Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:18 z 20
Re: štítná žláza hypotyreosa
Autor: Soňa (---.static.grapesc.cz)
Datum: 23 October, 2009 09:18

Chtěla bych se zeptat. Nikdy předtím sem problémy se štítnou žlázou neměla (možná sem o tom ani nevěděla) Doktorka mě poslala k endokrinologovi v prvním trimestru a výsledky sem měla v pořádku, ale přesto mi řekla, že musím na další krevní testy za měsíc, že prý se hodnoty můžou zhoršit když sem těhotná. no samozřejmě při dalších testech mi vyšlo toto : Iktericita 0 , Hemolýza 0, TSH 1.89
patologické : chylozita 1 (vůbec nevím co to má být chylozita)
T4 volný 11.2
ZAjímalo by mě co mám na tom to špatné. a jaké jsou hodnoty TSH a T4 pro stanovení pro hypotyreosu. Měla bych brát euthyrox 50 - 1 denně. a taky dotaz když mám sníženou funkci tak je snad dobře, že beru těhotenstké vitamíny s jodem ?
Když neberu při těchto hodnotách euthyrox může to mít špatný vliv na miminko? děkuji

Re: štítná žláza
Autor: Vendula (---.supronet.cz)
Datum: 31 October, 2009 23:11

Dobrý den lékař mi při kontrole zjistil Hypothyreózu, chtěla bych poradit, čemu se mám ve stravě vyvarovat a co naopak jíst. A jestli existuje i něco z bylinek na štítnou žlázu. Po porodu se mi konečně podařilo zhubnout 15 kilo, a tady když čtu že se přibývá na váze, řídnou vlasy atd., tak mám docela strach jak bude nemoc pokračovat. Jde vůbec něčím zamezit přibývání na váze? Děkuji moc za odpověď

Autor: petr (---.5.broadband5.iol.cz)
Datum: 16 December, 2009 21:43

štítná žléza potřeboje dpstatek jödu ten je řeřich zahradní,třešně,vyšně,

Autor: Cumla (---.8.broadband6.iol.cz)
Datum: 6 January, 2010 21:56

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli se zvýšená nebo snížená f-ce štítné žlázy dá vylepšit nějakou zvláštní stravou. Jestli existují potraviny, které snižují nebo zvyšují f-ci. Díky za odpověd na e-mail. Ana :)

Autor: sisi (---.cust.avonet.cz)
Datum: 2 February, 2010 17:45

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli při letroxu 50 půlka prášku denně můžu zkusit detoxikaci těla Carbofitem,je to rostlinné uhlí.Děkuji

Autor: Pavla (---.net.upc.cz)
Datum: 25 March, 2010 09:48

Dobrý den, při kontrolním odběru pro vysoký cholesterol 6,73 mi lékařka sdělila, že mám zvýšený hormon TSHS 6,670.Před půl rokem jsem prodělala plastickou operaci prsou, kdy mi lékař po operaci sdělil, že jsem měla v prsou mléko a nasadil mi lék medocriptine. Může mít toto vliv na zvýšené hodnoty TSHS? Při předoperačním vyšetření jsem měla hodnoty těsně pod hranici ref. meze. přesnou hodnotu už nevím. takto se mi to drželo dva roky, zvýšili se mi až po operaci. Jsou tyto hodnoty vysoké a dá se to snížit bez medikace? Co se týče cholesterolu, trápí mě už dlouho ikdyž dělám vše co mi lékařka doporučila, samozřejmě sportuji, jezdím hodně na kole a stravuji se zdravě.Za odpověd´děkuji Pavla

Autor: Janča (88.146.129.---)
Datum: 23 July, 2010 13:48

Už třetí rok užívám euthyrox,zpočátku 50,pak 75 pro sníženou funkci št.žlázy,údajě chronická autoim.tyreoidtis.Je mi 59 let,a nějak mi začínají více padat vlasy. Dr.říkala,že léky to rozhodně není,ale mám dojem,že ano.Léčba je doživotní,což mne děsí,no a nerada bych o vlasy přišla.
Může to být způsobeno tímto lékem? Děkuji za odpověď,případně zkušenost jiných.

Autor: Hanka (---.79.broadband10.iol.cz)
Datum: 3 August, 2010 09:16

Dnes jsem byla u svého endokrinologa, který mi sdělil, že dle rozboru krve mám hyperthyreozu a že měobjedná na ozařování ŠZ. Prosím, zda máte s tímto druhem léčby nějaké zkušenosti napiště mi. Díky Hanka

Autor: Carol (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 27 September, 2010 17:59

dobrý den je my 23 už rok mam stítnou zlázu kvuli ní jsem potratila v 3měsíci,a pořád se citím unavená a jsem hodně naladová a ještě horší je že my děsně padají vlasy nikdy jsem takvé problémy neměla a je to čím dál horší pan doktor my řekl že to mam stařím ale je my 23let .. a nepoml my zda potřebuji pomoct a nemám se na koho obratit,ani doktoři nepomohou a odbývají jen lídi!!!

Autor: nikolt (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 29 November, 2010 15:53

Dobrý den,

před 6 lety mi zjistili zvětšenou štítnou žlázu. Brala jsem Euthyrox nejdřív vyšší dávky, a pak už jen 50. Nikdy jsem neměla problémy s váhou. Dnes již prášky neberu tak dva roky. A dozvěděla jsem se, že když se vysadí prášky váha jde nahoru. Zamyslela jsem se nad tím a došlo mi, že mám 10 kg nahoře než jsem měla před léčbou..myslela jsem si, že je to tím, že jsem se "rozežrala" a ted mám brouka v hlavě.. Je to možné ?

Autor: santiago (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 17 January, 2011 00:36

dobri den pret 3 kokama mi take nasli stitne zlazi pribral sem asi20 kilo stale trzim nejake dyjeti a moc se nedari prosim napiste jesli je to tabletach moje svagrova ma to stejne potise a ze na operaci to nevipada nemuze otehotnet souvici stim ta nemoc stitne zlazi a jesli nekdy se da ta nemoc vubec vilecit dekuji Palec vzhůru

Autor: ewelyn (---.adsl.slovanet.sk)
Datum: 22 January, 2011 17:43

Mám rovnaké problémy a rovnaké príznaky. Tiež mi padajú vlasy. A som z toho nešťastná. Tiež neviem čo s tým.

Autor: Lenulajda (---.224.broadband16.iol.cz)
Datum: 13 February, 2011 23:19

Dovolte mi nabídnout vám řešení vašich obtíží prostřednictvím čistě přírodních bylinných produktů české výroby. Moje kamarádka měla stejný problém jako vy. Díky našim produktům nejdříve upravila funkci štítné žlázy a pak se pustila do úspěšného hubnutí. Neváhejte mě kontaktovat nejlépe přes skype lenkakolacna82 nebo mailem jjaayy@seznam.cz Ráda se vám budu věnovat.

Autor: Michal (80.188.188.---)
Datum: 14 February, 2011 13:33

Dobrý den, můžou souviset bolesti zubů nebo spíše dásní s Hyperthyreózou? Už loni jsem začal mít bolesti dásní, pak také bolesti v krku, rozpraskaný jazyk, občas chraptění na bocích(někdy trochu bolestivý) stomatolog ale nic neobjevil a poslal mě k praktické, která také ale dlouho na nic nepřišla. Pak se objevilo bušení srdce, tep v uších, únava, padání vlasů(to už ještě před dásněmi), červené oči(hlavně po probuzení), nespavost, noční pocení, zhubl jsem asi 4kg a podle výsledků krve TSH 0,01 a FT4 31,2 přišly na hyperthyreozu. Dostal jsem Thyrazol 3x denně a Vasocardin 2x denně. Beru teprve 1. týden. S bušením srdce je to už lepší. Mohly by časem odeznít i ty bolesti dásní? Nejsou přiliš výrazné, ale znepříjemňuje to život :-(

Autor: Michal (80.188.188.---)
Datum: 14 February, 2011 13:33

Dobrý den, můžou souviset bolesti zubů nebo spíše dásní s Hyperthyreózou? Už loni jsem začal mít bolesti dásní, pak také bolesti v krku, rozpraskaný jazyk, občas chraptění na bocích(někdy trochu bolestivý) stomatolog ale nic neobjevil a poslal mě k praktické, která také ale dlouho na nic nepřišla. Pak se objevilo bušení srdce, tep v uších, únava, padání vlasů(to už ještě před dásněmi), červené oči(hlavně po probuzení), nespavost, noční pocení, zhubl jsem asi 4kg a podle výsledků krve TSH 0,01 a FT4 31,2 přišly na hyperthyreozu. Dostal jsem Thyrazol 3x denně a Vasocardin 2x denně. Beru teprve 1. týden. S bušením srdce je to už lepší. Mohly by časem odeznít i ty bolesti dásní? Nejsou přiliš výrazné, ale znepříjemňuje to život :-(

Autor: Dana (---.jemnice.cz)
Datum: 15 February, 2011 20:03

Ahojky lečim se ze zniženou funkci štitne žlazy po zanetu štitne žlazy a beru euthyrox 75 ale posledni dobu se citim mizerne mam pomale reakce nabiram a sem zavodnena citim se jak nafoukly balon nevim si rady testy mam prej v poradku podle pani doktorky, a ted sem skusila vysadit euthyrox na 14 dni sama od sebe a je mi dobre mam to s moji doktorkou resit anebo mam cekat delsi dobu co to se mnou udela lecim se od roku 2004pribrala sem kolem deseti kil tak nevim jak dal
anebo mam zmenit lekare dekuji za odpoved a vas čas preji boži požehnani Dana . Úsměv

Autor: dana.tobolkova (---.jemnice.cz)
Datum: 16 February, 2011 20:36

Dana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky lečim se ze zniženou funkci štitne žlazy
> po zanetu štitne žlazy a beru euthyrox 75 ale
> posledni dobu se citim mizerne mam pomale reakce
> nabiram a sem zavodnena citim se jak nafoukly
> balon nevim si rady testy mam prej v poradku podle
> pani doktorky, a ted sem skusila vysadit euthyrox
> na 14 dni sama od sebe a je mi dobre mam to s
> moji doktorkou resit anebo mam cekat delsi dobu
> co to se mnou udela lecim se od roku 2004pribrala
> sem kolem deseti kil tak nevim jak dal
> anebo mam zmenit lekare dekuji za odpoved a vas
> čas preji boži požehnani Dana .

Úsměv

Autor: jitka (---.endeer.cz)
Datum: 4 March, 2011 20:30

dobrý večer.pred rokem a pul mi byla zjistena snizena funkce stitne zlazy.od te doby beru Euthorox 75 a od te doby neustale pribiram na vaze.behem teto doby jsem pribrala 15kg.jsem z toho zoufala.Sportuji,drzim dietu a vaha se dolu vubec nehne.poradite mi??dekuji

Autor: Ivana Grulichová (---.tjcomputers.cz)
Datum: 28 March, 2011 12:19

Dobrý den, prosím o informaci, jak zlepšit fukci štítné žlázy, čeho se vyvarovat. Beru hormony Letrox 175 každý den ráno.
Děkuji
Ivana

Autor: Janicta (---.client.rionet.cz)
Datum: 29 April, 2011 06:45

Dobrý den,
prosím o radu.Lékařka mi zjistila autoimunní onemocnění štítné žlázy.Hodnoty laboratorního vyšetření:ANTI TPO-200,9....T4-97,4....TSH-3,7....PROSTÁ STRUMA...Nemám potuchy co toto onemocnění obnáší.Jak tu tak pročítám došlé dotazy,tak se při tomto onemocnění přibývá na váze,vypadávají vlasy,nebezpečí rakoviny....zkrátka nic potěšujícího.Léky,co tu pročítám se stále opakují,ale já dostala lék-THYREOTOM-1xdenně.O tomto léku se tu nikdo nezmiňuje.Tak by mne zajímalo čeho se mám obávat a čeho bych se hlavně měla vyvarovat.Lékařka mi k tomuto jen řekla,že v dnešní době to není nic vzácného a prý nic závažného....Ve svém věku 56 let jsem si již prodělala pár operací,snad mne nečeká ještě velký problém s tímto onemocněním?Prosím o trochu vysvětlení co mne čeká...děkuji a hezký den...Jana. Úsměv (Prosím,zda by bylo možno odpovědět mi na mailovou adresu)

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:18 z 20

Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:

Smajlíky:   
Nápověda, tipy