Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3
bolestiva menstruace
Autor: Pavla (---.kn.vutbr.cz)
Datum: 18 November, 2004 20:00

Dobry den,
jakou bylinnou smes byste mi doporucil pri bolestive a nepravitelne menstruaci? Trpim ji v nepravidelne sile nekolik let. Pry se jedna o nevyrovnanou hladinu hormonu.
Nasla jsem si sice caj. smes, ktera se sklada z vojtesky, kozince blaniteho, andeliky cinske, pampelisky, benedyktu,maty, preslicky rolní a susenych plodu boruvky cerne,ale bohuzel nevim, jak dlouho tuto smes muzu pit, ani v jakem pomeru caj namichat?
Dale by me zajimalo jaky je rozdil mezi Andělikou cinskou a Andelikou lekarskou. Obe maji temer stejny ucinek, ale doporucuji Andeliku cinskou.

Taky nemuzu sehnat temer zadne informace o kozinci blanitem.

Dekuji


Re: bolestiva menstruace
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 23 November, 2004 13:00

Milá Pavlo,

pomoci vám mů?e nálev z následující směsi bylinek:
kontryhel (100 g) + měsíček (60 g) + řebříček (30 g)

1 čajovou l?ičku směsi zalijete 1/4 litrem vroucí vody a necháte 1/4 hodiny louhovat, pijte je?tě teplé 2x denně (ráno a večer) v?dy od 10. dne menstruace do konce menstruačního cyklu. Bylinky se pou?ívají v?dy čerstvé, neluhujte ty samé opakovaně, při přípravě nepou?ívejte umělohmotové ani kovové nádobí.

Přeji hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv


Re: bolestiva menstruace
Autor: Marie (62.140.211.---)
Datum: 24 February, 2005 11:12

Já mám stejný problém, bohu?el dědičné po mamině ... souhlasím, ?e by mohlo jít o hormóny, v tomto případě bych si pro případ nechala zkontrolovat i ?títnou ?lázu .. Říká se, ?e se to upraví po dítěti, ale tuto zku?enost je?tě nemám .. :)

Re: bolestiva menstruace
Autor: Ivana (---.dialup.iol.cz)
Datum: 17 March, 2005 12:24

Dobrý den,

k va?í diskuzi jsem chtěla jenom dodat, ?e mi opravdu čaj z kontryhele od těchto bolestí pomohl.
A jako dal?í radu bych chtěla dodat, cvičte ka?dý den kočičí hřeb. Tento cvik velice příznivě ovlivňuje ?enské pohlavní orgány.

Přeji krásný den

Re: bolestiva menstruace
Autor: heřmánek (---.netbox.cz)
Datum: 23 March, 2005 23:41

Tak tyto problémy velmi dobře znám, kdy? mě to chytlo v práci, tak jsem byla minimálně 2h "nepou?itelná". Svíjela jsem se v křečích, někdy se mi chtělo i zvracet. Domů jsem absolutně nemohla odejít. Po vyzkou?ení v?eho mo?ného a po zku?enostech s léky( acylpyrin, algifen, spasmopan) mi v akutní fázi jednoznačně nejlépe pomohl nálev ze řebříčku a spasmopan čípek, ale ne? to zabralo, tak jsem si u?ila. Jinak je lépe se lékům vyhnout a myslím, ?e preventivně je lep?í myslet na dobrou stravu. Obtí?e byly v?dy jen v určitém období a já si myslím, ?e to bylo nedostatkem některých minerálů, vitamínů a stopových prvků. Někde jsem četla, ?e organismus mladé ?eny je více citlivý na působení hormonů a po porodu (kdy dávky vlastních hormonů během těhotenství a v době porodu jsou několikanásobně vy??í ne? při menstruaci) prostě otupí na působení těchto hormonů. Tak jsem ve 24 letech otěhotněla a prohlásila, ?e jsem zvědavá jestli ty porodní bolesti budou je?tě silněj?í ne? ty menstruační a bolesti po porodu budou přetrvávat. A dobrá zpráva: porodní bolesti nebyly silněj?í ne? ty mé menstruační, akorát trvaly o několik hodin déle a navíc po porodu se menstruační bolesti ji? nikdy nevrátily (dnes je mi 35let, 2 děti). Doporučuji zakoupit si tablety hořčíku a u?ívat a pak je?tě přidat některé vitamíny. Zdroj informací" kniha Co nám chybí, Janča.

Re: bolestiva menstruace
Autor: Veronika (---.53.broadband3.iol.cz)
Datum: 3 April, 2005 11:57

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o recept na čaj, o kterém pí?ete, kolik čeho a jak často pít. Děkuji

Re: bolestiva menstruace
Autor: zuzu (212.47.6.---)
Datum: 15 April, 2005 08:31

.. zkuste bylinný čaj od firmy Herbex- ?enský čaj se jmenuje a obsahuje třezalku, meduňku, řebříček, mateřídou?ku a kontryhel.. určitě v dobrém slo?ení, pád? mě zabírá.. celkově Herbex čaje mi velmi chutnají, kvalitní čaje ze snad je?tě čisté přírody na Myjave.. kuknite třeba sem: [www.herbex.sk]

Re: bolestiva menstruace
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 29 April, 2005 11:34

Milá Veroniko (dotaz 3 April, 2005 11:57),

při bolestivé mestruaci Vám pomů?e pít od 10.dne mestruace nálev ze směsi kontryhel + hluchavka (v poměru 1:1) - 1 čajová l?ička se louhuje 1/4 hodiny ve 1/4 litru vody, denně ráno (ev. při potí?ích ráno i večer) Palec vzhůru

Dále, vzhledem k přemno?ení plísní ve střevech, byste měla dodr?ovat následující antikandidovou dietu: po dobu 3 měsíce nejíst čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, ve?keré sladkosti, oplatky, ?výkačky, hovězí a králičí maso, uzeniny, brambory, tropické ovoce, oří?ky.

Přeji Vám hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv


Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: bolestiva menstruace
Autor: Katka (---.sudop-brno.cz)
Datum: 9 May, 2005 15:02

Mů?e mít kontryhel nějaké ne?ádoucí účinky?

Re: Ne?ádoucí účinky kontryhele
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 May, 2005 10:23

Milá Katko, díky za dotaz! Úsměv

O pou?ití kontryhele si mů?ete přečíst na Honzově stránce: neměli by jej u?ívat mu?i, těhotné ani kojící ?eny. Jinak droga není toxická a nejsou známy ?ádné ?kodlivé či ne?ádoucí účinky.

Hodně zdraví přeje


Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: bolestiva menstruace
Autor: Mája (---.gymspk.cz)
Datum: 17 May, 2005 13:13

já v?dycky zvracím a průjmím :-)) a je mi zle. jedna paní mi doporučila tinkturu z kontryhele, mám ji pít - respektive nakapat do pusiny 3 dny před a během, prostě je to výrobek z té řady Herba a něco... nevím přesně ten název, ale v ka?dé "přírodní" prodejně by to měli mít a měli by i poradit, měli to i u nás v ?umperku, tak by to měli mít tím pádem v ka?dým městě.... :-) papa a a? si bolesti trhnou.....

Re: bolestiva menstruace
Autor: Alena (---.dip.t-dialin.net)
Datum: 7 July, 2005 16:02

Dobrý den,nemá někdo radu jak předcházet krom bolestí před menstruací,je?tě stavům podrá?děnosti a napětí v těle?Je mi32let a stále se mé předmenstruační stavy zhor?ují,někdy mám a? deprese.Moc děkuji,přeji krásný den.Ala

Re: bolestiva menstruace
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 August, 2005 14:59

Alena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,nemá někdo radu jak předcházet krom
> bolestí před menstruací,je?tě stavům podrá?děnosti
> a napětí v těle?Je mi32let a stále se mé
> předmenstruační stavy zhor?ují,někdy mám a?
> deprese.Moc děkuji,přeji krásný den.Ala

Pou?ijte směs bylinek:
kontryhel (2 díly) + měsíček (1 díl) + hluchavka (1 díl)

Nálev (1 čajovou l?ičku směsi přelít 1/4 litrem vroucí vody a nechat 1/4 hodiny louhovat) pijte 2x denně v?dy od 10. dne menstruace.

Přeju hodně zdraví a radosti Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: bolestiva menstruace
Autor: Andrea (---.hbnet.cz)
Datum: 19 August, 2005 11:39

Mám dotaz ohledně menstruace:V?dy kdy? mám menstruaci a asi tak týden před ní mi bývá stra?ne zle.Pobolívá mě hlava bolí mě břicho a je mi nazvracení.Beru antidepresiva a nyní jsem začala brát nový lék na deprese-Biston a cítím se hůře.Mohlo by to nějak spolu souviset.Prosím o radu děkuji.Andrea

Re: bolestiva menstruace
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 6 September, 2005 22:03

Andrea napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz ohledně menstruace:V?dy kdy? mám
> menstruaci a asi tak týden před ní mi bývá stra?ne
> zle.Pobolívá mě hlava bolí mě břicho a je mi
> nazvracení.Beru antidepresiva a nyní jsem začala
> brát nový lék na deprese-Biston a cítím se
> hůře.Mohlo by to nějak spolu souviset.Prosím o
> radu děkuji.Andrea

Milá Andreo, díky za dotaz Úsměv
pomů?e Vám směs bylinek: kontryhel (2 díly) + měsíček (1 díl) + hluchavka (1 díl) + řebříček (1 díl)
Pijte nálev ze směsi (1 čajová l?ička zalít 1/4 litrem vroucí vody, 1/4 hodiny louhovat) 2x denně v?dy od 10.dne menstruace. Léky - dle rady lékaře - bude zřejmě nutné u?ívat dál.

Zdraví

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: bolestiva menstruace
Autor: Míla (---.chello.upc.cz)
Datum: 5 January, 2006 09:47

Dobrý den,

chci se jen zeptat co pomáhá na bolestivou menstruaci, beru algifen v kapkách a nebo ibobrufen, je mi 21 let a přjde mi to brzo na to, abych ka?dý mněsíc pou?ívala prá?ka, není nějaká přírodní metoda? Gynekolog mi řekl¨, ?e pomů?e antikoncepce, ale bolesti byly pořád stejné. Na první den menstruace si beru volno, proto?e se nezvednu ani z postele a jsem velice nepříjemná.
Tím prosím o radu.
Děkuji předem

Re: bolestiva menstruace
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 5 January, 2006 22:13

Míla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> chci se jen zeptat co pomáhá na bolestivou
> menstruaci, beru algifen v kapkách a nebo
> ibobrufen, je mi 21 let a přjde mi to brzo na to,
> abych ka?dý mněsíc pou?ívala prá?ka, není nějaká
> přírodní metoda? Gynekolog mi řekl¨, ?e pomů?e
> antikoncepce, ale bolesti byly pořád stejné. Na
> první den menstruace si beru volno, proto?e se
> nezvednu ani z postele a jsem velice nepříjemná.
> Tím prosím o radu.
> Děkuji předem

Milá Mílo Úsměv
dík za dotaz. Mů?ete zkusit některé jednodu??í, která se uvádějí v této diskuzi! O menstruaci se pí?e té? na stránce o bylinkách. Pomoci mů?e nálev z kontryhele, který pijete podle obtí?nosti potí?í 1-2x denně, od 10. dne menstruace.

Přeji Vám hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: Tampóny nebo vlo?ky
Autor: Tereza (---.77.broadband2.iol.cz)
Datum: 16 March, 2006 16:18

Dobrý den,
Potřebuju poradit, mamka mi zakazuje tampóny, říká ?e jsem úplně pitomá, ?e je to nezdavý, ?e ohro?uju sama sebe a ?e vůbec nemusim mít děti jestli v tom budu pokračovat... Ale já vlo?ky nemů?u úplně je nenávidim...fuj je to hnus... Je pravda, ?e mů?ou tampóny ?kodit zdraví???

Re: bolestiva menstruace
Autor: Monika (---.24.212.194.contactel.net)
Datum: 23 March, 2006 09:37

Dobrý den mám problém při mestruaci mě bolí stra?ně vaječníky nemů?u spát a neberu je?tě antikoncepci je mi 14.Trochu mi pomáhá ibalgin ale musim ho brát 3 denně.Děkuji předem

Re: bolestiva menstruace
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 5 April, 2006 15:02

Monika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den mám problém při mestruaci mě bolí
> stra?ně vaječníky nemů?u spát a neberu je?tě
> antikoncepci je mi 14.Trochu mi pomáhá ibalgin ale
> musim ho brát 3 denně.Děkuji předem

Milá Moniko,
směs bylinek, kterou při bolestivé menstruaci doporučujeme, je vhodná i pro Vás: kontryhel (2 díly) + měsíček (1 díl) + hluchavka (1 díl) + řebříček (1 díl). Pijte nálev ze směsi (1 čajová l?ička zalít 1/4 litrem vroucí vody, 1/4 hodiny louhovat) 2x denně v?dy od začátku menstruace menstruace (s tou hormonální antikoncepcí bych ani nikam nespěchal).
Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Jdi na stránku:  123Následující
Aktuální stránka:1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy