Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...1011121314151617181920Následující
Aktuální stránka:19 z 20
Re: štítná žláza
Autor: Janicta (---.client.rionet.cz)
Datum: 29 April, 2011 06:46

Dobrý den,
prosím o radu.Lékařka mi zjistila autoimunní onemocnění štítné žlázy.Hodnoty laboratorního vyšetření:ANTI TPO-200,9....T4-97,4....TSH-3,7....PROSTÁ STRUMA...Nemám potuchy co toto onemocnění obnáší.Jak tu tak pročítám došlé dotazy,tak se při tomto onemocnění přibývá na váze,vypadávají vlasy,nebezpečí rakoviny....zkrátka nic potěšujícího.Léky,co tu pročítám se stále opakují,ale já dostala lék-THYREOTOM-1xdenně.O tomto léku se tu nikdo nezmiňuje.Tak by mne zajímalo čeho se mám obávat a čeho bych se hlavně měla vyvarovat.Lékařka mi k tomuto jen řekla,že v dnešní době to není nic vzácného a prý nic závažného....Ve svém věku 56 let jsem si již prodělala pár operací,snad mne nečeká ještě velký problém s tímto onemocněním?Prosím o trochu vysvětlení co mne čeká...děkuji a hezký den...Jana. Úsměv (Prosím,zda by bylo možno odpovědět mi na mailovou adresu)

štítná žláza
Autor: Birgit (---.o2isp.cz)
Datum: 22 May, 2011 12:43

Dobry den,

premyslim co by delalo kdybych nebrala uz lek euthyrox 75. jsem po operace a mam jeste pulku. Problem je ze mam pocit ze lek mi uplne menil, pribiram za 3 tydny 3 kg, naladu mam pod psa, boli mi zaludek je mi spatne atd. naprosto strasne. po operace jsem lek nebrala 3 tydny a byla jsem vysmata a dobra zadna velka unava atd. ale ted to zase zacina...

Co bych mela s tim delat? Lekar mi rika ze to musim brat, ale co by se stalo kdyz neberu?

Dekuji predem,
birgit

Autor: honza (Moderátor)
Datum: 22 May, 2011 13:19

Birgit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
>
> premyslim co by delalo kdybych nebrala uz lek
> euthyrox 75. jsem po operace a mam jeste pulku.
> Problem je ze mam pocit ze lek mi uplne menil,
> pribiram za 3 tydny 3 kg, naladu mam pod psa, boli
> mi zaludek je mi spatne atd. naprosto strasne. po
> operace jsem lek nebrala 3 tydny a byla jsem
> vysmata a dobra zadna velka unava atd. ale ted to
> zase zacina...
>
> Co bych mela s tim delat? Lekar mi rika ze to
> musim brat, ale co by se stalo kdyz neberu?
>
> Dekuji predem,
> birgit

Euthyrox není lék, který můžete jen tak vysadit - poraďte se se svým lékařem. Jestli přibíráte na váze, možná máte spíše malou dávku. Jestli Vám tento konkrétní lék nedělá dobře, můžete zkusit alternativní Letrox.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Autor: Vladimír (77.48.180.---)
Datum: 22 May, 2011 13:51

Na problémy se štítnou žlázou pomáhá léčivka Mochna bílá(Potentilla alba) v Rusku nazývaná lapčatka. Mochna upravuje funkci štítné žlázy ať už je snížená nebo zvýšená,rozpouští uzlovité útvary ve žláze,řeší stavy tyreotoxikózy,exophtalmus.Má také diuretický efekt,působí příznivě na zažívací trakt,naCNS,játra,při žloutence,revmatismu,úplavici,umí odstraňovat volné radikály z těla.
Příprava čaje je trochu složitější. 5-7 gramů drceného kořene zalijeme 250 ml vody
a vaříme na mírném ohni 15 minut.Necháme stát 2 hodiny,scedíme a dolejeme vařící
vodou do původního objemu.Užíváme 1 lžíci 3x denně před jídlem po dobu 4 až 6 týdnů.
Kůru provádíme pouze 4x ročně. Čaj uchováváme v lednici. bylinář Vladimír z Litovle

Autor: Eli (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 6 August, 2011 12:12

Dobrý den,
mám dotaz ohledne štítné žlázy.Od března se léčím, měla jsem arytmii srdce a příčinou je zvýšená činnost štítné žlázy.
Na poslední kontrole mi byl snížen thyrozol 10 na půl tablety denně.
Lékař, který mě léčí ve zpráve píše"
bez alt.celkového stavu,AS klidná, nyní paplačně pravidelná, bez klin. známek poruchy fce, paplačně nodozní struma, klinicky bez progrese, bez známek mechanického syndromu.Nyní na terapii lab. sublkinická hypofunkce. klinicky bez manifestních známek poruchy fce".
Mám dále brát půl tbl. Thyr. denně.Pan doktor mi přestože se štítná i ostatní zklidnilo navrhl operaci,na dotaz proč odpověděl, že jsem ještě mladá na to abych brala do konce života tento lék, který prý je dost agresivní.Je mi 65 let a nikdy jsem léky nebrala, léčím se spíše bylinami a energií.
Operaci jsem odmítla s tím, že štítná se klidní a po operaci bych stejně musela brát hormon, který nahradí hormon štítné žlázy.
Věřím, pokud se žláza zklidní úplně, že brát lék už nebudu muset.
Jaký je váš názor na operaci, kterou nepovažuji za důležitou díky zlepšující se funkci št. žlázy.
Dá se tento stav léčit nějakým homeopat, prostředkem?
Děkuji moc za odpověď. Eli

Autor: Petra (---.starnet.cz)
Datum: 16 September, 2011 12:22

DObrý den,

chtěla jsem se zeptat, jsem po porodu 2 dětí (5 a 2 roky). Poslední dobou se cítím velmi unavená, probouzím se s tlukotem srdce a bolestí hlavy. Pak doktor mi udělal testy a řekl, že mám hraniční hodnoty štítné žlázy. Žádné léky nenapsal a ani nic nedoporučil. Jsem mírně v rozpacích jelikož mi opravdu není dobře. Prosím o radu.
Děkuji Petra

Autor: Allicr (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 2 October, 2011 15:46

ahoj mám prozbu dostal jsem bylinku z ruska nazev je Petipal nebo Pjetipal jaký je praví český název ?? moc děkuji :-)

Autor: VK (---.cpp.cz)
Datum: 30 November, 2011 12:49

Karbinec Evropský - Existují kapky i čaj a funguje to

Autor: ANGELIKA DANIELOVA (---.eurotel.cz)
Datum: 25 December, 2011 20:38

Dobry večer jemi 40 let .chtěla byh se vas zeptat ,mam takovy problemmoody smiley??jsem po operaci štitne žlazy,celou měji odebrali ale tet poslednich pul roku cejtim bolesti v krku a dost neprijemne bolesti špatně semi polika a furt mam sucho v puse ,cejtim v krku jako gdybich tam měla vkrku měco jako knedlik a překaži mito v krku ,co bih měla udělat mužete mi odepsat na muj emeil , Láska v očích Úsměv
s pozdravem vam předem děkuji a čekam na brzkou odpovět děkuji DANIELOVA Palec vzhůru

Autor: honza (Moderátor)
Datum: 26 December, 2011 22:45

ANGELIKA DANIELOVA napsal(a):
> > Dobry večer jemi 40 let .chtěla byh se vas
> zeptat ,mam takovy problem??jsem po operaci
> štitne žlazy,celou měji odebrali ale tet
> poslednich pul roku cejtim bolesti v krku a dost
> neprijemne bolesti špatně semi polika a furt
> mam sucho v puse

Dobrý večer, víte, jestli máte po operaci, to by bylo nejlepší nejdřív se nechat znovu vyšetřit u lékaře, na endokrinologii nabo na ORL nebo u obou, co by V8m našli ... Úsměv

Hezky Nový rok!

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Autor: Luba (---.cz)
Datum: 22 February, 2012 20:25

Dobrý den,
chci se zeptat,jestli máte, nebo někoho neznáte,kdo má stejný problém jako já. Jsem už několik let po operaci štítné žlázy. Beru Thyreotox 1 denně a nedaří se mi otěhotnět. Je možné,aby to bylo spojené s tím, že by třeba nebyla vyvážená dávka prášků na 100% ? Budu ráda za jakékoliv informace... Otazníky

Autor: Luba (---.cz)
Datum: 22 February, 2012 20:29

Dobrý den,
chci se zeptat,jestli máte, nebo někoho neznáte,kdo má stejný problém jako já. Jsem už několik let po operaci štítné žlázy. Beru Thyreotox 1 denně a nedaří se mi otěhotnět. Je možné,aby to bylo spojené s tím, že by třeba nebyla vyvážená dávka prášků na 100% ? Budu ráda za jakékoliv informace... Otazníky

Autor: Lidka (213.151.77.---)
Datum: 8 March, 2012 22:28

Dobrý den,hyperthyreosu štítné žlázy,beru thyrozol5 1-0-0 střídavě 1/2-0-0 a vasocardin 1/2-0-1 TSH 1.19 laboratorní výsledky zde zvýšené ft4, negativita všech protilátek,vč.TRAK Nezvětšenáthyreoidea neostrých kontur,celkový objem 14,9ml, hypoechogenní struktury bez ložiskových změn. Uzliny v oblasti kývačlů nezvětšeny.Vyšetření ultrasonografické thyreoidey.Prosím o radu, zda mohu k těmto lékům užívat bylinný čaj jmelí nat- herba visci albi.moc děkuji za radu

štítná žláza po porodu
Autor: Andrea (---.eurotel.cz)
Datum: 12 April, 2012 16:02

Dobrý den, jsem 4 měsíce po porodu, při náhodných krevních testech u pr.lékaře mi zjistli z výsledků sníženou funkci štítné žlázy. Nikdy jsem s ní problémy neměla a problémy žádné nemám, navíc jsem četla že se mi vrací imunita z období těhotenství a někdy to může š.ž. atakovat ale vše by se mělo vrátit samo do 1 roka po porodu do normálu. Jsem objednána na endokrinologii pokud bude při vyšetření sonem vše v pořádku nemusím zahájit léčbu léky? a vyčkat zda se to samo upraví?děkuji za Váš názor.

štítná žláza po porodu
Autor: Andrea (---.eurotel.cz)
Datum: 12 April, 2012 16:02

Dobrý den, jsem 4 měsíce po porodu, při náhodných krevních testech u pr.lékaře mi zjistli z výsledků sníženou funkci štítné žlázy. Nikdy jsem s ní problémy neměla a problémy žádné nemám, navíc jsem četla že se mi vrací imunita z období těhotenství a někdy to může š.ž. atakovat ale vše by se mělo vrátit samo do 1 roka po porodu do normálu. Jsem objednána na endokrinologii pokud bude při vyšetření sonem vše v pořádku nemusím zahájit léčbu léky? a vyčkat zda se to samo upraví?děkuji za Váš názor.

Autor: Dana (---.tmcz.cz)
Datum: 28 May, 2012 15:14

Zkuste autopatii=forma homeopatie pan Čehovský. Najdete na internetu. Mají prezentované úspěšná vyléčení. Zdravím
Úsměv

Datum: 28 May, 2012 15:15

Zkuste autopatii=forma homeopatie pan Čehovský. Najdete na internetu. Mají prezentované úspěšná vyléčení. Zdravím
Úsměv

Datum: 28 May, 2012 15:15

Úsměv

Autor: HankaOL (---.client.rionet.cz)
Datum: 14 July, 2012 08:44

Dobrý den,
před asi 20ti lety mi byla odstraněna (téměř proti mé vůli) celá štítná žláza - údajně pro uzlíky s rakovinovými buňkami, které zjistili po punkci, kterou mi udělali proto,že jsem měla zvětšenou štítnou žlázu. Jiné problémy jsem neměla, bylo to vyšetření na základě vstupní prohlídky při nástupu do zaměstnání. Po následné radioléčbě radiojódem mi byl nasazen Euthyrox a bylo mi řečeno, že dávky hormonu jsou navýšené oproti mormální produkci hormonu štítnou žlázou, aby žláza sama neměla "potřebu" dorůstat. Dnes jsem tedy na Euthyroxu (112 jednotek 1x denně).
A teď k tomu, co mě trápí -
mívám - a v poslední době čím dál častěji- depresivní stavy. Jedna moje známá (zdravotnice) mi řekla, že to je průvodní jev toho, že mi byla odstraněna štítná žláza. Zajímalo by mě, jestli to způsobuje ten samotný fakt odstranění (jestli třeba žláza neprodukuje jiné látky, ktré mi teď chybí), nebo zvýšené množství hormonů, které mě nutí užívat. Zvláštní je, že ty hrozné depresivní stavy se objevují vždycky ráno těsně po probuzení, kdy mám asi nejmíň hormonů v krvi - bere se ráno. Neřešilo by to rozdělení dávky na 2 části a braní ráno a večer? Normálně fungující žláza přece dodává tělu hormony průběžně po celý den!
Také bych chtěla vědět jednu věc - začala jsem se zajímat o pránickou výživu - jde o nepřijímání tuhé a tekuté stravy, ale o výživu vesmírnou pránou - viz. třeba Henri Monfort atd. Co v takovém případě s hormony? Užívat dál? snížit dávkování?
Omlouvám se za obsáhlost dotazu, ale chtěla jsem objasnit celou problematiku.
Hanka

Autor: Minika GE (---.68.broadband.iol.cz)
Datum: 10 August, 2012 18:36

Vladimír napsal(a):
> Na problémy se štítnou žlázou pomáhá léčivka
> Mochna bílá(Potentilla alba) v Rusku nazývaná
> lapčatka. Mochna upravuje funkci štítné žlázy ať
> už je snížená nebo zvýšená,rozpouští uzlovité
> útvary ve žláze,řeší stavy
> tyreotoxikózy,exophtalmus.Má také diuretický
> efekt,působí příznivě na zažívací
> trakt,naCNS,játra,při
> žloutence,revmatismu,úplavici,umí odstraňovat