Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
ka?el a rýma u miminek
Autor: elis (---.karneval.cz)
Datum: 9 February, 2007 09:16

Prosím o radu, mám 7měsíční dceru, u? 14dní ka?le a má "zadní" rýmu /chrochtá,odsát nejde,?patně spí/. U?ívá 14 dnů Mucosolvan, do nosu Mar- mořská voda, na dopor. lékařky jsme změnili na Halikovi kapky.Vzduch zvlhčujeme. Stav se nelep?í spí? hor?í. Teploty nemá. Mucosolvan se prý po 14 dnech má vysadit, čím ho nahradit? Stále kojím, před měsícem jsme začali se zeleninovými příkr.,a vyzkou?eli jsme zeleninu s krutim masem.Já jsem před týdnem prodělala virozu, rýmu a zahleněná jsem taky. Lékaři mi nedovedli poradit co u?ívat, kvůli kojení.Skončila jsem na Vincentce,jitrocelových pastilkách, Homeovoxu a bylinkových čajích. Děkuji za radu Elis.

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: H. (---.adsl.dial-up.cz)
Datum: 10 February, 2007 10:39

Milá Elis.
jestli se holčička neléčí s nějakou dal?í dlouhodobou nemocí a nemá tě?ké příznaky (pí?ete, ?e ji vy?etřila lékařka...), měl by se její stav upravit, děti se z podobných nachlazení uzdravují dobře. Jestli?e kojíte, dostává navíc ochranné látky od maminky s mateřským mlékem a ty jí budou pomáhat. Zhor?ení stavu bych teď přičetl spí?e Va?emu nachlazení. Je také pravda, ?e v leto?ní sezóně se nachlazení dýchacích cest často projevuje dlouhotrvajícími (1-2 měsíce) potí?emi.
Holčičce ke v?eobecnému posílení imunity mů?ete podávat bylinkový čaj pro děti, např. čaje Leros Baby jsou určené pro děti u? od 6 měsíců - Čaj na ka?el a průdu?ky slou?í k ochraně dýchacích cest, dětský čaj bylinný obsahuje vitamín C.
Na zlep?ení odka?lávání vedle bylinného čaje mů?ete pou?ít i Solmucol sirup, měl by být o něco účinněj?í ne? Mucosolvan, chrání také dýchací cesty.
Při zadní rýmě je proplachování nosu mořskou vodou u?itečné a lze kombinovat i s podáváním ostatních léků, klidně bych v tom pokračoval. Mořskou vodu nakonec při nachlazení s výhodou vyu?ijete taky (viz tam, odstavec o léčení rýmy).
Podávání antibiotik místně ani celkově nemá u rýmy ?ádný význam. Pou?ít mů?ete antiseptické hnědé nosní kapky (pozor při manipulaci, jsou opravdu hnědé a v?e, na co kápnou, obarví dohněda Mrknutí - s úsměvem ), s nimi máme dobré zku?enosti, předepsat Vám je bude muset dětský lékař (poji??ovna kapky hradí), tady je recept:

Rp. Targesini 0,3
Aq. destillatae ad 10,0
M.f. sol.
D.S. nosní kapky


Na uvolnění dýchacích cest na noc i před kojením lze pou?ít kapky Nasivin 0,01%.

Hodně zdraví Vám i Va?í holčičce přeje Honza Úsměv

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Jitka (---.69.broadband6.iol.cz)
Datum: 27 September, 2007 09:34

Chtěla bych poradit, ?e nenásilně se dá s rýmou u miminka vypořádat s inhalačním dudlíkem Bronchi. Je to něměcký výrobek, začíná se u nás objevovat, je k němu i doporučená inhalační směs od výrobce. Mám u? smrkající dítě, ale dudlík nám je?tě letos na jaře hodně pomohl. Jitka

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Veronika Vlková (---.ip2long.net)
Datum: 9 April, 2008 12:14

Dobrý den, mám dvo měsíční holčičku, má tak silnou , ?e se mi dusí hlenamy. Má zarudé jedno oční víčko i oteklé. Mů?e to být způsobenou rýmou? Bělmo je bílé. Kapeme OPHTHALMO-SEPTONEX, mám pocit ?e je to hor?í. Man?el je alergik, mů?e to mít i s tím souvislost? Děkuji Veronika

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 10 April, 2008 16:32

Veronika Vlková napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, mám dvo měsíční holčičku, má tak silnou
> , ?e se mi dusí hlenamy. Má zarudé jedno oční
> víčko i oteklé. Mů?e to být způsobenou rýmou?
> Bělmo je bílé. Kapeme OPHTHALMO-SEPTONEX, mám
> pocit ?e je to hor?í. Man?el je alergik, mů?e to
> mít i s tím souvislost? Děkuji Veronika

Červené očičko nejspí? s rýmou souvisí, poraďte se s lékařem, jak ji léčit (např. Nasivin 0,01%, 1-2 kapky 2-3krát denně do ka?dého nosního vchodu. Dávkování nesmí být častěj?í ne? 3krát denně. Bez doporučení lékaře by neměl být přípravek podáván déle ne? 5-7 dní - údaje podle SPC), Ophtalmo-Septonex do vyléčení rýmy asi velký efekt mít nebude. Jestli?e je man?el alergik, mů?e mít holčička sklon i k projevům alergie, ka?dopádně její stav by měl kontrolovat lékař - nakonec na kontroly jistě chodíte Mrknutí - s úsměvem

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Iva (---.starnet.cz)
Datum: 2 November, 2009 15:17

Co se týká rýmy i hnisavých a bolavých očíček, kapeme a vytíráme mateřským mlékem (lze pou?ít i u dospělých - léčila jsem tak mu?i zánět spojivek). Na zadní rýmu nám na?e lékařka poradila odsávat nejmen?í velikostí sondy na vý?ivu miminek (takové ty hodičky, co se nosem zavádí a? do ?aludku) - je třeba je zavést asi 5cm do nosíku, pro nikoho to není příjemné, ale je to funkční, tak zatněte zuby a odsávejte.
Jinak je samozřejmě nutné ře?it rýmu i stravou (dítěte nebo maminky, dle toho, zda je kojené nebo samo ba?tí)- vy?krtnout z jídelníčku ve?keré mléčné výrobky, omezit sladkosti, jíst zásaditou stravu (zelenina). Pou?íváme i homeopatika, ale tam závisí na druhu rýmy - lépe se poradit s homeopatem.
Iva

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Marcela Fry?tacká (---.tmcz.cz)
Datum: 17 September, 2011 20:42

Dobrý den, doporučila bych Vám přípravky OKG. Jsou to bylinné produkty a hodí se i pro malé děti. Ka?dopádně nedoporučuji odsávání, je to nebezpečné, hrozí podrá?dění hlavního parasypatického nervu vagu. Potom mů?e dojít ke zvý?ené akci srdeční a hrozí srdeční zástava. Doc. Slaný, který nám předná?el pediatrii nás opakovaně upozorňoval na toto nebezpečí. Pro více informací si napi?te na email. Úsměv

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Mirjana (---.mediarex.cz)
Datum: 14 December, 2011 13:05

Já bych ?ádné léky nedávala, zvlá?? ne u takhle malých dětí!
Pou?ívala jsem sprej s mořskou vodou, Quixx, právě mi ho i doporučila dětská doktorka a před jakýmikoli léky mne docela důrazně varovala. Ú?as, mrkám

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Magda (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 6 October, 2014 19:36

Hrůza - rýma u malého dítěte i u toho odrostlého je prostě katastrofa. Ne jen, ?e se nevyspí nikdo - ani man?el ani já, ale toho kňourání, sípání, ka?lání. Ach jo. A přitom víte, ?e pomů?e odsávačka? Ale proč byste ji měli pou?ívat výjimečně taky? ?e si mů?ete doma vyrobit zadarmo vlastní inhalátor a po čem se va?emu dítěti alespoň na půlku noci uleví? Přečtěte si o tom tady: www.erada.cz/?p=1259 . Anebo ?e naprostá bomba v boji s rýmou pro malé i velké jsou cibulové pytlíčky?

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Halali (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 1 September, 2015 16:04

Já mám na rýmu a ucpaný nosík vyzkou?ené kapky s mořskou vodou, proto?e miminku bych se bála dávat cokoli co není přírodní přípravek. Dávám Quixx Baby (od 6 týdnů ale dají se dávat od narození). Úsměv

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Zulejka (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 29 September, 2015 13:14

Odsávačky jsem se v?dycky bála, přijde mi to děsný, strkat prckovi do nosíku takový ?lauch, ale bohu?el se to nevyhnulo ani nám... dětská nám poradila před odsáváním naředit hlen v nosíku kapkami s mořskou vodou (pro nejmen?í miminka jsou Quix Baby) a to pak bylo mnohem snaz?í. Teď u? je dávám i preventivně, abych nemusela znova odsávat. Úsměv

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Helča (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 12 October, 2015 10:13

Kdy? měla dcerka rýmičku nebo ucpaný nosík, kápla jsem mořskou vodu - kapičky Quixx baby a pak odsála. Ta odsávačka na vysvač prostě odsaje víc. Občas kápnu i preventivně, kdy? jdeme mezi lidi. Já sama ji také pou?ívám (akorát ve spreji) Láska v očích

Re: ka?el a rýma u miminek
Autor: Helča (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 12 October, 2015 10:14

Kdy? měla dcerka rýmičku nebo ucpaný nosík, kápla jsem mořskou vodu - kapičky Quixx baby a pak odsála. Ta odsávačka na vysvač prostě odsaje víc. Občas kápnu i preventivně, kdy? jdeme mezi lidi. Já sama ji také pou?ívám (akorát ve spreji) Láska v očích



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy