Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:17 z 20
?títná ?láza
Autor: eeeeeeee (---.spk.cz)
Datum: 28 April, 2009 17:54

Dobrý den. Jsem v 6. týdne těhotenství a proto?e mi byla zji?těna sní?ená funkce ?títné ?lázy, dostala jsem na u?ívání Letrox 50 (půl tablety denně). Nevím jak se mám teď postavit k u?ívání jódu. Někde je uvedeno, ?e nebrat při sní?ené funkci, někde naopak nebrat při zvý?ené funkci. Informace se různí. Mám se tedy jódu v mém případě vyhýbat? Je toti? obsa?ený v mých těhotenskýh vitamínech, tak nevím, jestli raději nemám zvolit jiné bez jódu. Je pravda, ?e jód je ji? obsa?en v Letroxu? V příbalové informaci nic takového uvedeno není. U? se v tom vá?ně nevyznám a nerada bych nějak ublí?ila miminku. Mockrát děkuji za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 10 May, 2009 07:01

helena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den do?li mi vysledky z biochemie ohledně
> těhotenství.Bylo mi zji?těno vysoke anti tpo 1.000
> nerozumím tomu je to asi ?títna ?laza ale nevím
> jak jestli zvy?ena nebo sní?ena funkce a musím mít
> doporučení k endokrinologovi?chci otěhotnět ale
> bohu?el 2 pokusy skončili potratem 2 děti u? mam
> prosím i o radu za jak dlouho mu?u otěhotnět ?
> děkuji

Milá Heleno, anti-TPO jsou protilátky proti ?títné ?láze, bývají známkou jejího onemocnění a mohla by tu být i souvislost s potraty. O funkci ?títné ?lázy ta hodnota nic neříká, projevovalo by se jí autoimunitní onemocnění, které zpočátku mů?e funkci ?títné ?lázy zvý?it, později v?ak dochází k poklesu funkce. Doporučení k endokrinologovi byste v?ak potřebovala, např. od svého prakt. lékaře nebo od gynekologa, se kterým ře?íte opakvané potrácení.




Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 10 May, 2009 07:24

eeeeeeee napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den. Jsem v 6. týdne těhotenství a proto?e
> mi byla zji?těna sní?ená funkce ?títné ?lázy,
> dostala jsem na u?ívání Letrox 50 (půl tablety
> denně). Nevím jak se mám teď postavit k u?ívání
> jódu. Někde je uvedeno, ?e nebrat při sní?ené
> funkci, někde naopak nebrat při zvý?ené funkci.
> Informace se různí. Mám se tedy jódu v mém případě
> vyhýbat? Je toti? obsa?ený v mých těhotenskýh
> vitamínech, tak nevím, jestli raději nemám zvolit
> jiné bez jódu. Je pravda, ?e jód je ji? obsa?en v
> Letroxu? V příbalové informaci nic takového
> uvedeno není. U? se v tom vá?ně nevyznám a nerada
> bych nějak ublí?ila miminku. Mockrát děkuji za
> odpověď.

Dobrý den, Letrox obsahuje určité mno?ství jódu, tento jód je zabudovaný do molekuly hormonu (thyroxin), kterého si Vá? organismus nedoká?e ji? sám vyprodukovat dostatek a musí jej přijímat jako náhradu v tabletách. Jód, který přijímáte v těhotenských vitamínech, slou?í v?ak nejen Vám, ale také Va?emu miminku, které jej potřebuje pro svůj zdravý vývoj. Kdybyste neměla sní?enou funkci ?títné ?lázy a neu?ívala Letrox, budete mít v těle stejné mno?ství thyroxinu jako teď, kdy? jej potřebujete doplňovat v tabletkách.

U?ívala byste těhotenské doplňky s jódem, kdybyste nepotřebovala brát Letrox? Jste ve stejné situaci. O u?ívání dopňků s jódem se raději poraďte se svým lékařem, který zná Vá? zdravotní stav, nejspí? bude vhodné u?ívat doplňky s jódem, ov?em opatrně.



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

?títná ?láza
Autor: Romana (---.static.bluetone.cz)
Datum: 26 May, 2009 17:30

Dobrý den, při vy?etření mi lékař sdělil, ?e mám zvý?enou funkci ?títné ?lázy. Osobně příznaky nepoci?uji, a? na únavu, která mě doprovází cca 3 měsíce a kterou jsem přičítala jarní únavě. Zatím jsem k endokrinologovi pouze objednaná, ale chtěla bych se ji? nyní zeptat - plánuji dítě a obávám se komplikací. Mů?ete mi prosím napsat jaká jsou rizika? Zda není vhodné těhotenství raději odlo?it a zda se mám i v případě pravidelné léčby obávat případných komplikací? Předem Vám děkuji za odpověď.

?títná ?láza
Autor: Nikola (---.static.bluetone.cz)
Datum: 26 May, 2009 17:32

Dobrý den, při vy?etření mi lékař sdělil, ?e mám zvý?enou funkci ?títné ?lázy. Osobně příznaky nepoci?uji, a? na únavu, která mě doprovází cca 3 měsíce a kterou jsem přičítala jarní únavě. Zatím jsem k endokrinologovi pouze objednaná, ale chtěla bych se ji? nyní zeptat - plánuji dítě a obávám se komplikací. Mů?ete mi prosím napsat jaká jsou rizika? Zda není vhodné těhotenství raději odlo?it a zda se mám i v případě pravidelné léčby obávat případných komplikací? Předem Vám děkuji za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 26 May, 2009 21:21

Romana i Nikola napsaly:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, při vy?etření mi lékař sdělil, ?e mám
> zvý?enou funkci ?títné ?lázy. Osobně příznaky
> nepoci?uji, a? na únavu, která mě doprovází cca 3
> měsíce a kterou jsem přičítala jarní únavě. Zatím
> jsem k endokrinologovi pouze objednaná, ale chtěla
> bych se ji? nyní zeptat - plánuji dítě a obávám se
> komplikací. Mů?ete mi prosím napsat jaká jsou
> rizika? Zda není vhodné těhotenství raději odlo?it
> a zda se mám i v případě pravidelné léčby obávat
> případných komplikací? Předem Vám děkuji za
> odpověď.

Milé dámy, při hypertyreóze je zvý?ené riziko potratu, mrtvě narozených plodů a vývojových vad, doporučil bych, abyste s otěhotněním opravdu počkaly, dokud nebude Vá? stav stabilizovaný, o tom se domluvíte s lékařem. Pokud bude dlouhodobě nutné u?ívat léky ke sní?ení funkce ?títné ?lázy, i v těhotenství lze pod dohledem lékaře z této skupiny u?ívat lék Propycil - o tom se také domluvíte se svým lékařem.

Dr?ím palce Palec vzhůru

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Gabriela (---.net.upc.cz)
Datum: 30 May, 2009 19:27

Dobrý den pane Holečko,

ráda bych se Vás zeptala, zda-li znáte lékaře,který by léčil chronickou lymfocyt. thyreoiditidu? Tu?ím, ?e je to rovně? ono zmiňované autoimunní onemocnění ??, kam je mo?nost se obrátit, aby se toto onemocnění léčilo a nepodával jen euthyrox. A jaká je prosím prognóza u tohoto onemocnění, je mi30 let a zda se dá vyléčit, co mohu udělat sama pro sebe, nevím toti? téměř nic. Děkuji Vám za jakékoli informace. Má lékařka mi napsala jen euthyrox, a řekla, ?e ho musím brát,?e mám zánět ?títné ?lázy a nic víc. děkuji mnohokrát. Zdraví Gabriela

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 30 May, 2009 23:34

Gabriela napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den pane Holečko,
>
> ráda bych se Vás zeptala, zda-li znáte
> lékaře,který by léčil chronickou lymfocyt.
> thyreoiditidu? Tu?ím, ?e je to rovně? ono
> zmiňované autoimunní onemocnění ??, kam je mo?nost
> se obrátit, aby se toto onemocnění léčilo a
> nepodával jen euthyrox. A jaká je prosím prognóza
> u tohoto onemocnění, je mi30 let a zda se dá
> vyléčit, co mohu udělat sama pro sebe, nevím toti?
> téměř nic. Děkuji Vám za jakékoli informace. Má
> lékařka mi napsala jen euthyrox, a řekla, ?e ho
> musím brát,?e mám zánět ?títné ?lázy a nic víc.
> děkuji mnohokrát. Zdraví Gabriela

Milá Gabrielo, jestli?e jde o lymfocytární thyreoiditis, která bývá často příčinou sní?ené funkce ?títné ?lázy, potom Vám Va?e paní doktorka nasadila správnou léčbu.

Zajímá Vás osud ?títné ?lázy při nemoci. Jak sama pí?ete, nemoc (také se jí říká Hashimotova thyreoiditis) patří mezi autoimunitní onemocnění, ?eny postihuje poměrně často. Probíhá dlouhodobě a pozvolna a mů?e mít různé projevy (zpočátku například i zvý?enou funkci ?títné ?lázy), později dochází k sni?ování funkce a destrukci ?lázy. Léky, které by zastavily tento proces, medicína bohu?el nezná, v tom Vám ?ádný jiný lékař nijak nepomů?e.

Va?e nemoc bude vy?adovat dal?í sledování. O co při léčbě v první řadě jde, je udr?et přiměřenou hladinu hormonů ?títné ?lázy podle potřeb organismu. Jestli?e ?títná ?láza nedoká?e sama hormonů vyrobit dostatek, potom je nutné je dodat v tabletkách. Provádí se to například Euthyroxem a tato tzv. substituční léčba je (např. vedle kontrol ?títné ?lázy ultrazvukem) zcela dostatečná. O to nemusíte mít obavu.

O nemocích ?títné ?lázy si mů?ete přečíst více např. na stránkách http://www.stitnazlaza.estranky.cz/ nebo http://www.ordinace.cz/ Úsměv



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Gabriela (---.net.upc.cz)
Datum: 1 June, 2009 23:32

Dobrý den pane Honzo,

předem Vám děkuji za odpověď na můj první dotaz. Problém je ten, ?e se při braní euthyroxu necítím dobře, tím myslím psychicky,jsem del?í dobu léčena AD na panickou úzkostnou poruhu a při braní euthyroxu, by? při teprve začátku jsem dostala ataku paniky po roce a půl a psychika se mi dost změnila:-( Nevím ani zda hypofunkci mám, vím jen, ?e lékařka řekla, ?e mám něco, asi tedy nějaké hodnoty na hranici a pak tedy lymfocytární thyreoiditis. Pokud jsem tedy na hranici, tak by podáváním euthyroxu u mně mohlo dojít k vy??í hladině, ne? má být. Nevím opravdu, co mám v téhle situaci dělat Nuda . Nemohu brát ani antikoncepci, proto?e má na mou psychiku rovně? neblahý vliv. Děkuju za Vá? čas Gabriela

Re: Gabriela
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 2 June, 2009 22:03

Milá Gabrielo, vidím, ?e to nemáte moc jednoduché ... O svých problémech byste měla říci lékařům, kteří Vás léčí, aby zhodnotili přesně Va?i léčbu a třeba ji upravili, také byste měla říci, jak se cítíte, aby s Vámi také Va?i situaci důkladně probrali. Je například mo?né, ?e si na potřebnou dávku euthyroxu po nějaké době u?ívání zvyknete, ?e nepříjemnosti spojené js novým lékem po čase odezní. Mo?ná také bude stačit men?í dávka? To v?e se dá takhle po internetu jen tě?ko zjistit. Určitě se tedy o v?em poraďte. Dr?ím palce Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Iva (---.sychrovnet.cz)
Datum: 4 June, 2009 15:03

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda je mo?né, ?e se při u?ívání Thyrozolu 10 přibírá na váze. Lékař mi jej nasadil před třemi týdny a já ji? stihla přibrat 3 kg. Je mo?né, ?e se váha zastaví, a? se funkce ?títné ?lázy upraví? Mám obavu, ?e budu stále přibírat. Lékař mne na tyto účinky neupozornil. Děkuji za odpověď. Iva

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 5 June, 2009 13:21

Iva napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda je mo?né,
> ?e se při u?ívání Thyrozolu 10 přibírá na váze.
> Lékař mi jej nasadil před třemi týdny a já ji?
> stihla přibrat 3 kg. Je mo?né, ?e se váha zastaví,
> a? se funkce ?títné ?lázy upraví? Mám obavu, ?e
> budu stále přibírat. Lékař mne na tyto účinky
> neupozornil. Děkuji za odpověď. Iva

Milá Ivo, mo?né to jistě je. Thyrozol se podává při nadměrné funkci ?títné ?lázy. Vedle dal?ích příznaků k této poru?e patří i to, ?e mů?ete mít velký hlad, hodně toho sníte, ale to mno?ství jídla se na Va?í hmotnosti neprojeví. (Pozor, tento princip se nedá vyu?ít opačně, ke zhubnutí!) Jestli?e jste trpěla tedy nadměrnou funkcí ?títné ?lázy, mohla jste sníst hodně jídla. Nyní se ?títná ?láza dostává do správného stavu a jestli?e si zachováte stravovací zvyklosti z doby nemoci, organismus u? v?echnu přijatou energii nespotřebuje a budete přibývat na váze. Ře?ení je tedy jedno, příjem stravy poněkud omezte. A dál, pamatujte na to, ?e při onemocněních ?títné ?lázy mů?e Va?e hmotnost časem kolísat, tak?e na stravu je potřeba si dávat vět?í pozor. 3 týdny je poměrně krátká doba, po del?ím čase se Vá? stav stabilizuje. Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Petra (---.eurotel.cz)
Datum: 11 June, 2009 09:25

Dobrý den,ráda bych se zeptala na info ohledně brání leků v mém stavu. Jsem v 7 týdnu těhotenství a ani ne před dvěma měsíci mi byla zji?těna hyperfunkce ??. Byl mi nasazen Thyrozol10 4 x denně.(to jsem je?tě ale netu?ila ?e jsem ji? těhotná). Poté co jsem zjistila těhotenství a navíc se mi Thyrozolem upravily hormony ?? do normálu mi lékařka nasadila Propycil 2 x tabletu denně, ale hodnota FT4 mi ji? připadala hodně nízká ale stále v normě, nicméně po týdnu braní propycilu50 2x denně jsem se dostala na hodnotu FT4 9 a TSH 12, byl mi nasazen Euthyrox50 - 1 tbl denně a zároveň mám prý dál brát Propycil 1/2 tbl denně. Jsem z toho zmatená, zdá se mi divné brát léky na s hormonem ?? a zároveň na potlačení fuknce...samozřejmě o co mi jde v první řadě je zdraví miminka !!! U? nevím zda by nebylo lep?í kdybych se neléčila vůbec,jsem tak trochu zoufalá, a mám pořád strach z čekání na výsledky krve...abych prostě plodu nějak neu?kodila. JInak ?ádné přípravky s Jodem (vitamíny co jsou vhodné v době těhotenství) nejím. (jen samostatně magnesium, ?elezo, kys.listovou..)Původní hladina homornu ft4 byla kolem 84 a tsh 0,01..prý se jedná o chornický zánět ?? s přechodně zvý?enou funkcí, ale je normální aby se mi to takhle "houpalo"a nevíte jak tomu předejít???Je mi 33 let a na miminko jsem čekala velmi dlouho.Děkuji Ppetra.

Re: ?títná ?láza
Autor: Alvap (---.prg.customer.vol.cz)
Datum: 15 June, 2009 06:32

Dobrý den, mám sní?enou funkci ?? + Haschimotův zánět. Euthyrox 75 beru skoro 3 roky, stav se mi docela stabilizoval z dost velké hrůzy. Ale po stresových situacích mám pocit, ?e jsem poddávkovaná - jsem unavená bez elánu, deprese, noční můry, zimomřivost, otoky, přibývám na váze, skoro nemenstruuji... Tak?e co se mi z nabranejch 22 kg povedlo pracně shodit, leze pomalu zase zpět. Stálo by za to zkusit vyměnit Euthyrox za Letrox? Na jedné diskuzi jsem viděla, ?e si obdobně stě?ují lidé s Euthyroxem a s Letroxem jsou vět?inou docela v pohodě.
Poradíte něco ke sní?ení váhy, kdy? omezení stravy a pohyb nefungují? Děkuji. Pavla

Re: ?títná ?láza
Autor: Jolana Kukli?ová (---.179.broadband12.iol.cz)
Datum: 17 August, 2009 15:04

Prosím vás chcem sa opýtat doktorka mi predpísala thyrozol 10 priberá sa po nom?mam ho u?ívat 2.mes.za akú dobu sa mo?em pokú?at otehotniet?

Re: ?títná ?láza
Autor: katarina (---.dynamic.nextra.sk)
Datum: 18 August, 2009 21:48

Dobry den,
beriem Euthyrox 25, len takuto mini davku, kvoli hypofunkcii. Za normalnych okolnosti by mi Dr. nedala ani to, ale kedze chcem otehotniet, tak pre istotu. O tri mesiace na kontrolu. Mala som hranicne hladiny hormonov.
Po ultrazvuku som mala v sprave napisane, ze lavy lalok ma nieco vyse 4ml a pravy takmer 12ml. Doktorka povedala, ze to nevadi.
Chcem sa ale opytat, ci ma neodbila prilis rychlo, pretoze moje priznaky, ktore ma k nej dostali, su silne. Priberam uz niekolko rokov, nenapadne a pomalicky (stravu sa snazim kontrolovat, sladke nemam rada, muku vynechavam, zeleninu milujem), mam suchu kozu, lamave nechty, som unavena (zaspim vzdy a vsade, kedykolvek, aj v autobuse), mavam depresie a nemam ziadny cyklus (to uz riesim s gynekologickou). Podla BMI mam silnu nadvahu/obezitu, aj ked to na mne az tak nevidno.
Myslite, ze by som si mala vyziadat nejake ine vysetrenia? Mal by sa moj stav po takej nizkej davke zmenit?
Dakujem za odpovede. Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 29 August, 2009 15:15

Jolana Kukli?ová napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím vás chcem sa opýtat doktorka mi predpísala
> thyrozol 10 priberá sa po nom?mam ho u?ívat
> 2.mes.za akú dobu sa mo?em pokú?at otehotniet?

Dobrý den, podívejte se na tento příspěvek. O termínu otěhotnění se poraďte se svou lékařkou, která ví, jaký je Vá? zdravotní stav, proto?e na tom závisí nejvíce Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: veronika (---.162.broadband3.iol.cz)
Datum: 18 September, 2009 18:26

Ahojky,dnes jsem byla u dr.a ta mi diagnostikovala sní?enou funkci S?.Chtěla jsem se zeptat,zda přibíráte bo hubnete.Mám brát Letrox 50,zatím jen půlku prá?ku.Docela mě i posta?ila,bo řekla,?e kdyby se na to nepři?lo,tak bych mohla mít problémy s otěhotněním nebo posti?ené dítě.Budu to prý brát celý ?ivot.Docela mě vyděsila!!!Řekněte své zku?enosti.Díky

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 18 September, 2009 21:01

veronika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky,dnes jsem byla u dr.a ta mi diagnostikovala
> sní?enou funkci S?.Chtěla jsem se zeptat,zda
> přibíráte bo hubnete.Mám brát Letrox 50,zatím jen
> půlku prá?ku.Docela mě i posta?ila,bo řekla,?e
> kdyby se na to nepři?lo,tak bych mohla mít
> problémy s otěhotněním nebo posti?ené dítě.Budu to
> prý brát celý ?ivot.Docela mě vyděsila!!!Řekněte
> své zku?enosti.Díky

U sní?ené funkce se přibírá, ale jestli jste dostala jen 1/2 tbl 50 ug, tak to s nemocí tak hrozné nebude Mrknutí - s úsměvem Ale je fakt, ?e Letrox se pak u? bere celý ?ivot. Slupnout 1 tbl denně ráno nalačno, to se dá zvládat i celý ?ivot, ne? Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Iveta Chodilkova (---.133.broadband13.iol.cz)
Datum: 24 September, 2009 16:58

Milá Sylvo,já mám podobný problém jako ty,problémy se ?títnou ?lázou mam 5let začali po ?estineděli,vlasy mám prohřídlé a je to hor?í a hor?í,léky beru pravidelně a upravila jsem i jídelníček,mám je stra?ně jemné a tenoučké,taky se bojím,?e do 40 budu ple?atá...

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:17 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy