Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
vlasy
Autor: kamila (---.user.ono.com)
Datum: 27 January, 2005 01:14

Kdyby byl nekdo tak hodny a mohl by mi odpovedet na muj problem. Zmenila jsem zivotospravu ze dne na den a stala se vegetariankou. Take se chci stat vitariankou, ale mam strach, protoze pri zmene na vegetarianstvi asi po 3 mesicich mi strasne zacaly padat vlasy (tak ze mam na hlave i viditelne mezery) a ja vim, ze mi ve vyzive neco chybi. Take vim, ze proti padani vlasu je dobra vojteska, ale tu nemam moznost sehnat. Predem dekuji.


Re: vlasy
Autor: Honza *) (---.18.108.194.contactel.net)
Datum: 27 January, 2005 11:43

Milá Kamilo,

díky za dotaz! Rozhodnutí k vegetariánství je jistě hezké a u?itečné. Je to velký krok, změny je třeba provádět postupně, také se řádně o v?em poučit, jinak hrozí místo u?itku nedostatečná vý?iva i po?kození zdraví. Bude lépe se o aktuálním zdravotním stavu, nejspí?e také nedostatku některých základních prvků ve Va?í vý?ivě, poradit osobně. Zavolejte prosím kamarádce bylinářce Mirce (kontakt je zde, volejte prosím v pracovní dny mezi 5-7 hod ráno), má dostatek zku?eností a doká?e dobře pomoci Úsměv

Přeji hodně zdraví, radosti, lásky!


Re: vlasy
Autor: Kydlajs (---.anoweb.cz)
Datum: 22 February, 2005 07:55

Ahoj. Já byl vegetariánem asi tak tři roky. Ale nějak mi to nic nepřineslo. Jenom jsem byl hubenej lak lunda a? jsem jedl jak jsem jedl. Zdravotní problémy jsem z toho neměl, ale nějak jsem neviděl důvod proč v tom pokračovat. Tak?e jsem u? zase maso?ravec a je mi fajn. Kamarádovi začaly vypadávat vlasy přesně jako tobě ze stresu. Podnikal a přeháněl to. Dokonce měl ostrůvky i na tváři ve fousech. Dostal ho z toho ?ampön Pregaine - k dostání v lékarnách. Stojí asi 200 Kč. Taky si s tím meju hlavu, proto?e je mi 40 a mám dlouhý vlasy. Funguje to. Ale to svý vegetariánství zva?. Ty vlasy to je jenom vněj?í znak. Bůh ví, co se děje v tvým těle. Za cenu sebepo?kození zdraví to nemá cenu.

Re: vlasy
Autor: Marie (62.140.211.---)
Datum: 24 February, 2005 10:47

Sly?ela jsem, ?e pokud někdo chce přejít na vegetariánskou stravu, musí se pozvolna, stejně jako vegetariáni musí stejně tak na případnou veganskou. Pokud si z Prahy, doporučovala bych účast na předná?kách v Country Lifu či různé internetové stránky o zdravé vý?ivě .. hledej, hledej, určitě najde?, musí? jen vytrvat a věřím, ?e to přinese ovoce ..

Jinak vojtě?ku semene se?ene? přímo v Country Lifu, pokud by si jí chtěla u? vyklíčenou, naposledy jsem zakupovala v Delvitě ..

Já osobně si tu a tam něco zdravého připravím, omezila jsem předev?ím rafinové cukry, piji ovocné či zeleninové ?távy, z jídla předev?ím rý?i, tuňáka, celozrnné pečivo, ovesné vločky, ... olivový olej aj.

K tvému zdravotnímu problému .. mo?ná bych se zaměřila na potraviny obsahují zinek, křemík a jód ..

Hodně ?těstí Majka

Re: vlasy
Autor: Marie (62.140.211.---)
Datum: 24 February, 2005 10:49

je?tě jsem zapomněla .. dovolila bych si doporučit i meltovou kávu (obsahuje zdraví prospě?nou čekanku) ... :)

Re: vlasy
Autor: Standa Korbel II. (---.cb.tiscali.cz)
Datum: 24 February, 2005 12:07

Při přechodu na vegetariánskou stravu mohou začít vypadávat vlasy. Je to zpravidla způsobeno nedostatkem zinku. Přírodního zinku, tedy nikoli anorganického schovaného do tablety. Zinek obsahují hlavně dýňová semínka - 100g stojí od 13 do 17 Kč.
Sám jsem vegetariánem od roku 1993, od roku 2002 vitariánem, no a teď přes zimu dokonce fruitariánem.
Abych to upřesnil, jím jen syrovou zeleninu. Přes zimu jím jen ovoce a pijeme karotkovou ??ávu a červenou řepou.

Mů?u Tě uklidnit, ?e mně taky vypadaly vlasy - postupně
U mne je to ov?em dědičné, můj tatínek taky ?ádné vlasy nemá :o))))))

Pokud chce? dal?í informace, podívej se na na?e stránky a začni číst knihu Normana W. Walkera - Omládněte - [sk2.goo.cz]

Pár receptů najde? na adrese [sk2.goo.cz]

Dále připravujeme novou sekci - vegetariánská jídla - tedy jídla vyzkou?ená a mými rodiči "schválená" jako velmi chutná. Máme nafocené i postupy přípravy, je?tě zbývá čas na zpracování :o)))))))))

Mějte se krásně
Standa

Re: vlasy
Autor: zuzu (212.47.6.---)
Datum: 15 April, 2005 08:41

u mě je zase problém ?edivějící vlasy.. dědičný to myslím není ze stran o kterých vím:/ ?edivé vlasy se mi začaly objevovat někdy v 23, od 18 jsem vegetariankou, v 27 jsem rok jedla ryby, prý to je ono na vlasy radili doktoři..:o po roku beze změny, rybky u? nejím, stále ?edivým a nyní jsem vitariánkou z 85%..uff, nechci se barvit, ale nechci být ani blond.. dáte mi nekdo tip čím?e by to mohlo být?Celý nakřivo

Re: vlasy
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 29 April, 2005 11:26

Milá Zuzu, díky za dotaz!

Hlavně by to chtělo doplnit ve stravě dostatek bílkovin! Teda jíst vajíčka, sóju, co nejčastěji Palec vzhůru

Dále, pomů?e Vám u?ívat CLA Figurel 80+kromi, doplněk firmy Finclub, u?ívejte jej 2x denně.

Přeji Vám hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv


Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: vlasy
Autor: Pattason (---.home.nbox.cz)
Datum: 11 February, 2006 09:58

Trpím androgenní alepecií. Rozhodl jsem se pou?ívat olejové zábaly (dýňový ředím hroznovým), pou?ívám je ob den, aplkuji večer, ráno umývám vlasy glycerinovým mýdlem a prlévám octovou vodou. Je mo?ná taková frekvence aplikací? A jak dlouho pou?ívat oleje? Je také mo?né neustále pou?ívat kopřivové tónikum? Díky.

Re: vlasy
Autor: Olda (---.unet.cz)
Datum: 13 April, 2006 01:34

Ahoj lidičky, náhodně jsem zabrousil na tuhle stránku, ale nedalo mně to, abych se nevyjádřil. Příroda ztvořila člověka jako v?e?ravce. Pokud začne jíst jen jeden druh stravy, musí se dostavit problémy. Pokud bude jíst jen maso, budou chybět vitamíny. Pokud jen zeleninu a ovoce, zákonitě musí chybět ?ivoči?né bílkoviny, některé mastné kyseliny,a stopové prvky obsa?ené v masu. Mně je 53 let, jím v?echno a od vojny jsem nebyl u lékaře. A vlasů mám plnou hlavu, i kdy? dnes u? ?edivých. Vegetariánství mně připadá stejný extrém, jako krmit zeleninou psa nebo kočku. Nebo kozu masem. Úsměv

Re: vlasy
Autor: Zdenka (---.hi-net.cz)
Datum: 20 April, 2007 11:50

Zdravím a přikláním se k Va?emu názoru.Mů?e být málo masíčka (libové)a hodně zeleniny.V hodně případech je to obráceně.Vepřo,knedlo,zelo a hooodně sosíčku. Úsměv

Re: vlasy
Autor: kočka (---.globaltel.cz)
Datum: 21 May, 2007 22:08

jinak o vlasech na stránkách www.vicevlasu.cz Mrknutí - s úsměvem



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy