Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bylinky ve zdraví a nemoci : Diskusní klub
V?e, co jste chtěli vědět o bylinkách, ale báli jste se zeptat
The fastest message board....ever.
Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...89101112131415161718...PosledníNásledující
Aktuální stránka:13 z 20
Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 15 February, 2008 22:12

julie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> DOBRÝ VEČER,PROSÍM PORAĎTE MĚ,NEMÁM JE?TĚ NA 100%
> URČENOU ?TÍTNOU ?LAZU,ALE JEN PODEZŘENÍ,JEN?E DNES
> MÁM ?ÍLENOU BOLEST V LEVÉ ČÁSTI KRKU ,U? MĚ BOLÍ I
> UCHO A ZUB,MYSLELA JSEM ?E JE TO OD ZUBU,ALE TEĎ
> U? VÍM ?E TO ZOUBEK NENÍ.MŮ?E MĚ NĚKDO PORADIT,CO
> MÁM UDĚLAT A JESTLI JE MO?NÉ ABY TO TAK BOLELO
> PRÁVĚ OD ?TÍTNÉ ?LÁZY..MOC DĚKUJI JULIE

Dobrý večer, myslím, ?e "?ílená" bolest by od ?títné ?lázy být nemusela (i kdy? také to nelze vyloučit), za bolestí mů?e být páteř, angína... Jestli je to tak ?ílené, pak pomů?e jen odborné vy?etření lékařem! Zdraví


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza, radiojod
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 15 February, 2008 22:24

IvaK. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
>
> rada bych se Vas zeptala na par veci. V roce 2002
> mi odhalili zvysenou funkci SZ, pry ihned na
> operaci. Po predpoperacnich vysetrenich se
> ukazalo, ze uz mam tak znicene srdce a i jine
> spatne vysledky, ze ybch operaci asi neprezila.
> Nasadili mi velmi vysoke davky kortikoidu, ktere
> jsem polykala pul roku, nez se srdce jakztakz
> upravilo, abych mohla pod nuz. Za tu dobu jsem
> pribrala skoro 30 kilo. v lednu 2003 mi konecne
> vyndali celou SZ a zacali postupne snizovat
> kortikoidy. K tomu jsem zacala brat substituci,
> Elthroxin tusim. Jenze v cervenci, chvili po
> propusteni z neschopenky, mi objevili recidivu.
> Pry tak male kousicky, ze to neni na operaci, ale
> na ozareni. V zari/rijnu 2003 jsem supajdila do
> Usti na nuklearni medicinu, kde mi dali radiojod
> (vysokou davku, normalne se pry dava kolem 400
> jednotek, ja mela pres 4000), 14 dni jsem
> "zarila", nikdo ke mne nesmel atd. Od te doby
> klid, zadna dalsi recidiva, zbytky SZ spalene tim
> ozarenym jodem. Beru Euthyrox100, poslednich par
> let 1x denne rano 1 tabletku. Uvazujeme o rodine,
> jenze diky nejen Euthyroxu a jeho kolisani, ale i
> diky ozareni radiojodem se dost bojim tehotestvi..
> Muzete mi prosim prozradit a osvetlit zasadni
> problemy a nastrahy v mem pripade?
>
> Dekuju moc I.

Milá Ivo, díky za dotaz! S takovou odbornou otázkou byste se měla obrátit na oddělení, kdy Vám radiojód podali Úsměv Na stránkách VZP je k dispozici text pojednávající o ?títné ?láze, podle kterého nebyl pozorován vy??í výskyt poruch plodnosti či vrozených vad po terapii radiojódem. Po aplikaci radiojódu se v?ak dal?í těhotenství doporučuje a? v odstupu 2-3 let. Radiojód se nesmí pou?ít v těhotenství.
Euthyrox je substituční léčba, dodává tělu potřebné hormony, které u? samotný organismus nedoká?e vyrobit. Choďte pravidelně na kontroly terapie a pokud bude léčba Euthyroxem v pořádku, nemusíte se ničeho bát. O svém těhotenství se mů?ete s lékařem poradit. Dr?ím palce Mrknutí - s úsměvem


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 15 February, 2008 22:27

Renata napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> mám takový dotaz,zhruba před dvěma lety mi obvodní
> paní doktorka na?la mírně zví?ené hodnoty ?títné
> ?lázy,poslala mne na endokrinologii na
> vy?etření,je?tě jsem tam nebyla,v mém případě se
> asi bude jednat o hyperfunkci ?títné ?lázy,proto
> tedy nepiji alkohol,kávu,vyvaruji se stresu,občas
> mám men?í problém,?e mívám zrychlený puls a taky
> jsem zhubla,je mi jasné,?e budu muset jít na
> odborné vy?etření,jen bych chtěla po?ádat o radu
> jestli existují nějaké čaje na ?títnou ?lázu,nebo
> nějaké tablety,které jsou dostupné bez
> předpisu,jako doplněk stravy,moc prosím o
> radu,děkuji,Renata Duszová

Milá Renato, pokud byste měla mít nemocnou ?títnou ?lázu, odbornému vy?etření a případně léčbě byste se neměla stejně vyhýbat, o případných bylinkách by bylo lep?í uva?ovat spí?e a? podle výsledku Úsměv


Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: tony (---.vodafone.cz)
Datum: 18 February, 2008 22:53

dobry den chtel bych se zeptat je mi 16 a na krku si nahmatavam male hrcky nevim jak zhruba velke ale tusim tak 2-3 mm max....nevite cim to je??mam jit k doktorovi???jinak mam caste anginy a da se rict porad zdurene uzliny pod krkem a velkem mandle jestli to stiin nejak nesouvisi???dekuji za odpoved

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 19 February, 2008 10:09

tony napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobry den chtel bych se zeptat je mi 16 a na krku
> si nahmatavam male hrcky nevim jak zhruba velke
> ale tusim tak 2-3 mm max....nevite cim to je??mam
> jit k doktorovi???jinak mam caste anginy a da se
> rict porad zdurene uzliny pod krkem a velkem
> mandle jestli to stiin nejak nesouvisi???dekuji za
> odpoved

Milý Tony, ono trochu zále?í na tom, kde ty uzlíky hmatáte? Nejspí?e půjde také o zvět?ené uzlinky vzhledem k častěj?ím zánětům v krku. Sna?te se o zdravou ?ivotosprávu a otu?ování, případně mů?ete popíjet bylinky, které se u?ívají při nachlazení. Uzlinky by se měly ztratit, pokud by del?í dobu (např. za 2 měsíce) samy nemizely, nechte se vy?etřit u svého lékaře.
Zdraví Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Kaca (---.31.broadband9.iol.cz)
Datum: 3 March, 2008 15:03

Ahoj,dnes jsem dostala výsledky krve na vy?etření ?títné ?lázy (z důvodu velké únavy,padaní vlasů,častých gyn,zanětů).Potvrdila se a? 50krát zvý?ená hodnota protilátek anti-TPO a trochu zvý?ené T4.Mů?ete mi někdo vysvětlit o co se jedná?Vím,?e tělo si tvoří protilátky proti ?títné ?láze a imunita pracuje proti mně.Máte s tím někdo zku?enosti,jak se to léčí a tak?Endokrinolog mne teprve čeká,tak nechci pak být moc překvapená.Díky předem,hezký den v?em.

Re: ?títná ?láza
Autor: jiřina (---.wifcom.cz)
Datum: 8 March, 2008 18:21

ano já jdu za měsít tě? na odstranění celé ?títnice i s uzlem moc se bojím na vynohrady.ale já musím .jinak by mě to časem zničilo.

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 8 March, 2008 19:40

Kaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Mů?ete mi někdo vysvětlit o co se
> jedná?Vím,?e tělo si tvoří protilátky proti ?títné
> ?láze...

Tady jsem na?el celkem zajímavé stránky o ?títné ?láze, ty informace tam najdete Úsměv




Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza
Autor: Iva (---.157.broadband5.iol.cz)
Datum: 12 March, 2008 12:52

Dobrý den
U? víc jak měsíc mám tlak v krku jako by mě někdo dusil a bolesti na hrudníku,které přechází v píchání u srdce.Stále se cítím unavená a ospalá.Včera jsem nav?tívila lékařku,která mě poslala na sono kde mě zjistili,?e mám oba laloky zvět?ené-levý 43x15x16mm,pravý výrazněj?í 48x20x21mm,isthmus normální.Struktura ?lázy je difusně hrub?í s vy??í echogenitou.na obou stranách jsou 4mm anechogenní cysty.Krevní vysledky mám v pořádku s ?ádným nálezem.Je?tě mám jít na endokrinologické vy?etření.Chtěla bych se zeptat co toto vy?etření obná?í a jestli podle výsledků sona je to vá?né.Jestli mů?ou nějaké bylinky nebo jod v kapslích ovlivnit můj stav.Děkuji moc.Iva

?títná ?láza
Autor: barbora (80.188.41.---)
Datum: 17 March, 2008 13:54

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je to hodně vá?né kdy? mám nemoc ?tíné ?lázy?....vubec nevím co to je...a hrozně se bojím...to mě jako čeká nějaká operace?...jestli ano jsou při ní nějaké potí?e?...prosím odepi?te mi někdo na mail...mám z toho hrozný strach...hrozí třeba neplodnost?

Re: ?títná ?láza
Autor: niki (---.31.broadband9.iol.cz)
Datum: 20 March, 2008 13:52

Podle toho,co má? za nemoc?Sní?enou nebo zvý?enou činnost,nebo nadprodukci protilátek,strumu atd?od toho se potom odvíjí indikace k léčbě.Zdravotní potí?e podle toho,co má?,ale je to individuální,někdo nemá ?ádné a někdo třeba ano.to by ti měl ale v?echno vysvětlit tvůj endokrinolog,byla jsi u něj na vy?etření? nějaké informace najde? na www.stitnazlaza.estranky.cz PS:jsou hor?í nemoci ne? je onemocnění ??,to mi věř...

Re: ?títná ?láza
Autor: standa (---.silesnet.net)
Datum: 26 March, 2008 11:29

Dobrý den,můj syn se léčí na Endokrinologii,kde mu zjistily autoimunní hypothyreosu.u?ívá letrox 1-0-0,stále má pocit bolesti v krku.Je mu 19 letos maturuje,odchodí 3 dny ve ?kole a u? má zvý?enou teplotu .Je něco na posílení iminity?
Děkuji za odpoved.
p.Spurný


Re: ?títná ?láza
Autor: SandraSanchezova (84.203.163.---)
Datum: 3 April, 2008 01:28

Mrknutí - s úsměvem Tereza napsal(a):
Citace:
[quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote]
-------------------------------------------------------
Dobrý den!
U? asi od 9 let chodím na endikrinologii.Měla jsem
sní?enou funkci ?títné ?lázy a zvý?ené
protilátky a tak celý ?ivot beru hormony.Beru Euthyrox 100,1 tabletu denně, ráno.Ve zprávě
jsem měla napsáno autoimunní hypothyreoiditis, ?t. ?láza je teď atrofovaná. Doktor říká,
?e hormony mám v pořádku. Tak proč je musím brát?
Neexistuje něco na přírodní bázi?
Díky za odpověď
[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 3 April, 2008 21:54

SandraSanchezova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den! U? asi od 9 let chodím na endikrinologii.Měla jsem
> sní?enou funkci ?títné ?lázy a zvý?ené
> protilátky a tak celý ?ivot beru hormony.Beru
> Euthyrox 100,1 tabletu denně, ráno.Ve zprávě
> jsem měla napsáno autoimunní hypothyreoiditis, ?t.
> ?láza je teď atrofovaná. Doktor říká,
> ?e hormony mám v pořádku. Tak proč je musím brát?
> Neexistuje něco na přírodní bázi?
> Díky za odpověď

Milá Sandro, jestli?e je atrofovaná ?títná ?láza, znamená to, ?e sama neprodukuje dostatečné mno?ství hormonů, které jsou v?ak pro organismus nezbytné. U?íváte tedy Euthyrox, který nahrazuje hormony, které ?títná ?láza nevytváří. Při kontrole jsou potom "hormony mám v pořádku" - díky tomu, ?e u?íváte Euthyrox. Kdybyste Euthyrox přestala u?ívat, situace by se vrátila tam, kde byla před léčbou - sní?ená funkce ?títné ?lázy. Pokud ?títná ?láza nedoká?e vytvářet potřebné hormony, je nutné je nahrazovat léky (tady ?ádné bylinky nepomohou - navíc je to takto velice jednoduché...) Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Re: ?títná ?láza - alternativní léčba a vliv elektrosmogu
Autor: Jutta (---.trinity.cz)
Datum: 6 April, 2008 00:05

Mám vcelku dobré zku?enosti s preparáty MUDr. Joná?e - Joalis co do vlivu na ?Z. Taky jsem sly?ela, ?e na to mů?e mít vliv záření z mobilních telefonů a vysílačů. Tak?e a? budete hledat mo?ného viníka, tak se zkuste mimo jiné poohlédnout po okolních střechách (zvlá?tě v Praze) a třeba se na pár měsíců zkusit odstěhovat někam mimo, jestli se to třeba nezlep?í.

Nemů?u zhubnout
Autor: Ellynka (---.client.ufon.cz)
Datum: 6 April, 2008 22:29


Mám takový stra?ně vá?ný problém a to je,?e nemů?u zhubnout.V?dycky si říkám a ted se bude hubnout,proto?e začíná? přibírata aje to na tobě dost znát.Začíná léto a já byhc chtěla mít perfektní postavu jako je např:Mischa Barton,Penelope Cruis,Victoria Beckham,ale nejde to,prostě ty chutě jsou naprosto stra?livé,já u? fakticky nevím co mám dělat!!!!!!!!Jsem tedka nemocná a furt bych jedla a jedla a jedla a nemů?u to zastavit,prostě jím a přibírám.Je toho asik na mě moc,ale já prostě potřebuju zhubnou do plavek!!!!!mohli by jste mi prosím poradit!!!Chtěla jsem zkusit prá?ky na hubnutí EBS,ale tedka jsem se dočetla,?e to působí uplně nějak jinak ne? má,tak mi prosím někdo poradte,jinak se naprosto z tohho zcvoknu[/color][/color]

Re: ?títná ?láza
Autor: EvaH (---.clnet.cz)
Datum: 12 April, 2008 09:42

Loni v lednu jsem si nechala na svoji ?ádost provést krevní testy, proto?e moje lékařka na mé stí?nosti, ?e se cítím unavená, ka?dý pohyb mě bolí, schody jsou pro mě utrtpení, při práci se klepu jak ratlík atd. mi odpověděla, ?e to nic není, ?e je to normální. Krevní testy dopadly dobře a? na záznam u ?títné ?lázy. Lékařka na to koukla a řekla, ?e je v?e v pořádku. Na můj dotaz ohleně ?Z odpověděla úplně stejně: to nic není to je normální. Připadám si u ní jako simulant, tak jsem u ní od té doby nebyla. Jsem z toho zoufalá, jak se cítím, nic mě nebaví a dělám jen nejnutněj?í věci. Poraďte, jestli mám nav?tívit jiného lékaře nebo se to dá léčit bilinkami.

Re: ?títná ?láza
Autor: Tereza (---.85.184.71.roznovan.cz)
Datum: 13 April, 2008 11:39

Mám u? od dvou let léčenou Hashimotovu strumu, nikdy jsem s ?? neměla problémy, a? teďka poslední dva roky... Mám obrovské návaly horka, jako bych byla v přechodu, a to nemám 50 ale 18... Je mi pořád vedro, v létě, v zimě, vůbec se nemusím hýbat na to, abych se zpotila... Normálně sedím ve ?kole a potím se... Potím se taky v noci, dycky ráno jsem úplně mokrá v?ude, pak je mi z toho stra?ná zima... Ze ?koly to mám půl hodiny pě?ky a domů dojdu úplně mrtvá... Kdy? ráno stojím třeba v buse, tak mám pocit, ?e to neustojím, kdy? si sednu, tak je to lep?í, ale potím se pořád... Při sportu jsem červená hned jak uběhnu deset metrů a zpotím se daleko víc jak ostatní... Kdy? jsem to řekla obvodní, tak mě poslala na psychiatrii, s tím, ?e mám určitě problémy, keré neumím zvládat... Tak?e jsem objednaná tam... Já mám ale z toho v?eho, co jsem popsala, pocit, ?e to není z nervů, nebo jen výhradně z psychické stránky... Zajímalo by mě, jestli to mů?e mít souvislost se ??... Vím, ?e je člověku vedro, kdy? bere moc tyroxinu (já beru euthyrox 100 u? pár roků), ale minulý rok jsem měla je?tě problémy s nadprůměrným spaním, a nakonec mi na endokrinologii zjistili, ?e ta 100ka byla málo... Tak?e to mi tam nepasovalo... Nakonec mě napadlo, jestli to není naopak, jestli fakt nepotřebuju víc euthyroxu, jestli se ?? nemusí moc namáhat a organismus trpí... A kdy? jsem pak v březnu měla pocit, ?e na mě zase jde to spaní, tak sem brala měsíc 1 a čtvrt tablety a stal se zázrak... tři týdny, po těch dvou letech, mi bylo dobře, připadala sem si jak znovuzrozená, zmizelo noční pocení i návaly horka i pocení kdy? jsem v klidu, akorát při sportu to pořád bylo stejné... ale bylo mi ú?asně... Nemohla jsem uvěřit tomu, ?e jdu po ulici a jsem úplně suchá... Ale pak se mi to po těch třech týdnech zase v?echno vrátilo a teďka sem na tom zase stejně... tak?e jsem si dávku zase rad?i sní?ila na 100ku... Já opravdu cítím, ?e je v tom něco somatického, kdyby to bylo opravdu z nervů a zabraly by na to nějaké léky, tak bych byla ráda, ale já sem si na 99,9% jistá, ?e je v tom něco jiného, pt? jsem přesvědčena, ?e moji psychickou stránku mám pod kontrolou a zvládám v?echno líp jak ostatní, deprese ani jiné psychické potí?e nemívám... A mám pocit, ?e kdyby to nebylo somatické, tak mi chvilku je vedro, chvilu není... Ale tyto problémy mám u? dva roky v kuse a kromě těch tří týdnů není den, kdy by mi nebylo vedro... A není to vedro jako dky? na vás pra?í slunce, ale něco vnitřního...

Re: ?títná ?láza
Autor: Tina (---.karneval.cz)
Datum: 16 April, 2008 09:25

Krevní test na ?títnou ?lázu jsem podstoupila tento týden, dnes jsem si volala na výsledky a bylo mi řečeno, ?e to není moc dobré - a? na to, ?e se vůbec necítím, ?e by mi něco bylo! Jsem od přírody hubená a mám vět?í oči, ale to mám od malička, není to nic, co by se mi objevilo někdy teď. Moje maminka je taky drobná a ?tíhlá, tak?e to mám i po kom mít. Ňepozoruju na sobě vůbec ?ádný z příznaků ?patné funkce ?? a přesto to prý není dobré. Teď mám strach, ?e jakmile mi doktorka napí?e nějakou léčbu a začne do toho jak se lidově říká vrtat, v?echno se mi zhor?í. Mám z toho dost nervy, prosím zkuste mně někdo uklidnit, ?e to bude OK.......

Re: ?títná ?láza
Autor: honza (Moderátor)
Datum: 16 April, 2008 10:22

Tina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Krevní test na ?títnou ?lázu jsem podstoupila
> tento týden, dnes jsem si volala na výsledky a
> bylo mi řečeno, ?e to není moc dobré - a? na to,
> ?e se vůbec necítím, ?e by mi něco bylo! Jsem od
> přírody hubená a mám vět?í oči, ale to mám od
> malička, není to nic, co by se mi objevilo někdy
> teď. Moje maminka je taky drobná a ?tíhlá, tak?e
> to mám i po kom mít. Ňepozoruju na sobě vůbec
> ?ádný z příznaků ?patné funkce ?? a přesto to prý
> není dobré. Teď mám strach, ?e jakmile mi doktorka
> napí?e nějakou léčbu a začne do toho jak se lidově
> říká vrtat, v?echno se mi zhor?í. Mám z toho dost
> nervy, prosím zkuste mně někdo uklidnit, ?e to
> bude OK.......

No, milá Tino, fakt bude potřeba počkat na to, co řekne paní doktorka Úsměv Onemocnění ?títné ?lázy jsou přitom poměrně častá a pokud je to třeba, celkem dobře se léčí, nervy si dělat nemusíte Úsměv

Honza*) - Spiritweblog, Domácí lékař

Jdi na stránku:  PředchozíPrvní...89101112131415161718...PosledníNásledující
Aktuální stránka:13 z 20


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Formát textu:
barva , pozadí: , velikost:
 

Smajlíky:   
Nápověda, tipy