor?í. Dají se tyti stavy nějak upravit či zlep?it? Předem Vám děkuji za odpověď. G.

Re: ?títná ?láza
Autor: Alena (---.susicewifilan.net)
Datum: 27 November, 2007 20:36

Ahojky,
chtěla bych se s Vámi podělit také o pár svých, zatím nepříjemných zá?itcích se zvý?enou funkcí ?títné ?lázy.
V průběhu posledního roku (ve svých 52 letech) jsem začala mít problémy s očima. Neustálé pálení a tlak v očích. Byla jsem na vy?etření na očním oddělení s podezřením zeleného zákalu. Ale to se nepotvrdilo. Začátkem roku se mi objevilo občas bu?ení srdce, které se stupňovalo, zvlá?tě večer před usnutím. Přidávaly se stavy úzkosti, depresí, pocity horka, třes. Vzhledem k tomu, ?e jsem měla strach, aby to nebyl nějaký problém se srdcem za?la jsem ke své lékařce. Po jejím doporučení jsem absolvovala náv?těvu u endokrinologa. Mé krevní testy byly hrozně vysoké. Brala jsem 6 ks Carbimazolu a po dvou měsících jsem měla testy v normě. I po opakovaných konrolách jsou testy OK. Ale mě je stále hůř. Jsem unavená, podrá?děná, mám bolesti očí a hlavy, občas tlak do u?í a třes. Nedoká?u se pořádně soustředit, jsem lítostivá. Byla mi doporučena operace ?títné ?lázy, vzhledem ke zhor?ujícím se potí?ím s očima. Začínají mi vystupovat a prý se to nezlep?í, pokud se nepodrobím operaci. Prosím, pokud máte někdo zku?enosti, napi?te mi.
Děkuji Alena

Re: ?títná ?láza
Autor: evik (---.14.broadband10.iol.cz)
Datum: 5 December, 2007 16:48

Milá Alenko,mo?ná ?e pí?u pozdě dnes jsem ve stejné situaci jako ty mám hyperfukci,padají mivlasy páli oči ,po ránu bu?ení srdce a třesy.Dnes mi v Motolské nemocnici nabrali testy a sdělili,?e je pro mne nejlep?í operace a to co nejdříve.Jsem ji? 3 týden na neschpence jeliko? jsem unavená někdy to ujde a někdy mám pocit jako kdybych běhala ?tafetu.Lékař mi sdělil, ?e zatím mám být v klidu a odpočívat.

Re: ?títná ?láza
Autor: Alena (---.klfree.cz)
Datum: 19 December, 2007 14:19

Dobrý den,
nejsem léklař, ale co se týče pocení, návalu horka a pak zimy jsem si u?ila také poměrně dost a to v období přechodu. Tak si myslím, ?e by jste se měla domluvit s va?ím gynekologem. Hormonální léky jsem odmítla kvůli jiným nemocím a kupovala jsem si přírodní doplňky.

Re: ?títná ?láza
Autor: Alena (---.klfree.cz)
Datum: 19 December, 2007 14:19

Dobrý den,
nejsem léklař, ale co se týče pocení, návalu horka a pak zimy jsem si u?ila také poměrně dost a to v období přechodu. Tak si myslím, ?e by jste se měla domluvit s va?ím gynekologem. Hormonální léky jsem odmítla kvůli jiným nemocím a kupovala jsem si přírodní doplňky.

Re: rentgen plic
Autor: Hanka (---.karneval.cz)
Datum: 7 January, 2008 21:37

Ahoj v?em!!Dneska jsem zjistila,?e mám ?titnou ?lázu..pri?el mi dopis z nemocnice akorát se v tom vůbec nevyznám a nevim přesně jaký to mů?u mít příznky..Je mi 17 a jsem vysoká 173 cm a vá?ím 66 kg..Aspoň na téhe váze bych chtěla zůstat.. sad smiley Napsali mi: provedena testane ?títnice s nálezem subklinické hypotereozy..?mů?ete i prosim napsat na e-mail co to mů?e být..Moc prosím je to pro mě hrozně důle?ité..Předem děkuji.. Smutek

Omlouvám semoody smileytitná ?láza
Autor: Hanka (---.karneval.cz)
Datum: 7 January, 2008 21:39

Ahoj v?em!!Dneska jsem zjistila,?e mám ?titnou ?lázu..pri?el mi dopis z nemocnice akorát se v tom vůbec nevyznám a nevim přesně jaký to mů?u mít příznky..Je mi 17 a jsem vysoká 173 cm a vá?ím 66 kg..Aspoň na téhe váze bych chtěla zůstat.. sad smiley Napsali mi: provedena testane ?títnice s nálezem subklinické hypotereozy..?mů?ete i prosim napsat na e-mail co to mů?e být..Moc prosím je to pro mě hrozně důle?ité..Předem děkuji.. Smutek

Re: ?títná ?láza
Autor: kočka (---.globaltel.cz)
Datum: 11 January, 2008 13:48

Mě pomohlo na ?títnou ?lázu u?ívání tinktury od Mg.Podhorné na www.nadeje-byliny.eu Je?tě mi na?li celiaki a alergii na mléko,ta také způsobuje onemocnění ?títné ?lázy hlavně autoimutativní.Půl roku dr?ím bezlepkovou a bezmléčnou dietu a u?ívala jsem aroni a roujela se mi znovu ?títná ?láza.Letrox jseme sní?ili na polovinu.Věřím,?e se to zpraví úplně a? se pořádně vyčistí střeva od lepku. Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: erika (---.orange.sk)
Datum: 14 January, 2008 13:27

Ahoj.
u? vy?e roka je mi zle, neustále sa mi krúti hlava. V?etky vy?etrenia od neurologičky EEG, magnet. rezon., krv ,mám v?etko OK.
Napriek tomu mám závraty, bú?enie srdca, pocit ?e omdliem, nedostatok vzduchu, potenie, čo v ?ivote nebolo.
Nevedia mi naordinova? nič, nakoľko sú v?etky výsledky OK. Len tabletky na ukludnenie Lexaurin. Veľa by som vedela aj spa?, lebo som vyčerpaná, ale ani nie je od čoho.
Nakoniec na môj fiziater pred rokom poslal na endokrinol,kde bolo v?etko OK.
Na jar som bola na kontrole a ultrazvuku, tro?ku pravá strana bola zväč?ená.
V novembri u? veľká cysta, ktorú vytiahli, bola v poriadku ale musím ís? na operáciu teraz niekedy v januári.
Problém je aj v tom, ?e veľmi rýchlo priberám. Mám len 38 rokov ale v?etkého mám u? dos?.
Prosím poradte .

Re: ?títná ?láza
Autor: Renata (---.184.broadband9.iol.cz)
Datum: 28 January, 2008 11:23

Dobrý den,
mám takový dotaz,zhruba před dvěma lety mi obvodní paní doktorka na?la mírně zví?ené hodnoty ?títné ?lázy,poslala mne na endokrinologii na vy?etření,je?tě jsem tam nebyla,v mém případě se asi bude jednat o hyperfunkci ?títné ?lázy,proto tedy nepiji alkohol,kávu,vyvaruji se stresu,občas mám men?í problém,?e mívám zrychlený puls a taky jsem zhubla,je mi jasné,?e budu muset jít na odborné vy?etření,jen bych chtěla po?ádat o radu jestli existují nějaké čaje na ?títnou ?lázu,nebo nějaké tablety,které jsou dostupné bez předpisu,jako doplněk stravy,moc prosím o radu,děkuji,Renata Duszová

Re: ?títná ?láza, radiojod
Autor: IvaK. (---.muzo.com)
Datum: 28 January, 2008 12:02

Dobry den,

rada bych se Vas zeptala na par veci. V roce 2002 mi odhalili zvysenou funkci SZ, pry ihned na operaci. Po predpoperacnich vysetrenich se ukazalo, ze uz mam tak znicene srdce a i jine spatne vysledky, ze ybch operaci asi neprezila. Nasadili mi velmi vysoke davky kortikoidu, ktere jsem polykala pul roku, nez se srdce jakztakz upravilo, abych mohla pod nuz. Za tu dobu jsem pribrala skoro 30 kilo. v lednu 2003 mi konecne vyndali celou SZ a zacali postupne snizovat kortikoidy. K tomu jsem zacala brat substituci, Elthroxin tusim. Jenze v cervenci, chvili po propusteni z neschopenky, mi objevili recidivu. Pry tak male kousicky, ze to neni na operaci, ale na ozareni. V zari/rijnu 2003 jsem supajdila do Usti na nuklearni medicinu, kde mi dali radiojod (vysokou davku, normalne se pry dava kolem 400 jednotek, ja mela pres 4000), 14 dni jsem "zarila", nikdo ke mne nesmel atd. Od te doby klid, zadna dalsi recidiva, zbytky SZ spalene tim ozarenym jodem. Beru Euthyrox100, poslednich par let 1x denne rano 1 tabletku. Uvazujeme o rodine, jenze diky nejen Euthyroxu a jeho kolisani, ale i diky ozareni radiojodem se dost bojim tehotestvi.. Muzete mi prosim prozradit a osvetlit zasadni problemy a nastrahy v mem pripade?

Dekuju moc I.

Re: ?títná ?láza
Autor: julie (---.gprs.tmcz.cz)
Datum: 15 February, 2008 20:30

DOBRÝ VEČER,PROSÍM PORAĎTE MĚ,NEMÁM JE?TĚ NA 100% URČENOU ?TÍTNOU ?LAZU,ALE JEN PODEZŘENÍ,JEN?E DNES MÁM ?ÍLENOU BOLEST V LEVÉ ČÁSTI KRKU ,U? MĚ BOLÍ I UCHO A ZUB,MYSLELA JSEM ?E JE TO OD ZUBU,ALE TEĎ U? VÍM ?E TO ZOUBEK NENÍ.MŮ?E MĚ NĚKDO PORADIT,CO MÁM UDĚLAT A JESTLI JE MO?NÉ ABY TO TAK BOLELO PRÁVĚ OD ?TÍTNÉ ?LÁZY..MOC DĚKUJI JULIE Křik, pláč Smutek

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...7891011121314151617...PosledníNásledující
Aktuální stránka:12 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy