Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:16 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: Alis (---.net.upc.cz)
Datum: 16 January, 2009 19:44

Dobrý den, lékař mi zjistil,?e mám sní?enou funkci ?títné ?lázy, beru na to prá?ky euthyrox....prosím Vás,tloustne se po těchto hormonech?? Moc Vám děkuji za brzkou odpověď..

Re: ?títná ?láza
Autor: Misa (217.168.216.---)
Datum: 30 January, 2009 12:21

Dobry den,chtela jsem se zeptat.Mam snizenou funkci stitne zlazy a beru euthyrox 50 jedenkrat denně.V současne dobe jsem tehotna a chci se zeptat jako tehotenske vitaminy mohu uzivat soucasne s euthyrohem.Maji obsahovat jod ci nemaji? dekuju

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 February, 2009 17:35

Alis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, lékař mi zjistil,?e mám sní?enou funkci
> ?títné ?lázy, beru na to prá?ky euthyrox....prosím
> Vás,tloustne se po těchto hormonech?? Moc Vám
> děkuji za brzkou odpověď..

Dobrý den, spí?e se tloustne při nedstatku těchto hormonů.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 February, 2009 17:43

Misa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den,chtela jsem se zeptat.Mam snizenou
> funkci stitne zlazy a beru euthyrox 50 jedenkrat
> denně.V současne dobe jsem tehotna a chci se
> zeptat jako tehotenske vitaminy mohu uzivat
> soucasne s euthyrohem.Maji obsahovat jod ci
> nemaji? dekuju

Dobrý den, potřeba jódu v těhotenství je zvý?ená a potřebuje jej pro sebe i miminko. Euthyrox u? obsahuje hotové hormony ?títné ?lázy, ale je otázka, jestli pokryjí potřebu Va?i i potřebu miminka. O u?ívání doplňků s jódem se tedy poraďte se svým endokrinologem.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 February, 2009 17:51

Marketa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den.
> Byla mi zji?těna chronická lymfocytární
> tyreoiditida ...znát prognózu... té kontroly nesmím dělat ?ádný sport?

Dobrý den, do dal?í kontroly se opravdu raději vyhněte zvý?ené fyzické aktivitě - nadbytek hormonů ?? organismus u? tak hodně vyčerpává. Pokud se týká prognózy Va?eho onemocnění, ta mů?e být u ka?dého člověka různá, bude zále?et na tom, jak onemocnění bude na léčbu reagovat, někdy se opravdu onemocnění při lécích zklidní (i kdy? nebývá záruka, ?e je to natrvalo), někdy se léky u?ívají dlouhodobě, někdy je nutná operace a odstranění ?títné ?lázy...



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: ilona (---.c.softex.cz)
Datum: 28 February, 2009 09:13

dobry den zjistili mi zvy?enou funkci ?títné ?lázy .beru thyrozol 10 3x 1 tabletku a trimepranol 10 mg.po 3tydenní lečbě mám zvět?enou stranu krku a oteká mi tvař ,před pardny citlivost tváře na dotek a bolist v krku ¨¨mandle¨¨pak bolest zmizela.na kontrolu jdu za 4dny.je to vedlej?í učinek léčby?|

Re: ?títná ?láza
Autor: marie dobia?ova (---.customer.poda.cz)
Datum: 9 March, 2009 11:11

Dobrý den,mam dotaz ,na příznaky rakoviny ?títné ?lázy.
Mam neustálý tlak na přední straně krku a pocity na zvracení
a podle lékaře jsem zdravá a jen si to namlouvám.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 10 March, 2009 07:05

marie dobia?ova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,mam dotaz, na príznaky rakoviny ?títné ?lázy. Mam neustálý tlak na prední strane krku s pocity na zvracení a podle lékare jsem zdravá a jen si to namlouvám.

Dobrý den, nemusíte hned myslet na rakovinu Úsměv Takovými príznaky se muze projevit jakékoliv onemocnení ?títné ?lázy a nejen té, muze jít proste o vyjádrení nejakého deje v daném míste, od krcní pátere, pres napr. lymfatický okruh v té oblasti, atd. Jde o príznaky, které by mel práve lékar posoudit. Vy?etrení funkce ?títné ?lázy (napr. s ohledem na sní?enou nebo zvysenou funkci, autoimunitní proces) by k tomu posouzení mohlo patrit. (Omlouvam se za diakritiku jako v SMS, nejak to zlobi.) Zdraví


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil honza (10.03.2009 07:11)

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 10 March, 2009 07:14

Jiřina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> hana napsal(a):
> --------------------------------------------------

> Dobrý den!!Mám autoimunní thyreoiditis, hormony TSH 0,66 , fT4 22,1. Beru Euthyrox 100 1 tabletu denně, o výkendu 0,5. Zajímalo by mě, jestli
> by mi mohly pomoct nějaké bylinky, nebo kdybych si koupila třeba Kelp-jestli by mi spí? neu?kodil?Děkuju za odpověď

Dobrý den, s ohledem na funkci ?títné ?lázy je důle?ité u?ívat léky, které máte předepsány. Kelp by neměl mít na onemocnění u? ?ádný vět?í vliv. Zdraví


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Terka (---.karneval.cz)
Datum: 13 March, 2009 08:28

Dobrý den,
před 14 dny mi zjistili zvý?enu fci ?títné ?lázy, T4 73,33, TSH pod 0,01 a T3 10,24, tep 140/min. Příznaky jsem měla ji? dlouho, ale sváděla jsem to na únavu a kojení. Dostala jsem Carbimazol 2 X denně. Přestala jsem kojit, ale bohu?el v noci se mi to pořád nedaří (kojím 1x), proto?e malá odmítá láhev, pítka, cokoliv. Přes den to ře?ím řídkými jídly, ale v noci to nejde. Ctěla jsem se zeptat, zda i toto mno?ství Carbimazolu mů?e jít do mléka a pota?mo působit na dítě. Lékařka mi sdělila, ?e s tímto mno?stvím by neměl být problém. Jsem zoufalá, proto?e mám pocit,?e se teď se stresuji daleko více ne? před tím i kdy? je mi ji? mnohem lépe.

Re: ?títná ?láza
Autor: admin (Moderátor)
Datum: 13 March, 2009 13:52

Terka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> před 14 dny mi zjistili zvý?enu fci ?títné ?lázy,
> T4 73,33, TSH pod 0,01 a T3 10,24, tep 140/min.
> Příznaky jsem měla ji? dlouho, ale sváděla jsem to
> na únavu a kojení. Dostala jsem Carbimazol 2 X
> denně. Přestala jsem kojit, ale bohu?el v noci se
> mi to pořád nedaří (kojím 1x), proto?e malá odmítá
> láhev, pítka, cokoliv. Přes den to ře?ím řídkými
> jídly, ale v noci to nejde. Ctěla jsem se zeptat,
> zda i toto mno?ství Carbimazolu mů?e jít do mléka
> a pota?mo působit na dítě. Lékařka mi sdělila, ?e
> s tímto mno?stvím by neměl být problém. Jsem
> zoufalá, proto?e mám pocit,?e se teď se stresuji
> daleko více ne? před tím i kdy? je mi ji? mnohem
> lépe.

Milá Terko, je fakt, ?e v příbalovém letáku a Carbimazolu je uvedeno, ?e v kojení se nemá podávat. Mů?ete se s lékařkou zkusit domluvit, jestli by Vám místo Carbimazolu nepředepsala Propycil - ten působí stejně, ale do mateřského mléka přechází jen málo, lze ho podle letáku i v kojení u?ívat, je "lékem volby" - a nemusela byste s kojením vůbec přestávat, co? určitě stojí za to! Ale samozřejmě, nejdůle?itěj?í je domluva s Va?í lékařkou Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: Monika (160.218.10.---)
Datum: 18 March, 2009 18:19

Dobrý den, pokud mi napí?ete o co se mů?e jednat, budu ráda. Před dvěma lety po velkém emočním vypětí se mi začal v krku usazovat takový knedlík, který se objevuje nejčastěji , kdy? jsem v nějakém napětí či chvatu, nebo někdy samovolně, i kdy? se sna?ím relaxovat... Nutí mě to k nervozitě a úzkosti a? k zbláznění. Spánek mám dobrý, nepotím se nějak zvlá?´t , srdce mě občas pobolívá.

Díky zdraví Monika

Re: ?títná ?láza
Autor: Sharka (---.46.broadband6.iol.cz)
Datum: 20 March, 2009 13:13

Já sice odpověď neznám, ale mám stejný problém.
Hyperfunkce a přibírání. Celý nakřivo
Mám předepsány 4xtabletu Thyrozolu10 denně a bojím se, ?e je?tě přiberu. Mám dokonce dočasně zakázanou fyzickou aktivitu. Asi se brzy neunesu. Křik, pláč

Re: ?títná ?láza
Autor: Jiří Holečko (---.hamzova-lecebna.cz)
Datum: 25 March, 2009 09:54

Dobrý den.
Něco jsem hledal na netu a dostal jsem se na tyto stránky, Léčbou nemocí ?títné ?lázy a zvlá?tě autoimunních po?kození se zabývám dlouhou dobu. Je chybou Va?í lékařky, ?e Vám nevysvětlila, ?e jsou mo?nosti jak celou zále?itost vzniklou u Va?eho syna odstranit (vyléčit). Podávání umělých hormonů ?títné ?lázy není léčba autoimunního onemocnění. Léčba je poměrně slo?itá, ale u pětiletého dítěte je velice dobrá prognoza úplného vyléčení. Dr.Holečko

Re: ?títná ?láza
Autor: Jiří Holečko (---.hamzova-lecebna.cz)
Datum: 25 March, 2009 09:58

Dobrý den. náhodně jsem na těchto stránkách a pokusím se Vám odpovědět. Autoimunní onemocnění s sebou nese poruchu imunity. Tak?e jsou to spojité nádoby. navíc je potřeba si uvědomit, ?e umělé hormony ?títné ?lázy nejsou léčbou autoimunního onemocnění. Léčba je náročná, ale existují mo?nosti, jak onemocnění vyléčit a zároveň zvý?it obranyschopnost. Dr.Holečko

Re: ?títná ?láza
Autor: Jiří Holečko (---.hamzova-lecebna.cz)
Datum: 25 March, 2009 10:04

Dobrý den. Jsem tu náhodně a u? odpovídám na třetí dotaz. Va?e lékařka Vás léčí správně podle pravidel klasické medicíny, ale sama vidíte, ?e to nemá efekt. Při pří?tí kontrole Vám zřejmě navrhne operaci. Operace - to by byla tragédie. Vá? případ je sice slo?itěj?í, ale celostní medicína ho umí poměrně dobře ovlivnit. je to komlexní a individuální léčba. musím podotknout, ?e cvičení a vět?í fyzická aktivita opravdu není vhodná při zvý?ené činnosti ?títné ?lázy (kupř po infekční ?loutence je to také tak). Dr.Holečko

Re: ?títná ?láza
Autor: Jiří Holečko (---.hamzova-lecebna.cz)
Datum: 25 March, 2009 10:10

Dobrý den. Jsem tu náhodně a odpovídám na čtvrtý (dnes poslední) dotaz. U? nemám čas. Vá? problém je obvyklý po porodu, a hned musím říci, ?e jakékoliv tabletky ho nevyře?í. Navíc ve zvý?ené funkci ?títné ?lázy hraje velice negativní roli stress (i sám porod je obrovský stress). Tak?e já vidím ře?ení v zatímním u?ívání Propycilu, ale zároveň provádět komplex opatření podle pravidel celostní medicíny k ovlivnění a zastavení Va?ich potí?í. je to sice slo?ité a individuální, ale vyhnete se chemii a budete nadále zcela zdravá. Dr.Holečko

Re: ?títná ?láza
Autor: VANESSA (217.203.130.---)
Datum: 3 April, 2009 04:35

Dobrý den, mám několik let po operaci celé ?titné ?lázy a beru denně eutyrox, ale te´dkom ho mám na měsíc vysadit, kvůli kontrole v nemocnici a mám strach z toho, ?e stra?ně přiberu, kdy? nebudu eutyrox brát, mů?ete mi někdo poradit, jestli se váhá změní a nebo to nebude mít ?ádný vliv vysazení eutyroxu na měsíc?Děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 3 April, 2009 09:28

VANESSA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, mám několik let po operaci celé ?titné
> ?lázy a beru denně eutyrox, ale te´dkom ho mám na
> měsíc vysadit, kvůli kontrole v nemocnici a mám
> strach z toho, ?e stra?ně přiberu, kdy? nebudu
> eutyrox brát, mů?ete mi někdo poradit, jestli se
> váhá změní a nebo to nebude mít ?ádný vliv
> vysazení eutyroxu na měsíc?Děkuji

Ten 1 měsíc by neměl zásadně ovlivnit ani váhu, snad ani nic jiného, ka?dopádně si sledujte, abyste nezačal víc jíst Mrknutí - s úsměvem

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: helena (193.85.210.---)
Datum: 18 April, 2009 15:18

Dobry den do?li mi vysledky z biochemie ohledně těhotenství.Bylo mi zji?těno vysoke anti tpo 1.000 nerozumím tomu je to asi ?títna ?laza ale nevím jak jestli zvy?ena nebo sní?ena funkce a musím mít doporučení k endokrinologovi?chci otěhotnět ale bohu?el 2 pokusy skončili potratem 2 děti u? mam prosím i o radu za jak dlouho mu?u otěhotnět ? děkuji Smutek

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:16 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy