Úvod | Domácí lékař | Duchovní život | Odkazy | Napište mi! | Vyhledávání na internetu


Vítejte!

Motto:


     Co můžete na téhle stránce najít?

     Jenom jste sem tak zabrouzdali při toulkách po internetu, anebo něco hledáte? Jen vstupte dál :) Doufám, že najdete, co potřebujete!

     Měl jsem rozsáhlejší představy o tom, co všechno se tu objeví, ale i tak stránka pomalu dostává ten obsah, který tu měl být. Herbář s domácí přírodní a bylinnou lékárničkou zatím obsazují nejvíc místa - a pořád je a bude co doplňovat. Jsem rád, že inspiraci pro další rozšiřování mohu dostávat i takovou "zpětnou vazbou" od vás, ve formě mailů anebo dotazů v Diskuzním klubu (to je taky místo, kde si můžete sami vyměňovat svoje rady nebo zkušenosti v daném tématu, zasílat příspěvky a odpovídat na ně může každý!).

     O modlitbě, duchovním životě chci psát víc. Tady je taky o čem psát, námětů se objevuje spousta... K tomu je potřeba si vždycky sednout na delší dobu, aby článek měl hlavu a patu, když chci najít ty důležitější momenty, a snad i sdělit něco pro dušičku... Zkrátka, tady to postupuje pomaleji.

     Duchovní život... O co vůbec jde? Prakticky cokoliv si lze představit pod tímhle pojmem, když teď se všude navíc objevuje spousta názorů, které si dávají jméno "duchovní". Každý z nás chce být šťastný, žít v míru, lásce, přátelství, být zdravý, žít spokojeně, opravdově, v pravdě, a přejeme to samé i lidem kolem sebe. Aspoň v duchu po tom všem každý určitě toužíme. A děláme také všechno pro to, abychom tak skutečně žili, i v běžném životě? Jistě nacházíme důvody, proč se chtít více k tomu cíli přiblížit a více se o něj snažit :-) Lze toho dosáhnout a jak? "Ta největší moudrost života již byla zjevena. Je třeba ji trpělivě žít". Snažím se hledat i najít význam duchovního života, taky, co s ním dělat a proč :-) Ukázat, že jde o něco bytostně blízkého každému z nás a dokonce nezbytného pro každého, ne odtažitá vzdálená záležitost, kterou může pochopit jen hrstka vyvolených lidí. Není pro něj ani třeba pátrat po něčem tajemném či vzdáleném a neznámém, stačí jen - být otevřený a vnímavý k svému okolí, k zákonitostem, řádu, které tu vládnou, milovat a příjímat lásku, mír bez podmínek, být ochotný se učit :) Vážně, někdy není tak úplně jednoduché toho dosáhnout. Objeví se překážky, někdy se člověk musí přemáhat... Ale úsilí stojí za to!

     Jaký je důvod, aby se na jedné stránce objevily texty o duchovním životě a o zdraví vedle sebe, je mezi nimi nějaká souvislost? Zkusme si na tu otázku při četbě textů tady odpovědět každý sám pro sebe. Ptejme se, zda může zdraví ovlivnit naše myšlenky, jak postoj duše, naše životní postoje ovlivní zdraví? Souvislosti jsou někdy překvapující. Kamarádka Mirka říká: "Každou nemoc musíme léčit od duše." Připusťme si tento poznatek. Co si o tom myslíte?

     Stránka se stále postupně mění, vyvíjí. Chci psát a taky sem dávat věci, které mají smysl, i ve spolupráci s Vámi. No, že se internetové stránky vytvářet učím, to lehce poznáte sami :-) I tak věřím, že tu přece jen objevíte i pro sebe něco zajímavého :)

     Mělo by být jasné, že uvedené podmínky pro použití domácího lékaře platí pro on-line verzi stránek stejně jako pro verzi stahovanou.

     Co tu nenajdete? Tak to zkuste hledat někde jinde...

     NOVINKY:

3.5.2008
     Vaše vzkazy nyní formulář lépe zabezpečí před případným narušením soukromí.
     Trochu třídím internetové odkazy, mažu neplatné odkazy, ať je stránka přehlednější.

21.2.2007
     Lékařskými časopisy prošla informace o nežádoucím účinku levandulového oleje a oleje "tea tree oil". U zdravých chlapců vyvolaly tyto oleje zduření prsních bradavek. Mají, i při použití v kosmetice (mýdla, vody, šampóny), účinky podobné ženským pohlavním hormonům a působí proti hormonům mužským, článek k tomuto tématu uveřejnil server Medical Tribune. Z tohoto zjištění vyplývá jeden závěr - chlapci a muži, opatrně s kosmetikou, která obsahuje levanduli nebo tea tree oil, uvažte, jestli Vám nemůže přivodit zdravotní komplikace.

Rok 2005
     Několik nových bylinek a receptů, i díky Vaší pomoci. Nové diskusní fórum.
Rok 2004
     Několik odstavců o nových bylinkách a o dalších zdravotních potížích. Vznikl Spiritweblog, zápisník o křesťanském duchovním životě.
Rok 2003
     Doplněny možnosti léčby některých nemocí, úprava funkce stránky, snažím se o větší přehlednost a snadnější práci.
Rok 2002
     Stránka už obsahuje poměrně dost materiálu, který můžete využít. K doplnění zbývá už jen několik základních kapitol. Jsem rád, že dobře funguje i poradenská část stránky, ptáte se na rady a v přiměřeném čase daří zasílat i odpovědi. Nebojte se a klidně se ptejte!
Rok 2001
     Všem vám děkuju za zájem o Honzovu stránku. Díky vám a pro vás vstoupila do roku 2002 s popisem 59 bylinek a 23 chorobných stavů. Přál bych si, aby si vaši přízeň i dál zachovala a rozvíjela se k vašemu užitku, i třeba s vaší podporou.Hradec Králové Ostrava - Opava Plzeň PrahaÚvod | Domácí lékař | Duchovní život | Odkazy | Napište mi! | Vyhledávání na internetu
Stránka správně funguje v prohlížeči MS Internet Explorer 4.0 ++. Ve Firefoxu (v. 1.0) se myslím dá taky dobře prohlédnout.
Rozlišení obrazovky chce aspoň 800x600.