Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  Předchozí1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:6 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 June, 2006 06:28

Hana Kobrlová napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěla bych se zeptat. Má matka je 3 týdny po
> operaci ?títné ?lázy půlku jí odebrali.
> A ted se má zdr?et konzumace potravin , které
> obsahují jód, z důvodu, ?e nejdříve se tam musí
> dostat jód z léků. Laicky řečeno.
> Tak?e otázka v kterých potravinách se nachází
> jód? Děkuji za odpověd

Milá Hanko, dík za dotaz Úsměv
o obsahu jódu v potravinách mů?ete najít podrobné informace při vyhledávání na internetu (např. na stránkách SZÚ). Maminka by se měla také zdr?et příjmu mléčných výrobků a sladkostí.

Dále jí pomohou následující bylinné směsi:

1. Lymfatický systém (firma Bylinky z Kačenčiných hor)
2. Jaterní (také firma Bylinky z Kačenčiných hor) nebo "Hepatik" (firma Rosa Canina, ing. Pleskač, Veverská Bitý?ka)
3. Ledvinový (firma Bylinky z Kačenčiných hor)

Čaje bude pít po dobu 3 týdny (od rána v?dy v uvedeném pořadí, s rozestupem od sebe 2 hod), příprava dle návodu na sáčku (nálev či odvar) v?dy z 1 kávové l?ičky směsi a 1/4 litru vody.

Vzhledem k potí?ím se ?títnou ?lázou by maminka měla pátrat po smyslu svého ?ivota a sna?it se jej naplnit.

Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 June, 2006 17:26

Gábina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,trápí mě sní?ená funkce ??, u?ívám asi 3
> rokem Euthyrox 100. Cítím se poměrně dobře a řadu
> potí?í,které jsou této nemoci připisovány na sobě
> nepoci?uji, a? tedy na nepravidelnou menstruaci.
> Na gynekologickém vy?etření mi bylo sděleno, ?e
> problém je zvět?í pravděpodobnosti způsoben právě
> poruchou ??. Chtěla bych se Vás zeptat, jaké je
> procento ?en, které trpí neplodností kvůli
> sní?ené funkci ??? Je mi 25 let a chtěla bych mít
> jednou rodinu. Děkuji za odpověď

Milá Gabko, díky za dotaz,
nemusíte se obávat neplodnosti, tu by ohrozila nedostatečně léčená hypothyreosa, Vy jste sledována a u?íváte léky.
To, co Vám prospěje, bude naučit se lépe přijímat sama sebe jako ?enu. Vzhledem k onemocnění ?títné ?lázy byste také měla pátrat po smyslu svého ?ivota (duchovním Úsměv ) a sna?it se jej naplnit - nejde jen o péči sama o sebe.
Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: Honza *) (Moderátor)
Datum: 16 June, 2006 22:12

Zdeněk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přeju pěkný den!
>
> Tak jak v?ichni ostatní v této diskuzi i já mám
> problémy se ?títnou ?lázou.Mám u? od 3 let věku
> Hypothyreozu a v současné době u?ívám 175mg
> Thyroxu.Je to asi rok,co mi objevili na ?láze 2
> uzly asi centimetrové,teď při nedávné kontrole se
> zvět?il jeden na 2 cm,udělali punkci,je to zánět
> (ty nervy,ne? to při?lo byly děsné,od zji?tění do
> výsledků to trvalo 7 týdnů).Doktorka mi dala nyní
> Ibalgin 400 na měsíc.V krku mám takové svíravé
> pocity a někdy se ?patně polyká.Beru ?lázu za
> dosti důle?itou v těle a tedy se bráním
> operaci,která mo?ná hrozí,pokud se to
> nezmen?í.Chtěĺ bych znát Vá? názor,je-li to
> třeba.A je?tě jeden dotaz,podle vy?etření krve
> jsou hormony v normálu,přesto mám podobné
> problémy,jak tady u? byly jednou popisované,těmi
> u? trpím přes 2 roky,přesto?e se třebas dobře
> vyspím,mám výbornou náladu,po pár hodinách na mě
> příjde taková únava,?e skoro nedoká?u udr?et
> pozornost a zavírají se oči,lehnout,tak spím v
> m?iku.Kdy? si dám pauzu,tak půl hoďky se v?e
> spraví a je zase na pár hodin pokoj.Kafe
> nezabírá.Stravuju se pokud mo?no
> zdravě,saláty,zelenina,ovoce,uzenina minimálně.
> Předem děkuji za jakoukoliv odpověď přeju je?tě
> jednou pěkný slunečný den, Zdeněk.

Díky za dotaz, Zdeňku Úsměv
Měl byste věnovat pozornost více opatřením, v?e pro Vás vypí?u.
  • Začneme prací sám na sobě Mrknutí - s úsměvem Zřejmě jste člověk, který hodně jaksi "pře?vykuje" dokola problémy, hodně o nich přemý?líte, tě?ko v?ak problémy dokončíte, vyře?íte je a jdete od nich, tě?ko je "do?výknete", ?e Otazníky V té souvislosti byste si měl připomenout u? od útlého dětství 58 lidí, kteří se Vás zřejmě nějak dotknuli, ublí?ili Vám nebo Vás poranili (rodiče, sourozenci, atd.) a v?em byste jim měl jejich provinění odpustit Úsměv
  • Vzhledem k přemno?ení plísní ve Va?em organimu by bylo vhodné dodr?ovat dietu při plísňových onemocněních.
  • Pijte směs z bylinek: medvědice + kru?ina + třezalka + li?ejník islandský + máta (bylinky v poměru 1:1:1:1:1; bylinky od dodavatelské firmy Rosa Canina, ing. Pleskač, Veverská Bitý?ka, k dostání v bylinářstvích či zdravých vý?ivách). Příprava: 1 čajovou l?i?ku směsi vařit 2 minuty se 1/4 litrem vody, odstavit a louhovat potom 7 minut. Bylinky pijte v?dy v 8, 10 a 12 hod dopoledne, po dobu 3 týdny. K přípravě bylinek nepou?íváme umělohmotové ani kovové nádobí.
  • Bylinné koupele nohou ve směsi: anýz + fenykl + klanopra?ka + li?ejník islandský (bylinky v poměru 2:1:1:1/2; bylinky opět od dodavatelské firmy Rosa Canina, ing. Pleskač, Veverská Bitý?ka). Příprava: 4 čajové l?ičky směsi vařit 7 minut v 1,5 litru vody, potom odstavit a 2 minuty louhovat. Odvar v přiměřené teplotě si nalijete do lavoru nebo jiné vhodné nádoby a budete si v něm koupat nohy v?dy 10 minut. Koupel provádějte po 16 hodině odpoledne, po dobu 14 dní.

Pomodlím se za Vás.
Hodně zdraví, radosti a lásky Úsměv

Mirka, Honza*) [hoowoo.euweb.cz]

Re: ?títná ?láza
Autor: ulrikejirosova (---.clnet.cz)
Datum: 18 June, 2006 21:44

Po desetiletem skemrani me bylo konecne uvereno,ze me problemy-buseni srdce,unava,spavost,lamani nehtu a deprese-jiz leta uzivam Portal-mohou souviset se snizenou funkci SZ,na kterou jsem byla lecena jiz v detstvi.Byla jsem obezni,coz je nyni opet akutni.Za dobu mych potizi jsem vyletla na 115kg.Neprejidam se,mam rada ovoce,zeleninu a lehka obycejna jidla.Pracuji doma pri duchodu.Provadim masaze,klientelu mam silnou,mam prochazky se psem a dve zahradky,o domacnosti nemluve.Pres mou ,lekarce znamou aktivitu,jsem jen slysela-Zhubnete.Nyni uzivam Letrox 50 na zaklade krevniho testu a Furon na otoky kotniku.Presto mam stale pocit kratkeho dechu a nemohu chodit sviznou chuzi,tak jak jsem byla zvykla.Na zadne jine vysetreni jsem nebyla poslana.Myslite,ze je to tak dobre?Dekuji za odpoved,jsem verici a za svuj stav se modlim,presto bych se rada dozvedela neco blizsiho.Ulrike

Re: ?títná ?láza
Autor: hana (193.84.33.---)
Datum: 21 June, 2006 11:44

Dobrý den!!Mám autoimunní thyreoiditis, hormony TSH 0,66 , fT4 22,1. Beru Euthyrox 100 1 tabletu denně, o výkendu 0,5. Zajímalo by mě, jestli by mi mohly pomoct nějaké bylinky, nebo kdybych si koupila třeba Kelp-jestli by mi spí? neu?kodil?Děkuju za odpověď

Re: ?títná ?láza
Autor: Petra (---.isp.t-mobile.cz)
Datum: 22 June, 2006 21:50

od roku 1993 se léčím na zvý?enoui funkci ?títné ?lázy.Nemám nějáké velké problémy občas bu?ení srdce, nervozita, podrá?děnost,do měsíce se mám podrobit totální strumectomii.Kdy? se mi hormony srovnají a lékař mi vysadí léky a pak mám třeba fizickou nebo psychickou zátě? tak ?t. ?láza recidivuje. Mú?ete mi poradit jestli se mám podrobit operaci, bude mi 30let, nebude to potom hor?í.Děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: lenka (---.kkcable.cz)
Datum: 3 July, 2006 10:00

Dobrý den. Je mi 50 let a 3 roky u?ívám Carbimazol, dávky se ze 6 denně postupmě sní?ili na l denně. Mám bohu?el lékařku, ze které se mi nedaří nic vypáčit, tak?e jsem absolutně mimo.
Na začátku jsem sice náhle zhubla, ale od doby nasazení léčby postupně přibírám, i kdy? to dělá za ty 3 roky cca jen 5 kg, ale i to mě dělá značné potí?e udr?et tak nízko....Občas mívám bu?ení srdce a jsem hodně lekavá, a? nenormálně, ale jen v některých situacích..Přeskakování hlasu zmizelo ji? asi před rokem, vlasy mi enormě nepadají, poko?ku mám suchou Nesná?ím změny prostředí a za?itého re?imu, okam?itě nastává problém se zvý?ením tepu a bu?ením srdce a totální slabostí a neschopností vyjít pár schodů...Krevní výsledky bývají v?dy "dobré".
často mě trápí drá?divý ka?el a poka?lávání např. celý večer.Lékařce jsem to hlásila, ale nekomentovala to.... Nevím vlastně o jaký druh onemocnění ?títné ?lázy se v mém případě jedná a jaké bylinky by mi udělali dobře a jak je to u mě vlastně s u?íváním jodu.Moc děkuji za radu!


Re: ?títná ?láza
Autor: vladimíra (---.236.broadband.iol.cz)
Datum: 9 July, 2006 16:13

Zdravím Vás, mohl by mi někdo poradit s mým problémem. Mám nález třech uzlíků na ?títné ?láze, jsem po punkci a čekám na výsledky. Ráda bych věděla jaké potraviny jsou pro mě vhodné, a čeho se vyvarovat. Předem děkuji a zdravím

Re: ?títná ?láza
Autor: Mí?a (---.mpsv.cz)
Datum: 3 August, 2006 10:11

Ahoj, prosím chtěla bych se zeptat. Mám po operaci ?títné ?lázy, tedy jen odstranění jednoho laloku. Doktorka mi nasadila letrox 50. Nebylo mi dobře, tak jsem si dávku sní?ila i po konzultaci s homeopatem. Nyní beru letrox 25, ale té? se necítím dobře. Po zji?tění krevních testů mám zvý?enéou hladinu hormonů. Zajímalo by mě, jak fungují tyto léky. Tělo si vezme patřičnou dávku hormonů a jak se projevuje například předávkování? Tělo to samo vyloučí nebo zase je pak člověku ?patně?
Děkuji za odpověď

Re: ?títná ?láza
Autor: hana (---.eurotel.cz)
Datum: 14 August, 2006 19:48

dobrý den, prosím chci se zeptat.Mám tyto potí?e, poci?uji tlak v krku oblasti jamky a bolest se soustředí více na pravou stranu. bolest je velká a spí?e řezavá. Prodělala jsem různá vy?etření a lékaři mě nemohou přijít na příčinu bolesti.Chce se zeptat nemohla by to dělat ?títná ?láza ikdy? podle ultrazvuku i krve je to v pořádku.Hlub?í vy?etření mě nedělali.V těhotenství a rok poté jsem potí?e neměla.Pora?e mi prosím.děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: renca (---.48.108.194.contactel.net)
Datum: 16 August, 2006 22:11

nemuzu napsat vse je toho hodne.dlouhou dobo jsem se lecila na s.z.brala spousty prasku.take jsem mela hyperfunkci jako vy.ale pak jsem otehotnela a muselo se to resit.doktor me chtel operovat v 5.mes.tehotenstvi.byl to pro me sok.nedovedla jsem si to vubec predstavit s mimcem v brisku na operaci ale poslal me za doktorem ktery me mnel operovat a on mi rekl uplne opacny nazor:ze by mi davku prasku snizoval a na operaci az po porodu.nevedela jsem co delat,jestli verit doktorovi,ktery me leci nekolik let nebo tomu ktereho jsem videla po 1x?priklonila jsem se k tomu -operace po porodu.at to zhrnu:operaci jsem mela rok po porodu.vse probehlo bez problemu.pred porodem jsem polikala az 12ks.prasku carbimazolu.tad jeden euthyrox 1x rano na lacno.jsem ted v pohode bez problemu,hodne sportuji a je to proste ok. preji i vam hodne stesti a nebojte se operace.budete mit klid a bez problemu. renca Rotující smajlík, vyplazuje jazyk Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: ?títná ?láza
Autor: Pavla (---.bluetone.cz)
Datum: 17 August, 2006 22:13

Dobry den.
Pred 5 lety jsem zacala mit problemy.V krku na prave strane mi zacal vznikat nesnesitelny tlak pocit na zvraceni zacal mi tres buseni srdce nervozita podrazdenost proste nedalo se to vubec snest.Stitna zlaza byla na prave strane zvetsena,ale hormonalne byla v poradku.Do toho vseho se pridaly deprese.Poslali me k psychiatrovi ze si tlak v krku namyslim.5 let uzivam uz asi 6 antidepresiva kazde zabira chvilku tlak v krku za celou dobu neustoupil tyden je tyden treba neni nejvetsi tlak je pri menzes.Ted mi opet delali vysetreni na stit. zlazu a zjistili ze je na hranici zvysene funkce coz mi doktor rekl ze uz me musi co 3 mesice volat na krev.Jeste mi alerolok zjistil snizenou bunecnou imunitu.A ja se chci zeptat jestli je mozne,ze se ta stitna zlaza zacala v tele projevovat uz pred 5 lety i kdyz jeste byla hormonalne v poradku ale na prave strane zvetsena.Uz predem Vam moc dekuji za odpoved PAVLA


Re: ?títná ?láza
Autor: RENUSKA (---.48.108.194.contactel.net)
Datum: 19 August, 2006 19:43

ahoj TERI!nevim zdali uz nejsi po operaci ale i presto ti napisu.jsem z ostravy.operaci stitne zlazy jsem mela v r.2003.mela jsem sileny strach.na pokoji kdyz jsem prisla,byla starsi pani ktera to mela uz za sebou a rikala ze to nic neni.samozrejme jsem ji neverila.ale mela pravdu!u me to pribihalo tak ze :rano pred operaci mi pichli injekci na uklidneni.prevezli me na sal pichli mi dalsi a v 5vterinach jsem uz o sobe nevedela.nevim proc tebe chteji operovat jen s umrtvenim.?zeptej se zda-li by to slo v celkove narkoze.myslim si ze tak je to mnohem lepsi.tak nic nevis a nemusis se bat.a nebo by te museli nadopovat nejakymi oblbovaky.po operaci jsi asi den na ipce,pak te prevezou na tvuj pokoj.vubec nic me nebolelo.opravdu.ale napr.pani rikala ze ji to boli jako kdyby mela anginu.takze v pohode.a me to opravdu vubec nebolelo.s temi hlasivkami ze ti je muzou poskodit,to je pravda.me se tak nestalo.ale ta pani misto toho aby rekla i tak rikala ji.ale musim rict ze ted jsem v pohode bez problemu ktere jsem mela pred operaci.mela jsem zvysenou funkci stitne zlazy.musim brat kazdy den pred snidani 1x prasek.ale je to jako kdybych brala vitamin.takze preji ti mnoho stesti a zdravi.a neboj se!!!! RENCA Palec vzhůru OK, palce vzhůru

Re: ?títná ?láza
Autor: RENUSKA (---.48.108.194.contactel.net)
Datum: 19 August, 2006 20:06

ahoj!ja jsem prodelala operaci stitne zlazy v roce2003.po operaci jsem mela 70kg.za tyden 72kg.uplne jsem silela.protoze v roce 2002 v dubnu jsem rodila a pres tehotenstvi jsem pribrala 26kg.uplna katastrofa.po porodu jsem mela 75kg.samozrejmne jsem zacala cvicit a pak i behat,coz jsem ve skole nesnassela.ale i pres to v lednu2003 jsem mela 83kg.pak mi to nedalo a zeptala jsem se sveho endikrinologa a ten mi vzal krev a poslal na vysetreni.nevim uz jake hodnoty jsem mela ale rekl mi ze tak bych nikdy nezhubla.zmenil mi prasky a upravil davkovani.ted beru Euthyrox 1x rano,beh se mi tak zalibil ze ubehnu i 10km,v pohode a mam vytouzenych 59kg.takze si zkus promluvit se svym doktorem a urcite se tvuj problem z vahou vyresi.ale chce to pohyb a pohyb!!!mnoho zdaru a stesti!!!renca OK, palce vzhůru Palec vzhůru

Re: ?títná ?láza
Autor: RENUSKA (---.48.108.194.contactel.net)
Datum: 19 August, 2006 20:29

pokud jeste nemas po operaci tak mi napis na meil a ja ti odpovim .ja mam po operaci od roku 2003.bat se ji nemusis.jeste v lednu 2004 jsem mela 81kg.dnes mam jiz vytouzenych 59kg.budes-li chtit neco vedet napis mi a ja ti odpovim.mnoho stesti a zdravi!!! renca Palec vzhůru Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: ?títná ?láza
Autor: RENUSKA (---.48.108.194.contactel.net)
Datum: 19 August, 2006 21:00

nebojte se operace!!!byla jsem na ni v roce 2003.take jsem mela zvysenou funkci S.?.operace je v celkove anestezii.takze se vyspinkate a je to.po operaci to neboli.nanejvis tak jako angina.beru 1x.denne euthyrox rano na lacno,je to jako kdyz berete vitamin.zadne problemy nemam,sportuji,zhubla jsem ale samozrejme sportem ale pred operaci po porodu kdy jsem hodne sportovala a chtela shodit nabrane kila porodem to neslo.takze preji ti mnoho stesti,operace se neboj a pokud chces jeste neco vedet klidne mi napis a ja ti odpovim.ahojky renca Mrknutí - s úsměvem Palec vzhůru

Re: ?títná ?láza
Autor: Anna (---.customer.medialine.cz)
Datum: 20 August, 2006 22:28

Ahoj,mu?e mi někdo poradit?Asi za měsíc mám podstoupit operaci celé ?títné ?lázi,mám či ne.Mám velké obavy jak budu vypadat a co bude následovat.Děkuji předem.

Re: ?títná ?láza
Autor: Anna (---.customer.medialine.cz)
Datum: 20 August, 2006 22:29

Ahoj,mu?e mi někdo poradit?Asi za měsíc mám podstoupit operaci celé ?títné ?lázi,mám či ne.Mám velké obavy jak budu vypadat a co bude následovat.Děkuji předem.

Re: ?títná ?láza
Autor: Bára (---.karneval.cz)
Datum: 22 August, 2006 20:33

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně mé ?títné ?lázy.Mám oboustranné uzly, paní doktorka říká, ?e můj nález lze léčit jedině úplným odstraněním ?títné ?lázy a následným podáváním hormonu.Já stále nejsem rozhodnuta, jestli mám tuto operaci podstoupit anebo je?tě vyčkávat, jak se budou uzly v mé ?títné ?láze vyvíjet.Je mi 32 let, nemám ?ádné problémy a na nález ve ?títné ?láze se při?lo úplně náhodně, kdy jsem chodila po vy?etřeních kvůli určitým problémům.Děkuji za odpověď.

Re: ?títná ?láza
Autor: Barbora S. (---.sten.cz)
Datum: 24 August, 2006 12:29

Zdravím v?echny,
před 3 roky mi zjistili hyperfunkci ?títné ?lázy, ale paradoxně jsem byla odeslána na vy?etření s podezřením na hypofunkci Nuda , proto?e jsem stále přibývala na váze i kdy? dost cvičím a ?iji sportovním ?ivotem. Dali mi Thyrozol, ale nebyla jsem s ním OK. stále mi bylo na zvracemí, byla jsem malátná a ospalá a projevili se problémy s ků?í Zívání , předtím mi a? na to tloustnutí nic nebylo. Čili mi léky vysadili s tím, ?e nyní je v?e OK (před tímto závěrem jsem vysadila antikoncepci) , ?e je jen třeba konrola. Pak jsem po roce otěhotněla a při kontrole v?e v pořádku, po porodu také a nyní rok a půl po porodu opět hypefunkce. Opět jsem začala brát antikoncepci, ale neb kojím tak gestagenní a ?patně ji sná?ím a opět tloustnu. Naordinován mi byl Propicil 2x1,ale brát ho mám a? po dal?ím odběru pokdu dopadne stejně. Myslím ?e opět vysadím antikoncepci a ?e to snad bude dobré. Mů?e antikoncepce takto ovlivňovat funkci ?títné ?lázy a jakto ?e mám hyperfunkci a přitom tloustnu????
Děkuji za odpověď. Bára



Jdi na stránku:  Předchozí1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka:6 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy