Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
bolesti v krku,laryngitida
Autor: Deny (---.tgnet.cz)
Datum: 18 November, 2004 21:13

Mohl by mi někdo poradit,jaké bylinné čaje,popř.homeopat.léky? Jako dítě do 12let pravidelně laryngitidu,nyní kdy? ji dostane dcera,já mám okam?itě zarudlý krk-oblouky, bolest v krku a laryng.ka?el se dostaví později.Co 6 měs.mám antibiot.,ale nějaký výsledek nevidím.Foukne a jsem v tom znova.Děkuji.Smutek, splín

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: genia (---.net.tvtrinec.cz)
Datum: 20 November, 2004 22:57

par veci muzu poradit ale sama vyzkousej co zabere kazdy jsme jini z homeopatik merkurius solubiris a na kloktani bud citro kapky daji se koupit v lekarne nebo salvej lekarska- to je bylina nebo pri bolestech v krku prikladat na krk kolecka syrove cibulea ovazat satkem nejlepe na noc! jeste jednu bylinu na posileni imunity muzu moc doporucit a to echinacea jinak trapatka nachova! hodne zdravi preji!

Re: bolesti v krku, laryngitida
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 23 November, 2004 12:53

Milý Deny,
je vidět, ?e Va?e potí?e jsou chronické, vý?e doporučovaná homeopatika určitě vhodná nejsou. Problém s imunitou tu je, začíná ve střevě - nadměrně se tam rozmno?ily ne?ádoucí plísně Zdě?ení

Bude třeba dodr?ovat následující dietu: PO DOBU 3 MĚSÍCE NEJÍST čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, ve?keré sladkosti, oplatky, ?výkačky, hovězí a králičí maso, uzeniny, brambory, tropické ovoce, oří?ky.

Bude vhodné zajistit i dal?í opatření, ev. podávat bylinky... Bylo nejlépe, kdybyste se o dal?ím postupu také domluvil s kamarádkou bylinářkou Mirkou (tel. 556 843 188, volejte mezi 5-7 hod. ráno, dal?í kontakt je zde).

Přeji hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Honza*)



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Honza *) (09.06.2005 10:31)

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: jita (---.synergy-vs.cz)
Datum: 25 February, 2005 21:37

Honza *) napsal:

> Milý Deny,
> je vidět, ?e Va?e potí?e jsou chronické, vý?e doporučovaná
> homeopatika určitě vhodná nejsou. Problém s imunitou tu je,
> začíná ve střevě - nadměrně se tam rozmno?ily ne?ádoucí plísně
>zkontrolujte si mocovy mechir a ledviny.
>
> Bude třeba dodr?ovat následující dietu: PO DOBU 3 MĚSÍCE
> NEJÍST čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky, kečup,
> rajčata, hořčici, kynuté a třené buchty a pečivo,
>, oplatky, ?výkačky, hovězí a králičí maso,
>, brambory,
>

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Adam_K (---.oskarmobil.cz)
Datum: 8 April, 2005 23:31

Nejlepe se mi osvedcily DUBOVE KAPKY. Trpel jsem na bolesti v krku 10 let a tohle byla prvni znatelna uleva.Palec vzhůru

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: adelka_h (---.pardubice.indos.cz)
Datum: 11 May, 2005 12:42

dobry den...chtela jsem se Vas zeptat, ktera bylinka nejucinneji pomaha proti bolestem v krku...casto tim trpim, ale zedne lekarske prostredky nepomahaji. proto jsem se rozhodla, ze zkontaktuji toto diskusni forum, ponevadz se domnivam, ze byste mi mohli poradit...predem dekuji za vyrizeni meho dotazu...dekuji Adela HanckovaÚsměv

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 19 May, 2005 17:14

Milá Adélko,
jestli se Vám podaří sehnat, mů?e Vám pomoci bylinka anginovník. Vypadá jako kosatec, ka?dý den cucejte 2 cm lístků, potom zbytek vyplivnout.

Anginovník je méně známá bylina, napí?u tady o ní krátkou informaci (zkráceno podle 12):

Citace:
Anginovník čínský, Belamcanda chinensis L. (slov. Leopardovka čínska)

Bylinka se podobá poněkud kosatci, dorůstá a? vý?ky 1 metru, divoce roste v Číně, Indii, Japonsku, VIetnamu a na Filipínách. U nás snadno vymrzá, častěji se pěstuje jako květináčová léčivka. Drogou je oddenek, který se pou?ívá jako léčivo při endokrinních poruchách, jako prostředek močopudný při nemocech ledvin a močových cest, jako účinné antirevmatikum a jako prostředek proti nadýmání a zácpě. U nás je spí?e známo ?výkání listů při angíně a krčním zahlenění.

Droga je pokládána za prudčeji působící a mírně toxickou. Z oddenků je připravován nálev, podávaný 4x denně po 125 ml, není-li předepsáno jinak.

?výkání listů vy?aduje podrobněj?í studium, proto?e dosavadní lidové výsledky nejsou nijak přesvědčivé. Malý kousek listu se ?výká asi půl minuty, potom se vyplivne, co? se provádí zprav. 4-6x denně. Léčbu je vhodné doplnit pou?itím osvědčených kloktadel asi 1/4 hodiny po ?výkání. ?výkání del?í ne? půl minuty sice vede ke znecitlivění v krku, co? mů?e být při velkých bolestech u angíny ?ádoucí, nicméně je nemů?eme doporučit, proto?e se vyskytly i případy alergie s otokem dýchacích cest, které jsem u krátkodobého ?výkání nezaznamenali. I při krátkém ?výkání v?ak doporučujeme obezřetnost a navrhujeme je v?dy zakončit vykloktáním například ?alvějí nebo jiným osvědčeným kloktadlem. Listy se pou?ívají pouze čerstvé.

U?ití drogy se nedoporučuje v těhotenství, při kojení, u dětí a nelze doporučit ani dlouhodobé podání.


Přeji Vám hodně zdraví, radosti a lásky! Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: jurysek (---.nat.karneval.cz)
Datum: 16 March, 2006 20:11

Mo?ná jsem nepři?el s ničím novým, ale zkou?el jsi otu?ování? Nebo pokud nemá? saunu nikde poblí?, tak se zkus v?dycky po koupání osprchovat studenou vodou.Já jsem na bolení v krku taky docela dost trpěl, ale tohle mi fakt pomohlo. A taky si pohlidej, jestli nemá? v bytě suchel vzduch.Zdar

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Jája (---.iba.cz)
Datum: 8 April, 2006 19:31

Ahoj! Sháním rostlinu jménem belamcanda chinensis neboli angínovník čínský. Ptala jsem se u? v několika zahradnictvích, ale prý neznají Ú?as, mrkám . Nevíte, kde ho sehnat? Prosím, poradte. Děkuji, Jája.

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Laďa (---.mtw.cz)
Datum: 28 April, 2006 07:31

Zkus si zadat: "zahradnictví jikl" - je to prodejna sazenic a anginovník tam mají uvedený v nabídce. Zda ho skutečně je?tě vedou nevím.

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Laďa (---.mtw.cz)
Datum: 1 May, 2006 22:31

Jak se u?ívají dubové kapky? Musí se jen kloktat, nebo je mo?né kapat třeba do čaje?

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 15 May, 2006 18:48

Laďa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak se u?ívají dubové kapky? Musí se jen kloktat,
> nebo je mo?né kapat třeba do čaje?


Milý Laďo, dubové kapky jsou určeny ke kloktání. V čaji se od dubu nedá očekávat ?ádný efekt.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Hela (81.19.33.---)
Datum: 26 July, 2006 15:46

Povařená/ a 20 min odstátá/ dubová kůra s kmínem čistí tělo od antibiotik,tak?e i dubové kapky přidané do kmínového čaje budou mít jistě podobný účinek.Viz recepty pátera Ferdy

Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Zdeňk@ (---.starnet.cz)
Datum: 6 September, 2006 17:28

[bgcolor=yellow][/bgcolor][size=12px][/size]Ahojky chtěla bych poradit co nejrychleji zabírá na bolest v krku doktorka mi řekla ?e za mojí bolest mů?e z 90% streptokok.Mám celé patro bolav a hrozně to bolí ka?dé polknutí je pro mě utrpením!!!PROSÍM odpovězte co nejrychleji děkuji Zdeňk@ Křik, pláč Otazníky Smutek, splín Palec dolů



Re: bolesti v krku,laryngitida
Autor: Mirka, Honza*) (88.103.96.---)
Datum: 8 November, 2008 09:00

Honza *) napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Milá Adélko,
> jestli se Vám podaří sehnat, mů?e Vám pomoci
> bylinka anginovník. Vypadá jako kosatec, ka?dý den
> cucejte 2 cm lístků, potom zbytek vyplivnout.
>
> Anginovník je méně známá bylina, napí?u tady o ní
> krátkou informaci (zkráceno podle 12):
>
Citace:Anginovník čínský, Belamcanda chinensis L.
> (slov. Leopardovka čínska)
>
> Bylinka se podobá poněkud kosatci, dorůstá a?
> vý?ky 1 metru, divoce roste v Číně, Indii,
> Japonsku, VIetnamu a na Filipínách. U nás snadno
> vymrzá, častěji se pěstuje jako květináčová
> léčivka. Drogou je oddenek, který se pou?ívá jako
> léčivo při endokrinních poruchách, jako prostředek
> močopudný při nemocech ledvin a močových cest,
> jako účinné antirevmatikum a jako prostředek proti
> nadýmání a zácpě. U nás je spí?e známo ?výkání
> listů při angíně a krčním zahlenění.
>
> Droga je pokládána za prudčeji působící a mírně
> toxickou. Z oddenků je připravován nálev, podávaný
> 4x denně po 125 ml, není-li předepsáno jinak.
>
> ?výkání listů vy?aduje podrobněj?í studium,
> proto?e dosavadní lidové výsledky nejsou nijak
> přesvědčivé. Malý kousek listu se ?výká asi půl
> minuty, potom se vyplivne, co? se provádí zprav.
> 4-6x denně. Léčbu je vhodné doplnit pou?itím
> osvědčených kloktadel asi 1/4 hodiny po ?výkání.
> ?výkání del?í ne? půl minuty sice vede ke
> znecitlivění v krku, co? mů?e být při velkých
> bolestech u angíny ?ádoucí, nicméně je nemů?eme
> doporučit, proto?e se vyskytly i případy alergie s
> otokem dýchacích cest, které jsem u krátkodobého
> ?výkání nezaznamenali. I při krátkém ?výkání v?ak
> doporučujeme obezřetnost a navrhujeme je v?dy
> zakončit vykloktáním například ?alvějí nebo jiným
> osvědčeným kloktadlem. Listy se pou?ívají pouze
> čerstvé.
>
> U?ití drogy se nedoporučuje v těhotenství, při
> kojení, u dětí a nelze doporučit ani dlouhodobé
> podání.
>
> Přeji Vám hodně zdraví, radosti a lásky!
>
> Mirka, Honza*)





Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy