Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112...PosledníNásledující
Aktuální stránka:7 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: Peta (---.home.nbox.cz)
Datum: 24 September, 2006 21:02

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám sní?enou činnost ?? TSH 7,377,asi pře 14ti dny jsem začala brát Euthyrox50 1krát denně. U? dlouhou dobu se musím hlídat v jídle, jakmile sním snídani, oděd a večeři, přiberu atak se hlídám a jím míň, abych si váhu udr?ela. ¨Na endokrinologii mi doktorka řela, ?e pokud nezačnu brát ty prá?ky, přiberu. Zdá se mi, ?e musím jíst míň a míň, nepotřebovala bych zvý?it dávku Euthyroxu, aby se mi zrychlil metabolismus?Cvičím ka?dý den. Mám z toho deprese:-(Prosím poraďte mi!Je mi 20let, měřím 160cm a vá?ím 46-7kg) Peta

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 25 September, 2006 20:29

Peta napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám sní?enou
> činnost ?? TSH 7,377,asi pře 14ti dny jsem začala
> brát Euthyrox50 1krát denně. U? dlouhou dobu se
> musím hlídat v jídle, jakmile sním snídani, oděd a
> večeři, přiberu atak se hlídám a jím míň, abych si
> váhu udr?ela. ¨Na endokrinologii mi doktorka řela,
> ?e pokud nezačnu brát ty prá?ky, přiberu. Zdá se
> mi, ?e musím jíst míň a míň, nepotřebovala bych
> zvý?it dávku Euthyroxu, aby se mi zrychlil
> metabolismus?Cvičím ka?dý den. Mám z toho
> deprese:-(Prosím poraďte mi!Je mi 20let, měřím
> 160cm a vá?ím 46-7kg) Peta

Milá Pe?o,
Euthyrox u?ívejte podle toho, jak Vám jej naordinuje lékařka na endokrinologii. Tento lék se u?ívá podle krevních testů, není mo?né jeho dávkování svévolně upravovat, ani podle váhy, to by Vám způsobilo jen komplikace a zdravotní rizika!
Jistě je třeba se hlídat v jídle, podle toho co pí?ete, v?ak máte váhu spí?e nedostatečnou. Dopřejte si tedy klidně jídla více. Zvlá??, kdy? jste začala u?ívat Euthyrox, mů?ete klidně přibrat a jídlo se na Va?í váze tak brzo neprojeví Úsměv Správnou hmotnost si pohlídáte podle indexu BMI (Body Mass Index - spočítejte si jej třeba tady).
Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Pe?a (---.home.nbox.cz)
Datum: 25 September, 2006 20:34

myslela jsme určitě po poradě s doktorkou:-)No, snad se to zlep?í..jsu z toho docela nezvózní..Jaké má ethyrox účinky co se týká váhy?(tloustnutí, hubnutí), jak to je?Děkuji za odpověď

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 26 September, 2006 21:49

Pe?a napsal(a):
-------------------------------------------------------
> myslela jsme určitě po poradě s doktorkou:-)No,
> snad se to zlep?í..jsu z toho docela
> nezvózní..Jaké má ethyrox účinky co se týká
> váhy?(tloustnutí, hubnutí), jak to je?Děkuji za
> odpověď

Euthyrox je přípravek, který se pou?ívá k náhradě přirozených hormonů ?títné ?lázy - k náhradě thyroxinu. Při nedostatku thyroxinu dochází k přibývání na váze, nejspí? proto jste při nedostatečné funkci ?títné ?lázy snadno přibrala. Naopak při nadbytku dochází k poklesu hmotnosti. Chce to nějaký čas, ne? se účinek léků projeví, vydr?te Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Veronika (---.home.nbox.cz)
Datum: 28 September, 2006 20:48

Prosím poraďte mi, začala jsem se léčit se ?títnou ?lázou. U? několik let trpím na zácpu a pořád se musím hlídat v jídle, zdá se mi, ?e přibírám i z vody..Jsem z toho ne??astná..bez projímadla nemů?u jít na zácho, nejde to, je mi tě?ko, jsem nafouklá,trpím stra?nýma depresama.Beru Euthyrox50.NA zácpu trpím aspoň 5 let, chodím na různá vy?etření, ale pořád se to v?echno oddaluje.Pořád se hlídám v jídle, Poslední dobou jesm stra?ně nafouklá, nemám náladu, cítím se stra?ně,Chci se cítit dobře, ale..:-(Jsem zoufalá,prosím, poraďte mi!Jen mi neraďte psychologa, ten vás cpe jen antidepresivama.Děkuji Veronika Smutek

Re: ?títná ?láza
Autor: dana (---.hlucin.net)
Datum: 29 September, 2006 19:16

Dobrý den, taky mám hyperfunkci, taky mě v?echno svědělo po karbimazolu. Teď beru propycil, taky mě v?e svědí, ale není to tak ?tra?né, jako u karbimazolu, dá se to snést.Mám stále oteklé kotníky, , hrozně se potím.Zajímalo by mě, jestli jsou u hyperfunkce nějaké omezení ve stravování, třeba jestli se mů?ou ryby atd. Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: Hana ?irmarová (---.169.broadband5.iol.cz)
Datum: 30 September, 2006 05:54

Ahoj Jano,

přečetla jsem si Vá? dotaz na problémy s Letroxem. Jsem na tom stejně jako Vy a také u? mě nebaví přihlí?et, jak neustále a pomaloučku přibírám. Kdy? jsem o tom řekla lékaři, odpověděl mi, a? jsem ráda, ?e jsem před operací byla vlastně celý ?ivot nemocná.
Změnilo se něco u Vás? Na?la jste ře?ení?

Děkuji za odpověď
Hana ?. Ú?as, mrkám

Re: ?títná ?láza
Autor: Lenička (---.pecomp.cz)
Datum: 3 October, 2006 13:43

Mám diagnostikovanou poruchu ?títné ?lázy, beru Euthyrox 50 , dá se tato sní?ená funkce ovlivnit stravou? Prosím poraďte.

Menstruace
Autor: Terka (---.eurotel.cz)
Datum: 3 October, 2006 14:25

Dobry den mam problemi s menstruaci je nepravidelna a silně krvácim.Chodim s tim k doktorce beru na to prasky ale vubec nepomahaji nemohli by jste mi poradit co na to jestli existuje nejaky caj nebo nejake bylinky dekuji.Nashledanou

Re: Menstruace
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 3 October, 2006 19:19

Terka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den mam problemi s menstruaci je
> nepravidelna a silně krvácim.Chodim s tim k
> doktorce beru na to prasky ale vubec nepomahaji
> nemohli by jste mi poradit co na to jestli
> existuje nejaky caj nebo nejake bylinky
> dekuji.Nashledanou

Milá Terko, obra?te se prosím sem Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 3 October, 2006 19:24

Lenička napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám diagnostikovanou poruchu ?títné ?lázy, beru
> Euthyrox 50 , dá se tato sní?ená funkce ovlivnit
> stravou? Prosím poraďte.

Milá Lenko, měla byste přijímat stravu bohatou na jód, dejte pozor na nadměrnou konzumaci strumigenů, tedy látek, které mohou způsobovat sní?ení funkce ?títné ?lázy (např. zelí) Mrknutí - s úsměvem
Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Tereza (---.net.upc.cz)
Datum: 7 October, 2006 13:23

Milá Jano, pokud se cítíte unaveně, řekněte to lékaři!!!!Pokud máte pouze 100 letrox a to je?tě jen 5x týdně, tak je to opravdu dost málo...a nejspí?e Va?e ?títná ?láza hormonů produkovala více.Doktoři jsou v tomto ohledu sice vět?inou nesmlouvaví, ale ka?dý prostě potřebuje jiné dávkování!!!Mně je 16, ?títnou ?lázu také nemám, ale beru ka?dy den asi 230 T3(letrox) a pak je?tě 20mg T4, co? ej jiný hormon (li?í se v počtu navázaných jódů).Na?těstí mám matku lékařku, tak?e si hormony reguluji podle vlastní potřeby a nikdo mi do toho nemluví.Tak je to nejlep?í (mmch. tak jsem začínala na 100 letroxu :))

Re:
Autor: Terka (---.net.upc.cz)
Datum: 7 October, 2006 13:27

Stravou se to opravdu ovlivnit nedá :).A pokud bere? jen 50 euthyrox, tak to zas tak velká změna neni.Potřebuje to jen tzv. trochu doplnit. Nic se neděje, neděs se, tomá ka?dej druhej :).

Re: ?títná ?láza
Autor: jitka (---.humlak.cz)
Datum: 11 October, 2006 19:36

Otazníky [[bgcolor=yellow]bgcolor=orange]dobry dem mam znamou ktame a ta ma problemy ze stitnou zlazou stlousne az o 20kilo za 2 mesice doktor tvrdi ze ji nepomuze nic potrebovala bych kdyby ste mi prosim poradila naky bylinky ktery by ji pomohli.[/bgcolor][/bgcolor]

Re: ?títná ?láza
Autor: Daniela 22 (---.karneval.cz)
Datum: 24 October, 2006 11:05

Ahojky zhruba 2 roky trpím sní?enou funkcí ?títné ?lázy máme to v rodině tak?e to pro mě nebylo takové překvapení. Ze začátku jsme hubla ale bylo to i úmyslné moc jsem nejedla a měla stresy doma, pak mi při krevních testech zjistili tu sní?enou funkci a dali mi léky euthyrox 50 a pak po roce střídat s 75. Četla jsem tu různé články které mě docela vyděsily ohledně plodnosti a tloustnutí, já ?ádné problémy nepoci?uji jen snad jsem přibrala ale je to spí? jídlem a svaly tedy aspoň myslím dřív jsem opravdu málo jedla a moc nesportovala co? se změnilo. Chtěla bych se zeptat ohledně té plodnosti jestli to má opravdu takový vliv na ni a na váhu, můj doktor mi toho taky moc neřekne taky si tam připadám jak nějakej nepodstatnej případ. Díky Daniela, je?tě jen je mi 22let

Re: ?títná ?láza
Autor: Rudik (---.ji.cz)
Datum: 10 November, 2006 17:34

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat, mů?e mít vliv na zhor?ující se funkci ?títné ?lázy nervové vypětí (kamarádka si roze?la asi před 6 týdny, teď je stále unavená a na vy?etření jí zjistili ?e funkce ?títné ?lázy se jí sní?ila, věk 24 let, sní?enou funkcí ?títné ?lázy trpí u? alespoň 8 let)

Re: ?títná ?láza
Autor: lenka (---.netbox.cz)
Datum: 11 November, 2006 12:11

mam dotaz co se stane pokud leky nebudu brat nejak uz 2 roky nemam cas chodit na kontroly a leky nestiham brat maji se brat rano a pred jidlem a ja mozna nekdy jen obedvam nebo vecerim ,

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 12 November, 2006 19:18

lenka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mam dotaz co se stane pokud leky nebudu brat nejak
> uz 2 roky nemam cas chodit na kontroly a leky
> nestiham brat maji se brat rano a pred jidlem a ja
> mozna nekdy jen obedvam nebo vecerim ,

Milá Lenko,

zdraví budete mít v takovém stavu, jak o něj budete pečovat. Jde o Va?e zdraví! Mrknutí - s úsměvem Aspoň nějakou péči zaslou?í Úsměv

Bylo by dobré si uvědomit, ?e "nemam cas chodit na kontroly" bývá vět?inou spí? výmluva ne? důvod. A, jak se říká, "kdo nemá čas na zdraví, má čas na nemoc". Výběr je na Vás. Jestli jsem to dobře pochopil, u?íváte léky na hypothyreosu, pokud je u?ívat nebudete, zřejmě se u Vás tato nemoc rozvine s řadou komplikací.

Co se týká u?ívání léků, mají se u?ívat ráno - nalačno, nejde ani tak o to, ?e je to před jídle, kdy? potom nebudete jíst třeba celý den, nic se nestane.

"Leky nestiham brat", no to jsem je?tě nesly?el, jde tu o 1 polknutí, to jste tak zaměstnaná, ?e nemáte čas ani polknout v zájmu svého zdraví? Rotující smajlík, vyplazuje jazyk To asi ne, ?e? Úsměv



Přeji Vám hodně zdraví a lásky! S ve?kerou úctou

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Hanka (---.25.212.194.contactel.net)
Datum: 15 November, 2006 11:00

Ahojky, Je mi 36 let a před měsícem jsem si zjistila bulku na ?títné ?láze, vzhledem k tomu, ýe moje matka i babička jsou po operaci ?títné ?lázy, vydala jsem se k lékaři. Hormonální hladiny mám v pořádku, ale levý lalok obsahuje nějaký uzel a v pravém mám cystu. Udělali mi punkci, na?těstí tam nic není, ale zřejmě se do budoucna nevyhnu operaci. Začali jsem ale tím, ?e budu brát půlku nějakého hormonu, aby jsme té mé ?láze ulehčili. Pan doktor mi řekl, ?e ty problémy budu mít pořád. kromě ale té cysty ?ádné problémy nemám. Moji matce odstraněli půlku ?t. ?lázy a babičce před 40 leti strumu. Tenkrát to prý dělali při vědomí, aby neop?kodili hlasivky, ale ?ádný hormony babička nebrala, co? mi přijde divné, dnes je jí 83 let a běhá jak čamrda. Tak?e u mě jde o nějaké genetické zatí?ení. Mám ale strach. pokud mi nakonec tu ?títnou ?lázu veznou, ?e mi problémy začnou, a lavně u? budu muset po celý zbytek ?ivota brát léky.Co? mi přijde hrozné.Není jiné ře?ení?

Re: ?títná ?láza
Autor: Regina (---.orbisnet.cz)
Datum: 24 November, 2006 12:49

Dobrý den. Jednou jsem se chystala ven a v?imla jsem si na krku hrčky. Stra?ně jsem se vylekala a bojím se pořád. Byla jsem na pohotovosti, řekli, ?e to je asi ?títná ?láza, a poslali mě na podrobné vy?etření. jenom?e neměli v nemocnici čas, tak mě jenom kontrolovali tak a poslali k mému praktickému lékaři. Tam mi paní doktorka vzala krev a poslala a´t se objednám na endokrinologii. Na druhý den jsem volala na výsledek TSH a vy?el mi 84,81 přitom referenční hodnoty jsou 0,35-4,94. Zdá se mi to hrozně moc a stra?ně moc se bojím. nikdo mi není schopen říct, jestli tak vysoké to mů?e být. Na endokrinologii mě objednali a? na 6.12. jinak se mi zdá, ?e zatím ?ádné hrozné příznaky nemám, jen snad jsem trochu unavená. Je mi 30 a jsem půl roku po porodu. A chci je?tě dal?í dítě. Stra?ně se bojím, a nevím co mám dělat. Prosím o radu, na ty hodnoty Děkuji Regina

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112...PosledníNásledující
Aktuální stránka:7 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy