Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...910111213141516171819...PosledníNásledující
Aktuální stránka:14 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 16 April, 2008 10:28

Tereza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám u? od dvou let léčenou Hashimotovu strumu, ...
> ... A mám pocit, ?e kdyby to nebylo somatické, tak mi chvilku je vedro,
> chvilu není... Ale tyto problémy mám u? dva roky v
> kuse a kromě těch tří týdnů není den, kdy by mi
> nebylo vedro... A není to vedro jako dky? na vás
> pra?í slunce, ale něco vnitřního...

Milá Terezo, tady by asi bylo nejlep?í důsledně chodit na kontroly na endokrinologii, kde léčí Va?i ?títnou ?lázu, a o potí?ích se zmínit tam. Potí?e, které popisujete, mohou s nemocnou ?títnou ?lázou souviset, kdyby na endokrinologii řekli, ?e je v?e v pořádku, mohli by také lépe posoudit, co je třeba léčit dál.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 16 April, 2008 10:31

EvaH napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni v lednu jsem si nechala na svoji ?ádost
> provést krevní testy, ... to nic není to
> je normální. Připadám si u ní jako simulant, tak
> jsem u ní od té doby nebyla. Jsem z toho zoufalá,
> jak se cítím, nic mě nebaví a dělám jen
> nejnutněj?í věci. Poraďte, jestli mám nav?tívit
> jiného lékaře nebo se to dá léčit bilinkami.

Milá Evo, no, ono trochu zále?í na tom, jaké hodnoty ?títné ?lázy Vám skutečně zjistily, je pravda, ?e normální hodnoty pro jednoho člověka mohou znamenat u? onemocnění u druhého, na druhou stranu, potí?e mů?ete mít i z jiného důvodu. Zkuste své problémy probrat osobně s kamarádkou Mirkou, takhle psaní přes internet je komplikované.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: I* (---.88.broadband3.iol.cz)
Datum: 17 April, 2008 08:14

Dobrý den.Je mi 23 let a díky podezření krčního lékáře na strumu mi byl udělán odběr krve.U hormonu THS mám hladinu 0.08, ale normál je v rozmezí 0.17-4.05. ?láza je prý eufunkční. ?ádné léky jsem nedostala. Na kontrolu mám jít a? v srpnu. Je to v pořádku? Jaké je zde riziko v případě těhotenství? Během pár let bych chtěla mít děti..V jakém případě je nutné okam?itě zajít k lékaři (jak se projevuje zhor?ení)? Mohou léky zabránit tloustnutí?..moc děkuji za odpovědi.
PS:před týdnem jsem byla u pana Jukla a u?ívám čajovou směs na ?títnou ?lázu

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 17 April, 2008 10:42

I* napsal(a):
-------------------------------------------------------
> THS mám hladinu 0.08, ?láza je prý eufunkční. ?ádné
> léky jsem nedostala. Na kontrolu mám jít a? v
> srpnu. Je to v pořádku? Jaké je zde riziko v
> případě těhotenství? Během pár let bych chtěla mít
> děti..V jakém případě je nutné okam?itě zajít k
> lékaři (jak se projevuje zhor?ení)? Mohou léky
> zabránit tloustnutí?..moc děkuji za odpovědi.
> PS:před týdnem jsem byla u pana Jukla a u?ívám
> čajovou směs na ?títnou ?lázu

Milá Ivo, při ni??ím TSH je potřeba vyloučit zvý?enou produkci hormonů ?títné ?lázy, jestli?e je ?títná ?láza eufunkční (= pracuje správně), potom si nemusíte dělat starosti. Za čas půjdete na kontrolu a lékař by poznal, jestli se něco změní a bude potřeba léčit.


Na?el jsem internetové stránky, kde si mů?ete příp. o potí?ích při onemocnění ?títné ?lázy přečíst. Berte popisy s rezervou, nemusíte se začít příli? "pozorovat", a? půjdete na kontrolu v srpnu, problémy byste odhalila včas. Zvý?enou funkci ?títné ?lázy byste na sobě poznala podle velkého bu?ení srdce i v klidu bez námahy, podle neklidu, třesu, přitom byste byla unavená, mohla byste mít vy??í teplotu, horkou a suchou ků?i.


Tloustnutí - je pravda, ?e při nedostatečné funkci ?títné ?lázy se zvy?uje hmotnost a po léčbě potom váha zase klesá. Tyto léky ale nejde pou?ívat k zabránění tloustnutí. Hodně zdraví přeje



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil honza (17.04.2008 10:43)

Re: ?títná ?láza
Autor: I* (---.88.broadband3.iol.cz)
Datum: 17 April, 2008 13:12

Moc děkuji Úsměv

Re: ?títná ?láza
Autor: Tereza (---.85.184.71.roznovan.cz)
Datum: 18 April, 2008 15:59

Honza: Na endokrinologii chodím pravidelně, zrovna těďka v pondělí sem tam byla... Oni na nikoho nemají čas, kdy? jim začnu něco vykládat, tak o tom nechcou ani sly?et... Dycky řeknou, ?e je v?echno v pořádku...

Re: ?títná ?láza
Autor: italieromanaeros (---.2.broadband9.iol.cz)
Datum: 23 April, 2008 01:43

[size=8px][/size]honza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> l.o.r.i napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Dobrý den.Jsem nováček a prosím Vás o radu.
> je to
> > pár dní, co jsem se dozvěděla, ?e mám
> hypofunkci.
> > Budu brát Letrox 50 1/2 denně. Je mi 20 let
> a mám
> > stra?ný strach z přibýváním na váze :-( Máte
> někdo
> > s tímto zku?enosti? jestli chcete, mů?ete mi
> > klidně odepsat na mail, budu moc ráda a
> předem
> > děkuji
>
> Milá Lori, přibývání na váze patří spí?e k
> nedostatečné funkci ?títné ?lázy, kdy? budete
> u?ívat letrox, budete přibývání předcházet. Je
> ov?em pravda, ?e při onemocnění ?títné ?lázy mů?e
> váha více kolísat, na to se připravte. Zdraví
>
>
>
> Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

dobry den,je mi 33let,moje problemy jsou potí?e s váhou,na ?títnou ?lázu beru euthyrox 1tableta denně,ale kontroly mam jednou za rok,ale přibírám sotva se na jídlo podívám,nevím co dělat,děkuji romana Křik, pláč

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 23 April, 2008 11:12

Tereza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Honza: Na endokrinologii chodím pravidelně, zrovna
> těďka v pondělí sem tam byla... Oni na nikoho
> nemají čas, kdy? jim začnu něco vykládat, tak o
> tom nechcou ani sly?et... Dycky řeknou, ?e je
> v?echno v pořádku...

Aha... No, takto po internetu je vy?etřování dost slo?ité, zkuste svoje potí?e osobně probrat tady Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Teta Mili (---.cust.avonet.cz)
Datum: 26 April, 2008 14:11

Mám dotaz ohledně chronickému zánětu ?títné ?lázy, která mi byla zji?těna v období těhotenství. Po porodu se stav zhor?il a byla mi zvý?ená dávka z 1/2 50 mg Euthyroxu na 75 mg. Můj stav zdravotní stav se zlep?il, ale trápí mě zále?itost týkající se sexuálního ?ivota. Vyčkala jsem i do doby , kdy jsem přestala kojit a doufala, ?e hladina hormonů se i tímto upraví. Bohu?el jsem se nedočkala příjemného závěru. Můj vztah z man?elem se změnil a u? to není to co dřív. Jsem zoufalá a obávám se rozchodu.Prosím poraďte jak postupovat, aby se vrátila doba kdy jsem byla sexuálně aktivní a ??astná.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 28 April, 2008 03:19

Teta Mili napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz ohledně chronickému zánětu ?títné ?lázy,
> která mi byla zji?těna v období těhotenství... Můj
> vztah z man?elem se změnil a u? to není to co dřív.
> Jsem zoufalá a obávám se rozchodu.Prosím poraďte
> jak postupovat, aby se vrátila doba kdy jsem byla
> sexuálně aktivní a ??astná.

Milá teto Mili, obávám se, ?e předkládáte dohromady 2 otázky, které by se přeci jen měly ře?it odděleně - jednak otázku zdraví a jednak otázku vztahu s man?elem.
  • Co se týká zánětu ?títné ?lázy, těhotenství mů?e mít vliv na jeho stabilitu. Zánět znamená, ?e tělo si splete vlastní tkáň ?lázy s nějakou ?kodlivinou , chybně se proti ní brání. Funkce vlastní ?títné ?lázy vyhasíná, místo ní se u?ívají léky, které ji postupně nahradí - potom dojde ke stabilizaci onemocnění. Na toto kojení nejspí? vliv ?ádný nemá a nejspí? mů?e do té doby kolísat i to, jak se budete cítit.
  • Pokud se necítíte dobře, vztah s man?elem to mů?e poznamenat. Tady asi není ře?ením vzpomínat jen na staré časy. Je potřeba si uvědomit novou situaci - dozvědět se více o nemoci, kterou trpíte, uvědomit si, jakým způsobem se u Vás projevuje a jak se s ní stavem vyrovnat. S man?elem si o v?em promluvte, o tom, ?e se cítíte hůře, ale postupem času by se stav měl upravit. Bude to chtít vět?í citlivost, pochopení a snad i více snahy z Va?í i z jeho strany. Pokud doká?ete Va?i nemocí projít společně, místo, aby Vás nemoc rozdělovala, mů?e být pro Vás cestou ke sblí?ení.

Určitě bych Vám doporučil, abyste věnovala úsilí a čas také modlitbě. Nejen proto, ?e Vám pomů?e se ve Va?í situaci uklidnit a klidněji rozva?ovat, v modlitbě také dáváme ve svém ?ivotě prostor Bohu, aby nás mohl uzdravit a podpořit nás. Mů?ete se modlit například sv. rů?enec, jestli jej znáte, mo?ná Vás mů?e inspirovat modlitba za uzdravení nebo modlitba ?almů.

Hodně zdraví, pokoje a lásky přeje Úsměv



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: dana (88.103.57.---)
Datum: 13 May, 2008 09:27

dobrý den. za poslední 3 roky jsem přibrala 15 kilo.Teď mi byla zji?těna lehce sní?ena funkce ??. Léky jsem zatim ?ádné nedostala. Mám přijít za 3 měsíce na kontrolu-na krev a pak se prý uvidí.Ale ráda bych se dozvěděla jaké jsou a nejsou vhodné potraviny. a nebo bych ráda sehnala nějaký jídelníček--ten nemů?u nikde najít. Jestli budete tak hodní mů?ete mi ho zaslat emailem.Předem mockrát děkuji. Jinak v?em přeju hodně zdaru. Dana

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 13 May, 2008 22:25

dana napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobrý den. za poslední 3 roky jsem přibrala 15
> kilo.Teď mi byla zji?těna lehce sní?ena funkce ??.
> Léky jsem zatim ?ádné nedostala. Mám přijít za 3
> měsíce na kontrolu-na krev a pak se prý uvidí.Ale
> ráda bych se dozvěděla jaké jsou a nejsou vhodné
> potraviny. a nebo bych ráda sehnala nějaký
> jídelníček--ten nemů?u nikde najít. Jestli budete
> tak hodní mů?ete mi ho zaslat emailem.Předem
> mockrát děkuji. Jinak v?em přeju hodně zdaru. Dana

Milá Dano,

speciální a obecně platný jídelníček pro tento případ neexistuje. Při onemocnění ?títné ?lázy hmotnost mů?e více kolísat, jestli?e Va?e nadváha souvisí s nemocí ?títné ?lázy, pak byste předev?ím měla u?ívat léky na onemocnění ?títné ?lázy.

Ke zhubnutí lze pou?ít bě?nou nízkoenergetickou dietu s omezením příjmu tuků a jednoduchých cukrů, se zachovanou optimální nutriční hodnotou, aby nedo?lo k omezení příjmu pro organismus nezbytných látek. V dietě sni?te mno?ství energie, dietní opatření si zaveďte taková, abyste je byla schopna dlouhodobě dodr?ovat. Měla byste jíst častěji a men?í porce jídla, pravidelně snídat, nejíst večer a v noci (nejpozději 2 hodiny před ulehnutím), zvy?te svoji fyzickou aktivitu.

Úsměv Hodně ?těstí přeje



Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Tomas (---.viamedia.info)
Datum: 16 May, 2008 17:40

dobrý den,chtěl bych se na něco zeptat.Chodím asi 4-5let k doktorce na endokrinologii a beru euthirox 50 celou po-pá a půlku víkendy.Prý jsem prodělal akutní zánět ?títné ?lázy.Nemám o tom moc informací tak sem pí?u.Potřeboval bych vědět jestli se to vůbec dá někdy vyléčit...doktorka mi pořád říká ?e je to dobré.Já s tím spokojený vůbec nejsem.kdy? jdu na sono tak mi řeknou úplně něco jiného ne? doktorka(jednou mi řekli ?e u? jsem to mohl mít v pořádku v?echno kdyby s tím začali něco dělat)...nevím co je na tom pravdy.Jediné na krevních testech bylo "?patné"zvá?ená hladina blilirubinu hodnota 45 co jsem viděl,tak jestli to s tím nesouvisí nějak.tak se chci zeptat jestli se to dá vyléčit nebo jestli jsou nějaké případy kdy se jim to povedlo.
Předem děkuji za odpověď!!!

Re: ?títná ?láza
Autor: Martin (---.domanet.cz)
Datum: 12 June, 2008 12:40

Čau,
tak ty pocity uzkosti a stresu,to je tou ?títnou ?lázou,ja mam zvý?enou funkci,a stres a uzkost mam taky,je to hnus,ale da se to pře?ít.. Palec vzhůru

Re: ?títná ?láza
Autor: jarka (---.zak56.iol.cz)
Datum: 26 June, 2008 15:00

Skoro dva měsíce mě bolí v oblasti ?títné ?lázy, vadí mi polykání, ka?lání a občas mám krk jakoby zduřelý.Teď mi na sonu objevily zánět na ?títné ?láze. Mám jíst ibalgin a nic jiného.Tato bolest mě ji? trápí dva měsíce a stále pokračuje. Nic se nemění. Je to dost nepříjemné a já se chci zeptat jestli někdo ví jak dlouho to mů?e je?tě trvat?

Re: ?títná ?láza
Autor: lenka (---.pard-net.cz)
Datum: 9 July, 2008 11:39

Dobry den ,je to par dni co me zjistily,spatnou funkci stitne ?lazi.Beru letrox 50 1denne,ale mam strach ?e po nich budu přibirat na vaze SmutekTaky na krku mam nejake zvetsena uzlinky,je mo?ne ?e to je diky ?.?.??Mam strach ?e to je nejaky nador,rakovina Smutek Pokud nekdo neco o tom vi budu moc rada za radu Úsměv Mrknutí - s úsměvem .Vsem přeji pekny den ahoj Lenka 27 let Rotující smajlík, vyplazuje jazyk

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 9 July, 2008 12:25

lenka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den ,je to par dni co me zjistily,spatnou
> funkci stitne ?lazi.Beru letrox 50 1denne,ale mam
> strach ?e po nich budu přibirat na vaze Taky na
> krku mam nejake zvetsena uzlinky,je mo?ne ?e to je
> diky ?.?.??Mam strach ?e to je nejaky
> nador,rakovina Pokud nekdo neco o tom vi budu
> moc rada za radu .Vsem přeji pekny den ahoj
> Lenka 27 let

Milá Lenko, na váze byste přibírala spí?e, kdybyste ty léky neu?ívala.
Uzlinky mohou i nemusejí se ?? souviset. Vět?inou se po nějaké době ztratí samy a není to ?ádný záva?ný problém, jen je potřeba nechat je zkontrolavat u lékaře podle jeho rady.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: haslerka (---.cust.sloane.cz)
Datum: 22 July, 2008 08:13

kdo má nějakou zku?enost s Medulárním karcinomem MTC moc se o tom nemluví ani nepí?e,dočetla jsem se ?e je to vzácné a ?e pře?ívá asi 50 a? 70 procent pacientů 15 let a co bude potom,,to znamená konec Otazníky

Re: ?títná ?láza
Autor: Pavla Pavli?tová (193.179.124.---)
Datum: 22 July, 2008 11:23

ahojky byla mi z krve zji?těna hyperthyreoza ,mám u?ívat thyrozol 10mg zatím jsem nehubla ale mám strach ,?e po lécích začnu přibírat ,prosím popi?te zku?enosti s u?íváním tohoto léku děkuji

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 22 July, 2008 21:45

Pavla Pavli?tová napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahojky byla mi z krve zji?těna hyperthyreoza ,mám
> u?ívat thyrozol 10mg zatím jsem nehubla ale mám
> strach ,?e po lécích začnu přibírat ,prosím
> popi?te zku?enosti s u?íváním tohoto léku děkuji

Milá Pavlo,
problém mů?e být v tom, ?e při zvý?ené funkci ?títné ?lázy si člověk zvykne víc jíst ne? kolik normálně potřebuje a kdy? se začne léčit, nezmění své stravovací návyky. Po samotných lécích se nepřibírá, ale je potřeba přizpůsobit příjem potravy skutečným potřebám, výdeji energie.

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...910111213141516171819...PosledníNásledující
Aktuální stránka:14 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy