Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  Předchozí1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:4 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: Nina (---.dialup.iol.cz)
Datum: 7 February, 2006 18:50

Dobrý den, mám sní?enou funkci ?títné ?lázy TSH = 7,01, stále se bráním hormonální léčbě, existuje cokoli jiného..myslím třeba bylinky, dieta...atd, čím bych mohla dostat ?títnou ?lázu zase do normálu? Jsem skoro 3 roky po porodu, je mo?né, ?e to s tím nějak souvisí, poradte mi prosím, dekuji

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 14 February, 2006 15:10

mojmír ?tancl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> Chtěl bych se zeptat jestli se mů?e kombinovat
> letrox 50 s jínými léky jako např s prá?ky na
> spaní- stilnox nebo léky na zánět, léky od
> bolesti- ibalgin
> Děkuji

Milý Mojmíre,
s kombinací Letroxu s vět?inou léků by neměl být ?ádný problém, ty, o kterých pí?ete, s ním u?ívat mů?ete. Ka?dopádně na konkrétní kombinaci léků se mů?ete zeptat lékaře, který Vám Letrox předepsal.
Určitá opatření by vy?adovalo u?ívání cholestyraminu, fenytoinu, dikumarolu, salicylátů (např. Acylpyrin), furosemidu (Furon...), klofibrátu a také léků proti cukrovce, při u?ívání léků proti krevní srá?livosti by bylo nutné častěji kontrolovat parametry krevní srá?livosti.

Přeju hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Marcela (---.customer.vol.cz)
Datum: 14 February, 2006 17:03

Dobrý den, na ultrazvuku mi byl zji?těn drobný cystický uzel 6x6x5mm, mám pocit tlaku na krk, hor?í polykání i dýchání. Problémy začali před měsícem. Bolí mě na hrudi, bolí mě čelisti a? k u?ím. Nyní mi zfialověli dásně pod spodníma zubama, horní patro mám jak "struhadlo". Divně mi tluče srdce, přes den jsem unavená, v noci nemohu spát. Bolí mě v?echny svaly, někdy mi v nich i ?kube. Ted se objevila horkost uvnitř těla, jako by se ve mě vařila krev. Hučí mi v u?ích a chraptím, pálí mě oči. Zvět?uje se mi krk, dělá se mi takový to "vole", struma. Čekám na výsledky krve jakou mám funkci ?títné ?lázy. Chci se zeptat jestli v?echny tyhle příznaky souvisí se ?títnou ?lázou? Ka?dým dnem je mi hůř a hůř, v?dycky se vyskytne něco nového. Testy IgE mám 300, co? je prý potvrzená alergie, CRP 33, to je prý nějaký malý zánět. Rentgen plic v pořádku, EKG v pořádku.UZ krku v normě, a? na ten uzel. Jak se projevuje rakovina? Hrozně se bojím. Děkuji za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Martina (---.117.broadband.iol.cz)
Datum: 16 February, 2006 14:06

Dobrý den, mám dceru 14 let. Na základě vy?etření krve byla u ní zji?těna zvý?ená činnost ?títné ?lázy. Ji? skoro měsíc bere léky. Stavy a pocity úzkosti provází ?patné a povrchní dýchání, tlak a někdy bolest za hrudní kostí. Po poradě s lékařem jsem byla uji?těna, ?e tyto příznaky souvisí s zvý?enou činností ?títné ?lázy.Zda má někdo takové zku?enosti s těmito příznaky, prosím napi?tě! Jak dlouho budou trvat potí?e? Jestli mů?e být sportovat? adt ... Děkuji za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Magda (---.195.broadband5.iol.cz)
Datum: 16 February, 2006 16:14

Martina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, mám dceru 14 let. Na základě vy?etření
> krve byla u ní zji?těna zvý?ená činnost ?títné
> ?lázy. Ji? skoro měsíc bere léky. Stavy a pocity
> úzkosti provází ?patné a povrchní dýchání, tlak a
> někdy bolest za hrudní kostí. Po poradě s lékařem
> jsem byla uji?těna, ?e tyto příznaky souvisí s
> zvý?enou činností ?títné ?lázy.Zda má někdo takové
> zku?enosti s těmito příznaky, prosím napi?tě! Jak
> dlouho budou trvat potí?e? Jestli mů?e být
> sportovat? adt ... Děkuji za odpověď.

Ahoj Martino,
tyhle příznaky jsem také za?ila. Lékař mi nařídil 1/4 roku být v klidu bez zátě?e (nesměla jsem se vystavovat stresu, neměla jsem dělat ani zkou?ky na vysoké ?kole). Nějakou dobu trvá, ne? se hormony dostanou zpět na normální hladiny, potom se upraví i potí?e.

Magda

Re: ?títná ?láza
Autor: Helena (193.84.33.---)
Datum: 21 February, 2006 13:20

Dobrý den!
Chtěla bych se zeptala co znamená, ?e ?títná ?láza je eufunkční?Děkuju za odpověd´

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 21 February, 2006 20:36

Helena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den!
> Chtěla bych se zeptala co znamená, ?e ?títná ?láza
> je eufunkční?Děkuju za odpověd´

Kdy? je nějaký orgán eufunkční, znamená to, ?e pracuje správně, normálně. Předpona eu- označuje normálnost, řecky eu znamená dobře či správně Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Helena (193.84.33.---)
Datum: 22 February, 2006 13:23

Díky!Ale znamená to, ?e funguje dobře sama od sebe?Nebo jenom proto, ?e beru Euthyrox?Mám chronický zánět.Já vím-je to asi docela přihlouplá otázka!

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 27 February, 2006 19:10

Helena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky!Ale znamená to, ?e funguje dobře sama od
> sebe?Nebo jenom proto, ?e beru Euthyrox?Mám
> chronický zánět.Já vím-je to asi docela přihlouplá
> otázka!

V tomto případě to znamená, ?e eufunkční je ?? díky u?ívání Euthyroxu Mrknutí - s úsměvem Chronický zánět mů?e postupně přirozenou funkci sní?it (nevratně), léky ji v?ak lze dobře upravit na normální hodnoty - tak?e je eufunkce zpět (eufunkce označuje normální laboratorní nález v krvi při vy?etření) Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Iveta (---.knetint.cz)
Datum: 4 March, 2006 20:32

Dobrý den,taky bych moc ráda poprosila o radu.V srpnu 2005 jsem prodělala operaci ?títné ?lázy,kde mi byla celá vyoperována.Dg.Hashimota...Od operace je v?e celkem v pořádku,jediné, co mě dost trápí, je to, ?e nemů?u zhubnout.Jsem také docela unavená,ale to spí?e přikláním zaměstnání,jsem po?t.doručovatelka.Pohybu mám taky dost,tak?e o pohybu to není.Jím celkem málo.U?ívám Euthyrox 150mg,ka?dý den.Budu moc ráda, kdy? mi poradíte,jak zhubnout, opravdu mě to moc trápí.Je mo?né,abych měla pomalý metabolismus,je nějaká mo?nost,jak ho "rozjet"???? Křik, pláč

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 5 March, 2006 21:26

Nina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, mám sní?enou funkci ?títné ?lázy TSH =
> 7,01, stále se bráním hormonální léčbě, existuje
> cokoli jiného..myslím třeba bylinky, dieta...atd,
> čím bych mohla dostat ?títnou ?lázu zase do
> normálu? Jsem skoro 3 roky po porodu, je mo?né, ?e
> to s tím nějak souvisí, poradte mi prosím, dekuji

Milá Nino,
pomoci Vám mů?e bylinná směs "?títná ?láza" firmy Janča, Jukl. Pro dal?í konzultaci zavolejte je?tě prosím kamarádce bylinářce Mirce (tel. tel. 271961813, volejte v pracovní dny mezi 21.00 - 22.00 hod večer), takto po internetu by to bylo moc slo?ité.

Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 6 March, 2006 21:53

Naďa Burdová napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou
> zkuąenost jako já.
> Jsem po operaci ąítné ľlázy ( před 2 měsíci mi
> byla celá odstraněna ).
> Hned po operaci mi zůstal výrazný otok nad
> operační ránou ( ven i dovnitř ).
> Vzhledem k tomu, ľe jsem astmatik, tak mám nyní
> výrazné problémy s dýcháním.
> Brala jsem antibiotika, masti na otoky a teď
> naposledy Wobenzym po dobu tří týdnů, ale otok
> zůstává stále stejný.
> Navíc jsem neuvěřitelně spavá ( spím tak 12 hodin
> denně ) a přibývám na váze.
> Pokud má někdo podobnou zkuąenost a povedlo se to
> spravit, uvítám radu.
> Předem děkuji za zprávu.

Milá Naďo,
Va?e potí?e bude muset ře?it lékař. Okolí operační rány si mů?ete mazat měsíčkovým olejem (firma Dědek kořenář).
Hodně zdraví Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 10 March, 2006 10:39

Marcela napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, na ultrazvuku mi byl zji?těn drobný
> cystický uzel 6x6x5mm, mám pocit tlaku na krk,
> hor?í polykání i dýchání. Problémy začali před
> měsícem. Bolí mě na hrudi, bolí mě čelisti a? k
> u?ím. Nyní mi zfialověli dásně pod spodníma
> zubama, horní patro mám jak "struhadlo". Divně mi
> tluče srdce, přes den jsem unavená, v noci nemohu
> spát. Bolí mě v?echny svaly, někdy mi v nich i
> ?kube. Ted se objevila horkost uvnitř těla, jako
> by se ve mě vařila krev. Hučí mi v u?ích a
> chraptím, pálí mě oči. Zvět?uje se mi krk, dělá se
> mi takový to "vole", struma. Čekám na výsledky
> krve jakou mám funkci ?títné ?lázy. Chci se zeptat
> jestli v?echny tyhle příznaky souvisí se ?títnou
> ?lázou? Ka?dým dnem je mi hůř a hůř, v?dycky se
> vyskytne něco nového. Testy IgE mám 300, co? je
> prý potvrzená alergie, CRP 33, to je prý nějaký
> malý zánět. Rentgen plic v pořádku, EKG v
> pořádku.UZ krku v normě, a? na ten uzel. Jak se
> projevuje rakovina? Hrozně se bojím. Děkuji za
> odpověď.

Milá Marcelo, díky za dotaz, pro konzultaci volejte prosím kamarádce bylinářce Mirce (tel. tel. 271961813, volejte v pracovní dny mezi 21.00 - 22.00 hod večer), bude třeba ohledně zdraví probrat více otázek, takto po internetu by to bylo moc slo?ité Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: lenik (---.applet.cz)
Datum: 15 March, 2006 11:17

lenik

dobrý den, léčím se na poruchu ?títné ?lázy(nevím, která to je, ubývaa jsem na váze), teď mi byl a doporučena operace,ale tror?ku se ji bojím, po dobu co se léčím,co? je asi 7 měsíců se mi hodně zhor?il zrak o 1.5 dioptrie, ale doktorka mi řekla, ?e neví, zda se mi zrak po operací zlep?í, nemáte s tím někdo zku?enost, zda je to normální, aby se mi tak hor?il zrak, pokud se to toti? nezlep?í, tak budu mít asi pěkné popelníky Smutek

Děkuji

Lenka

zvý?ený krevní tlak a pulz
Autor: Martin Klesal (---.vslesy.cz)
Datum: 15 March, 2006 17:35

Dobrý den,
měl bych na Vás dotaz ohledně zvý?eného pulzu a tlaku.Je mi 35 let asi od 25 let se potýkám s potí?emi vy??ího krevního tlaku a v poslední době pulzu.Je?tě do května loňského roku jsem byl zcela zdráv,sportoval jsem,ale přesto jsem měl zvý?ený krevní tlak bez tablet cca 160/105 a po korigování 1 tabletou cintu a 1/2 tabletou loristy se pohyboval okolo 130/85.Pols jsem měl 80tep/min i kdy? občas na chvély vyskočil vý?e.V lonskem roce mi byl odstraněn nádor na varleti a byl jsem přeléčen 2 dávkami chemoterapie a absolvoval jsem náročnou operaci břicha.Od té doby mám opět problémy s tlakem ktery koriguji 3 prá?ky a problém s pulzem ktery je i 105/min.Musím podotknout,?e u mne proběhla ve?kerá vy?eření ohledně srdce,krve ....a jsem zdráv ve v?ech směrech. Domnívám se,?e u ne není příčina tlaku ve fizickém problému ale je to v psychice.Mám nebo měl jsem problémy uzkostných stavu,bu?ení srdcedeprese.
Ale nač se chci zeptat.Hledám bylinku.která by mne pomohla korigovat pulz a třeba i tlak tak abych mohl odbourat u?ínané prá?ky na tlak.
Děkuji M.Klesal, Pardubice

Re: ?títná ?láza
Autor: Janina (---.247.broadband.iol.cz)
Datum: 21 March, 2006 16:04

Zdravím,
byla mi zji?těna zvý?ená funkce ?títné ?lázy. Doktor mi předepsal prá?ky thyrozol 10, které mám u?ívat 3 krát denně.
Je to příprava na operaci. Chci se zeptat jestli mi to mů?ou prá?ky srovna a na operaci bych jít nemusela a nebo v opačném případě, proč beru prá?ky, kdy? stejně na operaci půjdu.
A z čeho mám největ?í strach, je to z prá?ků přiberu. Mů?ete mi k tomu něco napsat?
Děkuii Janina

Re: ?títná ?láza
Autor: tomaash (---.netbone.cz)
Datum: 22 March, 2006 00:14

nikde... Mrknutí - s úsměvem

Re: ?títná ?láza
Autor: tomaash (---.netbone.cz)
Datum: 22 March, 2006 00:44

čau Janino
já jsem podstoupil operaci ?títné ?lázy loni v květnu (úplné odstranění), tak?e mám osobní zku?enost. Ty prá?ky jsou hormony, které ti zklidní ?lázu, aby po operaci tělo neza?ilo takový ?ok. Jinak operce se neboj. Já jsem byl v OL -.prostředí hrůza, ale lékaři opravdové kapacity. 5 hodin po operci u? jsem večeřel (ochucený tvaroh se suchým rohlíkem Zdě?ení ) a mluvit jsem mohl u? po probrání. Já jsem asi půl roku po operaci přibral, ale je to pouze reakce na přísun hormonů. Dá se to v shodit standartními způsoby - tím nemyslím liposukci!, ale pohyb a dietu. Kdybys chtěla podrobnosti tak mejlni. Nejsem doktor, ale pamatuji se jak mi bylo, tak?e se rád podělím Mrknutí - s úsměvem

Re: ?títná ?láza
Autor: Tereza D. (---.207.broadband4.iol.cz)
Datum: 29 March, 2006 16:52

dobry den
chtela jsem se zeptat,mam problem se stitnou zlazou (beru jodid a euthyrox 50)chtela bych obcas zajit do solaria,je to mozny???ma lekarka mi jen opovedela ze krasa neni dulezita ale jestli to vadi stitne zlaze mi nerekla.tak bych se chtela zeptat vas jestli muzu navstevovat solarium.dekuji za odpoved

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 30 March, 2006 17:23

Tereza D. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobry den
> chtela jsem se zeptat,mam problem se stitnou
> zlazou (beru jodid a euthyrox 50)chtela bych obcas
> zajit do solaria,je to mozny???ma lekarka mi jen
> opovedela ze krasa neni dulezita ale jestli to
> vadi stitne zlaze mi nerekla.tak bych se chtela
> zeptat vas jestli muzu navstevovat solarium.dekuji
> za odpoved

Milá Terezko, na léky, které u?íváte, nemá solárko ?ádný vliv. Léky Vám nahrazují normální funkci ?títné ?lázy, je to se solárkem pro Vás tedy stejné jako byste byla úplně zdravá Mrknutí - s úsměvem

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Jdi na stránku:  Předchozí1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:4 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy