Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Stravovani pri LUPENCE a jejich projevech
Autor: sasanka (---.chello.upc.cz)
Datum: 5 February, 2006 08:31

Dobrý den, poprosila bych Vás o radu jak upravit stravu při LUPENCE a jejich nejen ko?ních, ale bohu?el i kloubních projevech /psoriatická artritida/, které mi znepříjemňují ?ivot u? řadu let. Pochopitelně, ?e mi dermatologové i revmatolog dávají léky k občasnému potlačení projevů nemoci jako jsou NEsteroidní antirevmatika a kortikoidy. Palec dolů Uva?uje se také o aplikaci cytostatikem METHOTREXAT, čemu? se zatím statečně bráním, ov?em nevím jak dlouho doká?u odolávat nátlaku lékařů?
V současné době jsem osypaná téměř po celém těle, o stálých kloubních problémech u? ani nemluvím. ?lučník u? asi 10 let nemám, zato periodicky se opakující potí?e ASI se slinivkou/?/, které poka?dé "vyléčím" ostrou dietou a pitím třezalky nebo jablečníku. Mám nadváhu, myslím, ?e takových 10-15 kilo úbytku by mi jen prospělo, ale cvičit jako dříve/aerobik/ nemů?u kvůli sní?ené pohyblivosti. Tak?e mi zbývá jen normální pohyb a event. plavání, ale s takovou ků?í jakou asi poslední rok mám, se nemů?u nikde ve veřejných koupali?tích nebo bazénech vůbec ani objevit.
Obrátila jsem se u? na pár léčitelů, ale v?ichni mi v podstatě řekli to samé, někteří na rovinu hned při první náv?těvě, jiní na to při?li -údajně- a? o něco později: na PSORIAZU Ú?as, mrkám i její projevy jsme krátcí. Smutek
Nijak zvlá?tní dietu nedr?ím, jsme hrozně mlsná rodina, dobře se u nás vaří. Já se jen vyhýbám sma?enému, vůbec nejím hovězí maso, ale sebekriticky přiznávám, ?e si dopřávám sladkosti a 1x za den nepříli? silnou kávu. Ú?as, mrkám
Ale jsem pevně rozhodnuta pokusit se pomoci sama sobě, proto?e jak praví přísloví: " hledá?-li pomocnou ruku, podívej se na konec vlastního ramene". Kromě vý?e zmíněných 2 bylinek jsem začala teď pít čaj z listí borůvek + brusinek, střídám s celíkem zlatobýlem nebo kopřivou.

Děkuji předem za radu komukoliv, kdo mým problémům rozumí a ví, oč jde.

Re: Stravovani pri LUPENCE a jejich projevech
Autor: sasanka (---.chello.upc.cz)
Datum: 5 February, 2006 08:42

Je?tě malý dodatek: mám doma cvičební balon, procvičuji si na něm páteř a nohy, ale lehnout si na něj jsem se je?tě neodvá?ila Mrknutí - s úsměvem.
Drobné klouby na rukou i nohách si procvičuji malým cvičebním míčkem s hroty, hodně to pomáhá a člověku se uleví.
Ale to v?echno je moc málo aktivního pohybu, toho jsem si vědoma.Nuda

Re: Stravovani pri LUPENCE a jejich projevech
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 6 March, 2006 21:55

Milá sasanko,
bude lépe, kdy? své problémy proberete telefonicky s kamarádkou bylinářkou Mirkou (tel. 271961813, volejte v pracovní dny mezi 21.00 - 22.00 hod večer), je toho k ře?ení poměrně hodně a to je takto po internetu příli? komplikované.
Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: Stravovani pri LUPENCE a jejich projevech
Autor: Zdenek (---.chello.cz)
Datum: 24 April, 2006 13:28

Sice trpim ekzemem, ale chtel bych vam doporucit kosmetiku urcenou pro ekzematiky a lupenkare. Mel jsem to stesti, vyzkouset prirodni australskou kosmetiku Grahams Natural Alternatives.Kosmetiku mi dovezla teta, která tam zije a po dotazu na vyrobce nam bylo sdeleno, ze nekdy na jare, by se mela prodavat také u nas. Tuto kosmetiku muzu vrele doporucit. Rotující smajlík, vyplazuje jazyk



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy