Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
Vše, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: menstruace
Autor: leeenicka (---.praha.tiscali.cz)
Datum: 25 April, 2008 21:03

Ahoj jmenuju se Lenka je mi 15 let mám pravidelnou menstruaci už přes dva roky , ale tenhle měsíc jsem menstruaci nedostala a mám strach , není něco špatně? S nikým jsem neměla styk , takže nevím čím to může být ,

Autor: Wendeta (---.zno.skynet.cz)
Datum: 5 June, 2008 16:12

Dobrý den mám otázku: Potřebovala bych, abych měla menstruaci o týden dřív, jde to nějaK vyvolat? Prosím o radu. Děkuji Wendeta

Re: bolestiva menstruace
Autor: tereza (---.217.broadband4.iol.cz)
Datum: 9 September, 2008 10:43

dobry den!!Prvni dny menstruace jsou pro me peklö hrozne krece v podbrisku,bolest ve spodni casti zad a hrozna unava!Doktorka me predepsala antikoncepci kterou beru 2 mesice a pote vynecham ze to pry bude lepsi ale zda se me to jeste horsi!!Prasky uz taky nezabyraji a po bylinkach zvracim!UZ fakt nevim co by mohlo pomoc!Predem dekuji za rada

Autor: honza (Moderátor)
Datum: 12 September, 2008 11:57

tereza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobry den!!Prvni dny menstruace jsou pro me peklö
> hrozne krece v podbrisku,bolest ve spodni casti
> zad a hrozna unava!Doktorka me predepsala
> antikoncepci kterou beru 2 mesice a pote vynecham
> ze to pry bude lepsi ale zda se me to jeste
> horsi!!Prasky uz taky nezabyraji a po bylinkach
> zvracim!UZ fakt nevim co by mohlo pomoc!Predem
> dekuji za rada

Milá Terezo, nevím, jaké bylinky Vám dělají zle, zkuste opatrně užívat směs bylinek, které tu na stránkách doporučujeme, dobré zkušenosti jsou i s pitím samotného nálevu z kontryhele, podle bolestí 1-2x denně po dobu menstruace. Zdraví

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Autor: Denča (---.blue4.cz)
Datum: 12 September, 2008 14:53

Dobrý den mám pár otázek strašně mě bolí břicho mám výtok a menstruaci jsem ještě nedostala co se semnou děje?

Autor: verca (---.b2.pop1.sp.sloane.cz)
Datum: 6 October, 2008 20:06

mo~u mít menstruaci kdy~ mam tYeba angínu???

Autor: Biba (---.197.broadband6.iol.cz)
Datum: 30 April, 2009 10:53

Dobry den,ja bych se chtela zeptat co mi pomuze,kdyz mam hrozne bolestivou Menstruaci Ibalgin,Brufen,teple na Brisko mi nic moc nepomahaji ja vubec nwm co mam delat je mi 14 tak opravdu nwim prosim pomizte mi je to dulezite !! Dekuji vam moc predem!! Křik, pláč Palec dolů Smutek

Autor: Máří (---.31.broadband11.iol.cz)
Datum: 13 July, 2009 16:14

Dobry den ,chtela sem se zeptat jake potravy pomahaji od bolesti pri menstruaci...vim o avokadu,ze taky pomaha ..ale jsou i dalsi ovoce nebo zelenina ktera pomaha? prosim odepiste dekuji.marie

Autor: honza (Moderátor)
Datum: 14 July, 2009 00:15

Biba napsal(a):
> Dobry den,ja bych se chtela zeptat co mi
> pomuze,kdyz mam hrozne bolestivou Menstruaci
> Ibalgin,Brufen,teple na Brisko mi nic moc
> nepomahaji ja vubec nwm co mam delat je mi 14 tak
> opravdu nwim prosim pomizte mi je to dulezite !!
> Dekuji vam moc predem!!

Máří napsal(a):
> Dobry den ,chtela sem se zeptat jake potravy
> pomahaji od bolesti pri menstruaci...vim o
> avokadu,ze taky pomaha ..ale jsou i dalsi ovoce
> nebo zelenina ktera pomaha? prosim odepiste
> dekuji.marie

Dobrý den, zkuste bylinky, které doporučujeme zde ve fóru.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Autor: Honzas (---.47.35.230.adsl.nextra.cz)
Datum: 25 July, 2009 08:28

Pokud po bylinkách zvracíte, není od věci použít tinkturu, nebo rozdrcené byliny vložit do kapslí. Ty jsou běžně ke koupi v lékárně.
Pro vyrovnání hladiny hormonů behem cyklu je velmi dobré užívat děhel čínsky(angelica synensis), pokud trpíte křečemi, přidat ploštičnk hroznatý(cimicifuga racemosa), který je rovněž velmi vhodný pro potíže spojené s přechodem.
Ještě se zmíním o drmku (vitex agnus). Ten je rovněž velmi vhodný, ovšem jeho plná účinnost se projeví až po měsíci užívání. Je třeba vědět, že se nesmí používat při těhotenství,laktaci a při užívání antipsychotik.

Autor: anče (---.progresnet.cz)
Datum: 31 July, 2009 12:15

Ahoj,četla jsem si vaše rady a vyzkoušela jsem je,jenomže mi nepomáhají.Je mi 14 let,menstruaci už mám třetím rokem,ale nyní se mé bolesti stupňují.Má první menstruace byla komplikovaná,musela jsem brát nějaké léky protože trvala 18 dní a při druhé jsem trpěla strašnými bolestmi v podbřišku.Gynekolog mé matky mi předepsal Surgam,ten mi pomáhal,jenže říkal,že není vhodné,abych ho užívala pravidelně,že je moc silný..Při dalších menstruacích se daly bolesti vydržet s kapkami proti bolesti,ale poslední tři měsíce jsou bolesti dost intenzivní a nepomáhají mi ani léky,které mi lékař doporučil..nevím,co mám dělat,první 4 dny každé menstruace se svíjím v křečích..co by jste mi doporučili??děkuji za odpověď.

Autor: Honzas (---.200.broadband5.iol.cz)
Datum: 4 August, 2009 07:49

Na akutní problémy zkuste akupresuru [terapie.az4u.info] Pokud nepomáhá Honzova kombinace (kontryhel+hluchavka+měsíček), zkuste brát drmek mnišský + děhel čínský.Musíte se smířit, že začne zabírat minimálně za měsíc. Někomu pomáhá i nálev z šanty kočičí. Rozhodně ale musíte začít cvičit ! Koukněte na internet, určitě najdete řadu cviků, které Vám uleví.
Ten Surgam je spíše na bolest, než aby něco léčil.

Autor: marika (---.4.14.vie.surfer.at)
Datum: 5 December, 2009 18:39

[size=10px][/size][bgcolor=red][/bgcolor]potrebuji poradit nosim jen anpony a mam strasne bolesti pod brisku je to mozne ze je to tima tanponama a co proti bolesti pomaha je to silena bolest prosim odepiste dekuji marika V pohodě

Autor: Anička (---.52.broadband10.iol.cz)
Datum: 5 October, 2012 11:25

mně pomáhá hlavně teplo a pozitivní nálada Úsměv

Datum: 5 October, 2012 11:30

Ahoj Mariko není to kvůli tamponům - ( ale zkus nosit vložky) je to ůplně normální a já vím jak hrozně to bolí - zkus si lehnout , uvařit si teplý čaj vlézt do peřiny a bolesti za chvilku přestanou Široký úsměv

Datum: 5 October, 2012 11:30

Ahoj Mariko není to kvůli tamponům - ( ale zkus nosit vložky) je to ůplně normální a já vím jak hrozně to bolí - zkus si lehnout , uvařit si teplý čaj vlézt do peřiny a bolesti za chvilku přestanou Široký úsměv

Autor: jarka (213.29.115.---)
Datum: 1 February, 2013 19:33

Dobrý den,
prosím o radu. Již 2 roky mám velmi bolestivou menstruaci, 3x jsem bolestí omdlela, brní mě celé tělo včetně obličeje a mám pocit, že se nemohu nadýchnout, barva obličeje žluto bílá a studený pot.Tento stav přichází 4.den menstruace, kdy už mám pocit, že menstruace končí, tak najednou bez varování přijde tento stav.Z léků jsem už vyzkoušela snad vše co je v lékárně dostupné, bylinky, čínskou medicínu, vždy přijde úleva na jeden cyklus a další se opakuje stejná situace.Snažíme se o miminko, tak odmítám hormonální léčbu kterou mi navrhuje gynekolog.Moc děkuji.Jarka

Autor: valentína (---.mynet.at)
Datum: 30 December, 2014 22:08

Dobrý deň prajem, vedeli by ste mi poradiť, mám pred menštruáciou závraty a po
cit malátnosti, bolestivé prsia, velké zmeny nálady, napäté brucho a zimomrivosť. Počas menštruácie cítim silné krče v oblasti vaječníkov, ktoré sú ťahavé, nafúknuté brucho, veľká únava, pocit akoby som bola opitá, nechuť k jedlu, zimomrivosť, bolesť prs, zvýšená teplota občas, menštruácia mi nechodí na čas, ale raz príde skôr, inokedy neskôr,menštruačná krv je tmavá až fialovotmavá so zrazeninami. Budem Vám veľmi vďačná za radu.

Valentína Úsměv

Jdi na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:

Smajlíky:   
Nápověda, tipy