Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:15 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 22 July, 2008 22:43

haslerka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kdo má nějakou zku?enost s Medulárním karcinomem
> MTC moc se o tom nemluví ani nepí?e,dočetla jsem
> se ?e je to vzácné a ?e pře?ívá asi 50 a? 70
> procent pacientů 15 let a co bude potom,,to
> znamená konec

Milá ha?lerko,

pře?ívání pacientů s nádory je statistická hodnota a nejde ji v konkrétním případě jednodu?e popsat. Zhoubné nádory (kam medulární karcinom patří) se obtí?ně léčí. Úspěch léčby není v?dy 100% a také nemusí být trvalý, proto?e nádory se mohou roz?iřovat v těle nenápadně a mohou se projevit po del?í době znovu. Proto se obtí?ně poznává, jestli je pacient definitivně vyléčen, někdy nemů?eme o tom mít 100% jistotu. Lékaři si proto pomáhají sledováním pacientů a statistickými výpočty - právě např. určováním pře?ití po několika letech.

Pacienti s medulárním karcinomem ?títné ?lázy mají poměrně dobré vyhlídky. Onemocnění v?ak mů?e být dědičné a mů?e se kombinovat s dal?ími nádory. Léčí se často odstraněním celé ?títné ?lázy a pokud se podaří celý nádor odstranit, je pacient definitivně vyléčen. Pře?ití 70% znamená, ?e vět?ina pacientů kvůli onemocnění určitý počet let od stanovení diagnózy nezemře (např. některým pacientům se nepodaří celý nádor z těla odstranit, kdy? jej poznáme pozdě...).

Toto číslo nic neříká o dal?ím osudu pacientů - nejspí? proto, ?e dal?í výpočty lékaři nemají, třeba je příli? slo?ité takové výpočty provést. Mo?ná 100% jistota vyléčení nemusí být z hlediska medicíny (statisticky) nikdy (i kdy? ve skutečnosti člověk mů?e být vyléčen). Dal?í osud pacientů mů?e být různý, nemáme o něm ale informace.

Co bude po 15 letech? Chtěla bys, aby Ti medicína řekla, co bude za 15 let? Úsměv Myslím, ?e to asi nedoká?e dnes nikdo v ?ádném oboru.

Co bude za 15 let? Také nevím. Snad si o tom zase za 15 let tady budeme moci popovídat? Úsměv

Přeju hodně síly, zdraví, lásky Úsměv



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

?títná ?láza
Autor: Sim (---.eurotel.cz)
Datum: 1 September, 2008 22:58

Dobrý den,
nevím zda je tato poradna je?tě aktuální, přesto zkou?ím napsat dotaz: úplně náhodnou mi byla zji?těna Hashitomova nemoc (FT4 16, TSH 2,2, A-TPO 260). Nemám ?ádné výrazné obtí?e, sem tam po nějakém jídle cítím tlak v krku, ale brzy odezní. Lékař mi předepsal LETROX 50, jedna tableta ráno. K mému dotazu - u lékaře jsem byla naprosto mimo, a proto jsem dost dobře nepochopila rizika, co se týče těhotenství. Říkal něco o mo?nosti posti?ení dítěte.. Sna?ím se najít něco na internetu, jsem z toho dost vydě?ená, v?dy jsem chtěla mít hodně dětí a ?patně se s tímto smiřuju. prosím mů?ete mi někdo poradit nějaké přehledné stránky, kde by se o této nemoci psalo více, o tom jak vlastně vzniká, proč, jaká jsou rizika... Předem děkuji. Simona

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 7 September, 2008 23:54

Sim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den ... mi byla ... zji?těna Hashitomova nemoc (FT4 16, TSH 2,2, A-TPO
> 260). Nemám ?ádné výrazné obtí?e, sem tam po
> nějakém jídle cítím tlak v krku, ale brzy odezní.
> Lékař mi předepsal LETROX 50, jedna tableta ráno.
> K mému dotazu - u lékaře jsem byla naprosto mimo,
> a proto jsem dost dobře nepochopila rizika, co se
> týče těhotenství. Říkal něco o mo?nosti posti?ení
> dítěte.. Sna?ím se najít něco na internetu, jsem z
> toho dost vydě?ená, v?dy jsem chtěla mít hodně
> dětí a ?patně se s tímto smiřuju. prosím mů?ete mi
> někdo poradit nějaké přehledné stránky, kde by se
> o této nemoci psalo více, o tom jak vlastně
> vzniká, proč, jaká jsou rizika... Předem děkuji. Simona

Milá Simono, asi by bylo nejlep?í v?e znovu probrat v klidu s Va?ím lékařem při dal?í náv?těvě, abyste po jeho informacích nezůstávala ve zmatku Úsměv Pro dobrý průběh těhotenství i zdraví dě?átka je důle?itá správná funkce ?títné ?lázy a podle hodnot, které pí?ete (fT4, TSH), Va?e ?títná ?láza funguje zatím správně, z toho strach mít nemusíte.
Zvý?ená hladina protilátek proti ?títné ?láze a také pocit tlaku na krku ale mů?e svědčit pro počínající onemocnění ?títné ?lázy. Jak jste si jistě ji? na?la, při Hashimotově thyreoiditidě dochází (po příp. přechodném zvý?ení na počátku) ke sní?ení funkce ?títné ?lázy. Dostáváte tedy léky, které mají nahradit její příp. nedostatečnou činnost.
Je také pravda, ?e protilátky anti-TPO mohou být někdy zvý?eny i u zdravých lidí, v těhotenství navíc dochází ke zvý?ení hladiny některých bílkovin (i protilátek) a pokud jste ji? těhotná, nemusí Vá? nález nutně znamenat, ?e k rozvoji nemoci ?títné ?lázy dojde - toto v?e posoudí Vá? lékař.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Zuzka (---.net.upc.cz)
Datum: 10 September, 2008 10:56

Lékař mi předepsal Letrox 50. U?ila jsem jednu tabletu a začala mě neskutečně bolet hlava. Přeru?ila jsem na den. Poté jsem ho tři dny u?ívala po půlce a opět mě začala bolet hlava. Je pravda, ?e na bolesti hlavy trpím, ale takto moc, kdy nezabírají ani prá?ky, ji zase tak často nemívám. Zajímalo by mne, zda je mo?né,aby Letrox 50 k tomuto mému problému přispíval. Zuzka

Re: ?títná ?láza
Autor: Zita (---.s.softex.cz)
Datum: 11 September, 2008 19:44

Dobrý den, mám zvý?enou funkci ?? ( GB ), dostala jsem Thyrozol 10. Zatím mám tep 120, plus dal?í příznaky, ale věřím, ?e to bude dobrý. Celý ?ivot sportuju - miluju běh.Nebude mě tato nemoc omezovat? Mohu si občas zaběhat? Kvůli časově náročné práci, je to opravdu jen občas. Děkuji....

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 12 September, 2008 11:47

Zita napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, mám zvý?enou funkci ?? ( GB ), dostala
> jsem Thyrozol 10. Zatím mám tep 120, plus dal?í
> příznaky, ale věřím, ?e to bude dobrý. Celý ?ivot
> sportuju - miluju běh.Nebude mě tato nemoc
> omezovat? Mohu si občas zaběhat? Kvůli časově
> náročné práci, je to opravdu jen občas. Děkuji....

Milá Zito, se sportem bych na Va?em místě počkal, a? budete v pořádku. Nevím jakou máte práci, ale pokud máte zji?těnou GB, bylo by snad vhodné zůstat doma v klidu i z práce, na pracovní neschopnosti. Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: smoulinka34 (---.net.upc.cz)
Datum: 25 September, 2008 21:20

Dobrý den, u? tři roky se lečím se ?títnou ?lázou. Mám sní?enou funkci při strumě.
Beru Letrox 100 1 tab., můj stav je ka?dou kontrolu hor?í nebo v lep?ím případě stejný. Hodnoty z krve mám podle lékařky dobré ale samostatná ?títná ?láza se mi stále zvět?uje. Před týdnem mi zvedla dávku z 1,5 tab Letroxu 50 na 1 tab. Letroxu 100. Ji? třetí den pocituji bolest obou stran levá strana více. Můj objem levého laloku je 13ml a pravého 12 ml. Zajímaly by mě normální hodnoty velikosti laloků také co byste mi doporučil případně nějaké přírodní prostředky.

Re: ?títná ?láza
Autor: Ivan (---.net.upc.cz)
Datum: 26 September, 2008 02:47

Výborná bylinkárna v Brně kde se dá sehnat snad v?e [url]www.bylinarna.cz[/url]

Re: ?títná ?láza
Autor: Sivá (---.karneval.cz)
Datum: 29 September, 2008 13:22

Ahoj Honzo.
Ji? dva roky jsem po totální strumektomii, pro Bassedovu chorobu.Můj zdravotní stav se v?ak po tomto zákroku nijak nelep?il a po podrobněj?ím vy?etření mi bylo zji?těno dal?í autoimunní onemocnění,Addisonova choroba.Zdůvodu tohoto u?ívám Letrox a Hydrokortson.Co mě v?ak velmi trápí je neustálá únava, spavost a ztráta ?ivotní energie.Také se často zadýchávám (tep90 a více)s tlakem na hrudi.
Byla by mi nějaká pomoc či rada od mých potí?í a vrátit mě zpátky do normálního ?ivota?Předem moc děkuji za odpověd.

Re: ?títná ?láza
Autor: Sivá (---.karneval.cz)
Datum: 29 September, 2008 13:22

Ahoj Honzo.
Ji? dva roky jsem po totální strumektomii, pro Bassedovu chorobu.Můj zdravotní stav se v?ak po tomto zákroku nijak nelep?il a po podrobněj?ím vy?etření mi bylo zji?těno dal?í autoimunní onemocnění,Addisonova choroba.Zdůvodu tohoto u?ívám Letrox a Hydrokortson.Co mě v?ak velmi trápí je neustálá únava, spavost a ztráta ?ivotní energie.Také se často zadýchávám (tep90 a více)s tlakem na hrudi.
Byla by mi nějaká pomoc či rada od mých potí?í a vrátit mě zpátky do normálního ?ivota?Předem moc děkuji za odpověd.

Re: ječné zrno
Autor: Kaltoun (213.226.199.---)
Datum: 2 October, 2008 21:29

A co si zkusit potírat oční víčka mu?ským semenem,které je dobré nechat zaschnout.

Re: ?títná ?láza
Autor: jiřina (---.cust.sloane.cz)
Datum: 3 October, 2008 11:01

jsem po operaci ?títné ?lázy za měsíc podstoupím léčbu polknutím tablety rad.jodu kterých potravin bych se měla vyvarovat před tímto zákrokem myslím potraviny s vysokým obsahem jodu .díky jiřina
-------------------------------------------------------
> Hanka napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Dobrý den, zcela náhodou mi byla zji?těna
> zvý?ená
> > činnost ?títné ?lázy. Od září loňského roku
> beru
> > Thyrozol (nejdříve 3x denně, těď 2x). Panu
> > doktorovi se to pořád moc nelíbí. Z případné
> > operace mám docela strach. Jak u? jsem
> řekla,
> > při?li mi na to úplně náhodou při jiném
> vy?etření.
> > Po prá?kách poci?uji vnitřní klid, ?e nejsem
> tak
> > nervózní a taky se mi přestaly lámat nehty.
> ?e
> > bych tyhle problémy mohla mít od ?títné
> ?lázy, to
> > mně v ?ivotě nenapadlo. Chtěla jsem se
> zeptat,
> > jestli bych si třeba nemohla také pomoci
> sama. Mám
> > na mysli třeba nějakou dietu apod. Děkuji za
> > odpověď.
>
> Milá Hanko, onemocnění ?títné ?lázy jsou poměrně
> častá, to vidíte i tady na počtu příspěvků v
> diskuzi Samotné onemocnění se dietou ovlivnit
> nedá. Léky je třeba u?ívat a je to na del?í dobu,
> někdy se nemoc při takové léčbě zklidní, jindy
> mů?e být i operace nutná. Důle?itá je trpělivost,
> pravidelné kontroly a mělo by být v?e
> v pořádku Hodně zdraví přeje
>
> Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař



Re: ?títná ?láza
Autor: Romča (62.77.114.---)
Datum: 3 November, 2008 17:00

Dobrý den, chtěla by jsem se vás zeptat co znamená: -Asthenie pod 3pct -vysoké IgE ex docum -TSH: přes 100,0 -FT4: 5,5 -Ft3: 4,7 Je mi 16, zánět ?títné ?lázy mám od 8 let. Nedávno se mi ?títná ?láza zhor?ila místo hyper jsem měla hypo, ale lékař mi řekl, ?e mám hypofunkci, ale hodnoty prý ukazují na hyperfunkci co to v?echno znamená??. Léky beru Euthyrox 75 Děkuji za odpověď


Re: ?títná ?láza
Autor: Petule (81.0.248.---)
Datum: 7 November, 2008 11:25

Dobrý den,nikdy jsem se neléčila se ??.Asi třikrát jsem měla ledvinovou koliku.Po té kolice se mi na krku (na pravém laloku)zvět?ila boule,kterou jsem měla i před tím..jen?e teď je dost velká.Nijak mi ale nepřeká?í,jen při záklonu hlavy se mi hůř polkne.Padají mi vlasy a jsem docela protivná:-/ Mohl by to být nádor?Nebo zánět ??..jak se zánět projevuje..Před 3 roky mi pan doktror na utz řekl,?e to bude asi nádor.Pří?tí týden jedu na utz.Mám strach co s tím mám?!? Děkuji za odpověď a přeji hezký den Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 7 November, 2008 21:35

Petule napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,nikdy jsem se neléčila se ??.Asi třikrát
> jsem měla ledvinovou koliku.Po té kolice se mi na
> krku (na pravém laloku)zvět?ila boule,kterou jsem
> měla i před tím..jen?e teď je dost velká.Nijak mi
> ale nepřeká?í,jen při záklonu hlavy se mi hůř
> polkne.Padají mi vlasy a jsem docela protivná:-/
> Mohl by to být nádor?Nebo zánět ??..jak se zánět
> projevuje..Před 3 roky mi pan doktror na utz
> řekl,?e to bude asi nádor.Pří?tí týden jedu na
> utz.Mám strach co s tím mám?!? Děkuji za odpověď a
> přeji hezký den

Milá Pe?ule, na UZ se mů?e poznat, co na krku máte - tak?e se nebojte Úsměv Důle?ité bude spí? neodkládat zbytečně ze zbytečných strachů s ře?ením situace Mrknutí - s úsměvem Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Jirou?ková Etela (---.i4g.tmcz.cz)
Datum: 11 November, 2008 10:02

Dobrý den.Můj dotaz se bude týkat syna,je mu 5 let a diagnostikovali mu hypofunkci ?títné ?lázy způsobenou chronickým zánětem autoimunitní reakce těla.Často trpí na infekce horních cest dýchacích,alergii mu vyloučili,bere euthyrox /50/ 0.5 tbl.a řekla pí.doktorka,?e jiná léčba není.Jak se táto nemoc bude vyvíjet,co se mů?e proto udělat aby se vyléčil a jestli mů?e sportovat,chodí na fotbal?Poradte mi prosím,dekuji předem za odpověd.Jirou?ková Etela.

Re: ?títná ?láza
Autor: Jirou?ková Etela (---.i4g.tmcz.cz)
Datum: 11 November, 2008 10:04

Dobrý den.Můj dotaz se bude týkat syna,je mu 5 let a diagnostikovali mu hypofunkci ?títné ?lázy způsobenou chronickým zánětem autoimunitní reakce těla.Často trpí na infekce horních cest dýchacích,alergii mu vyloučili,bere euthyrox /50/ 0.5 tbl.a řekla pí.doktorka,?e jiná léčba není.Jak se táto nemoc bude vyvíjet,co se mů?e proto udělat aby se vyléčil a jestli mů?e sportovat,chodí na fotbal?Poradte mi prosím,dekuji předem za odpověd.Jirou?ková Etela.

Re: ?títná ?láza
Autor: Vanda (---.static.adsl.vol.cz)
Datum: 10 December, 2008 20:27

Dobrý den,
u? tři roky mám diagnostikovaný autoimunitní zánět ?títné ?lázy, beru letrox50, 1-0-0 o víkendu 2-0-0. podle doktorky je stav podle testů stabilizovaný. Můj problém je, ?e jsem velmi často nemocná a dlouho se z nemocí dostávám---chtěla bych nějak zlep?it svou obranyschopnost ale nevim co si mohu dovolit.
Na některých lécích na zvy?ování imunity(např. Luivac) je vylo?eně zakázáno u?ívání pro osoby s autoimunitním onemocněním.Jaké má tedy člověk s tímto onemocněním mo?nosti ?????

Děkuji za informace.

Re: ?títná ?láza
Autor: Maria (---.net.upc.cz)
Datum: 27 December, 2008 03:32

Dobry den je mi 40-let a 2-roky dozadu mi zjistila obvodni dr.ze mam snizenou funkci st.zlazy a tak jsenm se objednala u odbornika ze zacatku jsem brala 25-letrox dnes jiz beru 150-ku jenom o vykendu beru 125-ku ale ze bych se citila lip to nemuzu rict dokonce mne boli v krku spatne se mi tim polika a taky mam pocit jako bych mnela utahnutou slucku kolem krku dokonce kdyz si lehnu a mam ruku pod hlavou a divam se na tv tak se mi spatne dycha ..poceni mam neustale hlavne kdyz jsem na prochazce nedokazu udelat bezne domace prace taky hodne spim kdykoli si lehnu muzu spat den i noc .Nevim co se se mnou deje protoze moje dr.rika ze se to lepsi ale ja necitim zadne zlepseni dokonce je to horsi.Takemi porřadila aby jsem se objednala u psychyatra co se nebranim samozrejme jsem ho navstivila a take mi zdelil ze jsem v poradku .Prosim vas poradte mi co mam delat leci mne moje dr.spravne?Take jsem pribrala 30kg je to normalni ?Atake da se zhubnout?DEKUJI MIHOKOVA MARIA Z ORLOVE............

Re: ?títná ?láza
Autor: Marketa (---.net.upc.cz)
Datum: 13 January, 2009 11:40

Dobrý den.
Byla mi zji?těna chronická lymfocytární tyreoiditida a v souvislosti s ní hyperfunkce. Z počátku jsem byla léčena pouze betablokátoem, po kontrole mi byla předepsána tyreostatika (Thyrozol), proto?e se stav nezlep?il. Můj dotaz se týká toho, ?e bych chtěl znát prognózu - jak dlouho budu muset léky u?ívat, jak vysoká je ?ance, ?e se to těmi léky upraví? A hlavně bych chtěla vědět, kdy budu moci vykonávat nějakou fyzickou aktivitu a v jaké míře (bylo mi řečeno, ?e se mám ?etřit a nedělat nic, co by mě vyčerpávalo, ale nevím jak dlouho)? Byla jsem zvyklá minimálně třikrát týdně hodinu cvičit a teď u? dva měsíce nedělám nic a pohyb mi chybí. Dal?í kontrolu mám a? za dva měsíce, znamená to, ?e do té kontroly nesmím dělat ?ádný sport?
Děkuji za odpověď.

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:15 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy