Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  Předchozí1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:5 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: mi?oň (193.85.23.---)
Datum: 31 March, 2006 12:17

Petra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> asi před týdnem mně zjistili hyperfunkci ?tít.
> ?lázy. Paní doktorka mně naordinovala Thyrozol 10
> 3x1.
> Má někdo zku?enost s hyperfunkcí? Jak dlouho
> probíhala léčba? A jak to v?echno dopadlo?
> Prosím, pi?te své zku?enosti.
> Díky


AHoj Petro trpím taky hyperfunkcí lecím se ´2 roky hned poprve mi byla nabidnuta operae, odesla jsem k jinemu lekari...tam jsem po pul roce mi byla doporucena opet operace, po roce jsem prestala brat leky ze je zkusime vysadit , mela jsem jit na kontrolu za 3 mesice bohuzel byla fronta dostal ajsem se naradu az za 6 mesicu po vysazeni a ted me uz opravdu ceka operace..jsme z toho nestastna...ale lekarka mi rikala ze hyperfunkce se casto vraci a hlavne v lete...a taky bych kvul Thyrozolu pry mela deti s demenci, coz abych rekla pravdu me prinutilo na tu operaci jit)tedy zatim o ni uvazuji) ted mi musi prasky vratit vse do normalu a na podzim me to asi ceka....bojim se toho ...a hlavne jsem ted zas shodila par kilo coz me potesilo diky zzlaze..ale ted zas budu jen pribirta a pribirat...to znamena ze se zlaza dostava do normalu co jsem tak vypozorovala....a azdne diety ani pohyb mi nezabrali....




Pokud byste i me mohl nekdo pomoci ..byl abych velice rada....na operaci enchci ale deti chci mit zdrave...nei i jine vychodisko???a do konce zivota hormony take brat nechci..PROSIM PORADTE

Re: ?títná ?láza
Autor: Katka (---.grapesc.cz)
Datum: 4 April, 2006 16:39


Dobrý den,
je mi 13 let a dnes jsem byla u lékařky a ta mi oznámila, ?e mám mo?ná zvět?enou ?títnou ?lázu. Ve středu se mám dostavit na vy?etření a chtěla bych se zeptat, jak vy?etření probíhá, tedy odběr krve či moči atd... Také bych se chtěla zeptat, jestli to je onemocnění na celý ?ivot nebo se dá nadobro vyléčit. A mám je?tě jednu otázku- jak se léčí (prá?ky, injekce, ozařování)... Vůbec nic o tom nevím. Děkuji za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 5 April, 2006 15:38

Katka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > Dobrý den,
> je mi 13 let a dnes jsem byla u lékařky a ta mi
> oznámila, ?e mám mo?ná zvět?enou ?títnou ?lázu. Ve
> středu se mám dostavit na vy?etření a chtěla bych
> se zeptat, jak vy?etření probíhá, tedy odběr krve
> či moči atd... Také bych se chtěla zeptat, jestli
> to je onemocnění na celý ?ivot nebo se dá nadobro
> vyléčit. A mám je?tě jednu otázku- jak se léčí
> (prá?ky, injekce, ozařování)... Vůbec nic o tom
> nevím. Děkuji za odpověď.

Milá Katko,
je středa, tak?e u? má? asi po náv?těvě u paní doktorky a ta Ti v?e vysvětlila. Při vy?etření ?títné ?lázy se odebírá krev a podle toho, co se najde, je mo?né ?títnou ?lázu dál vy?etřit na ultrazvuku, pomocí izotopů... Jak dlouho nemoc ?títné ?lázy trvá zále?í na tom, jaká ta nemoc je, některé se podaří pomocí léků vyléčit, u některých je nutná třeba operace nebo u?ívat trvale léky, o v?em Ti paní doktorka řekne, mů?e? se jí také zeptat. Injekce ani ozařování se moc nepou?ívají, spí? je potřeba vícekrát opakovat odběry krve.
Měj se hezky a buď zdravá, přeju hodně radosti a lásky Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 5 April, 2006 15:59

lenik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobrý den, léčím se na poruchu ?títné ?lázy(nevím,
> která to je, ubývaa jsem na váze), teď mi byl a
> doporučena operace,ale tror?ku se ji bojím, po
> dobu co se léčím,co? je asi 7 měsíců se mi hodně
> zhor?il zrak o 1.5 dioptrie, ale doktorka mi
> řekla, ?e neví, zda se mi zrak po operací zlep?í,
> nemáte s tím někdo zku?enost, zda je to normální,
> aby se mi tak hor?il zrak, pokud se to toti?
> nezlep?í, tak budu mít asi pěkné popelníky
>
> Děkuji Lenka

Milá Lenko,
vypadá to, ?e ten strach je tro?ku vět?í, ?e ? Mrknutí - s úsměvem Nemusíte se bát, nebojte se radovat se, mít vět?í chu? k ?ivotu Úsměv
Aby Vám to lépe ?lo, připravujte si 4x denně po dobu 3 týdny čaj z bylinné směsi "Ledviny II" (firma Rosa Canina, ing. Pleskač, Veverská Bitý?ka, k dostání v bylinářstvích; čaj připravíte dle návodu na sáčku v?dy z 1 čajové l?ičky bylinky a 1/4 litru vody).
Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: zvý?ený krevní tlak a pulz
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 5 April, 2006 16:29

Martin Klesal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> měl bych na Vás dotaz ohledně zvý?eného pulzu a
> tlaku.Je mi 35 let asi od 25 let se potýkám s
> potí?emi vy??ího krevního tlaku a v poslední době
> pulzu.Je?tě do května loňského roku jsem byl zcela
> zdráv,sportoval jsem,ale přesto jsem měl zvý?ený
> krevní tlak bez tablet cca 160/105 a po korigování
> 1 tabletou cintu a 1/2 tabletou loristy se
> pohyboval okolo 130/85.Pols jsem měl 80tep/min i
> kdy? občas na chvély vyskočil vý?e.V lonskem roce
> mi byl odstraněn nádor na varleti a byl jsem
> přeléčen 2 dávkami chemoterapie a absolvoval jsem
> náročnou operaci břicha.Od té doby mám opět
> problémy s tlakem ktery koriguji 3 prá?ky a
> problém s pulzem ktery je i 105/min.Musím
> podotknout,?e u mne proběhla ve?kerá vy?eření
> ohledně srdce,krve ....a jsem zdráv ve v?ech
> směrech. Domnívám se,?e u ne není příčina tlaku ve
> fizickém problému ale je to v psychice.Mám nebo
> měl jsem problémy uzkostných stavu,bu?ení
> srdcedeprese.
> Ale nač se chci zeptat.Hledám bylinku.která by mne
> pomohla korigovat pulz a třeba i tlak tak abych
> mohl odbourat u?ínané prá?ky na tlak.
> Děkuji M.Klesal, Pardubice

Milý Martine,
díky za dotaz. Problém s těmi nervy a stresy asi bude vět?í, ?e? Mrknutí - s úsměvem
Po dobu 3 týdny si připravujte prosím 2x denně čaj "Vilcacora", 2x denně čaj "Hepatik" a 2x denně čaj "Nervus" (firma Rosa Canina, ing. Pleskač, Veverská Bitý?ka, k dostání v bylinářstvích; čaj připravíte dle návodu na sáčku v?dy z 1 čajové l?ičky bylinky a 1/4 litru vody).
Přejeme hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 5 April, 2006 17:41

mi?oň napsal(a):
-------------------------------------------------------

> AHoj Petro trpím taky hyperfunkcí lecím se ´2 roky
> hned poprve mi byla nabidnuta operae, odesla jsem
> k jinemu lekari...tam jsem po pul roce mi byla
> doporucena opet operace, po roce jsem prestala
> brat leky ze je zkusime vysadit , mela jsem jit na
> kontrolu za 3 mesice bohuzel byla fronta dostal
> ajsem se naradu az za 6 mesicu po vysazeni a ted
> me uz opravdu ceka operace..jsme z toho
> nestastna...ale lekarka mi rikala ze hyperfunkce
> se casto vraci a hlavne v lete...a taky bych kvul
> Thyrozolu pry mela deti s demenci, coz abych rekla
> pravdu me prinutilo na tu operaci jit)tedy zatim o
> ni uvazuji) ted mi musi prasky vratit vse do
> normalu a na podzim me to asi ceka....bojim se
> toho ...a hlavne jsem ted zas shodila par kilo coz
> me potesilo diky zzlaze..ale ted zas budu jen
> pribirta a pribirat...to znamena ze se zlaza
> dostava do normalu co jsem tak vypozorovala....a
> azdne diety ani pohyb mi nezabrali....
> Pokud byste i me mohl nekdo pomoci ..byl abych
> velice rada....na operaci enchci ale deti chci mit
> zdrave...nei i jine vychodisko???a do konce zivota
> hormony take brat nechci..PROSIM PORADTE

Milá Mí?o,
dík za dotaz Úsměv Operace se nemusíte obávat, není to rozsáhlý výkon, ani jizva pak není velká či nápadná. U?ívání léků pak také není nic slo?itého, obtí?ného nebo ?patného, v?dy? normálně nahrazuje přirozenou funkci Mrknutí - s úsměvem Proč Vás chtějí operovat, co se ?títnou ?lázou máte?

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Elvira (---.chello.upc.cz)
Datum: 6 April, 2006 19:56

mám zánět ?títné ?lázy. (samozřejmě nav?těvuji lékaře) Chtěla bych se zeptat zda existují nějaké bylinky, které by urychlily léčení této nemoci. Zda při této nemoci bych měla dodr?ovat nějakou speciální dietu nebo spí?e jaké jídlo by mi mohlo je?tě více ublí?it.
Děkuji.

Re: ?títná ?láza
Autor: Hana Kobrlová (---.219.broadband5.iol.cz)
Datum: 13 April, 2006 14:58

Chtěla bych se zeptat. Má matka je 3 týdny po operaci ?títné ?lázy půlku jí odebrali.
A ted se má zdr?et konzumace potravin , které obsahují jód, z důvodu, ?e nejdříve se tam musí dostat jód z léků. Laicky řečeno.
Tak?e otázka v kterých potravinách se nachází jód?
Děkuji za odpověd

Re: ?títná ?láza
Autor: Milly (---.best-net.cz)
Datum: 16 April, 2006 22:52

Mám diagnostikovanou Ha?imotovu thyreoiditidu,mám stále bolesti krku,jsem velmi unavená,je mi stále velmi zima,brní mne končetiny a po určitých jídlech se mi velmi nafoukne břicho.U?ívala jsem na doporučení praktického lékaře Letrox.Cítila jsem se po něm velmi dobře,ale Endokrinolog mi ho vysadil,?e krev je v normě.Mám opět vý?e popsané potí?e.Dočetla jsem se zde o Protikandidové dietě.Mů?ete mi sdělit,o jakou dietu se jedná a kde ji najdu?

Re: ?títná ?láza
Autor: Gábina (---.ujep.cz)
Datum: 24 April, 2006 11:59

Dobrý den,trápí mě sní?ená funkce ??, u?ívám asi 3 rokem Euthyrox 100. Cítím se poměrně dobře a řadu potí?í,které jsou této nemoci připisovány na sobě nepoci?uji, a? tedy na nepravidelnou menstruaci. Na gynekologickém vy?etření mi bylo sděleno, ?e problém je zvět?í pravděpodobnosti způsoben právě poruchou ??. Chtěla bych se Vás zeptat, jaké je procento ?en, které trpí neplodností kvůli sní?ené funkci ??? Je mi 25 let a chtěla bych mít jednou rodinu.
Děkuji za odpověď

?títná ?láza
Autor: Zdeněk (---.pmv.cz)
Datum: 26 April, 2006 06:49

Přeju pěkný den!

Tak jak v?ichni ostatní v této diskuzi i já mám problémy se ?títnou ?lázou.Mám u? od 3 let věku Hypothyreozu a v současné době u?ívám 175mg Thyroxu.Je to asi rok,co mi objevili na ?láze 2 uzly asi centimetrové,teď při nedávné kontrole se zvět?il jeden na 2 cm,udělali punkci,je to zánět (ty nervy,ne? to při?lo byly děsné,od zji?tění do výsledků to trvalo 7 týdnů).Doktorka mi dala nyní Ibalgin 400 na měsíc.V krku mám takové svíravé pocity a někdy se ?patně polyká.Beru ?lázu za dosti důle?itou v těle a tedy se bráním operaci,která mo?ná hrozí,pokud se to nezmen?í.Chtěĺ bych znát Vá? názor,je-li to třeba.A je?tě jeden dotaz,podle vy?etření krve jsou hormony v normálu,přesto mám podobné problémy,jak tady u? byly jednou popisované,těmi u? trpím přes 2 roky,přesto?e se třebas dobře vyspím,mám výbornou náladu,po pár hodinách na mě příjde taková únava,?e skoro nedoká?u udr?et pozornost a zavírají se oči,lehnout,tak spím v m?iku.Kdy? si dám pauzu,tak půl hoďky se v?e spraví a je zase na pár hodin pokoj.Kafe nezabírá.Stravuju se pokud mo?no zdravě,saláty,zelenina,ovoce,uzenina minimálně.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď přeju je?tě jednou pěkný slunečný den,
Zdeněk.


Re: ?títná ?láza
Autor: ?irůčková helena (---.topnet.cz)
Datum: 1 May, 2006 22:13

Dobrý den,ji? del?í dobu jsem poci?ovala únavu.V práci jsem byla ve velkém fyzickém i psychickém stresu.Teď v?ak nastal obrat a já dala výpověď.Myslela jsem,?e se moje stavy únavy upraví,ale nestalo se tak.Náhodně jsem si nechala va?etřit krev a byly mi zji?těny tyto hodnoty.TSH10,313,T490,09 A T31,73.Ačkliv první hodnota je hodně vysoká,2dal?í jsu v normálu.Musím je?tě podotknout,?e jsem tou dobou brala asi v průběhu10dnů léky na regeneraci střevGINKOR FORTE.A na příbalovém letáku sem si přečetla,?e jsou nevhodné při potí?í? se ?títnou ?lázou.Ráda bych otěhotněla,ale teď mám obavu,co mě čeká a jestli mám je?tě naději vytou?ené miminko mít.Děkuji za odpověď.Helena

Re: ?títná ?láza
Autor: Lucie (---.dialup.iol.cz)
Datum: 2 May, 2006 18:38

Dobrý den, mam takovou prosbu, nasli mi snizenou fci stitne zlazy TSH = 7,6, je mi 28 let a nechci brat dozivotne hormony, navic jsem 2 roky po porodu, treba se to jeste nejak srovna. Podelte se se mnou o jine moznosti lecby, co treba akupunktura, bylinky, ...atd, mate nekdo zkusenosti, pripadne najde se nekdo, kdo by dokazal snizenou fci stitne zlazy zase normalizovat, poradte prosim...dekuji

Re: ?títná ?láza
Autor: Marie (---.hornibenesov.indos.cz)
Datum: 9 May, 2006 09:13

zaujal mě Vá? dotaz ohledně ?títné ?lázy, mám skoro toto?né problémy. Zajímalo by mě zda Vám někdo odpověděl nebo poradil nějakou léčbu, nebo dietu?
Byla bych Vám neskonale vděčná, kdybyste se mi ozvala.
Děkuji Marie

Re: ?títná ?láza
Autor: Jakub (62.168.38.---)
Datum: 10 May, 2006 12:58

Ahoj
Byl jsem na firemní lékařské prohlídce a doktorka mi sdělila, ?e mám zvět?enou ?títnou ?lázu a sin. tachykardie. Chtěl bych vědět, jestli je čas se něčeho obávat nebo to zase takový problém není. Zrovna v ten den jsem byl v obrovském stresu a fyzické zátě?i. Díky.

Re: ?títná ?láza
Autor: Lenina (---.eurotel.cz)
Datum: 14 May, 2006 19:22

V lednu letosniho roku mi byla zjistena zvysena cinnost stitne zlazy.Zaver lekarske zpravy zni: Hypertyreosa, vstupne horni dysp.syndrom, nejspis GB choroba. Davka Carbimazolu (2x2x2), mi byla snizena v breznu letosniho roku na 1x1x1. K tomu uzivam 2x1 Egilok. Velmi me trapi ze jsem neustale unavena a bez elanu, prosim o radu jak zlepsit muj zivot, abych byla opet aktivni. Dale by me zajimalo zda s Hypertyreosou souvisi nalez na EMG, kde mi byla zjistena lehka patologie DK v prubehu cele drahy. Chuze je namahava, unavujici, zejmena do schodu a naopak, nebo pohyb do drepu je v kolenou velmi bolestivy. Souvisi tyto potize s stitnou zlazou a daji se lecit?
Dekuji za radu

Re: ?títná ?láza
Autor: Any (82.100.34.---)
Datum: 18 May, 2006 10:45

Dceři na?li zvět?enou ?títnou ?lázu,je jí 11 let.Krevní testy jsou v normě, znamená to tedy ?e se nejedná o zvý?enou či sní?enou funkci? Jak se to dá léčit? Lékař mi doporučil jíst mořské ?ivočichy nebo koupit nějaký potravinový doplněk s jódem.Mám obavy aby se to nehor?ilo, mů?e mi někdo poradit co je nejlep?í? Existují prý i minerální vody s vysokým obsahem jódu.S touto nemocí nemám absolutně ?ádnou zku?enost v na?í rodině to nikdo nikdy neměl. Děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 26 May, 2006 20:36

Milly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám diagnostikovanou Ha?imotovu thyreoiditidu,mám
> stále bolesti krku,jsem velmi unavená,je mi stále
> velmi zima,brní mne končetiny a po určitých
> jídlech se mi velmi nafoukne břicho.U?ívala jsem
> na doporučení praktického lékaře Letrox.Cítila
> jsem se po něm velmi dobře,ale Endokrinolog mi ho
> vysadil,?e krev je v normě.Mám opět vý?e popsané
> potí?e.Dočetla jsem se zde o Protikandidové
> dietě.Mů?ete mi sdělit,o jakou dietu se jedná a
> kde ji najdu?

Milly, díky za dotaz. Dieta proti plísním je pro Vás velmi důle?itá, najdete ji pod odkazem http://hoowoo.euweb.cz/phorum-5/read.php?2,148,148. Dále, bylo by dobré, kdybyste si také obstarala přípravek Ferroforte B (po kliknutí na jméno se Vám otevře stránka s informací o něm) firmy Finclub - vezměte hned 2 balení a vyu?ívejte je po 1 dávce denně Mrknutí - s úsměvem
Hodně zdraví, radosti a lásky!

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Monika (---.77.broadband6.iol.cz)
Datum: 30 May, 2006 18:25

Dobrý den,
psala jste, ?e se bojíte jít na operaci.
Já sama jsem po operaci 2 roky. Srovnání se stavem před a po operaci je nesrovnatelný. Měla jsem několik let problémy se zvý?enou funkcí. Na operaci jsem se bála. Vyhýbala jsem se tomu jako čert kří?i. Bohu?el se doktorům nepodařilo dostat mou ?títnou ?lázu pod kontrolu. Tak?e sem nekonec ?la. Já sama jsem to smá?ela velice dobře. To, ?e člověk musí brát do?ivotně léky je prostě malá daň za to, ?e je člověku dobře. Poslední 2 roky před operací jsem fakt trpěla. Hlavně v létě. Bylo to jako na houpačce. Jakmile mi sni?ovali dávky léků a sna?ili se je vysadit, okam?itě se mi hormony vyhoupli zpatký do vý?in. A zase znovu a znovu. Jsem ráda, ?e u? to mám za sebou.

Tak se zd?te a a? Vám to v?echno dobře dopadne.

Re: ?títná ?láza
Autor: Marie (---.150.freebone.cz)
Datum: 15 June, 2006 19:12

Dobrý den,

před čtyřmi roky,se zjistilo,?e mám sní?enou funkci ?títné ?lázy,proto?e jsem chtěla vyléčit bílé skvrny na ků?i(vitiligo).Nenarodila jsem se s nimi,objevily se po 45roku.U?ívám Euthyrox a skvrny mi nemizí.Existuje nějaká bylina nebo lék
na odstranění těchto skvrn?
Děkuji za odpovědˇ.

Jdi na stránku:  Předchozí1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:5 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy